Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tibormi 30. 12. 2019 21:13

Dobre Dobre :) Tak Hugo TT 2, neni čo riešiť :)
Ach to by som chcel aspoň počuť niekedy :D
LG V30 - Burson Playmate V6 vivid - Quad Era - 1 :)
tibormi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 31. 12. 2019 16:32

... prima zostavička "za rozumnú cenu" na kvalitný a pohodový posluch ... výborne funguje aj v posteli ;-)

Audeze LCD1 + Chord Mojo + xDuoo X10Tii
Přílohy
LCD1_Mojo_X10Tii__x1024.jpg
bacil2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tibormi 1. 1. 2020 07:23

Máš to pekné a nehra to lepšie cez coax?

-- 1. 1. 2020 07:24 --

Happy New Year všetkým :D
tibormi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 1. 1. 2020 19:25

tibormi píše:... nehra to lepšie cez coax?
... je to skoro jedno ... najlepšie možno skôr cez optiku.
bacil2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod martas38 1. 1. 2020 20:10

Fakt? Mě přišla u Mojo optika nejhorší. Ale to nemusela být věc Moja, ale zvukovky, ze které jsem to táhl. Každopádně upřednostňuji USB.
Chord Mojo -> Audiosense T800
HiBy R3 -> TSMR3 Pro
LG OLED65B9 -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 6. 1. 2020 14:44

Moje sluchátková triáda zleva doprava:

ZMF Auteur
Audio Zenith PMx2
Verum Audio Verum 1

Obrázek

Časem nejvíce prověřené jsou u mne určitě PMx2, které vlastním skoro 2 a půl roku. Jedná se o výrazně modifikované Oppo PM2, kdy se autor pokusil doplnit silné ergonomické stránky původního modelu o vyšší kvalitu zvukové reprodukce. Témbr těchto sluchátek považuju za jejich nejsilnější stránku - PMx2ky zní čistě, hladce, bez nepřirozených dozvuků či zabarvení.

Druhými planárně magnetickými sluchátky v mé sbírce jsou Verum 1, všestranně znějící počin jednoho audiofila z Ukrainy. I po téměř roce vlastnictví si stojím za názorem, že jejich vysoká kvalita za nízkou cenu staví hodnotu mnoha dražších sluchátkových modelů do kontroverzní pozice - včetně těch, které vlastním já sám.

Sbírku doplňují Auteur, elektrodynamická sluchátka s celodřevěnými mušlemi. Mnohé posluchače na ZMF modelech uchvacuje dojem hloubky a vrstvení zvuků vycházející právě z akustických vlastností dřeva, já osobně však na Auteur oceňuju především velmi vyrovnanou frekvenční charakteristiku.

Má měření a recenze všech tří sluchátek naleznete v dedikovaném vlákně na SBAF.

Obrázek

Byť se ani jeden z modelů nedá v našich končinách sehnat, rozhodně stojí minimálně za poslech. Těším se, až se dostupnost pro mé potřeby skutečně špičkových modelů zlepší, do té doby se však budu bohužel muset i nadále porozhlížet v zahraničí.
SOURCE: Roon | Eitr
DAC: Metrum Onyx
AMP: DNA Stratus (ver3)
PHONES: PMx2 (rev2, velour) | Auteur | Verum 1 (modded)
MEASUREMENTS: REW | Fulla 2 | MiniDSP EARS | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 6. 1. 2020 15:41

@MHOE: Veľmi pekná zbierka. Musím sa priznať, že tie Verum a ZMF by som si veľmi rád vypočul.
HP: iMac > Chord 2Qute > Lyr3 (preamp) > Audio-gd C2 > Meze Empyrean + Audeze LCD-2C
Speakers: Cambridge CXN + CXA80 > PMC twenty.21 + REL t5i
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 6. 1. 2020 20:40

Opravdu velmi pěkná sbírka. Auteur mají skvělý design. Jestli hrají tak dobře, jak vypadají...
Já bych poslechl všechny tři. :D
Síťový filtr: Mudra Akustik
Zdroj: MacBook - Roon - AQ Jitterbug - AQ Cinnamon
DAC: Chord Hugo 2
RCA-RCA: AQ Victoria
Sluchátkový zesilovač: Auris HA-2SE (napájecí kabel AQ NRG-Z3)
Sluchátka: Meze Empyrean (kabel Empyrean Silver Plated PCUHD)
pavel1756
Junior

Odeslat příspěvekod MHOE 6. 1. 2020 21:57

Já úplně zapomněl zmínit legendární Sennheiser HD650, ty však již používám jen jako známou referenci pro poslech nebo měření. Jo a máme doma i Sony MDR-MA900 - vynikající model pro sledování filmů, youtube apod.

Dnes večer proběhla s přítelkyní druhá poslechová session se zmíněnými modely. Byt jsem Verum 1 od minula trochu tunil, nečekal bych, že jej (pro jeho všestrannost) označí za favorita pro každodenní poslech. U Auteur obdivuje právě zmiňované akustické finesy dřeva, u PMx2 (pro ni) až extrémní čistotu reprodukce. HD650ky se jí také líbí - prý jí nejlépe evokují živé vystoupení, protože mají velmi přirozené, přítomné středy a jejich zrnitost jí přijde "živější" než vysoká čistota zvuku ostatních modelů. Obecně se prý s mými recenzemi na SBAF z pohledu hlavních devíz a případných stinných stránek těchto produktů ztotožňuje. Má dobré uši - její postřehy mi u sluchátek již několikrát pomohly rozšířit si obzor.

Pro úplnost: Mé Verum 1 mají jiné náušníky, aplikovanou pěnu na povrchu magnetů směrem k hlavě pro tlumení odrazů, a pouze jednu vrstvu plsti namísto dvou pod vnějšími mřížkami.

MHOE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hmpf 7. 1. 2020 08:55

Pěkné MHOE ty Verum1 mě zaujaly, škoda jen "neni to teda důležitý", ale jsou fakt ošklivý.
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 7. 1. 2020 10:24

Pokud by Kylo Ren kupoval sluchátka, rozhodně by šáhl po Verum 1!

Obrázek
Obrázek

MHOE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 7. 1. 2020 11:34

Áno, Verum 1 sú poriadne ošklivky aj v mojich očiach. Ale ak to dobre hrá, tak čo. A čo som videl na SBAF myslím chystaný nový hlavový most a rebrovanie meničov, tak už to vyzeralo oveľa lepšie. Trochu škoda aj použitého konektora. Keby zvolil mini XLR, ešte viac by stúpla atraktivita tých slúchadiel. A mám taký osobný tip, že ich kvalita môže eskalovať s kvalitným zosíkom a zdrojom.
HP: iMac > Chord 2Qute > Lyr3 (preamp) > Audio-gd C2 > Meze Empyrean + Audeze LCD-2C
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 7. 1. 2020 13:12

O úpravě Verum 1 měničů nic nevím, ale nový hlavový most by skutečně mohl nabídnout minimálně vizuální upgrade. Mk2 verze Verum 1 má obecně být o úpravě vzhledu a komfortu, ne zvukových charakteristik.

Vzhled sluchátek na domácí použití pro mě popravdě nějak zvlášť důležitý není, takže dřevo ZMF Auteur se mnou moc nedělá. :-) Za směrodatný považuju zvuk a ergonomii. Paradoxně je pro mě super mít možnost všechna tři sluchátka rotovat nejen pro jejich odlišnosti zvukové, ale i co se ergonomie týče. S každým modelem na hlavě se cítím trochu jinak a někdy preferuju ten, jindy onen "pocit".

Garuspik však už pomalu pracuje na konceptu výrazně dražších Verum 2, které budou mít - podobně jako PMx2 - orthodynamické měniče namísto typických isodynamických měničů Verum 1 modelu. Také budou například zahrnovat tlumení odrazů od magnetů měniče, jak to mám aplikováno na svých Verum 1.

MHOE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 7. 1. 2020 14:17

Nie meniče, ale vzhľad grillu. Myslím, že som to videl tiež niekde na SBAF vlákne. V strede grillu bolo V a okolo taký ornamentový vzor.
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hmpf 7. 1. 2020 14:28

Já mam radši Bena a Ben by si je nekoupil :-))
hmpf
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka