Pomozte vo vybere - HD25 VS BOSE QUIET 15 VS ULTRASONE 580

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod onenightknight 26. 2. 2014 12:35

Zdravim miestnych borcov. Chcem nieco univerzalne, cize na von do hluku, ale aj na doma aby to bolo suce, uzavrety dizajn. Prehravac je Cowon D2+, ziadny amp a ani ho neplanujem. Zuzil som vyber na trojo sluchadiel, vsetky mozem mat za podobnu cenu, takze Vas pekne poprosim o radu, ze ktore...
SENNY HD25 alebo BOSE QUIET COMFORT 15 alebo ULTRASONE 580. Dakujem za kazdy nazor, ktory mi pomoze v rozhodovani. Podotykam, ze nemam moznost si ich naraz vypocut a porovnat.
onenightknight
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod onenightknight 28. 2. 2014 08:28

Tak dik clenom fora za rady (priznavam dost velke sklamanie z tunajsej komunity), nakoniec som siahol po AKG K551 a som uneseny.
onenightknight
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 28. 2. 2014 11:41

Nrní zač, když můžem rádi pomůžem ;)!
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 28. 2. 2014 12:14

onenightknight píše:Tak dik clenom fora za rady (priznavam dost velke sklamanie z tunajsej komunity), nakoniec som siahol po AKG K551 a som uneseny.


no tak buď rád... sám si si strojcom svojho šťastia ... a bohviečo by ti tu ešte poradila miestna komunita... :D
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod onenightknight 28. 2. 2014 13:17

bacil2 - asi hej, ale tie 551-tky boli cisty risk (za 139 dobra kupa), spolahol som sa len na nekonecne pochvalne ody na Head.fi a ked este trosku zahoria, tak to bude luxus.

JochnyBuchar - taky koment si mozes strcit za klobuk...
onenightknight
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karminkotak 28. 2. 2014 16:15

za mňa jednoznačne HD25, už som tu na fóre na ne písal pochvalne :) u mňa a pre mňa zatiaľ best, každopádne daj vedieť, ako si spokojný s tým, čo si si kúpil... a nie vždy vedia ľudia okamžite reagovať a radiť, väčšina chodí do práce a má určite aj povinnosti doma...
karminkotak
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 28. 2. 2014 18:39

onenightknight, nie som fanusikom uzavretych nahlavnych sluchadiel, pocul som ich ovela menej nez otvorenych a z tych, co si menoval, len HD25. Tie zvysne dvoje su u nas menej rozsirene. Keby si namiesto konkretnych modelov uviedol skor zanre, co pocuvas a predstavu o zelanom zvuku (napr. basovy, vyrovnany, co si pocuval doteraz a aku zmenu by si chcel), do takto nastolenej temy by bolo lahsie prispiet.

Dufam, ze naplnis vlastne slova a ked bude niekto potrebovat poradit s K551, ze neostane bez podpory. Pouzivatelov K551 tu tiez asi vela nebude.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod onenightknight 1. 3. 2014 07:45

Nazdar pani, tak nakoniec dik za par riadkov. K mojmu vyberu - podarilo sa mi dosledne otestovat HD25 - co sa konstrukcie tyka, pre moje usi zial nepohodlne pri dlhsom pocuvani, plus neustaly reflex si ich napravat, aby sedeli dokonale na uchu. Co sa zvuku tyka, pre mna slusne basy, slusne stredy, menej vysok a velmi maly priestor, detail slusny. Ked som zobral do uvahy ich malu konstrukciu, tak zvuk asi nemohol byt lepsi. Nepohodlie a limit zvuku ma vsak odradil. Bose QuietComfort som nakoniec vylucil uplne a rozhodnuty som bol pre Ultrasone 580. Uz boli takmer objednane, ked som na Heureke zbadal K551-tky v akcii. 50mm menice, 32ohmov, kratsi kabel, uzavreta konstrukcia (idealne parametre pre mna). Ostatne o nich bolo treba pozistovat, kedze vypocut som moznost nemal. Na cs forach som vela nenasiel, tak som dosledne prekutral vsetky temy o K551 na Head-fi a presvedcili ma komenty vychvalujuce velky komfort nosenia, vyrovnany a detailny zvuk a nevidany priestor na uzavretu konstrukciu. Po dvoch dnoch mozem zatial len potvrdit tieto atributy, zvuk v porovnani s HD25 ovela lepsi vo vsetkom, velmi odporucam z hladiska momentalnej ceny a vykonu. Keby mal niekto akykolvek dotaz, ak budem schopny, rad odpoviem.
onenightknight
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Skiman 5. 3. 2014 08:02

A nejsou moc velké? Jak je to s nošenim venku. Tlumí dobře?
Skiman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod onenightknight 8. 3. 2014 08:03

No male teda nie su, to je fakt, musis sa zmierit s imidzom princeznej Lei zo Star Wars, ale daju sa poskladat, takze su dobre prenosne. Tlmia tak priemerne a s muzikou pustenou na strednu hlasitost uz vonkajsie zvuky nevnimam.
onenightknight
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Michalpankrac 16. 3. 2014 18:21

ještě bych doporučil poslechnout audio technica ES-700 mají sice víc basů ale hodně detailních a takový hutných skoro jak z repráků,neubírají nic na středech a i výšky jsou super. Pro mne zatím nej z přenosných uzavřených sluchátek,až mne to překvapilo.
Meze Empyrean,Campfire Audio Solaris SE,IFI zen streamer,Audio-gd R27,
AK SR-25
Michalpankrac
Junior

Odeslat příspěvekod Skiman 20. 3. 2014 15:04

Mě naopak příjde že by ES700 mohli mít těch bassu i trošku víc :-D jinak souhlas hrajou parádně, vypadaj dobře, ten super poddajnej kablík mam fakt rád a jsou velký tak akorát :-D
Skiman
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků