prenosne uzatvorene sluchadla

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 2. 3. 2014 17:48

Pokial ta to bolelo, tak si nemal spravnu velkost.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ycnarf 23. 6. 2014 15:43

opat pisem do tejto temy,este stale som nevyriesil cestovne sluchadla.ide o to ze chcem uzavrete,aby som mal klud,a nemam chut sledovat sedlacke debaty... :).ma niekto skusenosti s AKG K 404?chcem skor vediet ci supraauralne sluchadla tejto velkosti su schopne tlmit okolity hluk?myslim,ze nie velmi,ale dakych 40-50 db utlmu by to mohlo byt.velkost je tato,myslim,ze nebude rozdiel ani v cenovo inej hladine trebars Beyerdynamic DTX 501 p alebo Sennheiser HD 219 ci vyssia rada..ako to vidite s utlmom okoliteho hluku?tie akg 404 su za slabych 30,to som dal aj za kossy pred rokmi,nerad by som daval za cestovne sluchadla peniaze,setrim na akg 701.zatial som mal tip superlux hd 572,len uz vyse 6 tyzdnov cakam mesiac:) co budu naskladnene....vdaka
ycnarf
Junior

Odeslat příspěvekod zatycz 23. 6. 2014 20:46

Ano, supraauralni uzavrena sluchatka jsou schopne tlumit okolni zvuk. Oproti circumauralnim jsou ale mene pohodlne, protoze tlaci na usi a ne kazdemu to vyhovuje.

Ty AKG neznam, ale co jsem si ruzne cetl, jejich zvuk nehodnoti moc dobre. Mrkni se jeste na ATK-SJ11, ty jsou za podobnou cenu, dobre tlumi a hrajou velice slusne.
zatycz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ...drát 23. 6. 2014 21:21

tie AKG 404 rozhodne nekupuj,otrasne sedia na hlave,ten 3D systém pri tej cene sa im moc nepodaril
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ycnarf 24. 6. 2014 19:11

zatycz:tie audio technika som videl,zvazoval,na cesty bych prijal nieco konzervativnejsieho,aj ked verim ze budu fajn,podobne ako fostex.
...drat:o tom zvuku viem,bude to cosi ako koss porta,myslim te podobny zvuk daju aj vyssie akg,cosi som cital nie moc pozitivne o tejto triede,uhuhnane,ale myslim ze na cesty mi to staci,aj tak vacsinu cesty prespim:),neriesil by som tuto temu,potrebujem skor klud,moji spolucestujuci maju fakt blbe temy na cestu,to ti je na dlho :)takze na kvalitu zvuku setrim...
vdaka chlapi

inac:tie superlux hd 572 su uz dostupne,dam vediet,za tu cenu risknem,hlavovy most asi len plast,ocakavam ze sa zlomia na mojej velkej hlave.este maly dotaz:kde mozem opisat dojmy(recenziu si netrufam povedat,na tom som maly chlapec) zo Suprelux hd 572?
ycnarf
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 24. 6. 2014 20:51

Si v spravnej sekcii "Sluchadla", mozes tu zalozit temu, pomenovat ju podla sluchadiel a popisat svoje dojmy - z konstrukcie, pohodlia aj zvukove. Potesi, ked pridas aj par foto. Myslim, ze o tomto modeli tu zatial nebolo napisane vlastne nic ...
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ycnarf 26. 6. 2014 09:46

jasne,zajtra si ktomu sadnem,teraz dosli,stihol som nafotit,porovnanie velkosti s tym, co doma mam.teraz mastim do prace,takze len na narychlo:
hned na zaciatku velke "ale":zatial tlacia,ale to tlacili aj superlux hd 330, izolacia hluku nizka,skoro ziadna,takze mne sa vyber nepodaril,hodnotim nakup ako nevydareny,zvuk svetly,na mna asi az moc ,ale cisty,priestor trocha stlaceny...
ycnarf
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 26. 6. 2014 10:00

Resím také problem co na ven.Mám IEM,ale ne vzdy je chci ,takze jsem musel hledat.Jako velice slusný kompromis se mi jeví Marshall Major.Zvukove za ty prachy velice slušný a velikost je také dobrá na ven.Zkus se na ne podívat....
Vlada
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ycnarf 27. 6. 2014 10:29

dobre,chcel som napisat o daco o superlux hd 5725,mam nafotene porovnanie s koss porta pro a Superlux hd 330.ale z casu mi nevyda zakladat temu,nahravat foto atd.
vcera som ich mal sebou,ako prehravac mam philips gogear vibe,rada sa3...,prehrava to flac,ale rozdiel ze by bol medzi mp3 a flac....
okolie utlmia,pocujem autobus,ale kecy nie,to je pre mna dolezite.
doma na HRT media streamer+denon AE520,foobar sa mi zdaju malo vyrazne,zvuk je svetly,ale dobre citatelny,priestor tvoria vpredu,nie taky siroky a plny ako hd 330.na tom malom prehravaci ma prekvapili,ukazali toho o hodne viac.basy nechybali,eq som nastavil na jazz,tento zaner najcastejsie pocuvam,stacilo mi ,bol som spokojny.
k pohodlnosti:zatial tlacia na sirku,este si musim na ne zvykat,roztahujem ich na ...neveril by nikto:na reproduktore:)tesne po tom com som ich dal dole -cca 12 hodin -boli fakt pohodlne.plast sa zda byt pruzny,nevyzera ze by trpel extremnym roztiahnutim.ten dvojmetrovy kabel je na ostaru,na cestovne sluchadla moc,na druhej strane vyzera solidne,je to 2x3mm,jack 3,5 pevny,stavany aj na skrutkovaciu redukciu.apropos,mala byt v baleni,ja som ju nenasiel.v baleni boli sluchadla a vrecko.nevadi,mam ich uz dost,nepotrebujem dalsiu.
moj nazor:na cesty fajn,staci,musia sa este roztiahnut,s malym prehravacom celkom seriozne v danej cenovej hladine,skor by som povedal vzhladom na cenu koss porta pro,podstane vyssie,daju zvukovo podstane viac akoby clovek cakal.kto hlada lacne sluchadla na cesty,kde sa to moze otrieskat,nema preco vahat.podla mojho nazoru nie je potrebne davat za cestovne sluchadla 50-70 eur,poriadny prehravac vyjde tiez hodne,a sme pri cene fakt kvalitnych domacich sluchadiel,ktore si uzijem doma v klude viac ako cokolvek na ceste.ale tolko iba moj nazor.

-- 27. 6. 2014 11:31 --

aha,zabudol som zas daco...kto chce recenziu,staci dat nazov sluchadiel do gúgla,lucifer-doom na svojom blogu ich porovnava : Superlux HD572 vs Sennheiser HD238 vs AKG K430
ycnarf
Junior

Odeslat příspěvekod Carabei 27. 6. 2014 13:47

A což takhle Senn HD 25 SP?
source: Cowon D2, Macbook Pro Retina, iPhone 5, Fiio X3
phones: q-JAYS, c-JAYS, Apple IEM, Sennheiser IE8, Sennheiser HD-25, Etymotic HF5
Carabei
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 27. 6. 2014 16:26

ycnarf: musím uznať, že tie Superluxy HD 572 sú zvukovo dobrý tip!
... môžu úspešne konkurovať Maxellom Retro DJ! (za 9,90€ !!!)
... ale čo sa týka ergonómie: taký strašný „zverák“ na hlave som už dávno nemal ... geometria toho hlavového mosta je na širšiu (moju) hlavu úplne príšerná (bude ich treba vytiahnuť na max. dĺžku a dať si na hlavu pod ne čapicu s veľkým brmbolcom :D :D :D )

Superlux_HD572_x600.jpg
Superlux_HD572_cx600.jpg
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ...drát 28. 6. 2014 07:05

asi to robia na Thaiwanské gebuľe :)
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ycnarf 28. 6. 2014 18:11

na neviem cie hlavy to projektovali ale som rad,ze nie som sam komu to nesedi,roztahujem ich uz treti den,zacina to byt lepsie.ale ten pocit po zlozeni,cca 1hod.,je stale lepsi ako bol na koss porta pro.na nahlavnom pase je pisane studio monitor je to fakt mozne ze by boli zvukovo tak projektovane?len kvoli tomu,ze horne pasmo je fakt zvyraznene.nie je toho moc ani na skodu,ale podla mna monitory nemaju mat nic zvyraznene...
ycnarf
Junior

Odeslat příspěvekod ...drát 28. 6. 2014 21:01

všetky Superluxy(okrem HD381,5,6 :)) čo som mal na hlave boli zveráky a mali bublinu okolo 7-8 kHz ale za svoju cenu hrali pekne
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 28. 6. 2014 22:28

tribodkydrát: no ja mám so superluxami inú skúsenosť ...napr. HD668B a dokonca ani HD661 nie sú v porovnaní s HD572 žiadne zveráky

ycnarf: HD572 majú podľa mňa relatívne vyrovnaný „mid centric“ zvuk ... dovolím si ho dokonca označiť z odľadom na cenu 9,90€ za geniálny (ale zas nie moc vhodný na von a hlavne na cestovanie) ... určite je ten zvuk normálnejší ako majú napr. „agresívne“ a trojnásobne drahšie HD661
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků