Vymena sluchadiel, ma zmysel?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod QuEsT147 8. 2. 2014 21:36

Ahojte

V sucasnosti hudbu pocuvam na receiveri Onkyo HT-S3305 a sluchadla mam Sony MDR-XD200. Zdroj zvuku su FLAC subory. Chcel by som sa opytat, ma zmysel v pripade tohto retazca uvazovat nad vymenou sluchadiel za nejake lepsie alebo je to jedno? Ak ano, tak ake?

Dakujem za pomoc :)
QuEsT147
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 9. 2. 2014 07:01

Výmena sluchadiel má v zmysle upgradu kvality zvuku zmysel vzdy. A aké, keďže si nenapísal vobec nic coho sa chytiť, tak aké len chces.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod QuEsT147 9. 2. 2014 11:39

Ahoj, to viem, ze som nespecifikoval nic, lebo som najprv chcel vediet ci to ma zmysel, lebo viem, ze kvalita sluchadlovych vystupov na pristrojoch nie je nic moc a do dalsich zariadeni nechcem zatial investovat...

Ale co som tak prechadzal forum, tak ma dobre referencie maju Superluxy HD-330 alebo 660. Bol by to rozdiel oproti tym Sony?

Kym som nenarazil na tieto, tak som si dal cenovy strop 100€ Pocuvam vsetky zanre, nemam ziadny co by prevladal...
QuEsT147
Junior

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 9. 2. 2014 11:52

QuEsT147 píše:Ahoj, to viem, ze som nespecifikoval nic, lebo som najprv chcel vediet ci to ma zmysel, lebo viem, ze kvalita sluchadlovych vystupov na pristrojoch nie je nic moc a do dalsich zariadeni nechcem zatial investovat...
tak mam za to, ze stereo zosilnovace (zosilovac?) a AVR-ka su na tom co do kvality sluchadloveho vystupu velmi dobre... Aspon taku mam ja osobnu skusenost s mojim AVR od Onkya. ^^ Mozno to prilis zjednodusim, ale o vyssej kvalite napoveda aj pouzitie velkeho (6.35) jacku na sluchadla, ktory je u pristrojov tejto kategorie standardom.
zive: Lenovo Z570 (i5 2430M, RAM 8GB, GF GT540M 2GB)
digiarena: Nikon D5000 + 18-55mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Panasonic TX-P46ST30E + VU+uno + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S7 Edge
THeBaNDiT
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 9. 2. 2014 13:14

Velky jack nehovori o vhodnosti sluchatkoveho vystupu A/V receivera ku tym ktorym sluchadlam a ani nezarucuje kvalitu tohoto vystupu. Je to standardny typ sluchatkoveho konektora u stolovych zariadeni.

A/V receivery neobsahuju samostatny sluchatkovy zosilnovac, ale na sluchatkovy vystup je vedeny vystup koncoveho zosilnovaca cez seriovo zapojeny odpor, cim sa zabezpeci znizenie vykonu - vacsina sa spali na tomto odpore. Taketo zapojenie je neoptimalne v pripade sluchadiel, ktorych impedancia vyrazne zavisi od frekvencie a to je velka vacsina beznych elektrodynamickych sluchadiel. Nevyhodny pomer nizkej impedancie sluchadiel voci ovela vyssej impedancii predradeneho serioveho odporu vedie ku deformacii frekvencnej charakteristiky sluchadiel - hraju inac nez zo zdroja s nizkou vystupnou impedanciou. Kedze maximum impedancie byva v oblasti basov, nizkoimpedancne sluchadla maju na vystupe s vysokym odporom typicky neprirodzene zvyraznenu urcitu oblast basov. Lepsie predpoklady hrat dobre zo sluchatkoveho vystupu A/V receivera maju sluchadla s vyssou impedanciou.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer, foobar2000 ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA, Dispre II JFET ► HiFiMan HE-500
iPod 5.5G imod ► FiiO E11 ► Brainwavz B2
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod QuEsT147 9. 2. 2014 17:38

Dakujem za odpovede, skusim sa teda opytat inak... Ak by som sa rozhodol pre tie Superluxy, bol by to rozdiel oproti tym, co mam teraz, pomohol by som si?
QuEsT147
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 9. 2. 2014 18:19

QuEsT147 píše:Ahoj, to viem, ze som nespecifikoval nic, lebo som najprv chcel vediet ci to ma zmysel, lebo viem, ze kvalita sluchadlovych vystupov na pristrojoch nie je nic moc
To s tym nijako nesuvisi. Aj na zariadeni s "nič moc vystupom" zahraju lepšie sluchadla vždy lepšie ako tie horšie. Takže ano, zmysel to ma vždy.
Ryan Giggs
TV expert