AKG K712 Pro vs Sennheiser HD800

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod radimecek13 20. 10. 2013 12:21

To Mhoe:hoď to sem jako nový přispěvek třeba jako recenze AKG K712...bude to lepší,ať se o tom dá diskutovat
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 20. 10. 2013 13:42

Pokud bude bogino chtít, klidně sem může recenzi nahodit. Já to však v plánu nemám - alespoň bude mít o "exkluzivní" článek navíc a třeba to více lidí donutí se k němu podívat...
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 20. 10. 2013 14:21

MHOE, je to na tebe, nie na mne, kedy, kde a ako svoju recenziu zverejnis. Moj web je len moznost, ktoru som ti ponukol - kvoli jednoduchsim moznostiam naslednych korekcii a lepsim grafickym moznostiam pre dlhsie clanky.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radimecek13 20. 10. 2013 14:51

myslím,když už tady je x..stránek o K712,tak by to patřilo sem...těžko si u Bogina o tom můžem povídat,ale záleží na tobě
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hergarok 20. 10. 2013 15:07

I u Bogina si o tom můžeš bez problémů povídat, stačí chtít... 8-P
Osobně jsem pro Boginovy stránky - vypadá to tam seriózněji než tady. :nenapadne
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PiNa_cz 20. 10. 2013 17:21

xmarek píše:Charakterem zvuku jsou trošku jiné než HD800, ale v případě kvalitního výběru železa jsou výborným konkurentem a dokonce jsou žánry, kde ukážou svou sílu a překonají i tolik opěvované HD800. A upřímně za dobré železo považuji DAC+zesilovač v ceně více než 30k. :-P


Které žánry jsi měl na mysli?

Ptám se proto, že jsem měl půjčené HD800 se symetrickým kabelem a po necelých třech dnech poslechu a přímého porovnávání můžu směle prohlásit, že HD800 jsou někde úplně jinde a nenašel jsem žánr, kde bych dával přednost K702 a to mám jejich zvuk hodně rád. K702 s původním kabelem nemá vůbec cenu řešit, s DIY kabelem, o kterém jsem tu psal, je to o poznání lepší, ale stále je ten rozdíl obrovský.

Obrázek

Poslechl jsem toho hodně, téměř všechny žánry kromě opery a dechovky ;-) Pouze kvalitní nahrávky s DR alespoň 10 a převaha HD800 byla znát, oproti nim byly K702 bez detailů, s menším prostorem, "zastřené", se slabšími basy a s "odstupem". Krásně to bylo slyšet například na zvuku klavíru (Keith Jarret - The Köln Concert).

Špatné nahrávky zvýrazní i K702, u HD800 je to pochopitelně slyšet ještě mnohem výrazněji.

Nevšiml jsem si, že by byly HD800 výrazně světlejší, jak se píše v některých recenzích. Což může být dáno tím, že v DACu mám 4xPCM1704UK, který je obecně trošku tmavší. Navíc to jde řešit výměnou kabelu a Anaxilusovým modem.

Pokud se K712 Pro od K702 neliší ničím jiným než trochu výraznějšími basy, potom by u mne dopadly nejspíš stejně jako K702. HD800 určitě nehrají 4x nebo 5x líp než K702, ale tak to je, že ke konci jsou náklady na zlepšení exponenciální, zatímco posun je jenom lineární. Zítra je vracím a budou mi chybět. Ještě počkám na K812Pro a pokud se nestane zázrak, HD800 koupím. Už jenom pro ten symetrický kabel, který u K812Pro bude velkým problémem.
JRiver Media Center ► KS ► DAC Master 7 Singularity ► HeadAmp Master 9 ► balanced HD800
PiNa_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 20. 10. 2013 17:49

Jsem rad,ze se tve dojmy shoduji s mymi. Popravde jsem to ani necekal...
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmarek 20. 10. 2013 19:59

Trošku jsem se nechal vyprovokovat a jelikož jsem včera konečně jakštak zkompletoval druhou sestavičku tak můžu říct, že si za tím co jsem napsal stojím.
Takže začnu soupisem sestav (což je v tomto případě strašně důležité).
- WaveIO+CustomDAC+HYPA300SE
- CustomUSB transport+CustomDAC+Dispre2V3.
Benchmark USB DAC1 byl s prominutím vynechán, na chudáka sedá prach. :-[
Ta druhá zmiňovaná sestava strašně K702 svědčí. Jsou mnohem ostřejší a hudba mi příjde mnohem zábavnější. H800 (první sestava) jsou v tomto porovnání mnohem tmavější, výšky tak nevyniknou. Ano basová složka by mohla jít u K702 trošičku níž, ale za tím, že se mi více líbí K702 si stojím.
Zrovna poslouchám Monkey Business - Happiness Of Postmodern Age a nemůžu si pomoct ten album se mi více líbí na K702.
Jakmile připojím HD800 na druhou sestavu tak se začnou zase vyrovnávat, ale pořád se mi zdá, že HD800 v ostrosti oproti K702 zaostávají. Čeho si nelze nevšimnou je, že u K702 musím pokaždé zvýšit hlasitost. To dokazuje jejich nenažranost bez ohledu na jejich deklarovaných tuším 63 ohmů (když tak mě opravte). Už v minulosti jsem naznačil, že se mi líbí Dispre více jak HYPA300SE (doufám, že výrobci prominou) a to se od doby co jsem si Dispre pořídil nezměnilo. Pochopitelně hudba není pouze o výškách, ale jakožto člověk odkojený hudbou typu duck-cink vnímám tyto parametry mnohem více než to, že má ženská takový či makový hlas. :mrgreen:

Podotýkám, že nemám potřebu jednomu nebo druhému nadržovat. Jak HD800 tak i K702 mám dlouho doma a jsem jejich vlastníkem.
Bezpochyby můžete namítnou, že jsem ujetý do výšek, sestavy můžou být nevyvážené a kdovíjak hrající, ale i navzory těmto faktům si za svým tvrzením stojím. K702 jsou mrchy a HD800 hrají dobře i na horší sestavě. V okamžiku kdy jim dáte co chtějí se začnou jejich kvality srovnávat. A možná to zní pro někoho divně pořád hraji u K702 na původním kabelu. :-[

A ještě trošku O.T.: Ať jdou do ... od Sennheiserů s materiálem na HD800. Člověk chová HD800 jak v bavlnce a včera čumím a ty sluchátka jsou na boku odřené. Ani nevím od čeho. Ke K702 se chovám s prominutím jak prase a vypadají jak nové. :grr:
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 20. 10. 2013 20:27

Nuz, tu sa spajaju rozdiely medzi 2 retazcami, rozdiely medzi 2 sluchadlami a tvoje specificke vnimanie hudby. Podarilo sa mi z toho vybrat len tolko, ze HD800 su menej narocne na zdroj.

Mna na hudbe praveze zaujima, ci ma "zenská takový či makový hlas" a ostre vysky nemusim.
Kolko ludi, tolko chuti. :)
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 20. 10. 2013 20:28

To,ze HD800 v ostrosti vysek zaostavaji za x70x,na tom se rozhodne shodnem... Hd800 zni ve vyssich stredech az vyskach zkratka linearneji. Navic majo vice basu,coz rovnez prispiva k jejich v porovnani jemnejsimu zvuku.
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 20. 10. 2013 22:56

Recenze/srovnání je online: http://headaudio.weebly.com/1/post/2013 ... hd800.html

Disclaimer: Objektivní recenze neexistuje. ,-)
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PiNa_cz 21. 10. 2013 07:51

xmarek píše:Jakmile připojím HD800 na druhou sestavu tak se začnou zase vyrovnávat, ale pořád se mi zdá, že HD800 v ostrosti oproti K702 zaostávají. Čeho si nelze nevšimnou je, že u K702 musím pokaždé zvýšit hlasitost.

K702 jsou mrchy a HD800 hrají dobře i na horší sestavě. V okamžiku kdy jim dáte co chtějí se začnou jejich kvality srovnávat. A možná to zní pro někoho divně pořád hraji u K702 na původním kabelu. :-[


S tou hlasitostí je to jasné, také jsem si toho všiml. Zato jsem si nevšiml, že by K702 byly ostřejší než HD800, nebo že to byla sluchátka alespoň trochu srovnatelné kvality. Naopak při přechodu z HD800 na K702 jsem měl tak trochu podobný pocit jako při přechodu z K702 na HD650. To je zase moje zkušenost. Může to být dáno neutrálním řetězcem, vyhranými K702 (pár tisíc hodin za ty roky určitě mají), kdo ví ... ale bylo to tak ;-)
JRiver Media Center ► KS ► DAC Master 7 Singularity ► HeadAmp Master 9 ► balanced HD800
PiNa_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PiNa_cz 25. 11. 2013 16:29

Přišlo mi docela dost dotazů na zmiňovaný Gotham kabel ke K702, tak jsem to sepsal. Třeba to někomu pomůže.

Jenom malý dovětek: Vliv kabelu byl hodnocený při zapojení do Reference 10.32. Například u HYPA 1 v kombinaci s DAC1s, které mám nyní půjčené, je to taky znát, ale změna oproti původnímu kabelu už není tak výrazná. Proč tomu tak je, netuším.
JRiver Media Center ► KS ► DAC Master 7 Singularity ► HeadAmp Master 9 ► balanced HD800
PiNa_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 25. 11. 2013 18:25

Diky pina, kabel ma akurat caka na poste, urcite si to precitam.
Prekablovat hodlam svetle Samson SR850 a vyskusam s nim aj Amfiton TDS-15.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jibu 26. 11. 2013 09:27

HD 800 jsou dle mého názoru výrazně lepší nežli K 70X a tomu žádný zesilovač ani kabel nepomůže. Myslím že konkurence je až v elektrostatech nebo planarech mezi dynamickými modely nic lepšího nenajdete.
Jibu
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků