Sluchátka na doma - 3000 Kč

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod -Lox- 20. 8. 2013 08:32

Zdravím,
chci si koupit svoje první kvalitní sluchátka, a tak se obracím na Vás, pro radu.

Jak již název tématu napověděl budu je nosit pouze doma.
Cena by se měla pohybovat do nebo mírně nad 3000 Kč.
Dle článků jsem usoudil, že pro mne budou nejvíce vhodná otevřená sluchátka a nejspíše circumaurální.
Jako zdroj poslouží pouze PC se zvukovou kartou Creative X-Fi Xtreme Music, sluchátkový zesilovač nemám, ale mám zesilovač normální s 6,3mm jack zdířkou, takže teoreticky by mohl posloužit ten, pokud bude potřeba.
Skladby se budu snažit shánět ve formátu FLAC, prý je na kvalitních sluchátkách propastní rozdíl mezí ním a komprimovanou mp3.
Co se týče hudby co poslouchám tak je to převážně Rock (Punk, Hard, atd.), nějaký Pop, ale také skladby na klavír, a občas i nějakou klasiku.
Jediná sluchátka co mám nyní jsou Creative Active Fit Earphones EP-630 za 450 Kč, takže žadné zkušenosti v tomto oboru nemám.
Nosím brýle. (nevím jestli to má na výběr vliv)
Ohledně toho co preferuji ve zvukovém projevu, tak se přiznám, že úplně nevím co napsat, protože žádné zkušenosti s kvalitními sluchátky nemám, tak ještě nevím co od nich chci. Ale nejspíš mi půjde hlavně o tu čistotu a preciznost, nikoliv o co největší množství basů.
EDIT: Ještě jsem zapomněl říct, že si občas zahraji nějakou střílečku, tak by nebylo špatné, kdyby byl rozeznatelný prostor. Není to úplně prioritní, ale nebylo by to špatné :-D

Do včerejška jsem byl ještě rozhodnutý, že koupím Sennheiser HD 558, ale byl jsem upozorněn, že u nich dochází k praskání mostu, tak proto nyní píši Vám.

EDIT2: Další věc co by nebyla špatná, by byl odnímatelný kabel, ale opět to není prioritní vlastnost. Mimochodem, díval jsem se na google ohledně toho praskání HD 558 a dost lidí tvrdilo, že už to Sennheiser vyřešil, ale to může být samozřejmě jenom fáma. Podle obrázků sem viděl pouze HD 555 a HD 598. HD 558 sem tam neviděl ani jednou.

PS: Omlouvám se za založení dalšího tématu, ale po použití hledání, jsem viděl, že výběr sluchátek, je značně individuální. Každý posluchač má jiné nároky. Navíc většina témat byla z roku 2012, tak jsem nevěděl, jestli se ve světě sluchátek neudálo něco nového.


Děkuji za pomoc. ;-)
-Lox-
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 20. 8. 2013 11:14

Ta zvukovka bude zatím stačit.

Do tří tisíc:
Sennehiser HD 558 - dají se modnout na HD 598
Audio-Technica ATH-AD500X - ze zahraničí vyjde A-T podstatně levněji
Grado SR60i - Grado jsou dobrá na rock a pop, na klasiku už míň

Do čtyř tisíc:
AKG K 240 MkII
Audio-Technica ATH-AD700X
beyerdynamic DT 990 PRO
Grado SR80i
Sennehiser HD 598

Tohle si pročti pro základní orientaci.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -Lox- 20. 8. 2013 11:30

Můj původní plán byl, že koupím Sennheiser HD 558, nechám je zahořet, vytáhnu z nich tu pěnovou překážku a hotovka :-D
Jen nevím jestli je to teda dobrý plán nebo pořídit něco jiného. To jestli stále mosty u těchto sluchátek praskají se moc dobře dohledat nedá, protože to bude asi rozdílné kus od kusu.
-Lox-
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanni 20. 8. 2013 12:23

Ak chceš aj kvalitnejšiu konštrukciu, tak siahni po Beyeroch 990, tie sú takmer nezničiteľné ;-) Ináč The Wolverine ti dal celkom dobré typy,možno by si mohol ešte tisícku došetriť.
hanni
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -Lox- 20. 8. 2013 12:27

Tipy jsou dobré, ale nevím jak si z nich vybrat :-|
Některá sluchátka z kategorie do 4000 by se dokonce za 3000 sehnat dala, ale netuším která z nich jsou pro mně nejvhodnější.
-Lox-
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -Lox- 20. 8. 2013 16:25

Z těch tipů bych vyloučil následující:
Sennheiser HD 598, protože bych si je napodobil odstraněním toho molitanu z HD 558.
A Beyerdynamic DT 990 PRO, protože mají impedanci vysokých 250 Ohmů, takže se obávám že nemám jak bych je mohl utáhnout.

K ostatním tipům:
AKG K 240 MK II se dají sehnat za 3000 Kč.
Sennheiser HD 558 se taky dá sehnat za 3000 Kč.
U Grado vůbec netuším. SR80i stojí 3400 Kč, což není ještě takový přestřel, ale nevím jak to s nimi je.

U Audio-Technica na Amazon si nejsem jistý jak to tam mají s tím poštovným, každopádně v případě reklamace by to byl asi docela problém. Vyloženě se jim nebráním, ale možná by to bylo komplikovanější a v Česku jsou za šílený cenovky, alespoň při porovnání s Amazon.


Doufám, že mi ještě trochu poradíte ;-)
-Lox-
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 20. 8. 2013 16:37

Ono je to vcelku jedno koľko to ma ohmov. V tejto kategorii sluchadiel sa s nejakym lepšim zdrojom musi počitať aby sluchadla dostali to čo potrebuju.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -Lox- 20. 8. 2013 16:58

V budoucnu s Fiio E10 tak nějak počítám, ale teď na to prostě nemám finance a možná bude stačit ten zesilovač a zvukovka co už mám.
-Lox-
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 20. 8. 2013 17:49

Pokud už budeš investovat do zdroje, tak k takovým sluchátkům radši rovnou Audinst HUD-mx1.
Ten zesilovač pro reprosoustavy nejspíš nadělá víc škody než užitku, sluchátkový výstup bude hodně odfláknutý.

Nejlepší by bylo si sluchátka někde poslechnout, např. zde.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -Lox- 20. 8. 2013 18:19

No zdroj je ještě poměrně dost v budoucnu no.

V tom obchodě bohužel prodávají jen ty Audio-Technica a Sennheisery, ostatní tam nemají. :-(

EDIT: Udělám chybu, když půjdu do těch Sennheiser HD 558 ? (na základě informací, které jsem napsal v prvním příspěvku)
Nechci to zbytečně uspěchat, ale už před 5 dny jsem chtěl nějaká sluchátka pořídit, už se prostě nemůžu dočkat :-))
-Lox-
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 20. 8. 2013 19:19

Chybu nimi neurobiš, aj keď väčšina z vyššie menovanych bude imo hrať o niečo lepšie. Ale hlavne konštrukcia bude odolnejšia. HD 558 su proste z lacneho plastu. Takže s tymi prasklinami je treba eventualne ratať. Samozrejme stať sa to ale nemusi.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -Lox- 20. 8. 2013 19:34

Tak které by jste mi doporučil Vy? Konkrétně jedny sluchátka, která by byla nejlepší na to co jsem jmenoval v úvodu. :-)
(Poslech rock, pop, klavírních skladeb, občasně orchestrální hudbu, měli by mít ve zvuku prostor ...)
-Lox-
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radimecek13 20. 8. 2013 19:38

já bych šel do Audio-Technica ATH-AD500X super pohodlí,výborný zvuk a bezkonkurenční zpracování...
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 20. 8. 2013 19:54

A aj podanie priestoru bude z tychto najlepšie. Aspoň teda u AD500. AD500X hraju ale mierne odlišne tak ale predpokladam že to bude v tomto smere podobne.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -Lox- 20. 8. 2013 19:59

Takže mi všichni doporučujete Audio-Technica ATH-AD500X :?:
To jsou teda sluchátka za 4000Kč, teda alespoň v Česku...
Je tam opravdu takový rozdíl ?
Ani ty AKG K 240 MkII nemají lepší zvuk ?
Naposledy upravil -Lox- dne 20. 8. 2013 20:18, celkově upraveno 2
-Lox-
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků