Sluchátka do cca 3000 Kč - DJ/na ven

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod sterba.95 30. 9. 2013 00:06

Zdravím, hledám sluchátka v ceně okolo 2-3 tisíc, může být mírně přes limit, ale musí mít své opodstatnění. Sluchátka budu využívat převážně k poslechu venku, v autobuse apod., ale rád bych je využil i k pultu. Doma mám kvalitní reproduktory, takže čistě na domácí poslech je moc používat nebudu. Poslouchám převážně EDM hudbu, tedy electro, house, progressive, trance a podobně. Byl bych rád, kdyby nebyly moc velké a daly se nějakým způsobem složit.

Zatím mám tyto kandidáty:
AKG K67
AKG K619
Popř. V-Moda LP (ty se ale u nás neprodávají, musel bych objednat z amazonu) nebo AKG K167 (ty jsou u nás zase strašně předražené, taktéž bych musel přes amazon a už jsou přes limit)

Předem díky za rady
sterba.95
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 30. 9. 2013 07:25

Na von a zaroven na doma je vzdy nestastna poziadavka. To bude bud z jednej alebo druhej strany velky kompromis.
Ako jedno z najlepsich rieseni na toto pouzitie mi napada Audio-Technica ATH-M50. Tiez su tu ale drahe, takze kupit ich vonku bude rozumnejsie. Za ceske ceny Sennheiser PX 360, Ultrasone HFI-580 (zvonku vyssi model HFI-680). Ani tie V-Mody nebudu na zahodenie.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karminkotak 30. 9. 2013 10:28

Za mna jednoznacne Sennheiser HD25, nie ale SP verziu, ta je zvukovo slabsia a konstrukcne jednoduchsia. Velkostou su aj na von, zvukom aj k mixu (osobna dlhorocna skusenost), naviac kazda jedna cast je vymenitelna, diely v pripade opotrebenia alebo poskodenia zozenies prakticky hned. perfektne na tanecnu hudbu a zatial sa mi ich nepodarilo rozbit, nasadenie v kluboch, doma aj na cestach... no.1 :)
karminkotak
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 30. 9. 2013 10:44

HD 25 (nie SP) su sice fajn, ale tu je rozpocet 3000 Kc. A bezna cena HD 25 je minimalne o 1500 Kc vyssie.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karminkotak 30. 9. 2013 12:15

akurat som pozeral tu cenu na 25, 4199kc zacinaju v CR, je to nad, no v zahranici (v ramci EU) sa obcas daju nove zohnat aj za 120eur, tak by som rozhodne po nich skusil zapatrat... AT M50 mam tiez, ale na von je to uz dost velke, kazdopadne zvukovo paradne, ja som trafil na americkom Amazone akciu za 89usd, tak nie je o com :)
karminkotak
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pandero 30. 9. 2013 14:15

HD 25 bych taky urcite doporucil. Cena je vyssi, ale vyplati se dosetrit a zaonvestovat do tohohle modelu. Na Djing jsou primo delane a i na ven se daji bez problemu nosit, jsou velmi lehka.
Pandero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sterba.95 30. 9. 2013 20:41

Díky za reakce, o HD 25 vím, že jsou dobré, ale 4190 už je docela hodně a to je navíc jen promo verze bez příslušenství, jinak jsou až okolo 4800. Jinak na americkém amazonu to většinou neposílají do ČR, co jsem se z těch zajímavých cen díval. A nejraději bych se tomu vyhnul, už se mi několikrát záruka u sluchátek hodila.

Jinak nemusí být nějaké audiofilské, adekvátní ceně.
sterba.95
Junior

Odeslat příspěvekod karminkotak 30. 9. 2013 21:35

ano, Amazon z USA mnohe super veci za super ceny neposiela :-|
ja som tie HD25 v cene okolo 120eur videl na europskych strankach, skus vygooglit nieco, co bude z normalneho shopu, ja myslim, ze aj ked to objednas napriklad z DE, tak sa nic nestane, ak budes potrebovat riesit veci ohladom zaruky, ak to bude obchod, tak zaruku mas...
naozaj ma nenapada nic na ich urovni v nizsej cene... ja som za svoje prve HD25 vysolil vyse 7000 slovenskych korun a nadaval som si velmi dlho este po ich kupe, az kym na nepresvedcili, ze za tie prachy naozaj stali, hraju mimochodom doteraz... kupovane boli tusim v 2005... a prezili so mnou desiatky klubovych akcii, desiatky padov, pamatam sa, ze som ich raz ked som bol "na mol" tahal za kabel po zemi po klube za sebou a nic... fakt neznicitelne... jedine, co som casom menil, boli nausniky, su z jemnej koze a ta casom zacala praskat...
Sennheiser HD25 CII
Takstar HI 2050
Pioneer HDJ 1500
Sony MDR V6
Audio Technica ATH M50
Maxell Retro DJ
Koss Porta Pro starší model :-)
karminkotak
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sterba.95 30. 9. 2013 23:38

Ještě si to rozmyslím, ale je to cca 2x tolik, než co jsem za ty sluchátka chtěl původně dát, HD 25 II jsem pod 5000 neviděl. ATH-M50 vypadají dobře, ale na moje použití jsou už moc velké.
sterba.95
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 1. 10. 2013 06:58

To je prave o tom co som pisal vyssie. Najst nejake sluchadla na von a zaroven na doma nie je jednoduche. Vzdy tam totiz bude nejake ale.
HD 25 maju sice male supraauralne musle, zato ale dost odstavaju od hlavy. A nejdu zlozit. M50 maju musle vacsie, ale prave preto je predpoklad vacsieho pohodlia a daju sa zlozit. Takze ono to vzdy bude nieco za nieco.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 1. 10. 2013 07:19

sterba.95: Mne sa ako vhodnejsie javi na von pouzivat spunty a ku pultu na to urcene sluchadla, ktore mozu potom mat aj dlhsi, alebo spiralovy kabel. Naozaj skoda spajat tazko spojitelne poziadavky.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karminkotak 1. 10. 2013 08:39

HD25 sa daju zohnat aj v starsej variante s oznacenim HD25-1 a tie su lacnejsie.
nemal som zatial s nimi problem ani vonku co sa tyka izolacie od okolia, svoj ucel splnaju viac ako dobre a prave pre svoju vybornu izolaciu a vysoku zataz stale patria ku spicke nielen medzi djmi ale aj zvukarmi a kameramanmi... naozaj som si ich za tie roky bezkonkurencnej sluzby zamiloval, tak mi prepacte :D
karminkotak
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sterba.95 1. 10. 2013 09:05

Špunty právěže nesnáším, je mi to hrozně nepohodlné. Vím, že to musí být nějaký kompromis, ale určitě spíše menší než větší mušle. Doma je samostatně skoro vůbec používat nebudu.
sterba.95
Junior

Odeslat příspěvekod karminkotak 1. 10. 2013 17:36

spunty ku mixpultu urcite nie, raz Ti ujde ruka s hlasitostou a mas po nich...
napadol ma este Stanton, len tie su fakt len na doma alebo do klubu, na von su to velke supy... alebo k pultu RetroDj (odskusane a zvladaju) a na von za zvysok nieco mensie, dobre, fakt prenosne (Sennheiser, AKG)
karminkotak
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sterba.95 1. 10. 2013 18:16

S temi spunty jsem reagoval na navrh, ze jedny sluchatka nadoma a spunty naven. ;) Ty HD 25 vychazeji nejlepe, ale jsou uz hodne pres limit, navic po designove strance se mi prilis nelibi..
sterba.95
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků