AKG K712 Pro vs Sennheiser HD800

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bacil2 27. 11. 2013 09:09

PiNa_cz píše:...Na druhou stranu si dražší DACy/Ampy zaslouží pořádná sluchátka a připojovat k nim HD600/650, K70x atd. je jako jezdit ve Ferrari se zataženou ruční brzdou ...

...to si robíš srandu, že? :D :D :D
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 27. 11. 2013 09:26

Co chceš od člověka, kterej si myslí, že se zadokolkou se dá jet se zataženou ruční brzdou :hmm:

Typickej názor oktávkáře...
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PiNa_cz 27. 11. 2013 10:30

bacil2 píše:
PiNa_cz píše:...Na druhou stranu si dražší DACy/Ampy zaslouží pořádná sluchátka a připojovat k nim HD600/650, K70x atd. je jako jezdit ve Ferrari se zataženou ruční brzdou ...

...to si robíš srandu, že? :D :D :D


Proč? Vzhledem k povaze těch sluchátek si myslím, že nemá cenu k nim pořizovat špičkový DAC a vystačíš si například s Yulongem D100, nebo s Matrix Quattro. Teprve u sluchátek jako jsou HD800, HE-500, LCD-2/3, atd. už má cenu náležitě zainvestovat i do zdroje. K čemu utopit desítky tisíc za zlepšení, který si ve slabších sluchátkách neužiješ na maximum, pokud vůbec? Znám dost lidí, kteří na to jdou právě opačně a místo investice do pořádných sluchátek utrácejí nepoměrně víc peněz za lepší zdroj a stále nejsou spokojeni. Články řetězce by měly být alespoň v nějaké rovnováze, nebo ne?
JRiver Media Center ► KS ► DAC Master 7 Singularity ► HeadAmp Master 9 ► balanced HD800
PiNa_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 27. 11. 2013 15:44

Dokud neexistovala třída, kterou reprezentují zmíněná HD800, HE-500, LCD-2/3, tak bylo naprosto běžné investovat desetitisíce a statisíce do sestavy k HD600/650, K701 nebo třeba DT880. A tahle doba je jen pár let zpátky. Dneska určitě souhlasim s tim, že pokud solventní posluchač začíná budovat sestavu, tak lepší rovnou koupit třeba HE500 a teprve k tomu zbytek top-end. Snažit se draze vyhonit HD650 na max s vědomím, že to stejně nikdy nebude ono, je imho nesmysl.
Naposledy upravil Kocmeister dne 27. 11. 2013 15:46, celkově upraveno 1
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 27. 11. 2013 15:46

Kocmeister to teď vyjádřil velmi dobře.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 27. 11. 2013 16:05

...keď kúpiš napr. HE500, tak na zvyšku môžeš (aspoň spočiatku) dosť ušetriť 8-) ...na rozdiel od napr. K701

-- 27. 11. 2013 16:34 --

PiNa_cz píše:...Znám dost lidí, kteří na to jdou právě opačně a místo investice do pořádných sluchátek utrácejí nepoměrně víc peněz za lepší zdroj...

...a majú v zásade pravdu!
Určite by som dal do pozornosti nasledujúci článoček a hlavne jeho kapitolu „Zdroj signálu…“
http://avmania.e15.cz/alchymie-high-end ... irat-hi-fi
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jibu 27. 11. 2013 16:36

Na řadě K 7XX je vynikající poměr výkon/cena, ale jen do té doby než zjistíte kolik musíte investovat do sluchátkáče, aby vám to hrálo, pak na těch HE 500 v celkových nákladech ještě ušetříte.
Jibu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 27. 11. 2013 16:59

Vratim sa ku prekvapeniu, v podstate šoku, ked som si dal HE-500 prvykrat na hlavu.

Prekvapeny som bol nielen z toho, co som pocul - o triedu lepsi zvuk, nez z akychkolvek inych sluchadiel, co som dovtedy mal doma - ale tiez z toho, ked mi zaplo, ze na tento zvuk postacuje retazec z mojho podpisu.

Potom som s HE-500 skusal aj PRE4 a Hypa 1, mal som doma okrem DT880 aj K701 a HD650. Vyslo mi, ze rozdiel medzi HE-500 a ostatnymi sluchadlami je ovela vacsi, nez medzi zosikmi. HA-500 posuvali vysledny zvuk o triedu vyssie, rozdiely medzi zosikmi boli vramci tej istej triedy.

Jibu píše:Na řadě K 7XX je vynikající poměr výkon/cena, ale jen do té doby než zjistíte kolik musíte investovat do sluchátkáče, aby vám to hrálo, pak na těch HE 500 v celkových nákladech ještě ušetříte.

Moju bilanciu som uz raz zverejnil. Az na hiFace Two mam vsetko bazarove alebo DIY komponenty.
Cely retazec aj so sluchadlami a kablami ma vysiel tesne pod 1000 EUR.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 22. 4. 2016 21:16

Obrázek

Tímto bych se rád bych podělil o dojmy z porovnání sluchátek Sennheiser HD 800 a AKG K712 PRO. Několikadenní srovnání probíhalo na mé sestavě, tj. Schiit Bifrost 4490 a Schiit Asgard 2 (podrobnější info zde). Ještě upřesním, že HD 800 byly se základním kabelem a bez jakýchkoliv modifikací. V případě AKG K712 PRO jde o verzi „Made in Austria“ s aftermarket kabelem Forza AudioWorks Color Series HPC. Text nemá charakter detailního srovnání, jedná se spíš o dojmy z poslechu.

Po nasazení HD 800 na hlavu a puštění první nahrávky je jasné, že HD 800 jsou o něco dále. Avšak rozdíl není tak velký, jak by se mohlo zdát hlavně při uvážení cenového rozdílu obou sluchátek. Rozdíl pro mě také není tak markantní, jako když jsem HD 800 zkoušel poprvé, v té době zvyklý na Grado SR225. Rozdíl tedy slyšet je, ale neoznačil bych jej jako velký či dokonce obrovský. Celkově mi HD 800 připadají jako takové refined K712. Sluchátka jsou si velice podobná celkovým charakterem zvuku, ale HD 800 jsou v jednotlivých aspektech vyladěnější.

Co se týče basu, tak HD 800 basují trošku méně než K712, ale zato bas v podání HD 800 nabídne zřetelně větší impact, texturu a rozsah.
K712 mají také o něco plnější středy, vokály totiž u HD 800 někdy působí jakoby vzdáleněji.
V pásmu výšek je u K712 patrná frekvenční nevyrovnanost a větší sklony k sykavosti, na druhou stranu ani HD 800 nemají výšky bez chyby – někdy je jich zkrátka příliš moc.

Nástroje v podání HD 800 působí reálnější a větší. Hlavně ta reálnost při delším poslechu upoutá, protože K712 zní v přímém srovnání tak nějak více „uměle“. HD 800 jsou také ještě detailnější a ještě lépe zvládají podat dynamiku nahrávky, což je opravdu co říci, protože už K712 jsou v těchto aspektech skvělé, ale HD 800 jsou prostě ještě dál. Podání prostoru je dalším aspektem, kde HD 800 předčí už tak velmi schopného (v tomto ohledu opravdu vysoce nadprůměrného) rivala. Prostor HD 800 ohromí velikostí, lokalizací i přesností imagingu. Dokonce u nahrávek, kde přichází nějaký zvuk pouze z jedné strany, toto v případě HD 800 tolik neruší. K712 mají mírně hutnější projev ve spodním a středovém pásmu, přesto mi HD 800 připadaly u většiny nahrávek na poslech příjemnější. HD 800 mi také připadají zábavnější, přestože jsou jakoby rovnější až mírně světlejší než K712.

Ze srovnání komfortu a zpracování vychází HD 800 jako o kousek pohodlnější. Působí lehčím dojmem, i když papírově je tomu naopak, rozložení hmotnosti na hlavě je tedy v jejich případě lepší, a hlavový most netlačí, což u K712 při dlouhém poslechu nastává, i když v daleko menší míře než u předchůdců s výstupky na hlavovém mostu (např. Q701). Aby nešlo k omylu, K712 jsou velmi komfortní sluchátka, jen HD 800 jsou i v tomto dotažená blíže k pomyslné dokonalosti.
Když dojde řeč na zpracování, tak K712 mají rozhodně bytelnější konstrukci a člověk nemá pocit, že se o ně musí bát jako o křehčí HD 800.

Jak vyplývá z výše uvedeného, německé HD 800 jsou ve většině aspektů více či méně dál než rakouské K712. Je však trojnásobný cenový rozdíl opodstatněný? Na to si musí odpovědět každý sám, pro mě však tomu tak úplně není – HD 800 prostě nehrají třikrát lépe. Osobně bych považoval za adekvátní cenu dvacet tisíc Kč, zejména při uvážení nedávného příchodu HD 800 S. Pro mě osobně K712 zůstávají nadále skvělou volbou, nabídnou skoro stejný zážitek jako HD 800 a za svou cenu (t.č. 8890 Kč) jsou imho fenomenální.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kychtax 22. 4. 2016 21:37

Wolverine, píšeš mi z duše.. :-) Mám dost podobny názor na HD800.
Z HD800 jsem zapamatoval ještě další postřehy. V některých situacích se mi zvuk zdál nerealistický. Asi díky světlosti, zejména na basech. Jednoduše mne to vždycky trklo. Další věc která mi vadila byla asi trochu vyšší hmotnost sluchátek a i přítlak (možná kombinace obého). A ergonomie, zřejmě mi neseděly na 100%, po nějakých 30 minutách mne vždycky začal tlačit spodní okraj sluchátek do boku spodní čelisti a sluchátka jsem musel posunout a najít pohodlnější nasazení, aby se to stejné zase po nějaké době zopakovalo. Celkově mi pak přišlo, že ta sluchátka za tu cenu nestojí. Přesně jak píšeš, měly by být o cca 10000 levnější. Díky..
ATC SCM 40, Primare A32, RME ADI 2 Pro AE, kabely kychtax
kychtax
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michal744 23. 4. 2016 10:36

Včera jsem byl na další poslech HD800 a rozhodování. Dal jsem tomu 5 hodin a padl jsem na hubu. Každý má své preference a já se chtěl utvrdit v tom, že ty sluchátka nemají tu hodnotu. Bohužel pro mne o třídu výš než vše co jsem slyšel. LCD2 šly okamžitě pryč, pak Staxy a nakonec He 560, ale ty už byly trochu neutrálnější. Zvuk HD800 mi sedl už minule a tak jsem to chtěl nechat uležet a opakovat. V kombinaci s Beyerdynamic T1 by to byla sestava snů. Vyvalit za LCD2 25 tisíc to je trochu brutal v porovnání HD800, ale zase každý preferuje to své a je mi jasné, že člověk milující LCD2 bude HD800 nenávidět asi jako má přítelkyně, která říká, že ji to vadí na mozek a točí se jí z toho hlava. Chtěl jsem je starší, ale tenhle briliant bude nový a voňavý.
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ iBasso dx120, Hifiman Ananda, Audio gd NFB 11.38 Performance edition a nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod erik701 23. 4. 2016 12:15

Všetci čo tuna spomínate že trojnásobná cena neodráža trojnásobný posun v kvalite zvuku si uvedomte že to takto funguje v každom odvetví. Keď sa dostaneš na určitý stupeň kvality a chceš sa posúnuť ešte o čosi ďalej, vyšperkovať to, tak si priplatíš rádovo v násobkoch sumy produktu od ktorého sa chceš kvalitatívne posunúť. Pre menej chápavych, ani 7čkový baworák ťa nedostane z bodu A do bodu B 3x rýchlejšie a cena je 3x, ale ak chceš mať vyšperkovanejší multimediálny systém, lepší podvozok, motor, interieŕ z kvalitnejších materiálov tak si to musiš zaplatiť. V elektronike to platí dvojnásobne (reproduktory, prehrávače, prevodníky, zosilňovače, zrkadlovky, televízory). Potom už je len na danom človeku či mu ten finančny, niekoľkonásobný rozdiel stojí za ten posun v kvalite.

Sennheiser HD800 su jedny z najlepšich dynamických slúchadiel aké kedy boli vyrobené. Napr. len pre porovnanie materiálov, HD800 maju hlavový most a náušniky z alcantary, zatiaľ čo K712 z veluru. Nemusím hádam zdôrazňovať že alcantara je drahšia ako velur. Už len kvoli tomu sa cenový rozdiel musí prejaviť. Ďalej rozoberať materiály nebudem, no takýchto rozdielov v konštrukcii oboch spomínanych modelov by sme našli niekoľko.

Vyššia cena HD800S je taktiež opodstatnená, keď že v balení máš aj 3m balanced kábel so 4 pin XLR konektrom ktorý samostatne stojí 299€. To nakoľko si Sennheiser cení čiernú povrchovú úpravu a rezonátor ktorý pridali do stredu meniča si nedovolím komentovať. Určite za tým bol nejaký tým ľudí ktorý do toho investoval čas, robili rôzne testy atď.
erik701
Junior

Odeslat příspěvekod Duke650 23. 4. 2016 16:51

FiiO K9 Pro_FiiO M11 Pro_Questyle QP1R
DCA AEON RT_Oppo PM-3_JH Angie_Tansio Mirai TSMR-3 Pro
TEAC NT-505>Lyngdorf RP-1>TEAC AP-505>KEF R700
Panasonic 65GZ1000>Yamaha YSP-2200
Duke650
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 23. 4. 2016 21:28

Dost dobrý Duke650,to mne pobavilo.Ale za sebe musím ríct,ze az do prectení Erikova postu,jsem ani nevedel,ze nejaká alcantra existuje.A i kdyby byla zlatá,preci jen-hlavový most nehraje a velur neurazí.Mozná by to meli delat jako v mobilech.Nabusený model a k nemu lite verze,ale menice totozné.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod erik701 24. 4. 2016 08:33

Česká wiki je jediná stránka kde píšu že alcantara je vlastne akoby druh veluru, čo nie je pravda. Alcantara je úplne iný materiál, niekoĺkonásobne drahší podotýkam. Ak si niekedy držal v ruke AKG K7XX a HD800ky tak vieš o čom hovorím. Pozri si cenníky koľko stojí meter velurovej a meter alcantarovej látky.

https://en.wikipedia.org/wiki/Velour
https://en.wikipedia.org/wiki/Alcantara_(material)
erik701
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků