Správné sladění zvukové aparatury se sluchátkami

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod The Wolverine 22. 5. 2019 17:50

Provozuji LCD-X s Asgardem 2. Dobrý solid-state pro nízkoimpedanční sluchátka, lehce teplejší, laid-back projev. Z novějších Schiitů bych uvažoval o Jotunheimu, který by měl být transparentnější, detailnější, ale taky i světlejší. Oproti Magni 3 se ty vyšší Schiity vyplatí už jenom kvůli lepšímu potenciometru, hlavně k LCD-X, kde se člověk pohybuje hlavně na začátku dráhy.

pavel1756: Nezkoušel jsi zapojení Hugo 2 jako DAC a Conductor jako zesilovač? Tak nějak bych předpokládal, že Chord bude mít lepší DAC část a Burson zase zesilovací.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod sarga 22. 5. 2019 19:34

Hugo 2 provozuji s LCD-X na výstup z Huga. Na rozdíl HD800s, při připojení k Vincentovi posun k lepšímu necítím. Trošku ztráta detailů, větší výkon (1,75W) až tak se neupotřebí, nebo jen lampa není to pravé. Ale HD800s připojením získávají nástroje větší tělo, trošku zvuk ztmavne, což je jen dobře Ale ne, že by se z Huga to nedalo poslouchat, jen máte na výběr ze dvou zvuků.
Používat ale vlastně dva zesilovací moduly není moc highend. Na vlákně head fi si jeden týpek udělal sluchátkový výstup redukcí na cinch RCA-XLR, je to prý ten nejkvalitněší výstup z Huga2. Nikde se mi nějaká kvalitnější redukce v prodeji nepodařila najít.
Co je na Hugu bomba, je ten jejich crossfeed. Zezačátku jem jej používal jen na HD800s, ale teď i LCD-X.Na tom se shodneme i s pavel1756.
Naposledy upravil sarga dne 22. 5. 2019 19:55, celkově upraveno 2
LCD-X=>QP1R, Hugo 2
HD800s=>MojoPoly,=>Hugo 2,KHV1
SE846, W60, K702, Carat Saphire,T2, M2Tech Usb, Fiio Q5
Tidal Hifi-Roon
sarga
Junior

Odeslat příspěvekod SSakul 22. 5. 2019 19:37

Neoplatí se místo Chord Hugo ten Ifi Micro ? Jen cenou je rozdíl výrazný
Řešilo se to i tady viewtopic.php?f=1920&t=1297405&p=12244553#p12244553
SSakul
Junior

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 22. 5. 2019 20:03

No, a nemáte u těch extrémně výkonných zesilovačů (na sluchátkové poměry) problém s regulací hlasitosti? Jak s jejím přesným nastavením, tak s tím, že prvních 10-20% u většiny (středních a levnějších) potenciometrů je lepší nepoužívat, není to přesné a rozjede se levý a pravý kanál?

Třeba na iFi Nano je ideál, že max poslouchatelnou hlasitost dává do LCD-X při cca 40% hlasitosti. Propočtem ze specifikací to může být cca 100mW do 20 ohmů.

Teď, když si vezmu, že IFi Micro dává 4000mW (!), tak pojedu na 4% hlasitosti? Možná 10%?
Radek.Hulan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 22. 5. 2019 21:19

Papierovo, výkonovo technické paramatetry nemajú v konečnom dôsledku žiaden vplyv. Zosilovač pracuje ako celok. Výsledný zvuk a to ako dobre ho dokáže zariadenie kontrolovať ti ale žiaden technický údaj nepovie. Je naivné si myslieť, že Atom bude hrať ako výkonovo podobné ale kvalitatívnejšie podstatne lepšie zariadenie. V tom prípade by všetky zariadenia s rovnakými parametrami od rôznych dizajnérov a výrobcov hrali navlas rovnako a to nemôže byť vzdialenejšie realite. Ak si to myslíš, si v problematike veľmi mimo.
Odstraněna část podpisu odporující pravidlům fóra.
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 22. 5. 2019 21:21

Nesmís operovat pouze s tím,ze hlasitost je OK.Musí to dodat také správnou porci proudu,aby se nám pekne rozkmitaly membrány.
Pokud zesik nedodá stávu,je hlasitost irelevantní a sluchátka svůj potenciál nepredvedou.Otestuj si to nekdy,az budes mít moznost si poslechnout víc prístrojů.
Chord Hugo ,Mojo+Poly,Fluid Audio FX8,Astell&Kern AK300,AKG Q 701,Beyer DT 990,Senny Amperior,Trinity Delta a Master,Senny HD800S,MDR-1000X, MDR-XB70BT,Shure 535 LTD,Beyerdynamic T5 2g,ProPhile8,Schiit Modi3,Magni3,DragonFly Red.
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 22. 5. 2019 21:28

Btw, k tomu Pro-Ject S2 Digital - Stereophile jej řadí do "A", společně s 10x dražšími věcmi, jako Schiit Audio Yggdrasil, Mytek HiFi Brooklyn DAC+, či Chord Hugo TT:

https://www.stereophile.com/content/rec ... processors

O DAC je u mne rozhodnuto. :)

A ohledně zesilovače - "dostatek výkonové rezervy" či "správná porce proudu". Přečtěte si prosím co jsem psal. Na kolik % hlasitosti se dá čekat, že pojedou LCD-X s takovým iFi Micro s 4W? Když potřebují 100mW? Protože provozovat libovolný zesilovač na 5% výkonu ideální prostě není.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 22. 5. 2019 21:43

The Wolverine: Zkoušel jsem. A přesně to, co píšeš jsem očekával. Ale nesedlo si to. Když srovnám tyto dvě zařízení samostatně jako DAC+zesilovač, Hugo má temnější tonalitu, je detailnější na basech a výškách, nižší středy jsou plnější, dynamika je na stejné úrovni a prostorové podání taky. Burson naproti tomu víc vyniká ve vyšších středech, které mají trochu větší zastoupení. Celkově je tonálně přirozenější Burson, ale víc se mi líbí Hugo, který má plnější a detailnější zvuk.
Když jsem zapojil Hugo jako převodník a Burson jako zesilovač, tak znatelně narostl celý prostor a separace nástrojů. Ale právě ta separace byla už nepřirozeně velká a zvuk celkově ztratil na objemu (hlavně na nižších středech a středech). Detailnost na basech a výškách zůstala jako u samotného Huga.
Zatím nejlepší kombinace, kterou aktuálně používám, je Hugo 2 + Canor SH 1. Což bylo pro mě ještě větší překvapení než ta nesynergie mezi Hugem a Bursonem. Jde a poslední verzi SH 1, u které byla ještě na zakázku vylepšena napájecí část. Když srovnám Hugo jako DAC+zesilovač a Hugo+Canor, tak v kombinaci s Canorem je zvuk celkově plnější a vřelejší, hudební scéna jde víc do hloubky, středové pásmo je detailnější, vyjma vyšších středů (které jsou detailnější na samotném Hugovi), basy mají stejný objem, ale jsou o trochu méně detailní. Výškové pásmo je klidnější, méně agresivní, ale přesto detailní.

sarga: Tak tak, crossfeed na Hugovi je fakt pecka. :)

Radek.Hulan: Ono je to podstatně složitější, není pravda, že pokud má zesilovač výkon třeba 4W, bude hlasitost pro optimální vybuzení LCD X jen pár procent.
Například jak jsem psal, poslouchal jsem je přes Burson Audio Conductor V2+, který má výkon až 8,2W a přesto jsem nastavoval pontenciometr pro LCD X zhruba na 35-45%.
Zdroj: MacBook - Roon
Datový přenos: Redukce AQ USB C-A -> AQ Jitterbug -> AQ Pearl USB A-Micro
DAC: Chord Hugo 2
Analogový přenos: AQ Golden Gate
Sluchátkový zesilovač: Canor SH 1 (poslední verze) / Chord Hugo 2
Sluchátka: Meze Empyrean
pavel1756
Junior

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 22. 5. 2019 21:45

Ok, nezbývá než to vyzkoušet v praxi. Stavit se do Audigo :)
Radek.Hulan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sarga 22. 5. 2019 23:16

Pokud se jedná o cenu Huga2, tak ta cena fakt velká. On i ten form faktor je děsivý. Malá krabička za 50t..Za to je několikakilový sluchátkáč..Kdysi jsem sledoval vlákno na Head fi ohledně Questyle QP1r a jeden týpek, tam se svěřil, že jej porovnával s Hugem2. A, že žádný rozdíl v neprospěch QP1r nevysledoval.
Tak jsem si řekl, porovnej to taky. Stejná skladba, mac-Hugo2 a QP1r--LCD-X. Pak i jako DAC. A ono opravdu, QP1r se v pohodě vyrovná Hugu2, taky jsem nevyšťáral, že by QP1r hrálo hůře.Možná i ta synergie s QP1r byla i krapet lepší, asi lehounce světlejší projev. Takže QP1r kterého jsou plné bazary, levná alternativa.
LCD-X=>QP1R, Hugo 2
HD800s=>MojoPoly,=>Hugo 2,KHV1
SE846, W60, K702, Carat Saphire,T2, M2Tech Usb, Fiio Q5
Tidal Hifi-Roon
sarga
Junior

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 23. 5. 2019 13:09

Rozhodl jsem se pro Pro-ject S2 Digital jako DAC (s Tidal a MQA je to naprosto jasná volba, konkurující DAC 10x dražším), a rovnou jsem vzal na zkoušku i ten levný S2 Head Box. Tam jsem si jistý vůbec nebyl. Dynamika, basy, transparence ihned jdou oproti IFi Nano BL slyšitelně nahoru. Dá se do 14 dnů oboje vrátit, ale asi si nechám jak DAC (ten je top), tak i ten zesilovač, za 3.000 Kč to hraje neskutečně dobře :)

(je mi jedno, co si kdo myslí o sluchátkovém zesíku za 3t, pro moje uši hraje s LCD-X fakt dobře, zkuste jej; jako napájení jsem dal vlastní kvalitní zdroj 2x 5V / 2A) :)
Přílohy
pro-ject-s2-b.jpg
pro-ject-s2-a.jpg
Naposledy upravil Radek.Hulan dne 23. 5. 2019 17:39, celkově upraveno 1
Radek.Hulan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod onoff1 23. 5. 2019 14:05

Taky mám něco od Projektu na poslech 5.1 multikanálové hi-res přes repro, místo AV-receiveru, aby se to vešlo na stůl...
Vlevo pak jack na DAP pro poslech sterea přes Stereo Box S/taky přes repro/.
DSC01189 (Kopírovat).JPG

DSC01188 (Kopírovat).JPG
onoff1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 23. 5. 2019 14:13

Kolik hodin poslechu a vybírání jsi tomu Radku věnoval, že je to jasná volba?
Chord Mojo, Audio-gd NFB 12 -> Beyerdynamic DT880 Edition 2005, AKG K 142HD
HiBy R3, FiiO X3 2nd, Shanling M1 -> TSMR3 Pro, FiiO FH5, Dunu DN-2000J, LZ-A4, Trinity Delta
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 23. 5. 2019 14:28

Vzhledem k tomu, že *slyšet* vše co bych chtěl nejde, jsem spíše na technicky orientované recenze. A případné vrácení do 14 dnů ;) Poslouchal jsem samozřejmě předem sluchátka, DAC vybíral jen virtuálně. Ono moc DAC s MQA k poslechu zrovna není... A jsem spokojen :)

Měření:
https://www.audiosciencereview.com/foru ... ital.2370/
Head-fi thread:
https://www.head-fi.org/threads/pro-jec ... ad.858188/
"Sluchová" recenze:
https://www.stereophile.com/content/pro ... -amplifier

To je ohledně DAC.

Od toho analogového zesilovače jsem naopak nečekal vůbec nic, ale na první poslech to vypadá, že i ten splňuje co bych chtěl.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 23. 5. 2019 14:42

Osobně mám dojem, že MQA je těžce přeceňované.
A od jisté doby věřím jen tomu, co slyším na vlastní uši. Kdybych se měl řídit radami na fórech, nikdy bych si asi nepořídil Mojo, které považuji za svoji nejlepší investici do audia v životě. K sluchátkům co máš ty bych asi našetřil na Hugo2. Páruješ sluchátka, která by si zasloužila něco lepšího s low-endem.
Chord Mojo, Audio-gd NFB 12 -> Beyerdynamic DT880 Edition 2005, AKG K 142HD
HiBy R3, FiiO X3 2nd, Shanling M1 -> TSMR3 Pro, FiiO FH5, Dunu DN-2000J, LZ-A4, Trinity Delta
martas38
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka