Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod akburt 21. 7. 2021 19:26

V zivote to tak je,tesení je vzdy super.Já osobne jsem z nich byl nadsenej,ale uznávám,ze vypovídající hodnota mého názoru je "0".
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 21. 7. 2021 19:31

Měniče nebo konstrukce mušlí podle mě za dojmy typu "slabý bas" nebo "nedostatečně všestranný zvuk" nemohou. Jsou za tím ty jejich původní náušníky.

Fang pravděpodobně cílil na neutrální tonalitu s důrazem na prostorovost a vzdušnost, proto zvolil z vnitřní strany děrované náušníky s velkou výdutí. Volba koženky namísto kůže může též souviset, neb o trochu zvýší odrazivost vln a tedy subjektivní dojem jasnosti či snad i prostorovosti. Pro ty hledající něco typu méně agresivních HD800S či Arya řekl bych skvělá volba.

Susvary však pro prvotřídně pevný a úderný bas od nejhlubích frekvencí potřebují neděrovanou kůži (porovnejte si leather vs vegan LCD2ky nebo Empyrean... a asi pochopíte). A k frekvenčně i témbrem skutečně všestrannému přednesu (méně vzdušnému a jasnému, s více černočerným poslechovým pozadím) to chce sice zachovat hybridní náturu náušníků, avšak s menší vnitřní výdutí a s kůží namísto koženky.

Pro ty, kteří by argumenty výše chtěli hodit do stejného ranku s těmi, které u Susvar obhajují upgrady kabelů nebo pořízení dedikovaného repro zesilovače, připomínám, že na rozdíl od nich jsou změny náušníků jednoznačně měřitelné a daly by se i optikou objektivisty označit za zásadní.

================

Každý den mi padá čelist nad tím, jak čistě a neutrálně mé Susvary zní. Pamatujete, jak kdysi spousta lidí kupovala LCD2ky dohromady s HD800kami, aby měla zástupce obou zvukových extrémů? Nebo jak se řešilo, zda se dát spíš na "temnou" (Audeze) nebo "světlou" (Hifiman) stranu? :nenapadne Susvary jsou pro mě ultimátní odpovědí na tato historická dilemata, neb jsou sonicky přesně uprostřed.

Zkrátka u mě doma pomáhají nastolovat rovnováhu Síly :lol: Ale chápu, že když to tak teď píšu, tak jen zabírám místo na fóru, které se nejspíš na věčné časy zaláskovalo do Meze sluchátek. Tak sorry, já teda zas jdu ;-)
SOURCE: Roon | HQPlayer | PI2AES | Metrum Onyx | DNA Stratus

DESKTOP: Susvara (mod) | HE-6 (mod) | PMx2 (rev2,velour) | Auteur
PORTABLE: Momentum 3 Wireless (EQ)

MEASURING: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 21. 7. 2021 19:39

MHOE píše:Obrázek
Obrázek

No jo, tady skutečně začíná převládat temná strana... :twisted:

-- 21. 7. 2021 19:48 --

@MHOE: Mimochodem, nezmenšilo se tedy s těmi jinými náušníky prostorové podání Susvar?

@akburt: Proč by tvůj názor měl mít nulovou vypovídající hodnotu? Podle mě je naprosto v pořádku, že se ti líbí i to jak jsi je v nedávném příspěvku popsal. (Akorát tedy pozor na to, až tu vydáme "Order 66"... :lol: :lol:)
Síťový filtr: AQ Niagara 1200 + AQ Thunder
Data: Audirvana - AQ Jitterbug - AQ Diamond - Chord Hugo M Scaler - Chord Shawline BNC (Dual)
DAC/AMP: Chord Hugo TT 2 + Topping A90
Sluchátka: Meze Empyrean | Sennheiser HD 800 S
pavel1756
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 21. 7. 2021 20:09

@pavel
Neřekl bych, že se jejich prostorovost nějak zmenšila. Přece jen rozměry mušlí zůstávají a fyzická vzdálenost mezi měniči a uchem se díky hlubším Eikon náušníkům ještě o trochu zvětšila. Subjektivně už však Susvary nepůsobí tak vzdušně a "stadiónově", jsou v tomto smyslu víc normální (míň "éterický"). Pro fanoušky světlých vzdušných sluchátek (Stax, HD800, Arya) by to mohl být downgrade.
SOURCE: Roon | HQPlayer | PI2AES | Metrum Onyx | DNA Stratus

DESKTOP: Susvara (mod) | HE-6 (mod) | PMx2 (rev2,velour) | Auteur
PORTABLE: Momentum 3 Wireless (EQ)

MEASURING: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 21. 7. 2021 20:59

Až se konečně odhodlám je koupit, určitě zkusím i tebou doporučované náušníky. Trochu mě ale odrazuje skutečnost, že už je to docela dlouhá doba, co byly Susvara vydány. Tak se trochu obávám toho, že je koupím a za měsíc HiFiMAN představí druhou generaci. Na druhou stranu případná nová verze nemusí znamenat posun k lepšímu. A ještě na "třetí" stranu, nakonec ani Audeze či Focal už dlouho nepředstavili novou vlajkovou loď. (A 4z opravdu nepočítám.) Tak si říkám, zda teď nejsou na hranicích svých možností. :hm

A aby tu nedošlo k nějaké mýlce, pořád platí, co už jsem mnohokrát psal. Meze Empyrean nabídnou velmi dobře vyvážený zvuk, kterému v zásadě nic nechybí. Ano, tonálně jsou trochu na temnější/vřelejší straně od neutrálu, ale rozhodně bych je necharakterizoval jako temná sluchátka, to v žádném případě. Ono hodně záleží na synergii se zbytkem řetězce. Zatímco se samotným TT 2 bych je popsal jako temnější, s topinkou (A90 :D) + TT 2 jako DAC bych to určitě neřekl. Zásluhu na tom má i použitý XLR kabel QED Reference 40. Výsledná tonalita je podle mě hodně blízko neutralitě. (A málem bych zapomněl dodat, že daný popis je založen na použití náušníků z alcantary.)
Data: Audirvana - AQ Jitterbug - AQ Diamond - Chord Hugo M Scaler - Chord Shawline BNC (Dual)
pavel1756
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 111a111 21. 7. 2021 21:04

Minulý týždeň som mal booknutu návšetvu Headphonauditions v Amsterdame ale na poslednú chvíľu sa tam situácia po...kazila (https://www.worldometers.info/coronavir ... etherlands)

Audigo by mi zohnalo demo kus Susvara, ale za balík poistený na 5K by som dal 70€ ... čo je jedna letenka do Amsterdamu. A tam majú na porovnanie bezkonkurenčnú kolekciu vrátane HE-1.

Po tých čo som mal možnosť skúsiť, mi ale ostáva ako jediný plnohodnotný upgrade Susvara. Tým myslím posun k neutrálnejšej tonalite bez obetovania už tak fantastických technických aspektov HD800.

A druhé/SE generácie od Hifimanu sme už párkrát videli a moc nádeje to nevzbudzuje.

Zato keby STAX vydal SR-009 v3 s normálnejším ladením ... :love:

Nadšenie k Empyrean teda nezdieľam, už som ich dávnejšie komentoval. Tonálne sú určite mierne bližšie neutrálu, ale z opačnej strany, čo ja nepreferujem. Technicky ich diskvalifikoval pomalý transient a velmi mierny závoj, to je za 3K neakceptovatelné.
HD 800 << Topping A90 << Soncoz ​SGD1
Etymotic ER4-XR; AKG N400
B&W 805 D2 << Lyngdorf TDAI-2170
LG OLED65B7
111a111
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 21. 7. 2021 21:30

S tím kabelem Empyrean Silver Plated PCUHD mají rychlejší tranzienty...
pavel1756
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 21. 7. 2021 22:07

Taky si myslím, že HD 800 jsou transparentnější, ale zatím se mi zdá kombo Empyrean + Alcantara naušníky asi nejreálnější zvuk ze sluchátek, co jsem měl možnost slyšet.

Ale určitě jsou skladby kde preferuju HD 800. Oproti Empyreanu jsou HD 800 jakoby "uměle" zaostřené.

Zatím pro mě mínusy Empyreanu - slabý slam/punch, pevnost basu, transparentnost - proti HD800
Klady - velmi realistické hlasy/nástroje, solidně detailní, bezchybné zpracování.
AMP: HeadAmp GS-X Mini
DAC: Chord Qutest
Sluchátka: Meze Empyrean (PCUHD Silver Plated XLR), Sennheiser HD 800
In-ear: Sennheiser IE800S
BabetakCZE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 21. 7. 2021 23:02

Fakt ti znejú Empy že majú slabý punch alebo pevnost basu? :-O
HP: iMac > Roon (Tidal) + HQplayer > Chord Hugo TT2 > Meze Empyrean + Audeze LCD-2C
Speakers: Cambridge CXN + CXA80 > Wharfedale EVO 4.3 + REL t5i
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 21. 7. 2021 23:06

Transparentnost je mínus, ale jsou solidně detailní ? To bych řekl si trochu odporuje, ne ?
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 111a111 21. 7. 2021 23:18

introvert píše:Transparentnost je mínus, ale jsou solidně detailní ? To bych řekl si trochu odporuje, ne ?

Ne. Ja som mal úplne rovnaký dojem minulý rok.

Bol by som zvedavý na názor Empyrean fanklubu na T+A Solitaire P. Imo to je upgrade v každom aspekte.
111a111
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 22. 7. 2021 00:00

Obávám se, že pokud jsi měl možnost slyšet T+A Solitaire P, tak jseš v tomhle fóru asi jediný. Další kus unobtania ..
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 22. 7. 2021 06:46

BabetakCZE píše:Zatím pro mě mínusy Empyreanu - slabý slam/punch, pevnost basu, transparentnost - proti HD800

Tu transparentnost bych odkýval, ale že mají Empy slabší slam/punch? :shock: :shock: :shock:
Pokud nejsou ty tvoje HD 800 vyrobeny z něčeho jako tady zmiňované unobtanium, tak si to nedovedu vysvětlit. Kdybych měl porovnat tento aspekt mezi Empyrean a HD 800 S, tak Senny jsou možná na sedmdesáti procentech úrovně Empyrean.

-- 22. 7. 2021 06:48 --

Mimochodem, v Audigu mají nově v nabídce T+A Solitaire P-SE, což je "chudší" verze zmiňovaných T+A Solitaire P.
pavel1756
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 22. 7. 2021 07:54

HD 800 jsou proti Empyreanu "explozivnější".
800 mají basu míň, ale je pevnější a energitičtější.
Mimochodem i Auteur má podle mě pevnější bas než Empyrean.
Nicméně jako celek je Meze lepší.
Každopádně stále sluchátka rozehrávám, takže je možné, že ještě nějaké změny proběhnou.
AMP: HeadAmp GS-X Mini
DAC: Chord Qutest
Sluchátka: Meze Empyrean (PCUHD Silver Plated XLR), Sennheiser HD 800
In-ear: Sennheiser IE800S
BabetakCZE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 22. 7. 2021 08:44

Možná by stálo za to, vyzkoušet jiný RCA kabel, jak už jsem psal. Například ten, co teď používám já (QED Reference 40), jednoznačně přinesl větší transparentnost. Předpokládám, že na tom bude mít zásluhu podíl stříbra v kabelu.

Taky je otázka, jaká panuje synergie mezi Empyrean a GS-X Mini. Nejednou jsem četl, že k němu doporučovali spíš světlejší sluchátka. Na druhou stranu Qutest je hodně transparentní. No opravdu bych doporučil vyzkoušet jiné RCA, ať už ten Sydney či Reference 40. Jejich cena je ještě rozumná a jsem si téměř jist, že se ti výsledný zvuk bude líbit víc než s Golden Gate.
pavel1756
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka