Sluchátka na hry k Asus Xonar DX/XD do 5000

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dromCZ 7. 4. 2014 22:55

Zdravíčko, chtěl bych vás poprosit o rady. ;-]

Odešli mi Roccat Kave 5.1 a potřeboval bych nějaké nové sluchadla kolem 5000Kč, ke zvukové kartě Asus Xonar DX/XD.

Hlavní využití FPS hry 80%, filmy a hudba 20% , potřebuji rozeznat kde se co šustne :-)), budu používat emulovaný prostorový zvuk pokud to budou stereo sluchátka(Dolby Headphone nebo Virtual Dolby 7.1 v ovladačích), mikrofón mít můžou, ale nemusí. Pořídil bych k nim http://www.modmic.com/collections/frontpage/products/modmic, nebo něco podobného. Nejspíš by měli být asi uzavřené, nebo tlumit alespoň jako kave(které moc netlumí).
Ideální by také bylo kdyby měli výměnné náušníky.

Co jsem jen tak pokoukával:

herní značky:
Astro A40/A50
Turtle Beach Ear Force XP7 (nenašel jsem v českém obchodě)
Razer Tiamat 7.1

"kvalitnější" značky:
Sennheiser PC 360
Beyerdynamic DT 770 PRO 80 Ω
Fischer Audio FA-011
Alessandro MS-1

Shure:
SRH840
SH440
Audio-Technica:
ATH-T500
ATH-A700/ ATH-AD700
ATH-AG1 / ATH-ADG1 - od června by měli být k zakoupení v evropě + budou asi trošku dražší

Co by jste mi doporučili ?

Předem moc děkuji za odpověďi kvalifikovaných posluchačů.
Chyby v textu vyhrazeny 8-P.
dromCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod snejdy 9. 4. 2014 09:05

Ty sennheisery znám, asi nejlepší běžně dostupná sluchátka s mikrofonem k PC. S tím, že by nevydržely náušníky, jsem se u sluchátek z téhle třídy nesetkal, ale je fakt, že nejdéle jsem taková používal zatím cca 4 roky.

Beyery jsem slyšel jen chvilku a řekl bych že pro tenhle účel budou na podobné úrovni jako senny, ale jsou bez mic. Jinak co se týče her, tak podle mě asi všechny sluchátka téhle kategore udělají dobrou práci a bude v nich dobrá lokalizace prostoru...

Jinak ještě dodám, že PC 360 jsou otevřená, je ještě verze PC 350 a ta je uzavřená (jen se už moc neprodává). Kdyžtak komplet sluchátek s mic od sennheisera zde: http://sennheiser.cz/index.php?id=25&parent=1
DOMA: Xonar essence STU (opamp mod), Sennheiser HD 650,
NAD C 326 BEE + Klipsch RB-81 II + Klipsch SW-112
NA CESTY: Hifiman HM-601 (256GB, Rockbox), Clip Zip (Rockbox),
Sennheiser IE 80, Bose MusicMonitor, Bose soundlink III
snejdy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dromCZ 10. 4. 2014 19:42

No zatim u všech sluchátek co jsem měl, tak se po nějký době náušníky začali rozpadat...
Většinou to byla koženka či co, ale zase je pravda že jsem nějaký dražší kvalitnější sluchátka neměl. O víkendu budu mít půjčený Razer Tiamat 7.1 a Sennheiser PC 360, tak je trošku porovnám v rámci hraní a pak sem něco málo napíšu.
dromCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dromCZ 11. 4. 2014 01:39

Tak jsem se koukal za kolik se prodávaj ATH-AD700x v česku 5750Kč a když bych si je nechal poslat z japonska 2300 + 400 poštovný + 20% DPH to je 3240Kč (+ asi 300Kč za proclení+-), tak to mi teda nejde do hlavy, jak se tady můžou prodávat tak draze ?!
dromCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod qazxc 11. 4. 2014 09:23

Ja tomu nerozumim, ale kdyz jsem hledal sluchatka pro sebe a nakonec si vybral ARH-AD700, tak jsem nemohl prehlednout, ze jsou na hry casto doporucovana. Ja je am spis na hudbu, ale pouzivam je i na hrani s PS Vitou a jsem spokojen. Jedine co ti muzu doporucit je, aby sis daval pozor na impedanci a nekupoval sluchatka s vetsi impedanci nez 32 Ohmu aby ses nevystavil potrebe dokupovat jeste sluchatkovy zesilovac. I kdyz u PC by to zas az tak neprekazelo.

A co se tyce zahranicnich cen, tak ty rozdily maji casto na svedomi faktory jako rozdilne dane, clo nebo povinna doba zaruky.
qazxc
Kolemjdoucí