AKG K712 Pro vs Sennheiser HD800

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod radimecek13 16. 10. 2013 16:05

u hd 600 možná,ale hd 650 jim nesehají pod paty,ty jsou zahuhlaný,až běda...
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 16. 10. 2013 16:15

MHOE píše:Zatím vcelku váhám s komfortem - přítlak i kůže hlavového mostu mi úplně nehoví... Stále je to ale lepší komfort než u většiny jiných sluchátek dané cenové kategorie.

To sa podla mna u novych nemusi dat celkom dobre zhodnotit. Napr. prilis velky pritlak nausnikov sa moze casom zmiernit a da sa tomu i napomoct. Mozno na niektorych modeloch moze nosenim zmaknut vypln nausnikov. Napr. pozicane, malo pouzivane HE-500 ma az prilis zvierali a akosi som z tohoto zovretia mal pocit, ze su tazsie, nez naozaj su. Tie pouzite, co som napokon kupil, tento pritlak nemaju a pocitovo sa to velmi zlepsilo - paradoxne po zmierneni zovretia uz neposobia tak tazkym dojmom, v pohode ich nosim hodiny v kuse.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 16. 10. 2013 16:43

Já si myslím, že jsem prostě moc navyklý na komfort HD800... Dokud jsem je nevlastnil, většina sluchátek mi připadala komfortem naprosto v pohodě (i LCD-2), jenže po jejich koupi už jsem na hlavě neměl taková, která by mě plně uspokojila (ani DT880 nebo HD600). Komfort se pro mě stal stěžejním atributem... A vypadá to, že především proto se HD800 zbavovat rozhodně nebudu, i kdyby se K712 Pro zázračně staly lepšími.

-- 16. 10. 2013 18:13 --

Teď jsem zkusil po mnoha hodinách s K712 Pro dát na hlavu HD800 a chvíli se zaposlouchat do běžícího alba...

... wow, obrovský rozdíl. Krásný, krystalicky čistý zvuk, tolik detailu a přitom vše vybalancované. Krásně konturovaný a umístěný bas, přirozený prostor, každý zvuk má své místo a je perfektně slyšet...

Je to fakt obrovský rozdíl... Není to jen o frekvenčním grafu - HD800 jsou zatím úplně jinde kvalitou. K712 Pro jsou všestranná a na danou cenu kvalitní, ale v porovnání s HD800 se zatím absolutně nechytají.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jibu 16. 10. 2013 20:12

Stejný průběh to mělo u mě dvakrat jsem je prohodil a 702 putovaly do světa nebylo co řešit.
Jibu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radimecek13 16. 10. 2013 20:22

ono AKG K70x... ubližuje to,že málokdo k nim má adekvátní železo,já jsem je absolutně nesnášel,zkusil jsem asi pět sluchátkáčů a prostě to nešlo,pak je kamarád přinesl na testování Hypa 1 a já si sedl na *****,jak hrají....docela bych chtěl na Hypa 1 slyšet HD 800...
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 16. 10. 2013 20:39

Nejsem si úplně jistý, jestli se AKGčka u nás nepřechvalují... Neříkám, že jsem na ně expert, ale spousta velmi renomovaných lidí, kteří je měli možnost slyšet na extrémně drahých sestavách, je za současný high-end rozhodně nepovažují.

Battle of the flagships je příklad za všechny... Hodnocení K702 naprosto kopíruje to, co jsem slyšel při poslechu Q701. K712 Pro se zatím liší jen těmi přidanými basy, což rozhodně není zanedbatelná změna (jak ostatně popisuju v prvních dojmech), ale konkurence HD800 to není ani náhodou. Teda zatím - v burn-in moc nevěřím, ale tak budu do nich pouštět pink noise o sto šest, abych co nejlépe vyhověl většině...
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radimecek13 16. 10. 2013 20:46

tak s hd800 bych to nesrovnával ani náhodou...spíš je u nich výborný poměr cena/výkon...jsou to takové universály,ale musí se jim najít vhodný zdroj
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 16. 10. 2013 20:49

S poměrem cena/výkon souhlasím... Přesto bych osobně šel do DT880 či HD600, pokud bych chtěl co nejvíce ušetřit.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radimecek13 16. 10. 2013 20:53

souhlas 8-D
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 16. 10. 2013 21:53

radimecek13 píše:ono AKG K70x... ubližuje to,že málokdo k nim má adekvátní železo,já jsem je absolutně nesnášel,zkusil jsem asi pět sluchátkáčů a prostě to nešlo,pak je kamarád přinesl na testování Hypa 1 a já si sedl na *****,jak hrají....docela bych chtěl na Hypa 1 slyšet HD 800...

Mel jsem je doma také a bylo to dost zklamání.Dokonce jsem si je zkousel i v Audigu,predpokládám,ze na slusném zeleze a taky nic moc.Uz jsou pryc a doma mi nechybí...
Vlada
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hergarok 16. 10. 2013 22:15

... a já musím zase znovu napsat, že jsem poprvé slyšel K701 až po sluchátkách jako jsou STAX a slyšel jsem je na průměrném železe a neubližovalo jim nic. Problém IMHO není v K701 jako takových.
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 16. 10. 2013 22:25

A mozno je problem "v K701 jako takových".
Sam si spominal, ze si prve pocul tie "stare". Abkurt asi pocul tie "nove".
Zaujimalo by ma, ako zvukovo stoja tie "stare" voci terajsim 712.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jackie01 16. 10. 2013 22:44

To proč jsou HD 600 hodnocená lépe nez K 701 v zahraničí je proto,
že HD 600 znějí mnohem realněji.

Mám K 701 i HD 600 a kdybych si měl vybrat které zůstanou tak to budou HD 600 diky zábavnému zvuku a realnějšímu podání, tady zaléži na tom jestli definuješ kvalitní zvuk jako Reálný(HD600) nebo analitický (K701).

A zajmalo by mě jak jsou na tom K 701 v porovnání s K 712.
jackie01
Junior

Odeslat příspěvekod MHOE 16. 10. 2013 22:52

Staré K701 jsem neslyšel, ale minimálně ty nové, o kterých se člověk běžně na internetu dočte, by měly být totožné či skoro stejné jako Q701, které jsem slyšel... Někteří teda tvrdí, že Q701 mají mít o trochu víc basů, no těžko říct.

Každopádně K712 Pro jsou pro mě docela trefou do černého... Jak píšu v dojmech - nezklamou téměř v žádném ohledu, což se o ostatních sluchátkách běžné střední třídy říci nedá. Těch deset tisíc bych se za ně rozhodně dát nezdráhal ani teď, kdy je už mám vcelku naposlouchané...

Samozřejmě, nejsou tak dobré jako HD800, ale docela uvažuju o tom, že bych si je nechal jako druhá sluchátka - basovější, s méně detailním zvukem... Poslouchal jsem si dnes nějakou metalovou hudbu a líbí se mi, že K712 ji podávají na jednu stranu dostatečně detailně a zábavně, na tu druhou pak dokáží horším nahrávkám ledascos odpustit. Tuším, že HE-500 by byly takřka ideální, ale K712 Pro mají mít lepší prostor a být citelně komfortnější... A co si budeme povídat, také jsou v podstatě 2x levnější.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 16. 10. 2013 23:07

Myslím, že AKG K70x/Q701 sa tu všeobecne pomerne dosť preceňujú. Ich hlavný problém je v tom, že na pohodový resp. dlhodobejší domáci posluch nie sú vhodné ...a ani „slušné železo“ im v tom až tak moc nepomôže. Naopak „blbé železo“ (hlavne zdroj signálu) ich dokáže niekedy úplne zabiť.
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků