Virtualizace sluchátek

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 15. 9. 2013 02:13

Ahoj, chci se zeptat, jestli někdo znáte virtualizaci sluchátek v počítači. Potřeboval bych poradit od zkušených majitelů sluchátek, jestli ji mám zapnout, nebo vypnout. :) Zlepšuje prostor ve zvuku, ale nevím jestli to nějak nezkresluje zvuk atd. :)
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 15. 9. 2013 07:58

Tu si na audiofilskom fore, kde ti kazdy poradi vypnut vsetky umele ku*vitka zvuku ako virtualizacia atd. a kupit si poriadne sluchadla.

Ak ide o hranie hier, skus sa spytat na nejakom PC fore, kde ti asi poradia lepsie.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 15. 9. 2013 08:44

Zapni si to a uvidis sam co ti viac vyhovuje. V tomto ti neporadi nikto.
A ako sa pise vyssie, kvalitne sluchadla toto nepotrebuju.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozanozdra 15. 9. 2013 09:47

audiofilskem fore, kde se věčně věků řeší jaký koupit audiofilské repro k PC za 2500 :mrgreen:
kozanozdra
Junior

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 15. 9. 2013 09:54

Díky za rady. Mám Sennheiser HD 558, takže podle vás není potřeba zapínat žádná tzv. "ku*vítka"? :-D Asi bych k nim měl spíš koupit pořádnou zvukovku, zesilovač atd...
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 15. 9. 2013 10:36

Pozri, je to tak, ze lepsi zdroj nez integrovana zvukovka pomoze, ale ide tu o efekt cena/vykon.
HD558 su lahko vybuditelne, zahraju prakticky z hocicoho.
Sluchadla maju vacsi vplyv na vysledny zvuk nez zdroj, ten vsak moze prednes posunut kvalitativne dalej. Nejaka virtualizacia detail a farebnu tonalitu nevylepsi, lepsi zdroj moze.
Integrovana zvukovka je typicky ten najslabsi zdroj, s akym sa mozes stretnut. Preto aj pomerne lacny apgrejd z integrovanej byva zmysluplny. Proste ide o tvoje potreby, preferencie a to, kolko si ochotny investovat.
Najlacnejsie zmysluplne snad HiFiMeDiy Sabre DAC, alebo FiiO E10.
Naposledy upravil bogino dne 15. 9. 2013 10:39, celkově upraveno 1
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 15. 9. 2013 10:37

Já používám analogový crossfeed na svém StageDACu a nemůžu být spokojenější, ale z mých rozsáhlých zkušeností se softwarovými udělátky bych doporučil používat tak maximálně nativní crossfeed v Jriver Media Center (pokud to už musí být).

Případně možná tohle by mohlo nějak pomoci: http://www.head-fi.org/t/593050/the-nam ... ound-sound
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 15. 9. 2013 10:49

Díky moc za rady,
Já se v té zvukové technice zatím moc nevyznám. :-| Opravdu ty zvukovky a jiné "krabičky" zlepší kvalitu zvuku, nebo jen zvyšují hlasitost?
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 15. 9. 2013 11:03

O hlasitost v tvojom pripade vobec nejde, pisal som, ze tvoje sluchadla zahraju prakticky z hocicoho. Mal som samozrejme na mysli kvalitu prednesu. Najlepsie, keby si svoje sluchadla zobral do nejakeho HiFi studia, alebo predajne sluchadiel, kde maju aj nejake DAC prevodniky a sluch. zosilnovace, aby si pochopil princip. Isto, ze nad nejaku sumu sa uz neoplati vylepsovat tvoje sluchadla a lepsie je kupit ine. Preto som ti radil nejake lacnejsie podla mna zmysluplne moznosti.
Naposledy upravil bogino dne 15. 9. 2013 11:04, celkově upraveno 2
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 15. 9. 2013 11:04

Jinak HD 558 hrají skvěle, je to něco jiného, než moje stará sluchátka za 500 Kč...

Ale jak fungují převodníky a zesilovače, kam se zapojují atd. o tom nemám vůbec ponětí... Jestli je lepší koupit zvukovou kartu, která je přímo v počítači, nebo která se zapojuje přes USB...
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 15. 9. 2013 11:12

Radil som ti krabicky, ktore su zamerane na sluchatkovy posluch, su vyslovene na to urcene, najma E10. Typicka lacna zvukovka obsahuje kopec veci a nebyva kvalitativne zvlast zamerana na sluchatkovy vystup - mava napr. vystup s prilis velkou impedanciou pre 50 Ohm sluchadla ako su tie tvoje. Napr. taky Asus Xonar Essence STX je uz nieco ine, ale stoji viac nez tvoje sluchadla. To uz by sa hodilo aj vymenit sluchadla.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 15. 9. 2013 11:16

A ta "krabička" stačí jen zapojit do počítače přes USB, nebo nějak jinak a to je vše? :)
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 15. 9. 2013 11:22

Ano, staci. Pouzije standardny driver, ktory sa nainstaloval s Windows. Odpoji sa ti integrovana zvukovka a vsetko bude hrat napr. cez E10.

V media playeroch, kde sa nastavuje alebo da nastavovat zvukove zariadenie, ako vystupne zvukove zariadenie z ponuknuteho zoznamu vyberies digitalny vystup (S/PDIF) prislusnej krabicky. Z PC ti cez USB pojde zvuk digitalne a v krabicke sa skonvertuje na analog.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 15. 9. 2013 11:28

Takže např. FiiO E10 převede digitální signál na analogový - tak to bude hrát jako třeba z gramofonové desky, i když přes to pustím mp3?
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 15. 9. 2013 11:33

Kazdy MP3 player alebo CD player prevadza digitalny signal na analogovy, rovnako je to ked pocuvas hudbu z PC - kazda zvukovka to robi.
Vsimol som si, ze ti odpovedam a rozoberam "zelezo" v nespravnej sekcii.
V tejto teme ku tomu uz nebudem reagovat.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků