Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MHOE 24. 10. 2021 20:11

Poslední dobou si říkám, že by bylo skvělý vyzkoušet Utopia s thirdparty náušníky, které by jejich zvuk mohly trochu srovnat. Můj top kandidát by byly Dekoni hybrid náušníky. Jo, pro nevlastníka Utopií drahý experiment... asi si spíš počkám na jejich nástupce. :-)

Jinak ten stream jsem též viděl a opět neopomněl zmínit velké výhody ekvalizace u LCD-5ek. Jsem zvědavý, do jaké míry na to bude klást důraz ve své recenzi, neboť u Susvara a Utopia zmiňoval jako velkou výhodu to, že EQ právě potřeba není.

Zaujala mě i krátká úvaha nad Meze, že vlastně nikdo nezveřejnil důkaz o tom, že ten jejich "hybrid array" měnič opravdu pomáhá zlepšit reprodukci nižších i vyšších frekvencí bez přílišných postranních efektů vyplývajících z toho, že ta sluchátka nemají žádný crossover. (Obě části měniče sdílí stejné vinutí vodiče a tedy obě části nejspíš pracují v plném frekvenčním rozsahu.)
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rins 26. 10. 2021 15:33

Tak naušníky Dekoni hybrid na Utopiích jsou v poslední době hodně propírané na head-fi a panuje všeobecná shoda,že s originálními naušníky Focal zní Utopie lépe.
Chord Hugo TT2/MScaler, Wave Storm Reference, Feliks Euforia AE, Roon, Innuos Zen MK3, Innuos Phoenix USB, Niagara 1200, Focal Utopia-Nordost Heimdall 2, Meze Empyrean-Forza Hybrid HPC, Erzetich Charybdis,
Shanling M6 ultra,Campfire Solaris SE
Rins
Junior

Odeslat příspěvekod MHOE 26. 10. 2021 16:01

Popravdě jsem si nevšiml, že by tam nějak zvlášť probírali tu hybridní variantu. Spíš mi přijde, že všichni řeší čistě kožené varianty od Dekoni. Našel jsem však před chvílí tento příspěvek, který by měl zhruba odpovídat tomu, jak Utopia vnímám já v původním stavu a jak bych je asi mohl vnímat s těmi hybridními náušníky. Samozřejmě pro někoho, kdo vnímá Utopia jako perfektní sluchátka tak, jak jsou, ty náušníky vhodné nebudou.

Na druhou stranu, Dekoni určitě nepatří mezi top, tudíž se nedivím komentářům, které hodnotí původní náušníky jako výrazně lepší než jejich Dekoni kopii z perforované kůže. ZMF i DCA podle mě nabízí akusticky lepší produkty.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 26. 10. 2021 16:31

Jediné, co k těmto diskusím můžu dodat, je: pánové, naučte se používat parametrický ekvalizér. S parametrickým ekvalizérem na věčné časy, a nikdy jinak ! :D
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 26. 10. 2021 16:58

Až jej budou mít sluchátka běžně zabudovaný, rád využiju jako jednu z metod korekce - ostatně u Momentum 3 Wireless to sám veřejně doporučuju.

Volba optimálního poslechového prostoru (čti náušníků) však pro mě bude vždy prvořadá.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 26. 10. 2021 17:30

Roon ho zabudovaný má, že ..
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 28. 10. 2021 17:41

Drobný přírůstek do sestavy. Celolampový zesilovač s výstupním trafem Cayin HA-1A. Skoro desetikilová cihla, luxusní provedení, obložené vzácným dřevem, lepší čajna...
Ve spolupráci s RME ADI-2 jako DAC těžká bomba. Především v podání prostoru a detailu. Těžce převyšuje vše, co mám doma, na první dobrou to takřka deklasuje samotný zesilovač v RME a dále Burson Soloist SL první generace. Je to neskutečné, obvykle si dávám na vynášení soudů dva týdny, tady je to opravdu šok.
Obrovský prostor do šířky i do hloubky, rovněž dynamika a především rozlišení a struktura zvuku. To vše s původními elektronkami, s tím že ty výkonové Electro-Harmonix by měly být poměrně dobré, čínské 12AU7 na předzesilovači těžká bída a výměna za lepší by měla ještě razantně zlepšit zvuk. Tak jsem zvědav až tam dám něco lepšího, ani si to moc nedokážu představit.
Musím říct, že pro mě obrovské překvapení. Zadarmo to nebylo, ale takový zvuk jsem nečekal. Možná mě brát s rezervou, je to moje první zkušenost s elektronkama, ale ten zvuk a prostor mě opravdu fascinují.
Přílohy
Cayin_1.jpg
Cayin.jpg
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zarkow 28. 10. 2021 17:55

Velká gratulace a zároveň jsi mě pěkně nahlodal. Odkud jsi ho bral? K HD600 a na vokálovou akustiku, kterou nejvíc poslouchám, by to mohl být super upgrade. Auris či Feliks audio jsou pro mě cenově bohužel nedostupné, tohle se jeví pro mě snad ještě únosné.
zarkow
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 28. 10. 2021 18:34

Za tm predným sklom máš slovenské elektrónky JJ. Ja som mal JJ 6SN7 v Lyr 3 a bola to veľká paráda za hubičku. :) Užívaj a gratulujem ku kúpe. Lampy sú lampy. :)
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 28. 10. 2021 18:40

Tranzistorové zesilovače jsou uživatelsky velmi přívětivé, hybridní modely zlehka nakračují směrem k přirozenějšímu zvukovému projevu... opravdový "magic" se však koná až s plnohodnotnými elektronkami. :twisted: Tedy hlavně u těch kvalitnějších, které jsou schopny zahrát hluboký lineární bas.

Za roky v tomto hobby jsem zkoušel experimentovat v podstatě se vším, co jde - sluchátka, zesilovače, DA a DD převodníky, kabely, napájení, počítačový hardware a software, audio formáty a další. Pokud vynechám samotná sluchátka - naprostý základ audio řetězce - nic nemělo tak výrazný (pro mě pozitivní) efekt na poslech jako plně elektronkové zesilovače. Přirozenost, plynulost, vrstevnatost a zdánlivě neomezená prostorovost jejich zvuku je pro mě zážitek i po letech.

Než bych tedy začal házet peníze do kabelů, dedikovaných audio počítačů nebo i různých "flavours" DA převodníků, rozhodně bych doporučil nejprve investovat do hledání optimálního sluchátkového zesilovače. Pro mnohé by to ve finále mohly být právě ty elektronky!

@martas38 Paráda, gratulace! Napiš pak své bližší dojmy, zajímaly by (určitě nejen) mě. Ať se zvuk líbí a elektronky drží. :-)
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 28. 10. 2021 22:46

Díky za ohlasy!
Zino, netušil jsem, že JJ na předzesilovači je Slovač. Co jsem četl i v manuálu, měla by to být Čína a výměna by měla být velice prospěšná, ale kdo ví. Informací je spousta... Možná je tam něco jiného a i proto to tak skvěle hraje. V dnešní době nikdy nevíš.
Kupoval jsem ho ve Francii, nikde jinde v EU nebyl a po zaplacení jsem čekal na dodání se strachem skoro dva měsíce. Už jsem se začínal učit základní francouzské fráze typu vrať prachy žabožroute... Ale byl to výpadek součástek a EU měla pak v dodávkách od Cayin přednost, takže nakonec všechno dobrý. Ostatně Cayin patří k nejlepším čajna firmám v segmentu, co nás zajímá. Alespoň já to tak vidím.
Jen krátce ke zvuku. O lampách jsem měl patrně zkreslené představy. Trošku jsem čekal temnější umručenost. Tak nějak jsem si to představoval. Zvuk je ve skutečnosti celkem světlý, jasný, neuvěřitelně detailní a současně plný a hodně barevný. Extrémně bohatý prostor dozadu i do šířky. Měl jsem LCD-X za sluchátka s horším podáním prostoru, než například Hifiman. Nejsou, nebo minimálně s tímto ne. Tady opravdu nechápu. Podání prostoru a až holografické vrstvení nástrojů je fascinující. Těžko to popsat, zvuk je organický, hutný, ale současně lehký a rychlý. Musel jsem na RME stáhnout výstupní úroveň signálu. Z počátku to jako by ševelilo na výškách. Přičítal jsem to nezahořelým lampám, ale asi to bylo mírné přebuzení. Mám pocit, že mu sluší, když jede tak na 40% výkonu, potenciometr hlasitosti na desáté hodině.
Jinak pro techniky, dvě elektronky 12AU7 na předzesilovači, dvě EL84EH na výkonovém stupni a pátá je 12DT5, v napájení, jako usměrňovač asi???? Má to výstupní trafo s odbočkami pro impedance sluchátek 8-32Ω, 32-64, 64-150, 150-300 a 600Ω.
Příkon 65W, už má přezdívku toustovač, ostatně krom tepla i dle rozměrů. Váha skvělých 9,5kg, je dvakrát těžší, než se tváří. Provedení vypadá velice kvalitně. Pozadí tiché. Z toho jsem měl obavy, ale nic nebručí, nešumí atd.
V balení krom stroje ve dvou krabicích (které by vydrželo zásah malorážnou zbraní) mikrohadra na leštení a bílé rukavice na výměnu lamp, plus pět pojistek. Je sympatické, že s výměnou elektronek výrobce počítá a není to zapečetěno atd.
Málem bych zapomněl, že to má dva sluchátkové výstupy - A značený jako energický a B jako laid back. Výstup A je podstatně lepší, alespoň pro mě.
Můj celkový dojem ze zvuku bych popsal jako nádherné barevné sluncem prozářené podzimní odpoledne, jako třeba dnes. Není to srpnové poledne, ale ani prosincový podvečer. Lehce a příjemně to plyne.
Ještě s dovolením přikládám pro Lubora trochu offtopic fotku našeho setra trhače, zrcadlícího se v naleštěném dřevě, on už bude vědět :)
Přílohy
ofka.jpg
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Funkota 28. 10. 2021 23:21

Také se přidávám ke spokojeným uživatelům lampových zesilovačů. Poslední objev, zesilovač xDuoo TA-26, cenově dostupná celolampa s jednou 6SN7 na vstupu a výkonovou 6N5P. Je to však parádní zesilovač, který mi výborně sedl do sestavy s DAC SMSL M300 mkII a dynamickými ADX5000. Přinesl mi žádaný detail, rozlišení, podání prostoru, kvalitní bas a samozřejmě teplo elektronek. Vnímám to dost podobně jako martas38 u Cayin. Elky jsou původní, nicméně zesilovač s nimi nebručí, nešumí ani při nejvyšších hlasitostech. Alespoň tu vstupní chci časem vyzkoušet za slovenskou JJ 6SN7.
Druhý zesilovač od xDuoo TA-30 je kombo DAC/AMP a je hybridní konstrukce se dvěma ECC82 na vstupu a velkou usměrňovací 5Z3P. Koncový stupeň je tranzistorový v třídě A. Zvukově jsou si celkem podobné, TA-30 má oproti TA-26 o něco menší soundstage, větší punch v basech a o něco jasnější výšky. Asi i díky použitému ESS ES9038Q2M. Výkonu mají oba dva zesilovače na rozdávání. TA-30 jsem pořizoval k Sennheiser HD700, to byla parádní kombinace, synergie fungovala. S přechodem na ADX5000 mi však přeci jen o něco líp vyhovuje ta celolampa. Těžko to popsat, ale ten zvuk je tak nějak delikátnější. Pro TA-30 nyní nemám využití a je k mání na bazaru. Ještě používám zesilovač od iFi Zen Can a to v symetrickém zapojení se SMSL M300 mkII, výstup do sluchátek taky symetricky přes 4.4mm konektor. Tento malý zesilovač je dosti výkonný i pro 420 ohmová sluchátka jako jsou ADX5000, na vstupu má J-FET op-ampy a na výstupu tranzistory v class-A. Zvukově neutrální s menším podáním prostoru v porovnání s TA-26, rychlejším basem a umírněnějšími výškami. Super funkcí je XBass, který přidá spodnímu basu správnou hloubku a údernost, pokud v nahrávce chybí. Toto se iFi skutečně povedlo, toho basu jo opravdu tak akorát a třeba ADX5000, které nejdou úplně do hloubky to přidá ten správný basový slam and punch. Na populární hudbu a rockovou hudbu pouštím přes něj, na jazzové vychutnávačky a hudbu s větším podílem hlasů pak jednoznačně TA-26..:)
Přílohy
Headphone_Gear.jpg
Tidal | Foobar2000 -> SMSL VMV D1se -> Singxer SA-1 | Xduoo Ta-26 -> ATH-ADX5000
Funkota
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 28. 10. 2021 23:38

Musím se příznat, že jsem po obou strojích šilhal, plus ješta TA-20. Ale k RME jsem chtěl čistě zesík bez převodníku a pokud možno celolampovou koncepci. Strašně jsem se bál čistoty zvuku. Všude jsem četl, jak Cayin bručí atd. Naštěstí tomu tak není, lidem bručí zemní smyčky si myslím. Bál jsem se i nízké impedance mých Audeze LCD-X. Všechno mělo být s elektronkama špatně. Nakonec je to super. Poslouchám Queen Inuendo, jak zrovna tohle moc nemusím, přiznám se, že i slza ukápla. Pubescent by dnes řekl, hraje to jak kráva....
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lo-fi 28. 10. 2021 23:41

Martas: Tak hodně štěstí s tém pertinaxem.. :tleskani
Sám jsem nikdy k návrhům zesů s elektronkama moc nepřilnul, přišlo mi to příliš staromilské a zbytečně komplikované. Ovšem ten zvuk je zvláštní, veskrze zajímavý. Takové to líné, příjemné Mississippské odpoledne... 8-) S Dudkem jsme na to téma kdysi vedli sáhodlouhé rozhovory. Výstupní trafo je největší kámen úrazu, v porovnání s moderní technikou zkreslení o několik řádů vyšší, frekvenční charakteristika bídná, činitel tlumení malý, rychlost přeběhu průser, ale kupodivu každému se to líbí. Vysvětlením je prý vysoký obsah lichých harmonických, které mozku velmi vyhovují. Tzn amplifier s elektronkama vždycky lže, ovšem to evidentně vůbec nic neznamená, přičemž pro puristy by to, de fakto, měla být velká noční můra. Je pravda, že metalurgie od dob dřevních rozhlasových přijímačů značně pokročila a ten transformátor už nemusí být takovým downgradem signálu, taktéž všelijaké spešl součástky značně zdostupnily, takže na obvodových schématech není třeba tolik šetřit.
Přiznám se, že taky začínám uvažovat, jak to líné Mississippské odpoledne vyexportovat přes velkou louži... ;-)
lo-fi
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 29. 10. 2021 00:50

Ahoj lo-fi! V životě jsem v Améru nebyl, ale tuším, co tím mississippským odpolednem myslíš :)
Lžou všichni, ale v pěkných lžích netřeba se moc pitvat. I ve zkreslení může být krása :)
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků