ANKETA: Nejpopulárnější hi-fi full-size sluchátka v ČR/SR?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Která z těchto sluchátek preferujete?
AKG K701 25 %  20%  [ 25 ]
AKG K702 6 %  4%  [ 6 ]
AKG Q701 5 %  4%  [ 5 ]
AKG K702 65th anniversary 0 %  0%  [ 0 ]
AKG K712 Pro 7 %  5%  [ 7 ]
Audio-technica AD-900 2 %  1%  [ 2 ]
Beyerdynamic DT880 25 %  20%  [ 25 ]
Hifiman HE-400 8 %  6%  [ 8 ]
Sennheiser HD600 21 %  17%  [ 21 ]
Sennheiser HD650 24 %  19%  [ 24 ]
Celkem hlasů : 123

Odeslat příspěvekod bacil2 1. 5. 2014 09:43

...posudzovať Q701/K612 na takej šunke ako je Fiio E10 je úplný nezmysel !
bacil2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Fidko 1. 5. 2014 09:56

Na K701/Q701 som mal NFB 12. Nie je to zazrak, ale je to citelne lepsie.
Q701 na FiiO E10 su ale fakt zle ...
Fidko
Junior

Odeslat příspěvekod bacil2 1. 5. 2014 10:09

...na FiiO E10 je mizerné asi skoro všetko ... aj K612 :-!
bacil2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Fidko 1. 5. 2014 10:26

To uz je potom skor vecou narokov :) Ale suhlasim, je to uplny zaklad :)
Fidko
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 1. 5. 2014 15:30

bogino píše:
Fidko píše:na rozdiel od K612/Q701 zvladaju zaujimavo zahrat aj relativne nekvalitne nahravky

Hm, vychadza mi z toho, ze aj K612 maju neprijemne vyssie stredy, nielen K7xx ...

Vdaka Fidkovi mam K612 aj Q701 na par dni doma a v zasade suhlasim s tym, co doteraz napisal.
K612 maju pridanu porciu basov, ale v oblasti vyssich stredov su to AKG. Vyssie stredy mozu rezat, v urcitych pasazach mozu na vyssich hlasitostiach preplnat scenu. Tak ako ine svetle sluchadla. Priestor, dynamika a detail nie su take ako u K7xx.
Q701 su presnejsie, detailnejsie, hrajuce vo vacsom priestore, ale este svetlejsie nez K612 a s jasne mensou porciou basov.
Ku mojmu retazcu by som si ani jedni nevybral kvoli tomu, zeby som vyznamnu cast nahravok s nimi pocuvat nedokazal. A to som ich pocuval s SPX2010TA, ktory urcite nie je svetlym predzosilnovacom a z toho, co som kedy pocul, sa jasne najviac blizi idealu zvuk neovplyvnujuceho zariadenia. Je mi vsak jasne, ze nepocujeme rovnako a su medzi nami aj taki, ktorym zvyraznene vyssie stredy nevadia a svetly zvuk vyhladavaju.
Celkom ine su Superlux HD330, ktore mam tiez pozicane, ale to je skor do inej temy. Zaujimave je, co tieto par EURove sluchadla zo seba vytlacia, ked ich dobre nakrmite. Keby som si mal vybrat medzi K612 a HD330, jasne by som si vybral HD330. Ich pridana porcia basov ma obtazuje v ovela mensom pocte nahravok, nez v akom mi prekaza prilisna svetlost K612tok a s dynamikou nahravky sa vedia HD330 lepsie vysporiadat. Aj celkova ich tonalita mi lepsie sedi.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer, foobar2000 ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA, Dispre II JFET ► HiFiMan HE-500
iPod 5.5G imod ► FiiO E11 ► Brainwavz B2
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 1. 5. 2014 17:25

bogino píše:... Keby som si mal vybrat medzi K612 a HD330, jasne by som si vybral HD330...

...no ja by som sa ešte pred tým než urobím takéto vyjadrenie minimálne aspoň raz vyspal.
... nechcem týmto vôbec obhajovať AKG (ja ten nervný zvuk tiež moc nemusím), ale mám mnohokrát vyskúšané, že takéto rýchle závery sú spravidla nanič ;-]
bacil2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Fidko 1. 5. 2014 19:56

Z tych HD330 este mozes skusit vybrat tie penove "whatever it is". Je to sucast nejakeho modu. Mne tak pridu o nieco svetlejsie. Tiez mozes skusit prehodit nausniky z Q701 na K612.
Fidko
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 1. 5. 2014 20:19

Ano, bolo to po kratkom nasluchu a voci mojmu stolovemu retazcu - treba to tak brat.

K612 hraju do onieco vacsieho, otvorenejsie posobiaceho priestoru, maju presnejsi, konturnejsi bas a o nieco detailnejsie stredy. Zaroven hraju "lahsie", nastroje sa nachadzaju dalej, na svetlejsom retazci vyjadruju dynamiku menej expresivne nez HD330tky, tie vyznievaju "tazsie", hutnejsie a nastroje su umiestnene blizsie. S mojim stolovym retazcom svetlost K612tok hlasnejsie a svetle pasaze "zabije", je to neprijemne a to proste nemusim.

Je to ako K701 vs DT880, len o jeden level kvalitativne nizsie ... mnohym su K701 neprijemne a preferuju DT880, hoci K701 maju prednost v napr. v podani priestoru. Nakonieco rozhodne to, co sa dlhsiu dobu pocuva lepsie.

Zaujimave je, ze pridanie binauralneho pluginu vyraznejsie pomoze HD330tkam, prednes sa vyraznejsie spresni.

Vytiahol som imod, pretoze teplejsi DAC by mohol K612tkam pomoct. Naozaj sa tak deje! Je to spravny krok vpred. Kvalitnejsie, skor temnejsie nahravky lepsie rozlozia K612tky, konecne ukazu, co vedia. Problematicke nahravky s ostrejsim zvukom sa aj tu lepsie pocuvaju na HD330, ale celkovo sa mi ku imodu + SPX2010TA viac hodia K612tky.

Napadlo ma este vyskusat tie iste nahravky takto: K612 s imodom a HD330 s hiFace2 + HK HD 970. Proste dopriat danym sluchadlam ten prevodnik, s ktorym idu lepsie. Nie je to take jednoduche, hiFace2 + HK HD 970 je totiz transport+prevodnik s vyssou urovnou detailu. Niekde mozu byt K612 az priostre a niekde naopak HD330 prilis temne a prebasovane. Vzhladom ku lepsej kvalite basu a lepsiemu podaniu priestoru mi K612 v tomto poslednom porovnani vychadzaju ako vitaz. Toto porovnanie povazujem za najlepsie, lebo som vytvoril lepsie podmienky sluchadlam ukazat, co vedia. K612 mi vysli lepsie na menej rozlisenom prevodniku, co tento verdikt podciarkuje.

Mnohokrat som v predoslom obdobi razil tezu "vyjst sluchadlam v ustrety" vhodnou volbou retazca. Moj dnesny experiment ukazuje, aky moze mat obmena retazca vplyv. Lenze kazdy nema k dispozicii 2 prevodniky s inym zvukovym charakterom a prip. viac sluch. zosikov na obmenu. Fidkovym riadkom ohladom svetlosti K612 a Q701 celkom rozumiem. Fidko, poziciam ti imod + HA610 a vyskusaj s tym K612, bude to rozdiel oproti E10.

K612 mi po dlhsom hrani sa vysli ako lepsie sluchadla predovsetkym v podani priestoru, v kvalite basov a v jemnejsom detaile - mojimi usami vsak len na temnejsom retazci. HD330 by som vsak vzhladom ku nizkej cene nepodcenoval, maju na to byt popularne. Ku nim radim naopak skor svetlejsie zelezo.
HQPlayer, foobar2000 ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA, Dispre II JFET ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 1. 5. 2014 21:11

Skusal si tie "mody" ?

Na temnejsi retazec som celkom zvedavy. Tiez ma napadlo, ze by to mohlo pomoct :)
Fidko
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 1. 5. 2014 21:39

Kde je popis, ako dat ten molitan prec?
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 1. 5. 2014 21:52

Nikde som ho nenasiel, takze som proste strhol nausniky a "vydlubol" tu obruc. Tu na fore ich niekto ma a tusim tam miesto neho daval nieco ine. Ja som ho len vybral a zvuk to trochu spravilo, ale do buducna by som to urcite niecim nahradil. Konkretne tam mali ist nausniky z DT990, ale kedze si nechavam 880, tieto vratim. Ak ale nahodou mas DT880, mozes skusit priamo tie nausniky.
Fidko
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 2. 5. 2014 15:38

Dal som ten molitan dole. Bas naozaj ustupil na uroven, ktora mi nijako nevadi, je to podobny objem, ako daju HE-500. Zvuk je po uprave hadam o kusok otvorenejsi. Stredy su teraz vyraznejsie. Ci to stredom pomohlo? Cistote prednesu myslim ano, ale objemovo sa mi javi byt stredov vratane vyssich stredov az moc a pri zvyseni hlasitosti mozu vyrazne zvuky v stredoch napr. hlasy az prilis zaplnat priestor. Cize doslo ku presvetleniu stredov a ci je to az moc, zavisi aj od zvysku zvukoveho retazca. S tym mojim stolovym je to uz trocha moc.
Myslim, zeby stalo za to dat tam miesto toho hrubeho molitanu nieco tensie, jemnejsie - nieco tam treba aj kvoli prachu, aj kvoli urcitemu utlmeniu stredov. Taky nejaky kompromis, nieco medzi by to podla mna chcelo. Alternativne by sa dalo skusit velurove nausniky. Je pravda, ze tie by stali pomaly porovnatelne ako je cena HD330 a vystrihnut koliesko z nejakeho molitanu je lacnejsie, takze cielova skupina HD330tok sa na zmenu nausnikov mozno nenecha nahovorit. Niektore nausniky obsahuju taku jemnu sietku na menic, keby sa dali povodne vymenit za taketo, mohlo by to vyriesit dve muchy jednou ranou. Ale bolo by treba popocuvat, lebo nausniky tiez menia zvuk.

Ked po uprave porovnavam s K612, moje predchadzajuce postrehy nemam dovod menit, az na to, ze bas mi s HD330 v niektorych skladbach uz nevadi. K612 su lepsie sluchadla, s jemnejsim detailom, vacsim priestorom, presnejsou lokalizaciou. Vo svojej cene su vsak HD330 vynikajuce. Nemam tu Takstar HI 2050 na porovnanie. Myslim, ze HI 2050 zvukovo HD330tky nepredcia. Basu maju HI 2050 o nieco menej nez HD330, co je pozitivum (mozno to robia velurove nausniky).

Usi sa v HD330tkach hreju jasne viac, K612tky su pohodlnejsie. Je to dane jednak materialom nausnikov - kozenkove vs. velurove, ale tiez objemom priestoru v nausnikoch. V HD330 mam usi natlacene - da sa, ale je to trocha natesno, v K612 v pohode. Vymena nausnikov HD330 stoji za uvahu aj z tohoto dovodu. No a tiez vymena kabla ... ten spiralovy mi lezie na nervy. Nechce sa mu moc natahovac, takze potom taha za hlavu a navyse aj dost vazi. Ked uvazim ovela lepsie nausniky HI 2050 a ich priamy kabel, pre tych, co mienia Superluxy upravovat, mozu byt HI 2050 lepsou volbou. Problemove body HD330 maju Takstary proste vyriesene.
Naposledy upravil bogino dne 2. 5. 2014 15:56, celkově upraveno 2
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 2. 5. 2014 15:53

Nausniky k nim stoja 22eur. Mam doma originalne z DT770. Kedze mam DT880, ani som ich nerozbaloval, inak by tam uz boli. Ale na HD330 je to dost popularny mod. Sam by som bol zvedavy :) Az budem mat HD330 zase doma, skusim na ne hodit nausniky aj s tym pruzkom z DT880.
Fidko
Junior

Odeslat příspěvekod hmpf 7. 11. 2014 22:05

hmpf píše:
hmpf píše:Ještě to budu mít asi týden až dva doma. Sestava viz podpis Orion přes USB a navíc půjčené kabely Kabelguru síťový a prototyp sluchátkového kabelu pro Audeze. Co se týče toho kabelu pro sluchátka to zkusím popsat déle, protože jsem kabely zatím nestřídal, ale rozdíl v odlišnosti podání rozhodně je a k tomu od Kabelguru se raději vracím. Nahrávky mp3(320) a Flacy.

Pohodlí a usazení LCD2:
náušníky kvalitní kůže za celou dobu co je mám se snad ani nezměnily i co se týče tvaru pevnosti! Usazení tady je trošku problém, když střídám sluchátka nebo kabel tak je těžké najít to nej místo na uších a to je znám jak svý boty, zkrátka jsou směrové a vychýlení z ideální osy na uších je slyšet v přesnosti atd..Pohodlí větší tlak na uši nový majitel by si zvykal tak týden dva, jinak kůže příjemná a velice příjemné je jak je cítit ohraničení okolo uší takhle to mají i např. ještě lépe Sennheiser HE60, nové planary Abyss a mě to takhle vyhovuje. Nicméně nasadit si LCD2 po HD800 nejlepší pocit není, ale je to o zvyku.

Pohodlí, usazení HD800:
člověk je pomalu necítí na uších, obklopují celé ucho bez doteku boltce, excelentní. Tlak na uši žádný, někomu to může teoreticky malinko vadit, že neucítí kde přesně jsou zase si myslim je to jen o zvyku. Také se musí najít správná poloha, ale nejsou tak směrové a taky stačí si jen nastavit správnou délku mostu a na uších už není problém si to přesně dát do ideální osy.

ZVUK:
zavěr za dva týdny zkusim více popsat, zatím vyloženě jen první dojmy. Ale už teď HD800 se mi zdají opravdu lepší jak se píše.
Nicméně nikdo nikde nezmiňuje jednu věc. A to HD800 hrají celkově průzračně a LCD2 mají takové jakoby černé okno na pozadí, tím pádem oni dokáží určitě nedostatky v nahrávce zakrýt a taky jim to pomahá v přesnosti projevu a čistotě, přesto, že jsou hutnější! U HD800 se mi líbí přehledné, zvuk lehký, vzdušný, prostor velkolepý (na Orionu pěkně rovnoměrně šířka hloubka), dozvuky, jasný přechod ze středů do výšek, nástroje zní reálně, hlasy mají naléhovost. LCD2 si vymýšlí prostor, nástroje nejsou tak uvěřitelné, protože zkrátka nejsou tak detailní tím jak je to tlumenější. Těžko ty sluchátka brát vážně když tam ve zvuku vlastně lecos chybí a to i horní spektrum. Nicméně skvěle se poslouchají na nich středy, jako celek to zní normálně a hezky, ten klid, tím jak je tam to černé okno na pozadí jsou slušně přesné s náznaky vzdušnosti, s tím, že něco je zamaskované.

Přesto, že HD800 jsou lepší sluchátka tak, ale raději poslouchám stále LCD2 divný, uvidíme za ty dva týdny.
Musim taky říct, Orion co se týče výkonu není pro Audeze ideální, ale zároveň si myslim, že těm sluchátkům docela slušně sedí z toho co jsem slyšel! I HD800 na tom hrají dobře. Sluchátkáč bohužel nemám takže oboje sluchátka jsou limitované.

Co si z této zkušenosti já odnášim. Mám rád černotu na pozadí a budoucnost jsou pro mě tak planární sluchátka pokud se tam někomu povede dostat i tu větší reálnost, průzračnost, prostor, zkrátka mají předpoklady na to když se dobře vyladěj aby měli fyzicky hmatatelný zvuk čistej přesnej přirozenej, barevnej atd.

Basy popíšu asi příště. Tak nakonec žádnej jeden odstavec co se dá dělat...

Můj názor se prakticky na dané sestavě nezměnil. Jen pár dodatků:

Když se na to podívám z hlediska technické vyspělosti tak HD800 jsou znatelně dál např. propracování jednotlivých nástrojů vokálů, tóny na pozadí pěkně čitelné a seřazené (u Audeze nevynikaj), HD800 zní reálněji a živěji. LCD2 mě zní přímočařeji, tupěji, nemají ani tak zřetelné kontury a mikrodynamiku a opravdu si vymýšlí, zní to, ale hezky vzniká tam spojení s hudbou :idea: .
Když to vemu, ale jen z hlediska poslouchání hudby tak oboje sluchátka mají něco do sebe a i když mají LCD2 hodně nedostatků řadim je na stejno, pořád to jsou zatraceně dobrý sluchátka v určitých ohledech!

HD800 vlastní ještě jeden můj kamarád s kterým se delší dobu domlouvám na náštěvu má supr převodník a Lebena 600 tak jsem zvědavý jestli se zesilovačem (v zahraničí se moc líbí s Eddie Current) dostanou i takovou tu suverenitu, kterou tam teď postrádám.

HD800 hodně jsem si je oblíbil a byly dny kdy sem se do nich opravdu hodně zaposlouchal doma bych je s radostí uvítal, ale abych si je pořídil, stále nepřesvědčily. Něco mi tam nesedí. ještě si pomatuju jak jsem kdysi měl JH13 a pak nasadil HD800 a něco mi tam tonálně nesedělo, přesto, že preferuju Audeze nad JH13, kde mi zase Audeze tonálně nesedí něco vůči HD800. Což nedává smysl :D
Kéž bych teď měl všechny sluchátka co jsem kdysi měl na jednom stole.

edit:
Co se týče prototypu kabelu pro Audeze od Kabelguru. Pro mě těžký popsat, protože nasadit sluchátka a sundat kabel a pak zase nasadit sluchátka přesně jak byly to jaksi s těmi mými sluchátky nejde nastopro, nicméně určitý rozdíl v podání tam opravdu je. Když sem byl na návštěve u Hlavy kde se zkoušely repro kabely Kabelguru tak tam po zapojení se zvětšily hlasy, tóny, živější, čistší a celkově to bylo suverénější, u Audeze kabelu Kabelguru mi to přijde podobné s tím, že rozdíl není tak patrný. Preferuju ten Kebelguru. Je to prototyp a šikulové od Kabelguru by to museli slyšet.

Mám půjčené Audio Technica AD2000. Jsem na ně zvědav, zatím po hodině velmi dobré více za týden.
hmpf
Mírně pokročilý

Předchozí stránka