Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pavel1756 18. 6. 2021 09:53

@haweckO: Takže už máš TT 2 doma? Hodně mě zajímá srovnání Nirvana vs zesilovač v TT 2.

@tibormi: Samotný TT 2 jsem s filtrem a bez něj netestoval, vždy byl připojen i M Scaler. Tak vyzkouším a dám vědět.

@111a111: Díky. Zajímalo mě to proto, kdybych jej nakonec na zkoušku koupil, zda bych musel řešit symetrické kabely...
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod haweckO 18. 6. 2021 16:31

@pavel1756 áno, už ho mám cca 2 týždne, som to aj spomínal tu na fóre sa mi zdá...počas týchto horúcich dní Nirvanu nezapínam, pretože mám potom veľké teplo v izbe...ale porovnával som THX 789 s TT2, a až na nejaké mále detaily sú si tieto dva zosíky veľmi podobné...
haweckO
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibormi 18. 6. 2021 17:21

Hej toto je tá filozofia Chordu, čo najčistejší signál k nám dostať, preto sú si asi podobné. Ja mám viac rád trošku tepla z A ampov alebo farby z elektróniek :)
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 18. 6. 2021 18:30

tibormi píše:Hej toto je tá filozofia Chordu, čo najčistejší signál k nám dostať, preto sú si asi podobné.

Přesněji řečeno firmy Chord Electronics, firma, která se jmenuje pouze Chord, vyrábí převážně kabely.

tibormi píše:Ja mám viac rád trošku tepla z A ampov alebo farby z elektróniek :)

Tak tak, já to mám stejně. Class D na léto, class A na zimu :D
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tibormi 18. 6. 2021 18:43

Hej to je strašné, topí to jak kráva. Aspoň že som už herný PC vyhodil. :-D
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibormi 21. 6. 2021 07:59

Hi
Recenzia Singxer SA-1, dávam to tu preto, lebo sám rozmýšľam nad ampom v cene 500-1000 eur. Ale možno by mi stačil Jotunheim 2.
Má niekto skúsenosti?

https://youtu.be/G0GatC7nrBY

Currawong take on Singxer SA-1.jpg
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rins 21. 6. 2021 10:31

Zdravím,řešily se tu síťové filtry. Jestli jsem to dobře pochopil,tak je doporučovaná Niagara 1200. Zkoušel někdo na sluchátkové sestavě porovnávat Niagaru 1200 a Noble Audio Galaxys?
Chord Hugo TT2/MScaler, Wave Storm Reference, Feliks Euforia AE, Roon, Innuos Zen MK3, Innuos Phoenix USB, Niagara 1200, Focal Utopia-Nordost Heimdall 2, Meze Empyrean-Forza Hybrid HPC, Erzetich Charybdis,
Shanling M6 ultra,Campfire Solaris SE
Rins
Junior

Odeslat příspěvekod pavel1756 21. 6. 2021 11:08

@Rins: Noble Audio Galaxys jsem nezkoušel. Ale srovnával jsem Niagara 1200 s Niagara 5000 a na sluchátkovém řetězci byl ten posun tak malý, že koupi toho vyššího modelu mohu doporučit jen tomu, kdo má "neomezený" rozpočet...
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Golyatx 21. 6. 2021 11:14

Ten Singxer SA-1 je strašně vychvalovaný, prý lepší než Topping A90.
Golyatx
Junior

Odeslat příspěvekod perpeťák 21. 6. 2021 18:11

Že vám do toho kecám...nejlepší a pro některé případy i nejlevnější síťový filtr je baterka.
perpeťák
Junior

Odeslat příspěvekod introvert 22. 6. 2021 12:52

pavel1756 píše:@111a111: Jaký používáš u Topping A90 výstup? Symetrický či nesymetrický?

K A90 úsměvná vložka zde https://youtu.be/hBc0dHa4-XE , v čase 33:56, začátek sekvence v 32:41.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod haweckO 22. 6. 2021 15:35

@perpeťák to máš asi pravdu, ale odkedy sa mi pred pár rokmi v macbooku nafúkla batéria, tak určite nechcem mať (tipujem že viac 10000mAh) "bombu" pod stolom :-)
...a pritom macbook nikdy nešiel na plný výkon, a taktiež nebol nikdy používaný vonku na slnku alebo v horúcich miestnostiach
haweckO
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibormi 22. 6. 2021 16:41

introvert Tak to tam zabil fakt. no a 222 keď už máš balanced amp a nevyužívaš ho naplno, tak k čomu? Ako som už písal, treba si kúpiť kvalitné káble medzi prevodník a zosik a samozrejme aj k slúchadlám a určite z toho získaš nejakých 10 percent kvalitného zvuku naviac. Sa to môže zdať málo, ale niekedy to je práve o tom.
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 111a111 22. 6. 2021 18:39

Jednoducho futureproofing. Už dlho je v pláne upgrade, snáď o pár týždňov sa konečne dostanem do headphoneauditions.nl skúsiť minimálne Susvara a AB-1266, minulý rok bola možnosť aj HE-1.
Samozrejme som skúšal aj balanced aj drahé káble, ale zvukový rozdiel nebol absolútne žiadny. A vážne by som uvítal aj nejaký placebo efekt. 10% je smiešne obrovský skok, moja absolútna škála pre rozhadzovanie číslami je:
0% - fyzická nevolnosť, radšej by som počúval pílenie betónu
50% - nutkanie zhodiť ich pominulo, dobrá hudba sluchátkami zkazená na neutrálny zážitok
100% - imaginárne dokonalé sluchátka pri ktorých proste nijako nedokážem určiť že zvuk vzniká a prichádza z nich

https://crinacle.com/2021/06/20/the-upd ... t-shuffled
Obrázek
Susvara | HD 800 << Topping DX9
Etymotic ER4-XR; Samsung Buds2 Pro; AKG N400
B&W 805 D2 << Lyngdorf TDAI-2170
LG OLED65B7
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod haweckO 22. 6. 2021 19:46

@tibormi niekedy to môže byť aj 15% :-D , ale pointu si vystihol dokonale...
haweckO
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků