ANKETA: Nejpopulárnější hi-fi full-size sluchátka v ČR/SR?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Která z těchto sluchátek preferujete?
AKG K701 25 %  20%  [ 25 ]
AKG K702 6 %  4%  [ 6 ]
AKG Q701 5 %  4%  [ 5 ]
AKG K702 65th anniversary 0 %  0%  [ 0 ]
AKG K712 Pro 8 %  6%  [ 8 ]
Audio-technica AD-900 2 %  1%  [ 2 ]
Beyerdynamic DT880 25 %  20%  [ 25 ]
Hifiman HE-400 7 %  5%  [ 7 ]
Sennheiser HD600 21 %  17%  [ 21 ]
Sennheiser HD650 24 %  19%  [ 24 ]
Celkem hlasů : 123

Odeslat příspěvekod MHOE 14. 8. 2013 17:52

Jelikož se v situaci kolem audiofilských sluchátek v našich končinách úplně neorientuju, zajímalo by mě, jak si u nás obecně stojí v popularitě cenově dostupná high-end sluchátka kolem uší (kategorie cca do 10 tisíc). Co jsem pochopil, na internetu lze narazit na početnou skupinu věrných vlastníků/fanoušků AKG K701. Také Beyerdynamic DT880 má minimálně na zdejším fóru spokojené uživatele... Na druhou stranu např. o HD600, HD650 či HE-400 jsem se zatím příliš nedočetl.

Chtěl bych se skrze tento topic dozvědět více o preferencích lidí u nás a na Slovensku... Pokud tedy máte chvilku, hlasujte a nejlépe mně i ostatním svoji volbu písemnou reakcí objasněte! Důvody mohou být samozřejmě různé, já však určitě nejvíce ocením popis zvukových vlastností konkrétního modelu, které na váš vkus nejvíce apelují! Předem díky :-)

Anketa je omezena na sluchátka s otevřeným designem.
Naposledy upravil MHOE dne 14. 8. 2013 19:39, celkově upraveno 9
SOURCE: Roon | Eitr
DAC: Metrum Onyx
AMP: DNA Stratus (ver3)
PHONES: PMx2 (rev2, velour) | Auteur | Verum 1 (modded)
MEASUREMENTS: REW | Fulla 2 | MiniDSP EARS | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kaapoo 14. 8. 2013 18:52

Zacal som s Audiotechnicou ATH AD500. chcel som ist vyssie. AKG K701/2 mi nesadli (moc anyalyticke, mozno to bolo aj zosilovacom - Zero DAC v uprave Amarok od Hergaroka). ATH AD900 boli moc "rovne", chcel som nieco trosku temnejsie. Senn HD650 boli uz prilis temne, tak som ostal pri HD600.

Beyeri 990 som raz skusal u cloveka tu z fora, ale neviem ci to bolo mnou alebo on mal nieco zle nastavene, ale 990tky sa mi zdali ze mali vysoko vysky, dost basov a velmi uzke stredne pasmo.

EDIT: ad "zabudnute modely": audiotechnica ath ad900, urcite nejake shure, cislo si nespomeniem.
Naposledy upravil kaapoo dne 14. 8. 2013 18:55, celkově upraveno 1
Na doma: Amarok DAC (~ ZERO DAC) => Denon D-M38DAB => Wharfedale 10.1

Sluchatka: Sennheiser HD 600 (DIY cable) | Audio-Technica ATH AD500 | Grado SR60e | AKG K272 HD | Superlux HD681 EVO

Na cestach: => Fiio X1 => Vsonic VSD5
kaapoo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 14. 8. 2013 18:53

hmmm...a prečo si dal limit "High-End dostupnosti" akurát 10 tisíc kč? ...potom sú cez limit aj K712
...ja som si vždy myslel, že cenovo priaznivé "High-Endy" sú napr.: LCD2, HD800, HE500, AH-D7100...
bacil2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 14. 8. 2013 19:04

kaapoo píše:Zacal som s Audiotechnicou ATH AD500. chcel som ist vyssie. AKG K701/2 mi nesadli (moc anyalyticke, mozno to bolo aj zosilovacom - Zero DAC v uprave Amarok od Hergaroka). ATH AD900 boli moc "rovne", chcel som nieco trosku temnejsie. Senn HD650 boli uz prilis temne, tak som ostal pri HD600.

Beyeri 990 som raz skusal u cloveka tu z fora, ale neviem ci to bolo mnou alebo on mal nieco zle nastavene, ale 990tky sa mi zdali ze mali vysoko vysky, dost basov a velmi uzke stredne pasmo.

EDIT: ad "zabudnute modely": audiotechnica ath ad900, urcite nejake shure, cislo si nespomeniem.

Na AD900 bych málem zapomněl, kdyby je někdo chtěl do hlasování přidat, ozvěte se mi... :-)

Pokud to dobře chápu, tak jsi se rozhodoval vyloženě jen podle tonality (frekvenční charakteristiky)? Nebo jsi bral v potaz i prostorovost, separaci nástrojů apod.?

bacil2 píše:hmmm...a prečo si dal limit "High-End dostupnosti" akurát 10 tisíc kč? ...potom sú cez limit aj K712
...ja som si vždy myslel, že cenovo priaznivé "High-Endy" sú napr.: LCD2, HD800, HE500, AH-D7100...

K702 65th anniversary a K712 Pro jsou cenově kolem deseti tisíc, proto jsem je také zařadil... Je to jen orientační údaj :-) Cenová přiznivost stejně jako pojem high-end jsou samozřejmě relativní... Přesto si myslím, že to, co tím míním, je velmi zřetelně vymezeno jak anketou, tak textem samotným. Zkrátka jsem nechtěl míchat dohromady tebou zmíněná sluchátka s těmi, které já považuju za entry-level do high-endu :-) Samozřejmě jen můj pohled na věc, nic víc...

MHOE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 14. 8. 2013 19:05

To by si musel dat otazku viacerych cs audio forach a este stale by bola mimo pocetna skupina majitelov, co na fora neprispieva. Vypovednu hodnotu to bude mat podla mna skor o prispievateloch na tomto fore. Dalsia vec je, ze v popularite myslim vyhraju sluchadla na spodnej cenovej hranici vramci uvazovanej kategorie. No a nejako ti tam chyba najma Audio-Technica, tohoto celosvetoveho hraca tazko prehliadnut, ale napr. aj Shure. Mas tam len otvorene, pridal by som do zoznamu najma AD900.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer, foobar2000 ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA, Dispre II JFET ► HiFiMan HE-500
iPod 5.5G imod ► FiiO E11 ► Brainwavz B2
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 14. 8. 2013 19:11

Bogino: Samozřejmě, tato jedna anketa není nic víc než jen jedna anketa... Je to spíš pro zajímavost.

Pokusil jsem se přidat AD900, ale vypadá to, že veškeré hlasy se smazaly... Nějaký bug? 8-S

EDIT: Bohužel, vypadá to tak, že edit nebude možný... AD900 tedy přidám. Z hlediska maximální zvukové kvality jsem se podle původního záměru rozhodl omezit anketu na otevřená sluchátka.

EDIT2: Shure 1840 jsou příliš přes 10 tisíc... Navíc si nemyslím, že budou mít až tolik příznivců. Stejně tak 1440. Sluchátek je na trhu samozřejmě dostatek - tahle anketa se zaměřuje na ta nejoblíbenější (Beats zde však nehledejte) a já souhlasím s tím, že AD900 si své místo v ní zaslouží :-)
Naposledy upravil MHOE dne 14. 8. 2013 19:32, celkově upraveno 4

MHOE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 14. 8. 2013 19:27

MHOE píše: ...jsem nechtěl míchat dohromady tebou zmíněná sluchátka s těmi, které já považuju za entry-level do high-endu :-) ...

...entry-level do high-endu by potom mohli byť aj fostexy TH-7 a ATH M-50
bacil2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 14. 8. 2013 19:28

"Přesto si myslím, že to, co tím míním, je velmi zřetelně vymezeno jak anketou, tak textem samotným."
"Samozřejmě jen můj pohled na věc, nic víc..."

Zároveň se omlouvám všem, kterým jsem omylem vymazal jejich hlasování... Odteď by anketa měla zůstat fixní, editace bohužel není bez nechtěného zrušení dosavadních hlasů možná.

MHOE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 14. 8. 2013 19:33

Poznam kopec ludi so Shure SRH940. Tu to ale asi vyhraju DT880 600ohm, po nich HD800. V buducnosti to budu asi SRH1840 a HE-400.
Naposledy upravil Andrejsvk dne 14. 8. 2013 19:38, celkově upraveno 1
Topping DX3 Pro + Focal Alpha 65 / Beyerdynamic DT150 + Brainwavz pads

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 14. 8. 2013 19:35

940 jsou uzavřená, nepletu-li se? S výsledkem uvidíme... Já ocením jak každý hlas do ankety, tak případný popis osobních preferencí kohokoliv, kdo bude mít zájem se podělit :-)

MHOE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 14. 8. 2013 19:39

Andrejsvk píše:...Tu to ale asi vyhraju DT880 600ohm.

:D :D :D
...veď ja sa už bojím otvoriť aj konzervu, aby na mňa nevyskočili 600-ohmové DT880-ky
bacil2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 14. 8. 2013 19:43

Andrejsvk píše:V buducnosti to budu asi SRH1840 a HE-400.

Jestli to dobře chápu, tak podle tebe 1840 a HE-400 budou stále více a více populární, až překonají dosavadní stálice?

-- 14. 8. 2013 20:43 --

bacil2 píše:
Andrejsvk píše:...Tu to ale asi vyhraju DT880 600ohm.

:D :D :D
...veď ja sa už bojím otvoriť aj konzervu, aby na mňa nevyskočili 600-ohmové DT880-ky

Až tak? :-D Jak říkám, moc se v našich končinách v tomhle ohledu neorientuju...

MHOE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 14. 8. 2013 20:33

Andrejsvk píše:Poznam kopec ludi so Shure SRH940. Tu to ale asi vyhraju DT880 600ohm, po nich HD800. V buducnosti to budu asi SRH1840 a HE-400.

Takuto anketu vzdy vyhraju lacnejsie sluchadla, lebo maju viac majitelov.
Buducemu narastu popularity HE-400 celkom verim, ale s SRH1840 mam pochybnosti. Podla mna su velmi drahe na to, aby sa stali viac popularne. Hoci som pocul len 940 a 1440, cize 1840 nie, nadobudol som dojem, ze su to skor sluchadla pre hudobnych profesionalov, nez typicke domace.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer, foobar2000 ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA, Dispre II JFET ► HiFiMan HE-500
iPod 5.5G imod ► FiiO E11 ► Brainwavz B2
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod The Wolverine 15. 8. 2013 14:22

Dovolím si přidat svůj názor.
Pokud bych si vybíral sluchátka v této ceně, tak bych se rozhodoval mezi AKG K 712 PRO a Audio-Technica ATH-AD1000. To ale pouze za předpokladu pořízení adekvátní sestavy k nim. K horší sestavě bych to viděl na beyerdynamic DT 880.

Z uvedených sluchátek jsem slyšel K 701 a HD 600. Z těchto dvou by pro mě AKG byla jasná volba. Charakter zvuku HD 600 mě neoslovil. Pomalá a příliš temná reprodukce. Na jazz nebo elektronickou hudbu dobré, ale na rock a metal se nehodí. AKG měla výborný prostor a zároveň rychlý a tenký přednes. Basy byly dostatečně pevné.

Určitě tedy záleží na preferovaném žánru. Na některé žánry je vynikající volba Grado. V této ceně modely SR225i, SR325is a pokud počítáme cenu v USA, tak i RS2i. Grado má ale dost specifický zvuk. Někomu sedne, někomu ne.

Shure SRH1840 se nejspíš větší obliby nedočkají, protože už jsou dost drahá a zase takový zázrak to asi není. Oproti tomu HiFiMAN HE-400 se podle mě mají šanci prosadit. Taky si myslím, že beyerdynamic T90, nástupce DT 990, bude mít úspěch.

Dávám hlas AKG K 712 PRO, protože jsou opět "MADE IN AUSTRIA" a měl by být mírně posílen bas, což byla jediná slabší stránka K 701.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 15. 8. 2013 14:39

The Wolverine: Osobně bych si rád vedle sebe porovnal Q701 a K712 Pro... Z těchto dvou modelů bych pravděpodobně volil, pokud bych měl jít níže než jsou HD800. Škoda jen, že Q701 nemají hlavový most bez výstupků...

HD800 mi zvukem vyhovují (a mojí peněžence zatím též), osobně nejsem fanouškem stylu "na každý žánr jiná sluchátka". Snažím se spíš najít jeden ideál, který nahrávky reprodukuje co nejvěrněji. I z finančního hlediska bych měl pocit, že více než jedny sluchátka jsou zbytečným utrácením peněz - jen osobní názor, nic víc :-)

Hifiman HE-400 fandím asi nejvíc z těch, které jsi zmiňoval... Jsou v rámci ortho sluchátek dost zajímavé.

MHOE
Mírně pokročilý

Další stránka