AKG K712 Pro vs Sennheiser HD800

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod PiNa_cz 26. 11. 2013 10:09

jibu: řekl bych, že tu nikdo netvrdí nic jiného. HD800 jsou technologicky i zvukově někde úplně jinde. Na druhou stranu proč z K70x nevymáčknout maximum, když stačí kabel za pár stokorun a posune zvuk někam úplně jinam při porovnání s původním kabelem.
JRiver Media Center ► KS ► DAC Master 7 Singularity ► HeadAmp Master 9 ► balanced HD800
PiNa_cz
Junior

Odeslat příspěvekod Jibu 26. 11. 2013 10:34

Samozřejmě nic nemám proti jakýmkoliv úpravám AKG ale osobně nežli dát 10 tis za 712 dal bych raději 14 za Hifiman HE 500, to mi příjde rozumnější asi to bude lepší zvuk.
Jibu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 26. 11. 2013 10:59

Pokud jde čistě o zvuk a téměř dvojnásobný cenový rozdíl nehraje roli, pak bych pravděpodobně šel též do HE-500... Ale pokud uvážím, že:

- K712 Pro jsou pohodlnější, kompaktnější, váží méně, lépe sedí na hlavě
- stojí u nás (a nejen u nás) v podstatě dvakrát míň
- mají velmi dobrou frekvenční charakteristiku, byť ne tak dobrou jako HE-500
- mají určitě lepší prostorovost zvuku

Tak bych to neviděl zas tak jednoznačně... Spíše bych to nechal u toho, že rozhodnou priority každého.

EDIT: A ano, už jsem se bavil se dvěma lidmi, kteří preferují K712 Pro oproti HE-500... A já se jim nedivím, chápu to. K712 Pro jsou opravdu super.
SOURCE: Roon | Eitr
DAC: Metrum Onyx
AMP: DNA Stratus (ver3)
PHONES: PMx2 (rev2, velour) | Verum 1 (modded) | Auteur
MEASUREMENTS: REW | Fulla 2 | MiniDSP EARS | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 26. 11. 2013 11:04

Jibu píše: ...nežli dát 10 tis za 712 dal bych raději 14 za Hifiman HE 500...

presne tak! ...to je aj môj názor
bacil2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jibu 26. 11. 2013 11:31

V cenové kategorii do 10 tis. považuji za nejlepší sluchátka Sennheiser HD 650 na dobrém zesilovači příjemný zvuk, AKG jsou poněkud ostré.Ale každý máme jiný vkus a priority.
Jibu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PiNa_cz 26. 11. 2013 12:37

jibu: Chápu, že jsme ve vlákně o K712, ale měl jsem na mysli K702, které se dají koupit už i u nás za rozumné peníze. Naposledy jsem je viděl za necelých 6 tisíc s daní a to už je perfektní cena na to, jak hrají.

Moje zkušenost je taková, že s dobrým zesilovačem hrají K702 výborně, nejsou ostrá a s novým kabelem je to ještě větší paráda ;-) Když jsem měl půjčené HD650, tak to byl velmi tristní zážitek. Deka jako sviňa, nabasované, hlavu jako ve svěráku a horký uši ;-) A teď koukám, že aktuální cena je 8890Kč s daní? Tak potom IMHO není vůbec co řešit. Ale samozřejmě platí YMMV.
JRiver Media Center ► KS ► DAC Master 7 Singularity ► HeadAmp Master 9 ► balanced HD800
PiNa_cz
Junior

Odeslat příspěvekod MHOE 26. 11. 2013 14:23

Moje zkušenost s HD650 je naprosto totožná... Asi bych to nenapsal lépe. Ale každý máme preference jinde, samozřejmě.

MHOE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 26. 11. 2013 14:36

Myslim, ze na retazci, vyladenom na svetle K7xx, mozu HD650 hrat ako pisete a naopak na retazci, vyladenom na HD650, budu K7xx hrat ostro. Rozni ludia potom prezentuju dost odlisne nazory na tie iste sluchadla.

Tazko ocakavat od jedneho a toho isteho retazca, ze zahra skvelo s celkom rozdielnymi sluchadlami. Pokial sa neposnazite retazcom "vyjst sluchadlam v ustrety", vznikaju taketo zavery.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer, foobar2000 ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA, Dispre II JFET ► HiFiMan HE-500
iPod 5.5G imod ► FiiO E11 ► Brainwavz B2
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod boriscz 26. 11. 2013 15:19

A tady vyvěrá celkem velký názorový rozdíl.
Zkrátka a dobře, sluchátka sama svůj charakter nezapřou, na jakemkoli řetězci. Může pomoct, to ano, ale chrakter nezmění.
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 26. 11. 2013 17:30

boriscz píše:Může pomoct, to ano, ale chrakter nezmění.

Ved netvrdim nic ine. Charakter sluchadiel sa nezmeni, ale nakolko bude pocuvanie prijemne, zavisi aj na retazci. Ma zmysel v ramci moznosti sluchadlam "vyjst v ustrety" a nie robit presny opak - aby ich charakter mohol optimalne vyniknut.

Napr. sluchadla, ktore priblizuju scenu (napr. HE400) ked spojim s imodom, ktory robi to iste a este ku tomu nejaky zosik, co robi to iste (tusim LittleDot MK III bol taky), uz to nebude prijemne.
Vsetkeho primalo ci privela vela v retazci skodi - upfront/laid back, svetly/tmavy, podobne napr. s dynamikou (energicnostou).
HQPlayer, foobar2000 ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA, Dispre II JFET ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PiNa_cz 26. 11. 2013 19:28

bogino píše:Myslim, ze na retazci, vyladenom na svetle K7xx, mozu HD650 hrat ako pisete a naopak na retazci, vyladenom na HD650, budu K7xx hrat ostro. Rozni ludia potom prezentuju dost odlisne nazory na tie iste sluchadla.

Tazko ocakavat od jedneho a toho isteho retazca, ze zahra skvelo s celkom rozdielnymi sluchadlami. Pokial sa neposnazite retazcom "vyjst sluchadlam v ustrety", vznikaju taketo zavery.

Dovolím si nesouhlasit. Reference 10.32 hraje skvěle s K702, HD800 (osobní zkušenost) i s LCD 2 a 3 (zkušenost z Head-Fi). O nějakém vylaďování nemůže být řeč, není jak. S HD650 to bylo tak, jak jsem napsal výše. Zkoušel jsem HD650 a K702 i s lampou v kombinaci s Buffalo DACem a výsledek opět stejný. Buďto jsem měl smůlu na kus, i to může být příčina, nebo je to charakter HD650 a potom není co řešit.
PiNa_cz
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 26. 11. 2013 19:40

PiNa_cz píše:Reference 10.32 hraje skvěle s K702, HD800 (osobní zkušenost) i s LCD 2 a 3 (zkušenost z Head-Fi).

Ak som dobre pochopil, svetlejsie K702 a HD800 su tvoja skusenost a tmavsie LCD 2 a 3 niekoho z Head-fi.
Vsetci vsak nepocujeme rovnako - napr. niekomu vyhovuje svetlejsi, niekomu tmavsi, basovejsi zvuk.
Podla mna to neznamena, zeby sa ti LCD2 museli na 100% s Reference pacit. Co keby nastal taky efekt ako s HD650, ktore sa mnohym inym ludom pacia? Nikdy nevies, kym nevyskusas, najma ked ide charakterovo o celkom ine sluchadla, nez K702 a HD800.

Beriem, ze ti charakter HD650 pravdepodobne nesedi. Mne sa HD650 celkom pacili u Ricccieho s ODAC + Burson HA160, ale ked som ich mal doma (raz aj s tym Bursonom ale bez ODAC, druhykrat s tym, co mam v podpise), nevedel som im prist na chut. Podobne, HD600 som pocul len s retazcom HRT MS II + BVa a pre moje usi to bolo hrozne nudne, nezazivne, nevyrazne. Zatial sa mi HD600/650-kam nejako nepodarilo prist na chut. Ale beriem, ze inym sedia a ze su hodnotene vysoko v pomere cena/vykon.
Naposledy upravil bogino dne 26. 11. 2013 19:46, celkově upraveno 1
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 26. 11. 2013 19:45

Je velmi mnoho lidí, kteří považují HD600 za kvalitní sluchátka, zatímco HD650 se jim nelíbí...

Ano, oboje sluchátka jsou podobné charakterem (a rovněž nároky na zesílení), ale HD600 se mi zkrátka líbily po všech stránkách více. To nebude náhoda nebo nevhodný zesilovač.

MHOE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 26. 11. 2013 20:13

Uvediem priklad. Popisoval som ho na susednom fore. Mal som pozicane German Maestro GMP400. Cenovo su ta ista trieda ako K701. Na mojom najma kvoli hiFace II + HK HD 970 svetlejsom, lahsom retazci mi prisli nudne, fadne, s malym impaktom a dynamikou, take az prilis "lahke". Po vymene nausnikov za kozenkove z HiFiManov som pozoroval o nieco vyraznejsie basy a trocha viac dynamiky. Bolo to lepsie, ale stale to nebolo ono, nemal som ich chut pocuvat. Potom mi prisiel pozicany HRT MS II+ a tiez MicroStreamer. Oba maju ten charakter, ktory dobre poznam z MS II, objemnejsi hlboky bas a teplejsie stredy. Presne toto GMP400ky nakoplo, toto potrebovali, viac basov, zivota a dofarbenie v stredoch. Moj dojem sa s HRT DACmi a vymenenymi nausnikmi naozaj zlepsil.

Charakter sluchadiel som tym urcite nezmenil. Patria medzi take tie lenivejsie, hladsie, relaxovanejsie, s vahovo "lahsim" zvukom, ale vysiel som im v rozumnej miere v ustrety a zacali mi vyhovovat. Keby som ich pocul len s HRT DACom, nebol by som ich nazyval nudnymi, fadnymi. Pritom HRT MS II+ povazujem za o nieco menej rozliseny prevodnik, nez to, co mam v podpise, akurat vcera vecer som ich hodinku - dve s HE-500 porovnaval. Maju proste iny charakter.
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PiNa_cz 27. 11. 2013 07:41

bogino píše:Ak som dobre pochopil, svetlejsie K702 a HD800 su tvoja skusenost a tmavsie LCD 2 a 3 niekoho z Head-fi. Vsetci vsak nepocujeme rovnako - napr. niekomu vyhovuje svetlejsi, niekomu tmavsi, basovejsi zvuk.

Podla mna to neznamena, zeby sa ti LCD2 museli na 100% s Reference pacit. Co keby nastal taky efekt ako s HD650, ktore sa mnohym inym ludom pacia? Nikdy nevies, kym nevyskusas, najma ked ide charakterovo o celkom ine sluchadla, nez K702 a HD800.

Ano, mám rád světlejší a detailnější podání, takže s největší pravděpodobností by mi LCD 2/3 úplně nesedly. Začátkem příštího roku bych měl mít "trojky" půjčené, tak si to budu moct ověřit na vlastní uši. Svým příspěvkem jsem chtěl ukázat na to, že v případě Reference, která hraje neutrálně, je možné použít světlá i tmavá sluchátka k maximální spokojenosti uživatelů, ale po připojení HD650 to v mém případě dobré nebylo. Na druhou stranu si dražší DACy/Ampy zaslouží pořádná sluchátka a připojovat k nim HD600/650, K70x atd. je jako jezdit ve Ferrari se zataženou ruční brzdou ;-)
PiNa_cz
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka