Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod introvert 14. 4. 2021 18:13

WOW - zvuk teče ? :-) Bomba ! :D
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tibormi 14. 4. 2021 18:17

Chcel som to dať do úvodzoviek, ale vyvolení chápu :) :D
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 14. 4. 2021 18:30

@tibormi: Zkoušel jsi i Audioquest Jitterbug?
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibormi 14. 4. 2021 18:36

Ešte nie. Ale toto je len sidequest, mám tu na stole už rpi4 a čakám na pi2aes, takže pôjdem už inou cestou než usb.
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibormi 15. 4. 2021 09:58

Rád by som ešte dal kudos káblu Claire Hybrid mk2 pre moje Quady od Forza AudioWorks. Mám len 2 slúchadlá na porovnanie a teda Era-1 a The Hemp, celkom mi vyhovovala tonalita Grado, som fanúšik, ale ako mám doma týždeň Claire kábel, tak Quady nedám dole z hlavy. Starý kábel bol ako keby zašumený so slabšími basmi. Teraz je všetko tak jasnejšie, vysoko detailné, s plnším basom a rozlíšenie majú fakt top. A preto mám problém dať Hempy na hlavu, pri priamom porovnaní sú zahuhlané, slabé v poskytnutí detailov.
Komu chýba väčšia detailnosť u svojich slúchadiel, nech neváha, Forza je určite top.
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 18. 4. 2021 03:26

Drobné vylepšení přenosné sestavy. iBasso DX160 vyměněno za A&K SR25. Po zvukové stránce velmi přínosná výměna.
Přílohy
IMG_3542.jpg
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 18. 4. 2021 07:40

Ten, kdo u A&K vymyslel tenhle vzhled, musel mít mozek naštorc. Hlavní důvod, proč si od nich nic nekoupím. Ale pořád lepší, než kdyby ten displej byl otočenej o 90 stupňů, to je fakt :-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 18. 4. 2021 09:12

Mně se jejich design líbí. Ze všech výrobců DAPů, se kterými jsem se setkal, mají největší smysl pro detail a preciznost zpracování. Po technické stránce není nic, co bych Astellu mohl vytknout, na rozdíl od všemožných přešlapů v režii Hiby, iBasso a FiiO…
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 18. 4. 2021 09:23

Všem, kterým se to líbí, blahopřeju. Já bych při používání takovéhoto přístroje měl neustálý pocit, že něco není v pořádku. Jako kdyby třeba obraz visící na zdi byl našikmo. Prostě taková ta osina v pr*eli ..
10:49: teď jsem se díval na jejich web, a tenhle úlet už je výjimkou - nejdražší modely ultima a futura vypadají skoro jako to iBasso :-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 18. 4. 2021 12:02

Ten design je právě promyšlenej do posledního detailu. Při úchopu má každá ploška význam. A světe div se, dispej je rovně, pokud ho vezmeš do levé ruky a nemusíš naklánět hlavu, ani vyvracet ruku. Ještě je zajímavé, že díky tomu tvaru vypadá o 30% menší než DX160, byť je délka a šířka snad jen o milimetr kratší.
Jinak funguje všechno a zvuk je neuvěřitelně detailní díky výraznějším středům. Ladění řekl bych opravdu audiofilské. To by mě zajímalo, jak hrají jejich nejvyšší modely.
V obalu vypadá poměrně civilně:
Přílohy
IMG_3524.jpg
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 18. 4. 2021 12:11

Musím říct, že v pouzdru už to nevypadá tak divně - asi proto, že tam není ten kontrast mezi tmavým displejem a zbytkem.

A z Tvého pohledu to teda hraje lépe, než to DX160 ? A co streamovaná hudba, žádné cvrlikání a šustění v IEM ?
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 18. 4. 2021 17:15

Hraje to podstatně líp jak DX160. Bývají často zvukově srovnávány, mají stejné čipy Cirrus Logic. Podání prostoru a jistá vzdušnost jsou na podobné úrovni, pokud jede SR25 přes klasiku 3,5mm. Ale tady veškerá podobnost končí. A to zejména pokud se použije u SR25 symetrický výstup. To se prostor ještě malinko nafoukne a zvuk zdetailní a zprůzrační. Tady má symetrika opravdu smysl. SR25 má mírně světlejší podání s větším důrazem na středy. Je tam daleko víc informací. Výšky jsou nádherně křišťálové, vrstvené. Bas je pevnější jak u DX160, možná je ho nepatrně méně. Na první dobrou mně zvuk přišel ostřejší, ale ono se to rychle srovnalo, spíš bych řekl, že DX160 mírně znělo jako přes závoj.
Pozadí naprosto temné, se symetrikou snad ještě černější, lze li to tak napsat. Se Solaris nulový šum, absolutně žádné ruchy z displeje, wifi a podobně. Prostě ticho. Pokud je někdy nějaký šum přítomen, je ve skladbě. Tohle Solaris v kombinaci s SR25 odhalí okamžitě.
Zvuk Solaris je sám o sobě až holografický a SR25 tuto vlastnost ještě víc podtrhuje. V této kombinaci už opravdu prostor nemá daleko k velkým sluchátkům.
Z přístroje byť je to entry-level v rámci A&K čiší luxus na všechny strany, ať už se jedná o zpracování železa, vzhled menu či zvuk. Stejně tak některé funkce, jako třeba stream přes wifi prostřednictvím AK Connect na všechny strany bez ztráty kvality.
Za mě opravdu dobrá koupě, všechny chyby DX160 jsou pryč, k Solaris konečně důstojný partner na cesty.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kostival 18. 4. 2021 17:32

Mně původně taky přišel ten "natočenej" displej jako strašná hovadina, ale u této stříbrné varianty to vypadá už líp ... pak přec jenom, když se člověk neignorantně zamysli, proč tomu tak je, zjistí si o tom něco, dáva to smysl, on ten přehrávač se pak asi opravdu přirozenějí drží v ruce.

Jedná věc mi ale neleze do hlavy, proč tuto "fučuru" nenechali pro dražší modely, kde by to mohlo být i smysluplnějí obhajitelné, jako něco navíc, o tom jsou přece ty dražší kousky, ne ? Přec jenom udělat tento dizajnovej výstřelek u mainstreamového produktu ... to chce hodně odvahy :D a A&K jí zdá se má.

-- 18. 4. 2021 18:42 --

martas38:
Jak vnímáš vliv vyšší impedance u SR25 oproti DX160 na frekvenční odezvu ? 1,6 vs 0,4 Ohm ...

... z tvého popisu výše to vypadá, že se zvuk "zesvětlil" .. ono by to tak i mělo být, no ..
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 18. 4. 2021 18:01

Dívat se na to takhle mě vůbec nenapadlo. Jediná sluchátka, co jsem měl a byla na tohle vybíravá byla T800 s velice nízkou impedancí. Třeba Mojo s 0,75Ohm je temnější než oba dva DAPy. Podle mě je tam spíš vliv nastavení DSP než impedance. Ale třeba se pletu.
K tomu uhnutému dipleji. Jediná nevýhoda je, že by displej mohl být větší pokud by byl rovně. Možná proto tomu tak není u vyšších modelů. Ale ty obecně cílí na jinou skupinu zákazníků už jen cenou.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Murder_Inc 19. 4. 2021 15:35

Čaute, zrejme moja zostava na pár rokov. Keďže sa nepodarili Empyreany, išiel som do značky Rosson, model RAD-O. Zvuk je mierne tmavší, čokoládový, ale Chord to vyrovnáva svojou svetlosťou. Pre mňa spokojnosť.

Factory kábel od Chordu som vymenil za AudioQuest Carbon a uvažujem aj nad AudioQuest Jitterbug :hm
Přílohy
IMG_2120 (1).jpg
DAC: Chord Hugo 2
Headphones: Rosson Rad-O
Cable: AudioQuest Carbon
Murder_Inc
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků