ANKETA: Nejpopulárnější hi-fi full-size sluchátka v ČR/SR?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Která z těchto sluchátek preferujete?
AKG K701 25 %  20%  [ 25 ]
AKG K702 6 %  4%  [ 6 ]
AKG Q701 5 %  4%  [ 5 ]
AKG K702 65th anniversary 0 %  0%  [ 0 ]
AKG K712 Pro 7 %  5%  [ 7 ]
Audio-technica AD-900 2 %  1%  [ 2 ]
Beyerdynamic DT880 25 %  20%  [ 25 ]
Hifiman HE-400 8 %  6%  [ 8 ]
Sennheiser HD600 21 %  17%  [ 21 ]
Sennheiser HD650 24 %  19%  [ 24 ]
Celkem hlasů : 123

Odeslat příspěvekod boriscz 16. 2. 2014 22:43

Mě výklad HMPF přijde zdělný, nevidim to tak zle. Rozhodně by mě mrzelo, kdyby si někdo moje alegorické rýmování zle vyložil.
Zhodnotil pohodlí, ergonomii, poslechový prožitek. Určitě je dobře, že ho zde zveřejnil.
Že se najde cimbulín, který to zhodí, ačkoli má téměř nulovou poslechvou zkušenost, celý rozkokošený plivne rozum do světa a zas se ztratí. S tím se jaksi musí počítat..
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 17. 2. 2014 00:49

...no myslím, že konkrétne text od hmpf tu nikto nechcel kritizovať ... :-[
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jibu 17. 2. 2014 08:32

Petulka - to jsou jen všeobecné nic neříkající a neřešící moudra, jakou to má informační či vypovídací hodnotu? Pokud jsi přesvědčen že sluchátkový poslech je tak špatný, tak poslouchej bedny nebo choď na koncerty, sbírej známky nebo modely autíček, nemusíš se trápit.
Jibu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hmpf 17. 2. 2014 08:48

Petulda spíš narážel na mhoe. Já četl jen ten jeho první příspěvek pak už ne. A popravdě nenapsal nic tak špatnýho a souhlasit se s tim dá taky, HD800 maj k ideálu podle mě taky daleko přesto, že to jsou výborný sluchátka. Je mi jasný, že bez kvalitního zesilovače sladěnýho řetězce top zvuk nebude, ale mam doma to co mam nedá se nic dělat.

Mam ještě dva týdny, budu mít víc času to poslouchat. Ted se soustredim hlavne na HD800..
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jibu 17. 2. 2014 09:04

Já to také neberu nijak militantně, každý ať si píše co chce, jen si myslím že obecné konstatovaní že sluchátka zkreslují a nedosahují zvukových kvalit živé hudby, což nedosahuje žádné reprodukční zařízení, nic neřeší a informačně nepřináší.
Jibu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod šeďour 17. 2. 2014 09:19

Tohle mě vážně nedá, abych se Peťuldy nezeptal...
...takže...když tam v těch rozkošatělejch kritikách sluchátek a poslechu s nimi píšeš o tom, že viola ztratí dřevěný tělo, mohl by jsi mi prosím prozradit, jakým způsobem se tohle určuje ?
Nechci, aby to vyznělo nějak rejpavě, jen mě to opravdu zajímá.
Je to jen tvůj subjektivní pocit hudebníka, houslisty, či zkušenýho posluchače, nebo se v tom dokonce shodneš s více lidma ?

A z čeho prosím vycházíš ?

Máš nějakou referenční nahrávku violy, nebo dokonce více takovejch nahrávek ?
A jakým způsobem určuješ, že nahrávka informaci o dřevěnym těle hudebního nástroje opravdu obsahuje ?
Předpokládám, že jedinou možností je poslech na špičkovejch profesionálních monitorech, když sluchátka třídy HD 800 tolik zkreslujou.
A jaká je jistota, že zkreslení, či zabarvení, který podle tebe produkujou sluchátka HD 800, pochází přímo od nich a není na vině spíš zdroj, či sluchátkovej zesilovač ?

Můžeš uvýst poslechovej řetězec, aby si vyloučil pochyby o jeho kvalitě ?
Naposledy upravil šeďour dne 17. 2. 2014 10:04, celkově upraveno 1
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jibu 17. 2. 2014 09:48

hmpf - Černé klidné pozadí mají také Sennheiser HD 650 na dobrém zesilovači, proto jsou asi v recenzích také zvukově srovnávány s LCD.
Jibu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 17. 2. 2014 10:01

MHOE:

"Výrazně zkreslují... V jakém ohledu, v porovnání s čím?"
- na to se mě neptej, psal jsi o tom sám: "a bez evidentních odchylek od "přirozena"". Já jsem poznamenal, že ony neexistující odchylky od přirozena praští posluchače do uší během prvních pár vteřin.... Tobě se to tak významně nelíbilo, až jsi to sám potvrdil :-): "Netvrdím, že tyto Sennheisery věrně reprodukují realitu". A tím debata mohla skončit, protože sis uvědomil, že mám vlastně pravdu.

"Pokud srovnám HD800 za 25 tisíc (tolik stály ještě před rokem) s reproduktory + místností za stejnou cenu, uslyším s těmito repro v dané místnosti více detailu než s HD800?"
- tímhle urážíš svou vlastní inteligenci, protože tenhle argument kulhá na všechny nohy, které má. Copak kvalita reprodukovaného zvuku má jen jediný parametr, detailnost? A porovnával bys nejvyšší třídu sluchátek (mimo exotické a high-end modely) se sotva nižší střední třídou beden? Aby případné porovnání bylo smysluplné, tzn. rovný s rovným v rámci svého hřiště, chtělo by to sáhnout také po nejvyšší třídě beden (opět mimo exot. a high end), tzn. do cenovek kolem 200 tis. Kč (v případě regálovek).

"Pokud máš pocit, že bys tento problém dokázal rozlousknout, tak proč nepřidáš ruku k dílu?"
- prosím nezlob se, ale tohle je opět argument jak ze školní družiny. Když mi v restauraci přinesou rozvařené těstoviny nebo přesolené brambory, mám být špičkový profi kuchař, abych to byl schopen poznat, komentovat, kritizovat...?

"Ty ta sluchátka slyšíš takhle, někdo jiný to uslyší zase jinak. Můžeš se ohánět tím, že víš, jak zní ten a který nástroj naživo, ale pořád je to jen a jen tvůj subjektivní pohled na věc"
- do jisté míry to samozřejmě platí. O jakémkoliv hi-fi komponentu. Jeden preferuje vřelost zesilovače lampové třídy A, druhý přesnost a drajv dobře udělané třídy D. Pokud má ale někdo takový sluch, že mezi živým nástrojem a tím samým nástrojem reprodukovaným přes HD800 neslyší žádné odchylky a technicky je zvuk stejně dokonalý jako živý nástroj, ať si koupí v Tescu špunty za 100 Kč a bude mít stejný posluchačský zážitek.

"Ti, co na sluchátková fóra obvykle chodí, hodnotí jejich zvuk relativně - vzhledem k cenové relaci a tomu, co je v sluchátkovém světě v současné době možné."
- mnohdy to tak je a kéž by to tak bylo všude - ale svět není dokonalý, já vím :-). Jenže různé recenze jsou také prošpikovány absolutními a čistě fantazijními výroky o dokonalosti zvuku typu těch dvou, na které jsem původně reagoval.

"jenže nikdo jaksi nevymyslel lepší způsob, jak zvuk sluchátek popisovat"
- já myslím, že vymyslel ;-), prostě popisovat konkrétní a obsažné charakteristiky zvuku - jenže ruku na srdce, to by pak ty recenze vyznívaly výrazně jinak, než tak fantasticky a skvěle, než když se skutečné charakteristiky zvuku schovají pod tyhle bezobsažné fráze, které si každý může vyložit zcela po svém. Vím, žes psal, že tuhl mou výtku částečně chápeš, ale i tak, napiš mi prosím, jak fakticky zní např. ten "zábavný bas" z pohledu frekvenčního průběhu, objemu, dynamiky, rozlišitelnosti, prokreslenosti, znělosti, tranzientů, barevnosti...? Kdyby každá z uvedených charakteristik měla rozsah 0 (úplně mimo) až 20 (shodná s realitou), jaká bodová množina by odpovídala zábavnému basu :-)?

"Jediné, co mohu poradit, je... Žij a nech žít. Pokud ti přijde, že to, co píšu já (a nebo někdo jiný), je jen snůška nesmyslů, tak to řekni a nech být."
- no vždyť přesně to jsem udělal :-). A kdyby ses touhle svou radou řídil i ty sám, tak na můj příspěvek buď nenapíšeš nic nebo něco ve smyslu "Díky za názor z druhého břehu." a je to :-).


A poznámka pod čarou:
Já to neberu jako spor. Je to pro mě jen nesouhlas nad názorem na něco, resp. s úhlem pohledu a nedostatkem nadhledu a objektivnosti. Jako člověka tě neznám a tudíž proti tobě jako člověku nemám nic. Naopak si vážím toho, že jako jeden z opravdu mála tady na fóru dovedeš smysluplně formulovat své názory i jiným způsobem než jen jako štěky v osobní rovině proti druhému. A jelikož máme oba 1. svůj jasný pohled na věc a 2. nepopiratelné grafomanské sklony, rodí se pak podobné elaboráty :-).
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Jibu 17. 2. 2014 10:18

Dovolím si jen podotknout k výše uvedenému, že 80% recenzí zveřejněných na netu jsou s autorské dílny PR oddělení výrobců, zveřejněná pod hlavičkou diskuze na různých fórech, proto ta záplava superlativů. Ale samozřejmě se najdou i recenzenti slušní, (Kuba,Tyll) jejímž poznatkům se dá věřit a při výběru sluchátek to má význam číst.
Jibu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 17. 2. 2014 10:25

šeďour:
Mám doma několik výborných nahrávek, který mám naposlouchaný na různých řetězcích různých kvalit, od původního ultra hifi audia v mým Mondeu a služební Mazdě 6 :-), přes ložnicovou low-end mikro věžičku za 15 tis., mojí obývákovou sestavu nižší střední až střední třídy, sestavy mých hi-fi kamarádů v cenách 20-600 tis. Kč, až po sestavy za šesti až sedmi místné částky na hi-fi / high-end výstavách v Praze, Mnichově a poslechových studiích.

Z toho mám docela široký rozptyl informací o tom, jak ty nahrávky znějí a tudíž když si je pustím ne nějakém zvukově neznámém řetězci, dá se celkem dobře říci, jak na ní zní oproti těm ostatním.

HD800 jsem poslouchal u známýho mýho známýho :-). Sluch. zesilovač byl Lehmann, model nevím, na čelním panelu nebylo označení, ale cenově prý někde na úrovni HD800. Nepředpokládám proto, že zesilovač za takové peníze by tahhle výrazně zasahoval do zvuku, proto většinu přisuzuju sluchátkům. Zdrojem zvuku byl můj CD přehrávač NAD C565 BEE, který zvukově znám velmi dobře.

-- 17. 2. 2014 11:55 --

A kdo by chtěl, tak tady je pro zajímavost jeden velmi dobře nahraný track klasické hudby, která umí dobře prověřit řetězec. Má velmi pěknou dynamiku, skvělý prostor a hloubku (levá pravá, předek zadek), výborně nasnímané jednotlivé nástroje/skupiny nástrojů, plné hřmějící pozouny, v závěru hlubokánské kotle se strhující dynamikou úderů.

http://ulozto.cz/xd46b9cE/10-ukazka-wma

Ripnuté na mojí šitové PC mechanice a integrované zvukovce :-), tak to se na zvuku asi podepíše... :-(.

Jinak je to track 10 z McIntosh Audiophile Reference CD:
Obrázek
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kocmeister 17. 2. 2014 11:31

Jibu píše:Dovolím si jen podotknout k výše uvedenému, že 80% recenzí zveřejněných na netu jsou s autorské dílny PR oddělení výrobců, zveřejněná pod hlavičkou diskuze na různých fórech


To se mi moc nezdá. Recenze v webech a v tisku ano, o tom dnes málokdo pochybuje, ale na fórech?
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Misoo9005 17. 2. 2014 11:37

Head-fi je predsa forum a je neuveritelne preplnene zaplatenymi recenziami :-)

Petulda : Krasna nahravka v paradnej kvalite ! :tleskani
JRiver (Wasapi)-->JDS Labs ODAC-->DIY AMP-->AKG K712 Pro + Oyaide HPC-X62
HTC One (Poweramp)-->Sony MH1C
-------------------------------------------------------------------------------------------
Lancia Kappa 20V Turbo
Lancia Thesis 2.4 JTD
Misoo9005
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 17. 2. 2014 11:41

Aha, head-fi, tak to asi ano. Myslel jsem v ČR a SR. Sem tenhle jev imho ještě nedošel.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jibu 17. 2. 2014 11:58

Teď je to třeba krásně vidět na AKG 812, renomovaným recenzentům firma HK sluchátka k testu nedá, ale na head fi se pějí chvalozpěvy, typické vrtěti psem.
Česko je malý trh tady to zatím asi nemá smysl, ale všechny informační kanály na netu se v PR běžně využívají, dělal jsem v tom 12 let i když ne v hifi.
Jibu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dofo 17. 2. 2014 12:22

Petulda, MHOE
Zaujimava debata pani. Kazdy ma v zasade zo svojho uhla pohladu pravdu.
Petulda na zaklade skusenosti z posluchu realnych neamplifikovanych nastrojov ma snahu najst ich zvuk reprodukciou cez sluchadla, ktore vsak podobne ako repro v ramci zvukoveho retazca zvyknu skreslovat najviac. Takze to moze byt nekonecny pribeh, zalezi na miere resp. ochote byt pristupny nevyhnutnemu kompromisu, ktory musi byt o to vacsi, o co nizsia bude investicia.
Podobne ako bacil suhlasim s Petuldovym popisom zvuku, resp. jeho nedostatkov v pripade HD800, pricom ich sucasne povazujem za najlepsie dynamicke sluchadla na trhu.
MHOE ide na to opacne a v ramci sucasnej ponuky na trhu si vybral riesenie (samozrejme tiez kompromisne), ktore ho uspokojuje aj vdaka vlastnemu "tuneniu" HD800-viek.
V konecnom dosledku (pokial sa bavime len o posluchu cez sluchadla) je asi spokojnejsi MHOE, ktory ma na com pocuvat.

P.S. Otazka na Petuldu:
Doma pocuvas cez repro, kde je velmi komplikovane najst zvukovy "ideal" v suvislosti s akustikou miestnosti. Tam ta ten kompromisny zvuk nehneva natolko, ako v pripade sluchadiel?
dofo
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků