Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zino333 22. 6. 2021 20:12

Ja inak presne chápem o čom Tibor hovorí. Ja s týmto plne súhlasím. Ja by som povedal že pokojne môže ísť aj o úplne zdanlivé maličkosti. Mne sa toto potvrdilo pri laborovaní s elektrónkami. Mal som 5 druhov lámp k Lyr3. A jednoducho boli 2 elektrónky, s ktorými som si pri rôznych skladbách obľúbil rovnaké konkrétne časti, ktoré proste zneli fantasticky. Na ničom inom ma to tak nebavilo, ib v tej kombinácii s tými 2 elektrónkami. Ten rozdiel vo zvuku bol oproti ostatným maličký, ale tá malá zmena tonality bola jednoducho v konečnom dôsledku ako rozdiel medzi neochuteným a výborne dochuteným jedlom. Rozdiel možno v štipke soli obrazne povedané, no výsledný efekt bol taký, že tie ostatné elektrónky ležali prachom. A ak by som to mal vyjadriť v číslach, tak neviem či by to bolo 5%?
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 23. 6. 2021 08:23

@perpeťák: V rovině teorie určitě souhlasím, ale jednak sdílím obavy jako haweckO a jednak si kladu otázku, proč tedy žádný výrobce takové řešení pro sluchátkový řetězec nenabízí...

@introvert: Dík za odkaz na to video, pobavilo mě to. :D

@tibormi: Nabízí se otázka, zda by to mělo v případě A90 smysl. Je sice pravda, že pokud má zesilovač nesymetrický i symetrický výstup, bývá obvykle druhý jmenovaný lepší, ale setkal jsem se i s případy, kdy tomu bylo opačně. Navíc A90 ve mně moc důvěry nevzbuzuje. Vše se u něj parametrově tváří až moc skvělě s ohledem na jeho nízkou cenu.

Co se ale kabeláže týče, tam předpokládám, že i A90 by lepší kabel zvukově posunul vpřed. A jak píše zino333, i zdánlivě malý rozdíl může být pro posluchače klíčový...


A ještě pár slov ke Crinacle, když už tu 111a111 (nebo spíš 222, jak píše tibormi? Omlouvám se, je to dětinské, ale vždy když to tibormi napíše, tak se musím smát :roll: ) sdílel ten odkaz.

HD800/800S: Tyto dva modely má v žebříčku na stejném místě, má k nim i stejný popisek, prostě jako by to byla stejná sluchátka. To jako vážně? Asi bych to pochopil v tom smyslu, že nemá dostatečně dobrý sluch, aby rozpoznal rozdíly mezi nimi, ale potom nechápu, proč má k HD600/650 jiný přístup a píše o nich jako o rozdílných modelech. Jako sorry, ale rozdíly mezi HD800 vs 800S jsou přinejmenším stejně veliké jako u HD 600 vs 650...

Meze Empyrean: Alcantara, kůže? Náušníky prostě neřeší. Má tam jeden popisek a hotovo. To samé měření. Že by k němu uvedl typ náušníků? Nene...

Apple Airpods Max: "Great Tonality"... to jako vážně? To si snad dělá srandu. Ta sluchátka mají ledacos, ale rozhodně ne "great tonality". Naopak z hlediska tonality to jsou asi nejhorší sluchátka, co jsem kdy slyšel. Je to doslova tonální nesmysl. Ony totiž používají adaptibilní ekvalizér, který nelze vypnout a který přehrává hudbu tak, "jak si myslí", že se vám bude líbit. Výsledek je strašný.

A to jsem vybral namátkou jen tři z mnoha další a dalších a dalších blábolů...
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibormi 23. 6. 2021 09:08

Pavel ja, že to je matematická úloha ten nickname :D
Tiež si myslím, že ten A90 nebude dáky zázrak, na začiatku bol síce dosť veľký hype, ale potom bublina praskla ... Možno tam nejaké lepšie káble nemajú čo priniesť k zlepšeniu.
Jo a dík za výňatky z tej stránky, celkom vtipné, zase sa mi len potvrdilo, že som správne tú stránku nikdy nenavštívil :D

222 osobne by som na Tvojom mieste volil nejaký Violectric k HD800, neskúšal si?
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 111a111 23. 6. 2021 12:41

Nezmyselnost nicku mi neuniká, asi jediná potrebná informácia je že som ho vymyslel ako 11-ročný...

Skúšal som Violectric V281, aj iné extrémne drahé zdroje, Audiovalve Solaris, Paltauf, T+A, Audiophil, TT2+MScaler, Burson, Fidelice...

Zďaleka najväčší (ale stále rádovo menší než medzi akýmikoľvek dvoma sluchátkami) rozdiel spôsobil crossfeed Chordu. A potom menší ale pri A/B konzistetne postrehnutelný spôsobili elektrónky. Sice nie v tonalite, ale zato k horšiemu :lol:.
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rins 23. 6. 2021 13:45

111a111: Nechci rozporovat Tvé poslechové seance,ale já a asi ostatní to vnímají jinak.

Z mé skromné zkušenosti: "Drahé" kabely ovlivňují tonalitu sluchátek. Pokud nepoznáš rozdíl mezi základním kabelem a náhradním kvalitním kabelem při poslechu např.na Susvarách rozdíl,tak je něco špatně. Sám jsem k Utopiím koupil náhradní kabel Nordost Heimdall 2 a rozdíl jsem slyšel okamžitě.

A Tvé porovnání zesilovačů je k smíchu. Pokud tvrdíš,že rozdíl mezi zesilovači byl menší než crossfeed Chordu,tak to je totální nesmysl.
Mám H2 a crossfeed udělal znatelně menší rozdíl než přidání V281 k H2.
Chord Hugo TT2/MScaler, Wave Storm Reference, Feliks Euforia AE, Roon, Innuos Zen MK3, Innuos Phoenix USB, Niagara 1200, Focal Utopia-Nordost Heimdall 2, Meze Empyrean-Forza Hybrid HPC, Erzetich Charybdis,
Shanling M6 ultra,Campfire Solaris SE
Rins
Junior

Odeslat příspěvekod 111a111 23. 6. 2021 14:07

Rins píše:tak je něco špatně

Ano, obávam sa, že by sa mohlo jednať o nedostatok fantazie a autosugescie :hm

/* zrovna teda Susvary som nemal možnosť skusiť a Utopie len so stock káblom */

Nie že by som si nepripúšťal nejakú formu hluchoty, ale dôveru mi dodáva, že medzi sluchátkami počujem zásadné aj jemné rozdiely v tonálnych aj technických aspektoch
Susvara | HD 800 << Topping DX9
Etymotic ER4-XR; Samsung Buds2 Pro; AKG N400
B&W 805 D2 << Lyngdorf TDAI-2170
LG OLED65B7
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 23. 6. 2021 14:34

Rins píše:111a111: Nechci rozporovat Tvé poslechové seance,ale já a asi ostatní to vnímají jinak.

Z mé skromné zkušenosti: "Drahé" kabely ovlivňují tonalitu sluchátek. Pokud nepoznáš rozdíl mezi základním kabelem a náhradním kvalitním kabelem při poslechu např.na Susvarách rozdíl,tak je něco špatně. Sám jsem k Utopiím koupil náhradní kabel Nordost Heimdall 2 a rozdíl jsem slyšel okamžitě.

A Tvé porovnání zesilovačů je k smíchu. Pokud tvrdíš,že rozdíl mezi zesilovači byl menší než crossfeed Chordu,tak to je totální nesmysl.
Mám H2 a crossfeed udělal znatelně menší rozdíl než přidání V281 k H2.


Naprosto souhlasím.

Jak hrají Utopie s Heimdall 2 oproti stock kabelu?

-- 23. 6. 2021 15:44 --

111a111 píše:
Rins píše:tak je něco špatně

Ano, obávam sa, že by sa mohlo jednať o nedostatok fantazie a autosugescie :hm

/* zrovna teda Susvary som nemal možnosť skusiť a Utopie len so stock káblom */

Nie že by som si nepripúšťal nejakú formu hluchoty, ale dôveru mi dodáva, že medzi sluchátkami počujem zásadné aj jemné rozdiely v tonálnych aj technických aspektoch


Je mi opravdu záhadou, jak je možné, že na jednu stranu dokážeš velmi podrobně popsat rozdíly mezi sluchátky, ale na straně druhé nevnímáš rozdíly mezi jinými komponenty. Například tebou zmiňovaný Chord Hugo TT 2 a Burson Conductor 3. Že mezi nimi není rozdíl? Za mě jsou to zcela jiné zvukové charaktery. Stačí mi snad jen vteřina (nebo spíš dvě), abych ve slepém testu poznal, zda poslouchám Burson či Hugo...
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 23. 6. 2021 14:57

111a111 píše:
Rins píše:tak je něco špatně

Ano, obávam sa, že by sa mohlo jednať o nedostatok fantazie a autosugescie :hm

/* zrovna teda Susvary som nemal možnosť skusiť a Utopie len so stock káblom */

Nie že by som si nepripúšťal nejakú formu hluchoty, ale dôveru mi dodáva, že medzi sluchátkami počujem zásadné aj jemné rozdiely v tonálnych aj technických aspektoch

Ja ti po tomto jednoducho neverím. U mňa bol veľmi jednoducho počuteľný rozdiel medzi káblami aj na zostave, ktorej prim boli HE400i. A to je základný model. Chápem, že možno to proste nepočuješ. Nie každý má sluch ako pes a navyše to vekom všetci do istej miery strácame. Ale potom bude zasa možné, že pri sluchátkach už naopak budeš mať potom dostatok fantázie aj autosugescie. :hm
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibormi 23. 6. 2021 15:13

222 Asi máš teda teraz zostavu správne naladenú na seba a niet čo riešiť. Každý má iné preferencie a to je dobre.
Ja som rád, že počujem, čo priniesol nový kábel k mojim Erám, lebo už som ich chcel predať :-D ...
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TigiGold 23. 6. 2021 15:35

111a111 píše:Skúšal som Violectric V281, aj iné extrémne drahé zdroje, Audiovalve Solaris, Paltauf, T+A, Audiophil, TT2+MScaler, Burson, Fidelice...

Zďaleka najväčší (ale stále rádovo menší než medzi akýmikoľvek dvoma sluchátkami) rozdiel spôsobil crossfeed Chordu. A potom menší ale pri A/B konzistetne postrehnutelný spôsobili elektrónky. Sice nie v tonalite, ale zato k horšiemu :lol:.

S tvojí tezí (jestli jsem ji pochopil dobře), že rozdíly mezi dostatečně dobrými (tj. transparentně znějícími a vzhledem ke sluchátkám dostatečně výkonnými) zesilovači jsou v principu menší, než je vliv crossfeedu, obecně souhlasím. Alespoň by to tak mělo teoreticky být, vzhledem k tomu, že smyslem hifi zesilovače je pouze zesílit nebo zeslabit (podle potřeby) vstupní signál, zatímco crossfeed představuje vždy určitou úpravu signálu za účelem příjemnějšího vnímání zvuku ve sluchátkách.
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibormi 23. 6. 2021 15:58

Alespoň by to tak mělo teoreticky být... A u tejto vety to končí. :-)

Je to ako s jedlom, čo zino nadhodil, Violectric a Chord sú dosť rozdielne korenia.

-- 23. 6. 2021 16:59 --

Či? :-)
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 23. 6. 2021 16:14

Souhlasím, že teoreticky by tomu tak být mělo. Ale realita je úplně jinde. Těžko by potom mohlo existovat tak obrovské množství zesilovačů, kdyby to bylo tak jednoduché...
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibormi 23. 6. 2021 16:30

To by bolo asi hrozné.
Keby bola len čierna a biela.
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TigiGold 23. 6. 2021 16:46

Pokud mi dva sluchátkové zesilovače hrají rozdílně a rozdíly se dají snadno identifikovat i ve slepém testu, je to pro mě signál, že alespoň jeden z nich se výrazněji odchyluje od hifi ideálu, od pouhého zesílení/zeslabení bez přidání dalších artefaktů (charakteru, koření, nazvěte to, jak je libo). Pak se snažím zjistit, které z těch dvou podezřelých zařízení je to "horší", a jaký je skutečný důvod oné odchylky od hifi principu (samotná konstrukce, nedostatek výkonu pro daná sluchátka, vyšší kreslení při nízké impedanci a podobně). Odpovědět na tyto otázky nemusí být snadné, už proto, že technicky slabší zařízení může hrát s určitou nahrávkou subjektivně mnohem lépe a vyvolávat ty správné emoce. Už jsem takto několikrát stál před palčivou otázkou, který přístroj vyřadit a volba nakonec po dlouhém zvažování vždy padla na ten, který jsem vyhodnotil jako "méně hifi". Pokud mi tedy budou hrát zesilovače stejně, budu spokojen a znamená to pro mě, že je nebudu podezřívat z problémů. U crossfeedu je to ale naopak, tam jsou slyšitelné rozdíly žádoucí.
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 23. 6. 2021 17:09

Cože je to ten HiFi ideál ? :-)
introvert
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků