Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pavel1756 20. 11. 2020 07:30

Kožené náušníky mají určitě vyváženější přednes. Tedy lineárnější bas, který jde víc do hloubky a vyrovnanější pásmo středů i výšek. Na druhou stranu je jejich celková tonalita laděna trochu do temna.
Alcantarové jsou tonálně vřelejší, vyšší bas má větší objem, část vyšších středů je trochu propadlá a navazující výšky mají o něco větší prezenci. Mně se na nich hodně líbí podání prostoru, které je znatelně větší než s koženými náušníky. Celkově mě teď mnohem víc baví ty alcantarové.
Zajímalo by mě, jak by Empyreany zněly s hybridními náušníky.

Jinak ten aftermarket kabel by opravdu měli dávat rovnou ke sluchátkům. Včera jsem po strašně dlouhé době vyzkoušel ten základní a musím říct, že se mi to moc nelíbilo. :roll:
Ale ta cena je potom už dost vysoká no. Aktuálně to vychází na 94k.

A ten šum bude určitě v nahrávkách, kabelem to nebude, nebo určitě ne tím od Meze..
Síťový filtr: AQ Niagara 1200 + AQ Monsoon
Data: Audirvana - AQ Jitterbug - AQ Diamond - Chord Hugo M Scaler - Chord Shawline BNC (Dual)
DAC/AMP: Chord Hugo TT 2
Sluchátka: Meze Empyrean (kabel Empyrean Silver Plated PCUHD)
pavel1756
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 20. 11. 2020 08:19

Sarga
Fíha, v sestavě za takovej baťoh bych teda šum v tichých pasážích taky neočekával (pokud tedy není součástí starších nebo méně kvalitních nahrávek, jak píše Pavel). Platí to ovšem pro "běžnou" poslechovou hladinu. Na druhou stranu, pokud to někdo neskutečně hulí, až tzv. praská lebka, tam se asi minimálně stopovému šumu nevyhneš, pořád jsou to jenom sluchátka, byť drahá jak byt v osobním vlastnictví, ve vyloučených lokalitách.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 21. 11. 2020 10:45

Ja sa priznám, že to občas vyhulím a aj keď som tomu nikdy nevenoval extra pozornosť, tak šum som moc neregistroval. Skôr ma Hugo TT2 stále fascinuje extrémne tmavým pozadím a hĺbkou scény.

Posledné dni experimentujem s koženými náušníkmi a je to fajn, ale Alcantara má expanzívny priestor. To fakt je hudba všade okolo mňa a ja to mám tak rád. Pri kožených sa to trochu stiahne, ale človek to viac-menej vníma bezprostredne po zmene. Pri dlhšom počúvaní si zvykne a aj pri kožených je ten rpiestor fajn.
HP: iMac > Roon (Tidal) + HQplayer > Chord Hugo TT2 > Meze Empyrean + Audeze LCD-2C
Speakers: Cambridge CXN + CXA80 > Wharfedale EVO 4.3 + REL t5i

Na predaj: PMC twenty.21
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 22. 11. 2020 11:01

Rozhodl jsem se, že také přispěji do sbírky fotografií audio výbavy :-)
Je mi jasné, že v porovnání s některými jinými členy komunity jsem pouze chudá popelka, ale z aktuální sestavy pro domácí i cestovní využití jsem nadšený a je to z mého pohledu obrovský posun kupředu :-))
Přílohy
20201122_105157.jpg
zdroj: ifi iDAC2 micro + Fiio BTR5
sluchátka: Audioquest Nightowl Carbon, Fiio FH7, Panasonic RP-HD10
Na cestě: Fiio FH1s, zvažuji otestovat Topping DX3 pro
Na prodej: Sabbat e12 ultra
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 22. 11. 2020 11:04

Jo, Nightowl je na relax poslech fajn :).
Já jsem preferoval semišové naušníky, ty jsi už zkoušel?
AMP: Gilmore Lite Mk2
DAC: Chord Qutest
Sluchátka: Sennheiser HD 660S, Sennheiser HD 800
In-ear: Sennheiser IE800S
BabetakCZE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 22. 11. 2020 11:57

Zatlačím slzu a život ide ďalej...
Nech Ti NO slúžia k spokojnosti ako mne :-)

Ja som tie semišové som po prvých skúškach odložil do krabice, no nedávno, keď som sa rozhodoval o predaji, tak ak by som si NightOwl nakoniec nechával, asi ich budem používať radšej ako kožené. Asi sa tie preferencie časom menia.

Mne aktuálne robia radosť tiež FH7, čo máš na foto. A po výmene nadstavcov za AZLA Sedna Light je to ešte o čosi lepšie. Hanysek, doporučujem vyskúšať. Na fotke máš MandarinES?
Chord Mojo+Hiby R3 ► iBasso IT01s | AQ Dragonfly Red(+JitterBug) ► iBasso IT04
SG S10 ► FiiO FH7(+iBasso CF01), Sony WH-1000XM2, Galaxy Buds+
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 22. 11. 2020 13:44

Semišové náušníky jsem zkoušel, ale zatím mi víc vyhovují kožené. Časem během zimy zkusím nasadit semišové a uvidíme.

AZLA Sedna Light vůbec neznám, to je pro mě novinka. Zatím mi nejvíc sedly originální Fiio nástavce bass, velikost XL. Mám hodně široké zvukovody, takže nástavce jsou vždy trochu problém, ale zatím jsem spokojený.

Na fotce je iFi iDAC2 micro (po updatu firmware a správném nastavení pro TIDAL v PC hraje fantasticky) a jako mobilní zdroj Fiio BTR5.

Netuším co má být MandarinES? Ani všemocný google mi nic nenašel :-)
zdroj: ifi iDAC2 micro + Fiio BTR5
sluchátka: Audioquest Nightowl Carbon, Fiio FH7, Panasonic RP-HD10
Na cestě: Fiio FH1s, zvažuji otestovat Topping DX3 pro
Na prodej: Sabbat e12 ultra
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 22. 11. 2020 19:58

Tohle jsou mandarinky:
https://symbioeartips.com
Skvělý zvuk je vyvážen skvělou nepohodlností - tvrdostí. Určitě objednat nástavce Symbio W Peel bez pěny, které jsou měkčí, pohodlnější.
Spousta lidí na ně ale nedá dopustit.

Azla Sedna jsou parádní. A to jak normální, tak light verze. Ovšem jsou trochu dražší.
iMAC -> Audirvana -> Chord Mojo -> Campfire Solaris 2020
iBasso DX160 -> Audiosense T800
LG OLED65B9 -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Předchozí stránka