Jaká jsou nejlepší low-end sluchátka?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod qazxc 3. 4. 2014 10:43

Rád bych si pořídil nějaká kvalitní a co nejlepší otevřená sluchátka na domácí poslech s 3,5" jackem, ale taková, aby nepotřebovala externí převodníky, sluchátkové zesilovače a podobné "obtěžující" high-end prvky. Měla by být schopna dobře fungovat s mobilními zařízeními jako je tablet, PS Vita a podobně. Děkuji za radu.
Naposledy upravil qazxc dne 3. 4. 2014 12:42, celkově upraveno 1
qazxc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rada25 3. 4. 2014 10:57

Spunty nebo nahlavni?preferovany projev?styl poslouchane muziky?cenovy limit?
Rada25
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod qazxc 3. 4. 2014 11:12

Náhlavní. Preferovaný projev neumím posoudit, asi mám blíž k neutrálnímu než líbivému, ale žádný extrém, chtěl bych spíš čistý než zastřený projev, ale nemám rád sykavky, ty mne ruší. Poslouchaná hudba je různorodá, od komorní akustické ve stylu Martiny Trchové, přes elektronickou od Mike Oldfielda nebo Jarreho až po filmovou orchestrální hudbu. Byl bych rád za srozumitelnou řeč. Cenovy limit tak do 5 kKc.
qazxc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 3. 4. 2014 16:10

Kategoria 5k domacich, otvorenych sluchadiel sa s požiadavkou na nepotrebnosť nejakeho lepšieho zdroja v drvivej väčšine pripadov vylučuje. Hrať to sice bude, ale od optima to bude mať veľmi ďaleko. Bude to veľky kompromis.
Možno nejake Grado či Beyeri DT440, DT860....
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Rada25 3. 4. 2014 17:11

Presne tak,za 5tis uz by to chtelo i nejaky zesilovac k teto kategorii.nenarocny jsou fostex th-7.hodi se i na ven,i na doma.ikdyz i ony zesilovac uvitaji.tam bys jeste usetril a mel kvalitni zvuk.
Rada25
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MacPhenom 3. 4. 2014 19:16

AKG K550
jdou sehnat za 4000
http://www.whathifi.com/review/akg-k550
MacPhenom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marty63 4. 4. 2014 00:02

Pokud bys byl ochoten akceptovat cenu o 350,- vyšší, bral bych tohle:
http://headphones.cz/inshop/domaci/audi ... hd-598.htm
Impedanci mají 50 ohmů a citlivost 112 dB, takže s vybuzením bys neměl mít problémy. Jediná věc je, že bys musel používat přiloženou redukci 6,5mm na 3,5 mm. Pro mne jednoznačná volba. Jo, a v kategorii 5000,- nejsi v Lowendu, ale ve slušné střední třídě.
iAudio X5L, iAudio 7, FiiO X3 1st, Cowon Plenue 1, Cowon Plenue D
Fischer Audio DB02 Mk II, Soundmagic E50, Soundmagic E80, Sennheiser HD650
marty63
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod qazxc 4. 4. 2014 08:47

Děkuji za rady. Jen na vysvětlenou doplňuji, že jsem nechtěl sluchátka za 5 kKc, je to jen cenovy limit. Když budou za 2 kKc, tak tim lepe. Ale cenu jako takovou neresim. Resim primarne funkcnost, co nejlepsi (nejvhodnejsi) sluchatka bez nutnosti pouzivani zesilovacu a podobnych serepeticek. Konektor 6,5 mm s redukci na 3,5 mm je pro me nevyhovujici. Proto jsem hned na zacatku uvedl, ze hledam sluchatka s 3,5 mm jackem.

Urcite je budu pouzivat s PS Vitou (ale i jinymi zarizenimi jako tablet, mobil, PC, cd prehravac se sluchatkovym vystupem, mp3 prehravac, PS3, PS4, TV), ktera ma udajne docela kvalitni, ale vykonove slaby audiovystup a s tim se mnou poptavana sluchatka musi umet dobre poprat.

Jako doporucene a vhodne pro me pozadavky tedy beru fostex th-7 a AKG K550.

edit: teď koukám, že ani th-7 ani K550 nejsou otevřená sluchátka. Já ty svoje požadavky asi radši shrnu bodově, aby bylo přehlednější, co potřebuji:

- náhlavní
- otevřená
- s jackem 3,5 mm
- schopna poradit si dobře s výkonově slabým zdrojem
- do 5 kKc, ale ne nutně za tuto cenu
- spíš vyrovnaná charakteristika, rozhodně ne zdůrazněné sykavky, mírně zvýšené nedunivé basy mi nevadí, ale ani nepožaduji
- nejlepší dosažitelná kvalita za splnění předchozích podmínek

Ďekuji

Jako příklad co vídám v obchodech aniž bych byl schopen posoudit co je pro mě lepší:
http://www.audigo.cz/Sluchatka/Domaci-o ... -ATH-AD700
http://www.audigo.cz/Sluchatka/Domaci-o ... ATH-AD500x
http://www.audigo.cz/Sluchatka/Domaci-o ... DT-990-PRO
http://www.audigo.cz/Sluchatka/Domaci-o ... ser-HD-518
qazxc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rada25 4. 4. 2014 11:02

Proc nutne trvas na otevrenych?uzavrene nemusi hrat hure,zvlaate vemu-li v potaz th-7,ktere prehraju spoustu otevrenych v cenovce do 3tis kc.ty tebou zminovane potrebuji aspon zakladni dac/amp,jinak to nebude ono.dt990 se pro priklad ze zvukovky notebooku poslouchat nedaj.aspon tak to vidim ja.ale nekomu jinemu to muze vyhovovat...je to individualni.
Rada25
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 4. 4. 2014 11:22

Beyerdynamic ma aj 32 Ohm verzie svojich sluchadiel, ale suhlasim s Ryanom, ze pripajat sluchadla kategorie 5000 ku integrovanej zvukovke alebo telefonu v nezanedbatelnej miere znehodnocuje nie malu investiciu do sluchadiel.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer, foobar2000 ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA, Dispre II JFET ► HiFiMan HE-500
iPod 5.5G imod ► FiiO E11 ► Brainwavz B2
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod qazxc 4. 4. 2014 11:55

Poznal jsem nekolik uzavrenych sluchatek, od lacinych po drazsi a zadne mi nikdy nevyhovovaly, necitim se s nimi dobre, unavuji me, nechci byt izolovan od zvuku z okoli.

Dobre, zda se, ze neexistuji zadna kvalitnejsi otevrena sluchatka splnujici me podminky a mohu si klidne koupit Koss Porta Pro, ktera vnimam jako takovy ten minimalni pouzitelny zaklad a zda se, ze nic lepsiho, pri splneni uvedenych podminek, ani neexistuje.
qazxc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bogino 4. 4. 2014 12:40

Samozrejme ze existuje, ale je zbytocne investovat az 5000, ked to chces pripajat ku mizernemu zdroju signalu.
Ked otvorene, vyskusaj ak mas kde:
Samson SR850
z ebay alebo aliexpress: Takstar HI2050
prip. napr. Beyerdynamic DTX 910
Vsetky hraju lepsie, nez KPP sucasnej generacie.
Naposledy upravil bogino dne 4. 4. 2014 16:19, celkově upraveno 1
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer, foobar2000 ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA, Dispre II JFET ► HiFiMan HE-500
iPod 5.5G imod ► FiiO E11 ► Brainwavz B2
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rada25 4. 4. 2014 14:49

Je to tak,mam k tv superlux 668b,udajne totozne se samson.zvukove kossy valcuji,neda se to porovnat.vyborne hraji i na colorfly c3.samozrejme zesilovac pomuze,ale neni nutnosti.vcelku pohodlne,ikdyz ja kozenkove nausniky nemusis,ihned jsem vymenil za velurove.zpracovani plast,ale kvalitni.

-- 4. 4. 2014 13:54 --

A sezenes je u nas v cz shopech.jsou polootevrena,tj to same jak otevrena.jen o nwco mene slyset ven
Rada25
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pHp 4. 4. 2014 18:58

Pokud jsem něco nepřehlíd, tak takovému zadání vyhoví Grado.
pHp
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zatycz 4. 4. 2014 22:11

Jak pise p.Hejtmanek, rozhodne si zkus nekde poslechnout Grado, klidne i nejlevnejsi SR60i. Pokud se ti zvuk bude libit, mas vybrano a z otevrenych uz nebudes chtit nic jineho a taky mas kam rust :)
zatycz
Mírně pokročilý

Další stránka