Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pavel1756 14. 5. 2021 11:48

@leroy26: Krásný to pohled. Docela se mi po HA-2 stýská.
Jaké pozoruješ rozdíly v kvalitě zvuku po pořízení Qutestu? A plánuješ do budoucna upgrade sluchátek? Empy například?
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroy26 14. 5. 2021 11:58

pavel1756 píše:@leroy26: Krásný to pohled. Docela se mi po HA-2 stýská.
Jaké pozoruješ rozdíly v kvalitě zvuku po pořízení Qutestu? A plánuješ do budoucna upgrade sluchátek? Empy například?

Tebe ešte raz ďakujem za skvelú spoluprácu pri predaji a ďalšie rady.

Oproti Moju + Auris je to citelný posun. V podstate vo všetkom -transparentnosť etc. Mal som aj RME v tomto reťazci a aj oproti nemu je prirodzenejší zvuk - pre mňa.
Čo sa týka slúchadiel, zatial neuvažujem o zmene. Nechce sa mi investovať a ani neviem vlastne posúdiť ako moc sú HE 500 brzdou.

Skôr vidím možný upgrade v kábloch a zdroji. čo si pamätám zvuk z PC bol lepší ako cez Iphone (Tidal)

Alebo bude zmena a pôjdem do sterea. nad tým tiež uvažujem. A tým pádom by som to celé rozpredal, nechal si Mojo a investoval do bední :)
leroy26
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 14. 5. 2021 19:31

Včera došlo k deaktivaci dvou reinkarnací uživatele, který byl, mimochodem, nahlášen i zdejším pokročilým členem fóra pro „trollení“. Vzhledem k tomu, že podobným lidem dělá reklama dobře, neřešil jsem oznámení ve vlákně, ale rovnou smazal veškeré jeho příspěvky na SF.

Podobné situace nastávají někdy poměrně často, nutno říct, bohužel. Pánové, nebudu zde podporovat diskutéry, kteří již od počátku přijdou dělat problémy. Nejsme v mateřské školce. Navíc diskutéry, u kterých lze odhadnout, že se jedná o dříve potrestané uživatele.

Jediné, kde se musím omluvit je to, že jsem vše provedl v rychlosti a nevšiml si, že již na uživatele bylo reagováno. Tudíž jsem tyto reakce nesmazal, anebo nedořešil jinak.

Spammerů a provokatérů je zde čím dál víc. O ně zájem nemáme. Minimálně my v rámci moderátorstva ne.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Phil D 15. 5. 2021 10:05

Custom face-plated Monarch + WM1A
4FB44F86-F00A-4F7E-A0FD-127888F68350_resize.jpeg

CF5C932B-15D9-4C81-9CE4-EFD13C01A108_resize.jpeg
40938213-89E7-44BF-A420-34CF80DA82A3_resize.jpeg
HP: Clear, Elegia, Sundara, GH1, HD6xx, TH-X00, P7, H8, ATH-ESW9
IEM: Monarch, Andromeda 2020, T800, XBA-N3, FX1100, E700M
DAC: ADI-2 DAC FS, Mojo, ES100, KA3 DAP: NW-WM1A, DP-S1
Phil D
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 25. 5. 2021 14:12

Hifiman Susvara:
Obrázek

Než nastane případný riot, proč jsem k čertu pořídil sluchátka, která považuju za etalon zcestnosti dnešního high-endu, tak jen na vysvětlenou - jsem holt magor, který:

...v dnešní době nenašel lepší způsob "nasměrování" přebytečných peněz.
...nebyl schopen najít jiná sluchátka, která by jej skutečně zajímala.
...musel detailně ochutnat nástupce legendárních HE-6tek, jeho favorita.
...předem věděl, že jejich vlastnictví bude cesta (např. laborování s náušníky).
...měl možnost pořídit nový zabalený kus za cenu pod 100k CZK.

První dojmy:

- Kvalita zpracování nad očekávání, působí lehce a přitom díky kovu na mušlích bytelně. Nic nevrže.
- Vynikající komfort - hebký hlavový most, optimální boční přítlak, solidní rozložení váhy.
- Ergonomie kabelů je žalostná, byť pro klidný poslech na místě je to asi fuk.
- Původní náušníky ku*ví témbr + trochu přesvětlují tonalitu, vyměňte je ASAP!
- Zvukově vskutku hybrid mezi starými a novými Hifimany, možná o něco blíž těm novým.
- Zvukově vyrovnaná a technicky prvotřídní, avšak poměr cena/výkon žalostný až nulový.

8-)
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sarga 25. 5. 2021 14:17

Gratulace. :tleskani :tleskani
QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 25. 5. 2021 14:46

Gratuluju,kamarád je má a ríká,ze je to Top vseho,co dosud slysel.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 25. 5. 2021 16:01

Ahoj, kde jsi je sehnal tak "levně"?
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 25. 5. 2021 16:05

Rekl bych,podle mých informací,ze tam je nekde nákupka...
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 25. 5. 2021 16:38

Až budeš prodávat HE6, tak se hlásím jako první zájemce :-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 25. 5. 2021 16:56

Určite sa viac rozpíš k zvuku až budeš mať nejaký ucelenejší názor. Osobne si myslím, že ak budeš spokojný, tak zmeníš aj postoj k pomeru cena/výkon. HE6 som mal chvíľku doma a aj keď so slabším železom vtedy (R2R 11), aj tak boli veľmi fajn.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 25. 5. 2021 16:57

A já si říkal, že už tu dlouho nebylo něco opravdu zajímavého. No a teď rovnou taková menší (nebo spíš větší? :hm) atomovka.
Velká gratulace a ještě větší závist. :D

Rovnou se zeptám na pár věcí. Jednak na výkon zesilovače. Hodně se o tom ve spojení se Susvara mluví. Kolik šťávy jim dodává DNA Stratus? Přemýšlíš o koupi silnějšího zesilovače? Dále by mě zajímalo, zda v jejich zvuku pozoruješ něco, co považuješ za slabinu? Koupil jsi je u nás nebo v zahraničí?
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 26. 5. 2021 08:06

akburt píše:Gratuluju,kamarád je má a ríká,ze je to Top vseho,co dosud slysel.
sarga píše:Gratulace. :tleskani :tleskani

Díky moc :-) Řekl bych, že pokud člověk hledá jakýsi amalgám silných stránek magnetostatů a elektrostatů, Susvara je vskutku "to pravé ořechové". Mají v sobě "dravost" prvých a "grandióznost" druhých zmiňovaných. Na druhou stranu, pro fanoušky zrnitosti a zaostřených tranzientů klasických dynamických modelů být Susvara úplně nemusí.

BabetakCZE píše:Ahoj, kde jsi je sehnal tak "levně"?

pavel1756 píše:Koupil jsi je u nás nebo v zahraničí?

V zahraničí, byla to výprodej posledního kusu + intenzivní smlouvání. Bližší detaily si s dovolením ponechám pro sebe, mělo by to zůstat mezi mnou a prodejcem.

introvert píše:Až budeš prodávat HE6, tak se hlásím jako první zájemce :-)

HE-6ky už nepustím z rukou! Zcela souhlasím s tímto názorem vlastníka Susvar a dalších modelů na Head-fi:
"HE6 is a legendary headphone, and I will never sell it again. If I could go back in time, I'd never have sold my first pair, and own 3 pairs happily. It's the best guilty pleasure headphone for rocking out and toe-tapping."

Pro doplnění kontextu jeho názory na různá high-end sluchátka:
- HE1/Susvara/HD800/HE1000SE/SR009S atd. atd.
- Arya

pavel1756 píše:Rovnou se zeptám na pár věcí. Jednak na výkon zesilovače. Hodně se o tom ve spojení se Susvara mluví. Kolik šťávy jim dodává DNA Stratus? Přemýšlíš o koupi silnějšího zesilovače?

Vzhledem k tomu, že jsem se pohnul směrem HE-6 a Susvara, zdá se být logické k nim pořídit něco výkonnějšího, že? Určitě to nevylučuju, ale nechávám si to celé v klidu projít hlavou tak, jak už asi dva roky přemítám nad streamery :-)) Stratus je úplně v pohodě, HE-6 i Susvara s ním basují oproti Auteur nebo PMx2kám víc než dosti! Řešit sluchátka mě teď zkrátka baví víc než ten zbytek.

pavel1756 píše:Dále by mě zajímalo, zda v jejich zvuku pozoruješ něco, co považuješ za slabinu?

Susvara mají podobně jako HE-6ky jednu velkou slabinu - původní náušníky. Naštěstí však mají i velkou konkurenční výhodu v tom, že jsou kompatibilní s širokou škálou third-party náušníků. To je ostatně jeden z důvodů, proč jsem je kupoval - s takovými LCD4kami nebo Utopia nenaděláš skoro nic, zatímco na Susvary nasadíš modely typu ZMF Eikon hybrid solid nebo DCA Ether 2 perf leather... a ta sluchátka najednou nezní přesvětleně-synteticky, basují skoro jako HE-6ky a přitom si zachovávají vzdušnost a rychlost moderních Hifimanů.

Tak, jak je mám teď na hlavě se zmíněnými DCA náušníky, zní jako perfektní blend moderních a starých Hifimanů. Což samo o sobě je majstrštyk. Krom toho velmi vyrovnaná tonalita, uvěřitelný témbr, rychlost a přesnost, mikrodetaily, souvislá prostorovost expandující ve všech osách - nic jim nechybí. Žánrově se hodí na vše, co jim předhazuju - od RIOPY (I Love You) po Fleshgod Apocalypse (In Aeternum).

zino333 píše:Určite sa viac rozpíš k zvuku až budeš mať nejaký ucelenejší názor. Osobne si myslím, že ak budeš spokojný, tak zmeníš aj postoj k pomeru cena/výkon. HE6 som mal chvíľku doma a aj keď so slabším železom vtedy (R2R 11), aj tak boli veľmi fajn.

Jasně, dám tomu čas. Zatím mi však přijde, že byť jsou to zvukově nejkompletnější sluchátka, která jsem kdy slyšel, jejich cenovka je naprosto nesmyslná - viz diskuze asi týden nazpět ve vedlejším vlákně.

Pro fanoušky starého Hifiman zvuku se HE-6ky s vhodnými náušníky a oddělanými vnějšími mřížkami dostávají za zlomek ceny nebezpečně blízko. V případě novodobého Hifiman zvuku jim zase silně šlapou na paty HE1000 v2 a Arya.

Jsem Susvarami nadšený, ale 170k je šílenství. Kdyby stály tak třetinu, asi bych mluvil jinak. ;-) No jo, dnešní high-end. :roll:
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 111a111 26. 5. 2021 08:57

170K je šialenstvo hlavne preto, že sa dajú bežne kúpiť za 125K (6000 USD).
Za 100K by som ich skúsil naslepo
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 26. 5. 2021 09:08

170k je opravdu šílenost. Ale těch cca 120 bych za ně asi dal. Poslední rok právě přemýšlím nad koupí Utopia či Susvara. Pořád jsou pro mě nejlepší Empyrean (s alcantarou), ale po zhruba roce od jejich koupě jsem se začal trochu nudit, tak jsem chtěl pořídit Utopie, ale nakonec jsem dal přednost HD 800 S kvůli lepšímu prostoru a podstatně přijatelnější ceně. Empyrean a HD 800 S se navzájem velmi dobře doplňují a díky tomu u mě (alespoň prozatím) odpadl ten pocit nudy. Ale přesto asi v budoucnu pořídím jak Susvara, tak i Utopie. Za celou dobu, co se věnuji sluchátkovému poslechu, jsem slyšel veliké množství sluchátek, ale pouze šest z nich na mě opravdu hluboce zapůsobilo. Sennheiser HD 600/650/800 S, Empyrean, Susvara a Utopia. Tak by bylo fajn, mít všechny. :roll:

-- 26. 5. 2021 10:20 --

@MHOE: Které konkrétní náušníky tedy používáš se Susvara?
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků