Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod linecur 17. 9. 2021 08:10

Měl bych prosím skromný dotaz, lze Senny HD800 případně Audeze LCD2 "uživit" z výstupu DAC převodníku, abych byl přesný - Benchmarku DAC1 nebo je to jednoznačně na vlastní amp? Díky ;-)
linecur
Junior

Odeslat příspěvekod tibormi 17. 9. 2021 08:49

Hello, bez ďalšieho predlžovania ...
Gradá The Hemp získava študent konzervatória, užívateľ marekchmiel. Nech dobre slúžia!
Dúfam, že sa s nami potom podelíš o dojmy.

No a teraz len dúfať, že giveaway si niekedy zopakujeme :)
T.
Zmena je život.
Shanling M6 Pro + Audio Technica ATH-WP900
RPi4+Pi2AES + Burson Playmate Everest + Quad Era-1
+ Audio-GD PRECISION 3 2020 + Elac Carina BS243.4
tibormi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Acher 17. 9. 2021 09:03

Nechť mu Grado přináší přehršel potěšení a lásku k hudbě, kterou studuje. Děkujeme uživateli tibormi za jeho dobrý skutek! :tleskani
DAP iBasso DX150(AMP8) ➤ Custom Art FIBAE Black
Sound Blaster Z(Toslink) ➤ Lo-fi Mojo mkII / DIYINHK DAC(XMOS/AK4490/OPA1656) ➤ DIY sluchátkový zesilovač(OPA1656/BC550C,BC560C/BD139,BD140) ➤ Sennheiser HD650(Dekoni Elite Fenestrated Sheepskin)
Acher
Junior

Odeslat příspěvekod hmpf 18. 9. 2021 09:33

Už i Perun Live Sound jsou podle mě lepší než SR009 za zlomek ceny. Nedává mi to smysl.
Kdybych si chtěl koupit elektrostaty tak bych šel do Perun LS a Mjolnir Audio Octave II. A ty pozlátka od Staxíků a Audezečků atd. ať si strčej za klobouk nějak už to začíná okrajově připomínat trh s nemovitostma.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 18. 9. 2021 10:14

linecur píše:Měl bych prosím skromný dotaz, lze Senny HD800 případně Audeze LCD2 "uživit" z výstupu DAC převodníku, abych byl přesný - Benchmarku DAC1 nebo je to jednoznačně na vlastní amp? Díky ;-)

Úplně jednoznačně bych to na externí zesilovač neviděl. Sluchátkový výstup Benchmarku není vůbec špatný a sluchátka typu HD 800 či LCD-2 nepochybně utáhne. Nicméně s vhodně vybraným dedikovaným zesilovačem budou hrát samozřejmě lépe.
Síťový filtr: AQ Niagara 1200 + AQ Thunder
Data: Audirvana Studio - AQ Jitterbug - AQ Diamond - Chord Hugo M Scaler - Chord Shawline BNC (Dual)
DAC: Chord Hugo TT 2
XLR-XLR: QED Reference 40
AMP: Topping A90
Sluchátka: Meze Elite (Silver Plated PCUHD)
pavel1756
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 18. 9. 2021 11:24

Audeze LCD-5ky v pondělí! :love:

Obrázek

Konečně letos něco pro mě opravdu zajímavého... žel cenovka bude opět astronomická.
SOURCE: Roon | HQPlayer | PI2AES | Metrum Onyx | DNA Stratus

DESKTOP: Susvara (mod) | Auteur (mod) | HE-6 (mod)
PORTABLE: Momentum 3 Wireless (EQ)

MEASURING: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 18. 9. 2021 11:56

Na LCD-5 jsem opravdu hodně zvědavý. A s cenou bych to tak černě neviděl. Počítám, že víc jak pět tisíc eur stát nebudou. :D
Data: Audirvana Studio - AQ Jitterbug - AQ Diamond - Chord Hugo M Scaler - Chord Shawline BNC (Dual)
pavel1756
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 18. 9. 2021 12:05

Jenom aby nestály 6000 jak Susvara :).
AMP: HeadAmp GS-X Mini
DAC: Chord Qutest
Sluchátka: Meze Empyrean (PCUHD Silver Plated XLR)
In-ear: Sennheiser IE800S
BabetakCZE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 111a111 18. 9. 2021 12:18

Hifiman Susvarami nastavil latku pre zvyšné flagship modely. A následnými revíziami nižších modelov aj v prakticky všetkých ostatných kategóriach.

Audeze je presne ako Stax, akurát ladenie zprasené opačným smerom. Ak to dostali do normálu, určite nebudú váhať s 6000$/€ cenovkou.

Počul som zbežne HE1000se, oproti Susvaram majú o kus zvýraznené výšky, tak na polceste k HD800. Stále však bližšie nezfarbenej neutralite než oboje Meze.
111a111
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 18. 9. 2021 13:05

Susvary jsou ultimátní otevřeností své konstrukce a zároveň tonalitou vyrovnanou od nejhlubších basů po nejvyšší výšky natolik ojedinělé, že u Audeze LCD-5 spíš doufám ve smysluplnou alternativu než zázraky. Dosavadní Audeze LCD modely byly na můj vkus zkrátka těžkopádné/hutné nejen vahou, ale i svou akustickou konstrukcí. Tak snad se podařilo LCD-5ky vyvážit trochu lépe tak, aby udělaly díru do světa.

Na druhou stranu, Hifiman podle mě zase tlačí své novodobé produkty do opačného extrému - přílišné odlehčenosti (jemnosti/vzdušnosti/afyzičnosti). Ani u těch Susvar se jim nepovedlo se toho zcela vyvarovat, naštěstí záměna náušníků to (pro nás tímto názorem postižených) do velké míry řeší. Tento týden mi zrovna psal kolega hifista na SBAF fóru (po vyzkoušení vícero variant náušníků od ZMF a dalších):
"ordered the Eikons directly from ZMF and you were right, they are the best middle path when wanting to retain Susvara's delicacy, finesse and ultimate artistry (somebody kick me in the nuts for these words) in the treble and mids while wanting less softness overall."

Původní oldschool Hifimany byly skvělý v tom, že se nacházely zhruba uprostřed - ani příliš "hutný", ani příliš "afyzický". To je ostatně důvod, proč HE-6ky stále rotuju, i když svým projevem nejsou tak vyvážené jako Susvara a Auteur. HE-500ky byly taky skvělý - a to natolik, že na HE-6kách používám náušníky, které je k HE-500 projevem co nejvíce přibližují.

(Ach jo, zase se ve mně rozepisuje nostalgie... pardon! :-[ )

MHOE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 18. 9. 2021 15:22

Když zmiňuješ "afyzičnost", to je věc, která mi například mimořádně vadí u Stax SR-009(S). Celkově je jejich zvuk takový surrealistický, ale právě absence vjemu váhy/hutnosti/fyzičnosti nástrojů mi u těchto sluchátek vadí nejvíce.

Myslím, že Empyrean/Elite jdou právě tou zlatou střední cestou mezi přílišnou hutností na straně jedné a éterickou afyzičností na straně druhé. Měl bys je konečně poslechnout. Hodně by mě zajímalo, co bys na ně řekl. :-)
pavel1756
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 18. 9. 2021 16:16

Neslyšel jsem sice všechny elektrostaty na světě, ale měl na hlavě vícero Staxů, Kossy ESP950, Hergarokovy DIY ES-1ky... a všechny do jednoho zněly témbrem shodně - působivě avšak nerealisticky hebce, vyhlazeně, afyzicky, étericky, neprůrazně. A pozor - nehovořím jen o basech, nýbrž o celém slyšitelném spektru. Takové ES-1ky mají hluboký a slušně úderný bas, v tomto směru jsem byl až překvapivě spokojený. Stejně však pro ten estat témbr ve finále preferoval Senny HD800 nebo Audeze LCD-2 rev2.

Chtěl bych někdy slyšet Sennheiser HE-1, neb u nich se prý snad tyto typické neduhy elektrostatů podařilo upozadit. Ale jako se vším - je to o preferencích. Mně elektrostaty nevyhovují, jiným ano - nic míň, nic víc. Pokud vám estaty zvukově sedí, ty ES-1ky vřele doporučuju - vynikající za svou výrobní cenu!

Myslím, že Meze Elite by se mi celkově mohly líbit. Asi bych je sepsul za zcestnou cenovku (jako ostatně všechno, co jsem doposud slyšel nad nějakých 40-45k CZK) a bas by též nejspíš nezůstal bez povšimnutí, celkově však vypadají na papíře dobře a nezlobil bych se, kdyby se třeba právě Audeze do budoucna vydalo konstrukčně podobnou cestou.

===========================

No k Elite se sice jen tak brzo nedostanu, zítra by se však do mých rukou měl dostat Topping A90 8-)

Hlavní pointou bude zjistit, zda mému DNA Stratus reálně chybí výkon na plnohodnotné zesílení HE-6ek a Susvar (hloubka a údernost basu, dynamika projevu) v pro mě typickém rozsahu hlasitosti. Nečekám od Toppingu sice zázraky, ale pokud plně elektronkový Stratus s těmi magnetostaty citelně skomírá, mělo by to být s extrémně výkonným tranzistorákem jasně slyšet, což by mě mohlo do budoucna navést. V minulosti jsem oproti výkonnému Audio-GD SA-31SE preferoval elektronky, ale proč nedat tranzistorákům ještě šanci. Tak uvidíme!
Naposledy upravil MHOE dne 18. 9. 2021 16:22, celkově upraveno 1

MHOE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 18. 9. 2021 16:18

MHOE píše:To je ostatně důvod, proč HE-6ky stále rotuju, i když svým projevem nejsou tak vyvážené jako Susvara a Auteur. HE-500ky byly taky skvělý - a to natolik, že na HE-6kách používám náušníky, které je k HE-500 projevem co nejvíce přibližují.

Dají se někde koupit zadní kryty na HE-6, které by byly více otevřené ? Úplně bez zadního krytu bych je používat nechtěl, a doposud mi ty originální kryty nevadily. Ale přišel srovnávací test (srovnávací testy jsou často cestou do pekla), a najednou jsem pochopil, že vůči HE-6 jsou i Focal Clear docela otevřená sluchátka .. :-( Tedy jestli je třeba někdo nedělá na 3D tiskárně, nebo tak ..
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 18. 9. 2021 16:30

Já to doposud vždy řešil DIY cestou, kdy jsem si buď vystříhal kolečka z nějakého tenkého plastového či kovového pletiva, popř. v pozdějších letech šel spíš akusticky méně invazivní cestou (např. viz mé poslední řešení, které jsem tady pár měsíců nazpět popisoval).

Jinak když pogooglíš "Hifiman grill mod", měl bys něco najít. Na Ebay jsem našel toto, ale určitě budou i jiné možnosti včetně 3D tisku.

HE-6 bez mřížek nebo s dobře řešenými third-party mřížkami jsou otevřeně znějící sluchátka, bohužel s nasazenými původními mřížkami skutečně moc otevřené nejsou. To stejné platí i o všech ostatních oldschool Hifimanech - ty mřížky na nich jsou naprostá katastrofa. :oboze

MHOE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 19. 9. 2021 09:02

MHOE píše:
No k Elite se sice jen tak brzo nedostanu, zítra by se však do mých rukou měl dostat Topping A90 8-)

Hlavní pointou bude zjistit, zda mému DNA Stratus reálně chybí výkon na plnohodnotné zesílení HE-6ek a Susvar (hloubka a údernost basu, dynamika projevu) v pro mě typickém rozsahu hlasitosti. Nečekám od Toppingu sice zázraky, ale pokud plně elektronkový Stratus s těmi magnetostaty citelně skomírá, mělo by to být s extrémně výkonným tranzistorákem jasně slyšet, což by mě mohlo do budoucna navést. V minulosti jsem oproti výkonnému Audio-GD SA-31SE preferoval elektronky, ale proč nedat tranzistorákům ještě šanci. Tak uvidíme!

A90 je anomálie. Neměl by existovat. :D
V absolutním hodnocení tohoto zesilovače mám jen dvě výtky. Jednak po celou dobu, co je zapnutý, velmi slabě píská. Nicméně, stačí mít nasazená sluchátka a pískání není slyšet, a to ani když nehraje hudba. Druhým “nedostatkem” je jeho velmi nízká cena. Měl by stát alespoň padesát tisíc. Prostě zesilovač s tak VELKÝM zvukem nemůže stát tak málo! :lol: :lol:
pavel1756
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka