Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod razerfan 30. 6. 2020 19:12

Podle grilu bych si tipl, že zahájí prodej zahradních grilů. :hm
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 5. 7. 2020 22:41

BabetakCZE: Jsou to dojmy z kratšího poslechu, možná kdybych poslouchal delší dobu doma, ocenil bych Anandy více. Pořád ale platí, že LCD-X i Ananda v prostoru znatelně lepší než Clear.

Rada25: Já právě měl hlavový most úplně bez vysunutí, ale stejně si myslím, že by se ještě jedna "menší" pozice hodila.

MHOE: HiFiMAN Arya by mě samozřejmě lákalo vyzkoušet, ovšem v Audigu je na zkoušku nemají. Taky se obávám, že jejich zpracování bude stejné jako Ananda, jen v jiné barvě.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rada25 6. 7. 2020 07:48

Arye jsem poslouchal kratce na vystave v Praze. Zvukove nemohu porovnavat, hraly tam repro takze se nedal udelat usudek. Zpracovani ale lepsi jak u anand, vsude kov, nic nevrze... Nicmene ani u anand nemam obavy ze by neco prasklo.
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 6. 7. 2020 08:25

Jo, Anandy mají hlavový most alá Sundara, kdyžto Arya má most z předchozích Edition X.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iceman27 6. 7. 2020 08:40

Teď chvilku pojedu na téhle sestavě. Přišel mě stojánek z Alika, normálně na něj dají Topping logo :-D .
Přílohy
61E8D752-835C-4F87-AF49-8A2733F3AAF4.jpeg
HeadAmp Gilmore Lite mk2, Polaris, Audio-Technica ATH-R70x, Sennheiser HD 58X Jubilee, Meze 99 Classic, Philips X2HR, Audio Technica ATH-MSR7, Sony wh-1000xm3.
FiiO M11, FiiO E12 Mont Blanc.
iceman27
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Filip4 11. 7. 2020 11:16

Pořídil jsem si k elektrostatům záložní HD 580, ty jsou přecejen více přenosná.
IMG_20200711_115516.jpg
Domácí magnetoplanární sluchátka:
https://forum.avmania.zive.cz/viewtopic.php?f=1712&t=1328551
Filipovy DIY dynamická sluchátka:
https://forum.avmania.zive.cz/viewtopic.php?f=1712&t=1329987
Filip4
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 17. 7. 2020 17:51

Už bylo načase o budoucnosti nejen mluvit, nýbrž se jí i reálně přiblížit.

Sennheiser Momentum 3 Wireless:
Obrázek
Obrázek

Čím Momentum 3 Wireless zaujaly na papíře?
- Kompaktní uzavřená over-ear konstrukce se snadnou přenositelností.
- Audio playback přes analogový kabel, USB-C (včetně nabíjení) i Bluetooth (včetně AptX a AptX LL).
- Vestavěné hardwarové DSP, umožňující mimo jiné trvalé uložení vlastního EQ profilu.
- Podpora snadno deaktivovatelného aktivního noise cancellingu.
- Talk-through mód umožňující simultánní audio playback.
- Vestavěný mikrofon.
- Pravá kůže a nerezová ocel v době, kdy se zbytek trhu vrhá směrem k plastům.

Čím zatím přesvědčily v praxi?
- Koženku jakožto materiál náušníků nemám rád odjakživa a tady se to jen potvrzuje. Témbr Momentum 3 Wireless je díky pravé kůži přirozenější, uvěřitelnější, bez umělých kolorací typických pro koženku.
- Nejnovější verze Sennheiser appky konečně umožnila plnohodnotý 3-pásmový ekvalizér, který dokáže tonalitu sluchátek transformovat v něco, co už mě jakožto audiofila neuráží. (Viz screenshot s "nahrubo" dělaným měřením níže.)
- Oproti konkurenci typu Bose QC35II nebo Jabra Elite 85h bodují rovněž absencí pozaďového šumu vycházejícího z vestavěné elektroniky. Výraznou degradaci reprodukce nezpůsobuje naštěstí ani ANC.
- Naopak možnost slyšet okolí a přitom mít puštěnou hudbu jako kulisu (talkthrough mód) je prostě super.
- Rychlé a zcela automatické bluetooth párování. Zapnu-li bluetooth v mobilu, sluchátka se k němu během chvilky samy připojí. Zapnu-li naopak sluchátka, samy od sebe se hned spárují s mobilem.
- Držet v ruce kůži a ocel dá úplně jiný pocit ergonomie a kvality než koženka a plast. Tato sluchátka se nebudu bát volně pokládat nebo přenášet, ať už v ochranné brašně nebo mimo ni.

Obrázek

A proč jsem je vůbec kupoval?
Jsem přesvědčený o tom, že vývoj čistě pasivních sluchátek poslední roky začíná postupně stagnovat a skutečný progres bude vidět u modelů doplňujících dobrou akustickou reprodukci vhodným DSP. Delší dobu zároveň hledám sluchátka, která mi umožní mobilitu a komfort, kterých se s velkými "desktopovými" produkty nikdy nedočkám.

Momentum 3 Wireless nabízí něco, co žádné z mnou zkoušených "moderních" modelů nenabídly: Kvalitu, dospělost, funkčnost. Zatímco i takové QC35II se spíše pokouší o to fungovat, Momentum 3 Wireless prostě fungují. Dokonce i různá "udělátka" typu automatického zapnutí/vypnutí sluchátek či přehrávání neobtěžuje, neboť zkrátka funguje. A když už by čistě náhodou obtěžovalo, lze snadno vypnout v dedikované appce.

Zvukově si Momentum 3 Wireless můžete představit jako sluchátka s typickými "Sennheiser" středy (přirozeně neutrální), ke kterým se připojuje velmi úderný/kopavý bas a neobtěžující, mírně gradující důraz směrem do výšek. Ekvalizace sice nevyřeší průměrné technické finesy, z pohledu kterých se Momentum 3 Wireless nemůže rovnat prvotřídním pasivním modelům, po jejím aplikování se však jedná o první aktivní sluchátka, se kterými si nějak umím představit soustředěný audiofilní poslech. A to není málo. Témbr už jsem zmiňoval a znovu zopakuju, že materiál náušníků dělá hodně, byť to v případě Momentum nebude jen o nich. Povídání o nich zakončím konstatováním, že na poměry kompaktních uzavřených sluchátek nemají Momentum vůbec špatnou prostorovost, neboť nevnímám stísněnost nebo zadušenost. Jednotlivé nástroje a zvuky mají slušný prostor na to se neslévat dohromady a adekvátně do celkové reprodukce promluvit.

Obrázek
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 21. 7. 2020 22:00

Využil jsem akce a mírně upgradoval sestavu.
Přílohy
IMG_3059.jpg
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tibormi 22. 7. 2020 03:15

Respect příteli. Taky bych je bral :-) Užívej, ale napiš, jsme žhavý na dobrou recenzi!
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 22. 7. 2020 17:20

Rozhodl jsem se objednat nějaké hifi šmuky.
Čekal jsem, že budu muset obtížně hledat nějaké rozdíly oproti předchozímu USB kabelu AQ Pearl, ale nic jsem zkoumat nemusel. Okamžitě po zapojení Carbonu s Jitterbugem byla slyšet větší dynamika a čistota zvuku.
Takže jestli si někdo myslí, že USB kabely nemají vliv, tak mají :-) .
Další na řadě jsou RCA. Stávající AQ Golden Gate nahradí pravděpodobně nějaký Cardas.
IMG_20200722_174112.jpg
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 22. 7. 2020 17:32

Jitterbug v kombinaci s Qutestem? Uvažuju o něm k Moju, těžko říct, jestli to bude mít význam. Na druhou stranu ve tvém případě má asi větší vliv ten Jitterbug než kabel, nebo se pletu?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 22. 7. 2020 17:34

Jednotlivě jsem to ještě nezkoušel, hned jsem to zapojil jako kombo.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 22. 7. 2020 18:21

Z mé zkušenosti má znatelně větší vliv USB kabel než Jitterbug. Ten už je jen taková třešnička na dortu...

-- 22. 7. 2020 19:25 --

martas38: To jsou Solaris 2020? :)
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 22. 7. 2020 18:25

Ano 2020.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 22. 7. 2020 18:27

MHOE: I když tomuto druhu sluchátek stále nemohu přijít na chuť, děkuju za pěkné a obsáhlé shrnutí a přeji příjemný poslech. :)

-- 22. 7. 2020 19:28 --

martas38: A s čím je posloucháš? Mojo?
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků