AKG K712 Pro vs Sennheiser HD800

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod PiNa_cz 17. 10. 2013 07:06

bacil2 "Myslím, že AKG K70x/Q701 sa tu všeobecne pomerne dosť preceňujú. Ich hlavný problém je v tom, že na pohodový resp. dlhodobejší domáci posluch nie sú vhodné ..."

Až tak? To bych určitě neřekl, pro jazz a klasiku bys stěží v dané cenové kategorii hledal lepší sluchátka. Samozřejmě je to o tom konkrétním člověku, co se mu líbí a co mu více sedne. Ale když jsem měl dodatečně možnost porovnat K702 s HD650, tak to bylo nebe a dudy. HD650 hrály jak za oponou. Což mi potvrdilo, že jsem se tenkrát při nákupu rozhodl dobře. Taky jsem HD650 zvažoval (pod vlivem "hype" z Head-Fi), ale nakonec jsem šel do K702 ... byly za výbornou cenu přímo z USA. Po letech na ně stále nedám dopustit, ale high-end to samozřejmě není. Už jsem chtěl koupit HD800, když přišla zmínka o K812 Pro. Tak ještě chvilku počkám ...
JRiver Media Center ► KS ► DAC Master 7 Singularity ► HeadAmp Master 9 ► balanced HD800
PiNa_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 17. 10. 2013 08:35

PiNa_cz:
...prakticky všetko okolo muziky a zvuku je vec subjektívneho názoru a pocitov... a hlavne posluch na sluchátka je natoľko špecifický, že by sa človek mal snažiť pochopiť „filozófiu zvuku“ aj tých sluchátiek, ktoré mu na prvý posluch jednoznačne nesadnú...
Určite sa mi nepáčia niektoré „objektívne“ kritické názory napr. na uzavreté sluchátka alebo na HD600/650, T50RP, KPP a pod.

...ja počúvam prevažne jazz a klasiku a určite netvrdím, že K70x/Q701 sú zlé...občas dokonca dostanem na Q701-ky aj „chuť“, zoberiem ich dole z poličky, oprášim, ...a niečo si na ne vypočujem (ale neni to moc často ani dlho) :D
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmarek 17. 10. 2013 08:51

Upřímně čekal jsem na okamžik kdy se tato diskuze zvrhne v klasický boj odpůrců vs. příznivců K/Q70x. :-D
Ze zkušenosti vím, že jsou tyto sluchátka až neuvěřitelně náročná na zdroj signálu a v tomto směru neodpustí případnému zájemci nic. Mám je doma spolu s HD800 už nějaký ten rok doma a i když jsem měl x-krát nutkání je poslat do světa tak mě ty sluchátka dokázaly vždycky přesvědčit, že mezi Hi-end právem patří. Jediné co bych jim vytknul je jisté nepohodlí. Ten kožený most s výstupky je na delší poslech (v mém případě 8h a více) opravdu strašný. Charakterem zvuku jsou trošku jiné než HD800, ale v případě kvalitního výběru železa jsou výborným konkurentem a dokonce jsou žánry, kde ukážou svou sílu a překonají i tolik opěvované HD800.
A upřímně za dobré železo považuji DAC+zesilovač v ceně více než 30k. :-P
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 17. 10. 2013 09:08

Nevim proč by se měly K701 přeceňovat. Já je třeba miloval. Pamatuju si na ten kvalitativní skok z HD600. Nemohl jsem tehdy věřit vlastním uším. Přitom diskuze psaly o stejné třídě. Blbost. Ostrost ani agresivita se u mě nekonala, proto jsem nechápal na co si to všichni stěžujou. Pak jsem jednou zkusil zapojit do zvukovky a hned jsem pochopil. Určitě šlo o nejnáročnější sluchátka, co jsem měl. Byl i velký rozdíl v dynamice na základě použitého sluchátkáče. HD800 proti tomu hrajou dobře i z mp3. A to myslím zcela vážně.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 17. 10. 2013 09:45

Kocmeister:
Pokud většina recenzí píše o stejné zvukové třídě, asi na tom něco bude...

Každopádně pokud má někdo staré rakouské AKG K701 a byl by ochotný mi je zapůjčit na srovnání s K712 Pro, byl bych určitě rád a nejspíš nejen já...
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PiNa_cz 17. 10. 2013 10:01

xmarek píše:Ze zkušenosti vím, že jsou tyto sluchátka až neuvěřitelně náročná na zdroj signálu a v tomto směru neodpustí případnému zájemci nic. Mám je doma spolu s HD800 už nějaký ten rok doma a i když jsem měl x-krát nutkání je poslat do světa tak mě ty sluchátka dokázaly vždycky přesvědčit, že mezi Hi-end právem patří. Jediné co bych jim vytknul je jisté nepohodlí. Ten kožený most s výstupky je na delší poslech (v mém případě 8h a více) opravdu strašný. Charakterem zvuku jsou trošku jiné než HD800, ale v případě kvalitního výběru železa jsou výborným konkurentem a dokonce jsou žánry, kde ukážou svou sílu a překonají i tolik opěvované HD800.
A upřímně za dobré železo považuji DAC+zesilovač v ceně více než 30k. :-P


Se vším souhlasím (hlavně s jejich náročností na železo). Na výstupky pomohla pořádná masáž a ideální je vyměnit jejich pás za pás od K601. Jenom ta cena je šílená (se vším všudy cca 2000Kč). U sluchátek, která mne tenkrát vyšla na necelé 4 tisíce mi to přišlo jako overkill. I vzhledem k jejich ceně jsem měl za pravý high-end až sluchátka s cenou 1000USD a výš. K přímému porovnání s HD800 se dostanu až teď o víkendu a možná mám vysoká očekávání, ale čekám, že by to měl být pořádný rozdíl, který za ty peníze bude stát ;-)

Obrázek

Každopádně po výměně stock kabelu za DIY kabel doslova "za pár korun" došlo k takové změně zvuku, že mne to až překvapilo a všem majitelům K702 ji vřele doporučuji.
JRiver Media Center ► KS ► DAC Master 7 Singularity ► HeadAmp Master 9 ► balanced HD800
PiNa_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jibu 17. 10. 2013 10:07

Nechci tvrdit že 70X jsou špatná sluchátka také jsem s nimi žil několik let, ale vždy tam bylo nějaké ale. Docela mě zaráží že na Head fi, Innerfidelity nebo Headfonii jsou ve své cenové kategorii hodnoceny jako nejlepší HD 600 a nepochybuji o tom že ti pánové mají k dipozici velmi dobré zesilovače na kterých testují, snad by se k tomu mohl vyjádřit Kuba, testy dělal na Lyře možná že Phonitor by pořadí na jeho žebříčku změnil.
Jibu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xmarek 17. 10. 2013 10:16

PiNa_cz píše:Každopádně po výměně stock kabelu za DIY kabel doslova "za pár korun" došlo k takové změně zvuku, že mne to až překvapilo a všem majitelům K702 ji vřele doporučuji.
Máš někde soupisku toho materiálu a zdroj? Když tak to pošli jako SZ. Díky moc.

Bohužel ten kabel u K702 je na houby o tom není pochyb, a moc důvěry v něj nemám. :-(
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 17. 10. 2013 13:04

PiNa_cz: Mozes prosim upresnit, o aky model sluchatkoveho kabla ide?
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 17. 10. 2013 13:43

Předpokládám, že jde o Gotham GAC-3 mikrofonní kabel. Sluchátkové kabely mají velký vliv na zvuk - je to nakonec de-facto totéž co reprokabely u repro, takže se není čemu divit. Dobré jsou i Mogami z těch levnějších.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boriscz 17. 10. 2013 19:10

Skutečně zajímavé postřehy a zkušenosti z poslechu, děkuji. Asi každy z nás tak nějak tuší kam se AKG K712 zařadí. Patří do řady obchodních kotrmelců společnosti Harman. Snad očekávaná nová sluchátka K812 ukažou čerstvý vítr, i když už né za lidovou cenu.

OT:
Ještě bych Vás všechny požádal, abyste nazávěr vaších příspěvků, uváděli co zrovna posloucháte. I když to bude mimo téma, určitě si rádi všichni rozšíříme hudební obzory. Osobně momentálně pociťuji jakésí hudební zakrnění a ne a né se z toho dostat.
Zrovna frčím na Fear Facotory - Demanufacture, Obsolete, ač muzika hrubšiho zrna, ten jeho katedrální zpěv připomínající sbor, žeru.
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 17. 10. 2013 19:16

Recenze/srovnání stále postupují klidným krokem kupředu, zveřejnění finální verze bude v pondělí... Respektive v neděli po dvanácté :-)

Zatím můžu vyspoilerovat, že K712 Pro se velmi lehce uklidnila ve výškách - jistá uřvanost zůstává, ale sykavky se dorovnaly někde na úroveň HD800. Bas stále stejně neučesaný.

Sluchátka zní skvěle s metalovou hudbou a světlými nahrávkami... Na zbytek preferuji frekvenční charakter HD800 (zkusím ještě poslechnout nějaký hůř nahraný rock). Pro mého kamaráda, metalheada, každopádně naprosto bombastická volba sluchátek.

(teď zrovna Windir - 1184, ale obecně různě od popu, rocku, metalu, akustických věcí...)

EDIT: U K812 se bojím, že těch basů bude stejně nebo ještě více... Dojmy z head-fi to hodně naznačují - bohužel pro mě, skvěle pro většinu lidí (předpokládám).
Naposledy upravil MHOE dne 17. 10. 2013 19:22, celkově upraveno 1
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radimecek13 17. 10. 2013 19:21

To Mhoe: jak jsou na tom basově v porovnání s DT880?
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 17. 10. 2013 19:25

Určitě bych preferoval bas DT880, co se týče neutrality... Co se kvality týče, musel bych je slyšet vedle sebe, ale předpokládám hodně podobná úroveň.

Pokud ti frekvenčním charakterem DT880 vyhovují a nevadí ti horší prostor především vlivem absence hloubky (vcelku evidentní) a do určité míry i šířky (evidentní, ale DT880 můžou postačovat), zůstaň rozhodně s DT880. Přesnost umisťování zvuků v prostoru je na podobné úrovni - x7xx sluchátka jsou jen lepší v jejich vzájemném odlišení, protože mají více expanzivní prostor, kde každý nástroj trochu lépe vynikne.
Naposledy upravil MHOE dne 17. 10. 2013 19:26, celkově upraveno 1
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PiNa_cz 17. 10. 2013 19:26

bogino píše:PiNa_cz: Mozes prosim upresnit, o aky model sluchatkoveho kabla ide?


Kabel je "samo domo", práce s pájkou na 15 minut. Konektory TA3FLX Switchcraft a NP3X-B - Neutrik dohromady za cca 400Kč + 2m kabelu GAC-2 10408 přímo od Gothamu. Vzal jsem rovnou ještě 2m Star Quad GAC-4 kabelu pro "balancování", na které se teprve chystám. I s poštovným cca 500Kč. Pájeno obyč bezolovnatým cínem. Cín se stříbrem si šetřím na balancování.

Výsledek více méně potvrdil to, co napsal chlapík se stejnou výbavou, který nejdřív vyzkoušel Canare Star Quad Microphone cable L-4E5C, potom tenhle Gotham a nakonec si koupil HD800.

As far as I remember the freshly made new DIY is already as good as the old one (break-ed in), and with additional break in it just suppress old DIY in anyway. The difference between new DIY and old DIY is like the difference between stock cable and old DIY.

I will try to give some comparison based on the impression from Canare.

Overall the sound becomes more 'solid', more projectile, and more weighty - More improvement.

BASS impact has been become more prominent. Faster attack and umph! - New DIY Bass has definitely improved in every way, quality and quantity, but the harshness has been taken away, giving a warmish feeling but yet lively.

The cable somewhat makes the phone more musical - its very difficult to describe, but listening orchestra music, the double bass and cello range of frequency has been brought more forward, and I really feel the music 'mood'. This is where the new DIY shines. "Strike the balance!" The new cable seems made a great balance on the frequency scales, blending the all frequencies together. I do not feel any of the frequency range particularly stands out - making it even more neutral, and musical.

My friend mentioned the cable actually improved the spacing, and better separation. However I personally didn't feel it. - Don't feel it either on new DIY cable.

However things are rather different on the treble - it got a little recessed, so the violins and guitars don't "scream" as much as the original. I like 'harshness' on the higher register of the original cable.

Details remain the same to me. Remain the same.


Na kabel za pár stovek dost dobré ... vřele doporučuji, stojí to za to.

-- 17. 10. 2013 20:43 --

boriscz píše:Ještě bych Vás všechny požádal, abyste nazávěr vaších příspěvků, uváděli co zrovna posloucháte. I když to bude mimo téma, určitě si rádi všichni rozšíříme hudební obzory.


Steven Price - Gravity OST - 2013 - parádní ambient na takové to domácí rozjímání, navíc s DR11, takže se to moc hezky poslouchá i ve sluchátkách.

Peterson, Oscar - We Get Requests (1964) Analogue Production 24/96 - většinou cover verze, ale zvuk na jedničku s velkou hvězdičkou.

Shelby Lynne - Just A Little Lovin' - 2008 - taky cover verze a dokonalý zvuk.

Joseph Silverstein, Seiji Ozawa, Boston Symphony Orchestra - Antonio Vivaldi - The Four Seasons od Telarcu - jedna z nejlepších interpretací Vivaldiho 4S vůbec.
JRiver Media Center ► KS ► DAC Master 7 Singularity ► HeadAmp Master 9 ► balanced HD800
PiNa_cz
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků