Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pavel1756 22. 7. 2021 15:44

@haweckO:

A Susvary už jsi koupil, že vybíráš náušníky? :D
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 22. 7. 2021 16:12

To není nic proti ničemu. Svoji první gramofonovou desku jsem si koupil v době, kdy jsem ještě neměl gramofon. Nebo ochranný kryt na mobil jsem si koupil v době, kdy jsem ten mobil ještě neměl. To je normální. Co by bylo ovšem nenormální, nekoupil si pak ty Susvary (teda pokud už je nemá) :D
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod haweckO 22. 7. 2021 16:20

@pavel1756 zatiaľ si len náušníky vyberám, keby som mal doma Sus, tak by ste už o tom vedeli 8-)

@introvert tak to sme teda dvaja, ja som mal cca 10 platní, keď som si zakúpil prvý gramec, dovtedy som si ich púštal len u kamoša v pivnici :-D
haweckO
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 22. 7. 2021 19:43

Delgar píše:Ahoj,

před pár dny jsem si koupil svoje první pořádné sluchátka Verum 1 na které jsem přešel z mainstreamu AKG K550. Čistě odhadem řeknu že hudební přednes se zlepšil o 50%.

dá se takový obrovský skok očekávat i při přechodu z Verum 1 na Meze Empyrian nebo zmiňované Susvary?

Určitě je teď neplánuji kupovat ale celkem mě to zajímá, předem díky :)

Verum 1 jsou podle mě na spodní hranici opravdu kvalitního sluchátkového zvuku, což je míněno jako obrovský kompliment. Posunout se od nich zvukově někam dál jde, ale už to bude spíš o zdokonalování toho či onoho aspektu zvuku než o dramatických posunech "z kanálu do ráje".

Teď však přichází to ale - člověk se s lepším zvukem poměrně snadno namlsá a začne jej brát jako nový standard. S tím, jak se spolu se zvukem posouvají dále i jeho zkušenosti, se stává náročnějším a začíná lpět víc a víc na (optikou běžného člověka) atomických aspektech zvukové reprodukce. Jednotlivé kvalitativní posuny si však užívá se stejnou intenzitou jako dřív, byť už se jedná spíš o "mikro" než "makro" level v absolutním měřítku.

Je tedy otázkou, kam až chceš v tomto hobby zajít a jak moc je pro tebe důležité nahánět těch posledních pár procent. Pro někoho to může být životní prioritou, pro někoho velké marnění času a prostředků. Příklad s velkou nadsázkou: Bude ti stačit nyní dosažené zlepšení celkového harmonického zkreslení (THD) tvých sluchátek z 2 % na 1 %, nebo jednou začneš nahánět rovněž dvojnásobný posun THD z 0.002 % na 0.001 %?

pavel1756 píše:Pozor na fotky Susvar! Ta sluchátka jsou hodně fotogenická. Na živo už to taková paráda není. Alespoň já mám takový dojem. :D

Bacha na ně! :lol:
Obrázek

introvert píše:Buďto jsou Susvary kulaté, nebo náušníky eliptické :-)

Susvary v podstatě jsou kulaté, jen k tomu ve spodní části lehce protáhlé. Za předpokladu vhodně velkých kulatých náušníků tedy lze docílit stavu, kdy spodní část většinově zakryjí a ze zbytku výrazně nevyčuhují.

Pokud je toto pro někoho důležité, potřebuje náušníky s velkým průměrem např. ZMF Auteur nebo Eikon.
Obrázek

haweckO píše:@MHOE: sorry ak sa pýtam hlúposť, ale ktoré konktrétne Eikon náušníky máš na Susvarách?
sú to podľa ZMF webu tieto?

2021-07-22 04.37.22 pm.png


ak áno, tak ma ešte zaújima, že aký materiál je použitý zvnútra, myslím tam kde sa ucho zvykne dotýkať náušníka, Lambskin alebo Suede?

vďaka :-))

Máš to vybrané správně, ano. :-) Pro koupi v rámci EU vřele doporučuju Audeos.pl, mají mnoho modelů skladem a doručují rychle. Pro jakkoliv nestandardní objednávky se mi však osvědčilo spíš arkaudio.se - prodejce lépe komunikuje a byl ochoten mi od ZMF sehnat i náušníky, které nikde v Evropě nebyly k objednání.

V rámci vnitřní výdutě náušníků je u Eikon hybrid náušníků po stranách neperforovaná kůže a na spodní straně (kterou přikládáš k mušlím sluchátek) jemná látka.

Jinak nejuniverzálnějšími ZMF náušníky jsou dle mých zkušeností i názoru výrobce ZMF Universe. Pokud bys tedy měl v plánu koupit nějaký set bez toho, aniž bys předem věděl sluchátka, šel bych asi spíš do těch Universe.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bessinka 22. 7. 2021 19:57

Foto nového přírůstku do sluchátkové sestavičky. Hifiman HE 1000v2. Nyní burn a potom znovu projet celou fonotéku.
Přílohy
1626979884849.jpg
Aurender N100H>Qobuz>RME adi-2 Dac fs>Cayin HA-6A>Hifiman HE1000v2>Forza Noir Hybrid HPC>JCat USB isolator>USB Audioqest Carbon>EMI filtr 230V-DC filtr Custom>Ifi silencer LAN
bessinka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod haweckO 22. 7. 2021 21:53

MHOE píše:Máš to vybrané správně, ano. :-) Pro koupi v rámci EU vřele doporučuju Audeos.pl, mají mnoho modelů skladem a doručují rychle. Pro jakkoliv nestandardní objednávky se mi však osvědčilo spíš arkaudio.se - prodejce lépe komunikuje a byl ochoten mi od ZMF sehnat i náušníky, které nikde v Evropě nebyly k objednání.

V rámci vnitřní výdutě náušníků je u Eikon hybrid náušníků po stranách neperforovaná kůže a na spodní straně (kterou přikládáš k mušlím sluchátek) jemná látka.

Jinak nejuniverzálnějšími ZMF náušníky jsou dle mých zkušeností i názoru výrobce ZMF Universe. Pokud bys tedy měl v plánu koupit nějaký set bez toho, aniž bys předem věděl sluchátka, šel bych asi spíš do těch Universe.


Veľká vďaka za užitočné info, určite pozrem tie eshopy v EU, nakoľko doteraz som vždy kupoval len priamo od ZMF, no a samozrejme som vždy platil clo+dph.
Tie Eikon hybrid chcem vyskúšať najprv na moje Ether C Flow, a niekedy v budúcnosti samozrejme aj na Sus.
haweckO
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 23. 7. 2021 00:38

pavel1756 píše:A ještě na "třetí" stranu, nakonec ani Audeze či Focal už dlouho nepředstavili novou vlajkovou loď. (A 4z opravdu nepočítám.) Tak si říkám, zda teď nejsou na hranicích svých možností. :hm

To si myslím aj ja. Možno predstavia nové modely, ale viac to bude asi o zvukovom ladení ako o nejakom výraznom posune oproti stávajúcim TOTL modelom. Alebo príde nový materiál do meničov, alebo budú skúšať inú technológiu. Ako napr. Audeze teraz s Ribbon meničmi u LCD-R. Tie ma aj zaujali a nebyť toho extrémne obmedzeného množstva, ja by som ich aj riskol zo zvedavosti. :D
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 23. 7. 2021 08:07

Dle toho, co jsem se dočetl, bude LCD-R vskutku spíš jen limitkou ve stylu dřívějších LCD-24. Ono se není čemu divit, když k tomu člověk potřebuje specializovaný externí zesilovač, který nelze použít na nic jiného - z něčeho takového se masovka ani ve světě audiofilů nestane. Zájem (možná pro ně až překvapivý) ale zjevně byl, třeba tedy ještě někdy nějakou další várku udělají.

V nadšení z LCD-R mi brání, že používají stále to stejné těžkopádné šasi a nejsou schopní váhu srazit alespoň k 500 gramům. Náušníky k mušlím stále "naprasáka" přilepené. Měniče označují přízviskem "ribbon", když tomu tak ve skutečnosti není. Komunikace směrem k veřejnosti ohledně smyslu a budoucích záměrů s technologií v LCD-R nejasná. Kritická kvalita dostupných recenzí - dle očekávání - velmi špatná. No, aspoň se nemusíme obávat bezpočtu tichých revizí jako u ostatních LCD produktů. :nenapadne

Stále to však můžou být zvukově fantastická sluchátka, o tom žádná.

Tento rok však má od Audeze přijít ještě něco dalšího, prý snad ještě radikálnějšího... na to se popravdě těším víc. Kdyby Audeze přišli s něčím ergonomicky a zvukově vyváženým a k tomu přidali zvukově prvotřídní volitelné DSP prvky, mohlo by to být hodně zajímavý.

Co byste si od Audeze přáli vy? :-)
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 23. 7. 2021 08:42

MHOE píše:Co byste si od Audeze přáli vy? :-)

Něco jako Susvary, po zvukové stránce, v ceně LCD-3. S vylepšeným náhlavním mostem (bez prověšující se kůže), lehčí než současná LCD, se snadno výměnnými náušníky. A aby ta sluchátka měla bas a údernost jako HE-6. Ale realisticky to asi není možné, zejména, pokud vezmeme v potaz mátožné plácání se Audeze sem a tam v poslední době, kde hlavní jejich pozornost je soustředěna na herní bezdrátová sluchátka (protože tam jsou prachy).
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 23. 7. 2021 11:17

Súhlasím, že rada LCD by zniesla diétu. Ale inak, mne sa ten dizajn páči. Je to ťažký industriál a ono sa tam ani nie je čo pokaziť. No teda je, ale keď sa aj pokazí, tak stačí šrobovák, nový diel a pár minút práce. Ja som menil vyťahaný hlavový most a žiadny problém. Takže k tej váhe by som skritizoval ešte tie prilepené náušníky.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 23. 7. 2021 12:02

@bessinka:

Ještě jednou gratuluji k novému železu. To máš vlastně skoro ty Susvary…

Všimnul jsem si, že máš v knihovně Tchaikovského 6. Symfonii od Honecka. To je výborná nahrávka. Přesto bych si ale dovolil doporučit mého favorita: Christoph Eschenbach & Philadelphia Orchestra (Ondine). ;-)

@introvert:

HE-6ky jsem sice neslyšel, ale podle toho, co jsem četl, nemají tak úderný bas jako Audeze LCD-4/4z.

=============================

Obecně k tématu Audeze.
Souhlasím s tím, co tu bylo řečeno. Měli by snížit hmotnost a přestat používat lepidlo. To je stejně dobrý vtip, že lepí náušníky i u sluchátek za sto tisíc. :D
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 23. 7. 2021 12:28

pavel1756 píše:Všimnul jsem si, že máš v knihovně Tchaikovského 6. Symfonii od Honecka. To je výborná nahrávka. Přesto bych si ale dovolil doporučit mého favorita: Christoph Eschenbach & Philadelphia Orchestra (Ondine). ;-)

Nemáš přehled takovýchto kvalitních nahrávek, který bys mohl zveřejnit ? Myslím, že spousta z nás by Ti byla vděčná (já určitě :-) )

pavel1756 píše:HE-6ky jsem sice neslyšel, ale podle toho, co jsem četl, nemají tak úderný bas jako Audeze LCD-4/4z.

Tak u mě je to přesně naopak. LCD-4/4z jsem sice neslyšel, ale podle toho, co jsem o nich četl/slyšel, mají HE-6 údernost basu stejnou, možná lepší. I když je samozřejmě otázka, co si pod tím vlastně kdo představuje.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 23. 7. 2021 13:11

Žádný soupis nevedu, ale něco vymyslím a hodím to do sekce "Co se nevešlo jinam". :-)

A s těmi HE-6kami, čemu pak lze věřit na tom internetu... :D
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 25. 7. 2021 14:47

Ad LCD-4 vs HE-6 bas)

Bez přímého srovnání těžko říct, kdo z nich má fyzičtější/hromovější bas. I při něm by však hrálo svou roli to, že HE-6ky se svými obvyklými náušníky (Hifiman veloury) budou mít oproti Audeze světlější přednes a mírný pokles v nejhlubších basech, což je znevýhodňuje.

Ideální způsob srovnání by asi byl přilepit k HE-6kám stejné náušníky jako u LCD-4ek a pustit na obou sluchátkách při shodné hlasitosti nahrávku obsahující pouze basové frekvence. LCD kožené náušníky doma mám a když jsem je chvíli na HE-6kách zkoušel, byl to basově docela hukot. :twisted:

Proč však tento příspěvek píšu především - oba modely jsou ve fyzičnosti basových linek světovou třídou a vyhoví i těm nejnáročnějším. Proto by mi asi přišlo nadbytečné se v tom pitvat a prostě bych si jen dle svých celkových preferencí vybral ten či onen model... a byl hepy. :-)
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 25. 7. 2021 15:19

Mám HE-6, a včera jsem s nimi dělal menší testy (zatím náušníky Hifiman Velour). U některých skladeb se mi zdálo, že mají intenzivnější sykavky. Ale byl to jen dojem, hlavně, ty skladby byly už od základu špatně nahrané. Ale ta údernost (např. Mötley Crüe - Hooligan’s Holiday), to je neuvěřitelné. A ten hutný bas, jdoucí až do sklepa - ale neobtěžující, jen, když je ho zapotřebí. Poté přišel na řadu ženský zpěv (Joan Baez - Diamonds And Rust) - opět bez chyby. Na závěr trochu klasiky, Dvořákova Novosvětská, Česká filharmonie + Vladimír Aškenazy - to nemělo chybu. Samozřejmě, pavel1756 by tam nedostatků našel spoustu, a za sto až dvě stě tisíc by se to ještě dalo vylepšit (používám iPhone + Hugo 2 + AudioQuest Evergreen + Cayin iHA-6). Ale já byl v sedmém nebi, hepy :-)

Pak jsem ještě zkoušel HE-500, no a ty jsou tak o třídu níž, zejména detailnost není tak dobrá, jako u HE-6.
Naposledy upravil introvert dne 26. 7. 2021 08:17, celkově upraveno 3
introvert
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků