Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bessinka 25. 11. 2021 20:13

bessinka píše:Mám již nějaké roky a proto jsem dal přednost Hifimanům před temnou stranou Meze a nyní jsem docela spokojený, ale červíček stále hlodá a tak hledám jak se odpíchnout od RME jako zesilovače. Burson je docela raketa, to bych se musel s cenou trochu srovnat. Docela mě oslovila ta Singrovka, že je na diskrétní architektuře, což znamená více analogový zvuk. Potom zase to laborování se signálovým kabelem. Asi to nechám chvíli hrát....

Tak ze aktualizuji. Nový přírůstek je doma.
Kinki Studio VISION THR-1.
https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... sion-thr-1
Je to pořádný exotický chlapík váha 6 kg a výkonu na rozdávání. V reálu vypadá luxusně, žádná plechařina.
Zatím se seznamujeme. ( Číňan píše 300 hodin na rozehrání :lol:)
První zvukové dojmy. Volty jsou v Hifimanech znát. Velká dynamika a kontrola v nízkých frekvencích a nulová digitální ostrost. Největší změna zatím v podání v předozadním prostoru, kde dříve jsem seděl ve středu hudebního tělesa a nyní pěkně v 6 řadě a vše mám před sebou. Docela mě to překvapilo. Dál se uvidí .....
Asus mini PC pn40>Daphile Linux>Audirvana+>Fidelizer Pro>RME adi-2 Dac fs>Kinki Vision THR-1>Hifiman He 1000v2>Jcat USB isolator>USB Audioqest Carbon>Qed reference audio 40xlr> iPower X >EMI filtr 230V Custom.
bessinka
Junior

Odeslat příspěvekod tibormi 25. 11. 2021 20:26

LEGI3 Gratulujem aj ja, RME a Focaly sú vysnená volba, budeš spokojný :)

bessinka To som čítal, vyzerá to byť na super železo, gratulujem :)
Zmena je život.
Shanling M6 Pro + Audio Technica ATH-WP900
RPi4+Pi2AES + Burson Playmate Everest + Quad Era-1
+ Audio-GD PRECISION 3 2020 + Elac Carina BS243.4
tibormi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bessinka 25. 11. 2021 20:38

tibormi píše:LEGI3 Gratulujem aj ja, RME a Focaly sú vysnená volba, budeš spokojný :)

bessinka To som čítal, vyzerá to byť na super železo, gratulujem :)

Děkuji.
bessinka
Junior

Odeslat příspěvekod pavel1756 25. 11. 2021 20:59

introvert píše:Tím mám na mysli, že bez použití parametrického ekvalizéru nehrají tato sluchátka moc dobře.

V tomto si dovolím nesouhlasit. Osobně preferuju Focal Clear bez EQ. Ačkoliv v absolutním hodnocení k nim pár výtek mám. Ve srovnání s relevantní konkurencí mají menší hudební scénu a plechový témbr středového pásma. V ostatních aspektech jsou výborná.

Souhlasím, že relativně dobře je rozehraje prakticky cokoli. Sám jsem byl překvapen, jak dobře hrají například ze sluchátkového výstupu iPadu. Ale znovu si dovolím doporučit A90 a k tomu co nejlepší převodník. Přestože hrají Cleary dobře i se základním železem, lepší aparatura jim jednoznačně svědčí! ;-)

=================
@bessinka: Gratulace k novému přírůstku! :-)
Síťový filtr: AQ Thunder > AQ Niagara 1200
Data: Roon > AQ JitterBug > AQ Diamond > Chord Hugo M Scaler > Chord Shawline BNC
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2 > QED Reference 40 XLR > Topping A90
Sluchátka: Meze Elite (Silver Plated PCUHD XLR)
pavel1756
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 25. 11. 2021 22:10

pavel1756 píše:
introvert píše:Tím mám na mysli, že bez použití parametrického ekvalizéru nehrají tato sluchátka moc dobře.

V tomto si dovolím nesouhlasit. Osobně preferuju Focal Clear bez EQ. Ačkoliv v absolutním hodnocení k nim pár výtek mám. Ve srovnání s relevantní konkurencí mají menší hudební scénu a plechový témbr středového pásma. V ostatních aspektech jsou výborná.

V tomto si dovolím nesouhlasit :-) Hudební scéna nemá s EQ nic společného. Témbr ovšem ano, ty plechové zvuky je možno pomocí EQ zcela odstranit. Působí to na mě dojmem, žes nikdy Cleary s EQ a bez EQ neporovnal. Já ano :D 8-)
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 26. 11. 2021 07:16

Já nikde nepsal, že má hudební scéna něco společného s EQ. Ale když už jsi to zmínil, moje zkušenost je opačná. Nevhodným EQ zásahem právě lze hudební scénu negativně ovlivnit.

EQ jsem na Clearech zkoušel v Roonu. Na 1,5kHz jsem ubral 2dB, hodnotu Q si už nepamatuju, ale zasahovalo to cca od 1kHz do 2kHz. Plechový témbr s touto úpravou přetrval. Tehdy jsem měl Burson Conductor V2+, který má právě taky trochu "kovový" nádech, tak jsem si myslel, že je to právě kvůli Bursonu. Když jsem poslouchal Cleary na iPadu, nepřišlo mi, že by měly vyloženě plechový témbr.
Síťový filtr: AQ Thunder > AQ Niagara 1200
Data: Roon > AQ JitterBug > AQ Diamond > Chord Hugo M Scaler > Chord Shawline BNC
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2 > QED Reference 40 XLR > Topping A90
Sluchátka: Meze Elite (Silver Plated PCUHD XLR)
pavel1756
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 26. 11. 2021 07:38

Ohledně tohoto je tady hodně šikovný článek, pokud chce někdo krotit pomocí PEQ svoje sluchátka a nemá nějaké křivky typu Oratory1990. Sice je to šité pro zvukaře, ale dá se z toho použít spousta věcí pro naše účely:
https://digifolio.rvp.cz/artefact/file/ ... view=10991
iMAC -> Audirvana -> RME ADI 2 DAC FS -> Cayin HA1-A -> Audeze LCD-X
Astell&Kern A&norma SR25 ->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+ -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 26. 11. 2021 08:23

Zde je můj profil pro sluchátka Focal Clear (ne MG):

80 Hz 3,0 dB Q 0,9 Low shelf
1200 Hz -3,0 dB Q 2,0 Peak/dip
2100 Hz 2,0 dB Q 3,0 Peak/ dip
5000 Hz 5,0 dB Q 1,6 Peak/dip
8000 Hz 3,0 dB Q 2,0 Peak/dip

Každý, kdo je vlastní, a má možnost PEQ, by si měl zkusit, co to udělá se zvukem Clearů. Já netvrdím, že tento profil je “správný”, nebo jediný možný. Ale od té doby, co jsem ho s Cleary zkusil, je již bez tohoto PEQ neposlouchám. Věci jako výměna kabelu za lepší, nebo zapojení Jitterbugu, jsou ve srovnání se změnou, kterou přináší tento PEQ profil, pouhý čajíček. Kdo se domnívá, že jeho nahrávky by mohly způsobovat ořezávání signálu v amplitudových špičkách, měl by celý profil posunout o těch 5 dB níže.
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 26. 11. 2021 09:54

pavel1756 píše:EQ jsem na Clearech zkoušel v Roonu. Na 1,5kHz jsem ubral 2dB, hodnotu Q si už nepamatuju, ale zasahovalo to cca od 1kHz do 2kHz. Plechový témbr s touto úpravou přetrval. Tehdy jsem měl Burson Conductor V2+, který má právě taky trochu "kovový" nádech, tak jsem si myslel, že je to právě kvůli Bursonu. Když jsem poslouchal Cleary na iPadu, nepřišlo mi, že by měly vyloženě plechový témbr.

Já používám PEQ v Roonu. Řekl bych, že onen “metalický” nádech, který jsi hledal na 1,5 kHz, se nachází na frekvenční charakteristice ve vyšších středech, a nižších výškách. Mnozí se domnívají, že je to způsobeno tím, že měnič je z hliníku. Vysoké frekvence totiž u Clearů mají jakoby něco společného se šustěním alobalových kousků, nebo tak. Osobně se domnívám, že materiál měniče to nezpůsobuje přímo, že na vině je frekvenční charakteristika v té oblasti. Můj PEQ profil ji úplně naboří, alobalové šustění mizí. Někdo by mohl namítat, že tam mám peak na 6 kHz - a to jako proč ?! 8-D Těm bych doporučil, ať si nastudují frekvenční charakteristiku sluchátek Focal Utopia ( https://crinacle.com/graphs/headphones/focal-utopia/ ) 8-)
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 26. 11. 2021 11:21

Tak v Audigu už mají Meze Liric skladem
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tibormi 26. 11. 2021 12:59

introvert Já teď hodně piju čaj, o jakém čajíčku tady mluvíš? Chci zkusit něco nového :D :D
Zmena je život.
Shanling M6 Pro + Audio Technica ATH-WP900
RPi4+Pi2AES + Burson Playmate Everest + Quad Era-1
+ Audio-GD PRECISION 3 2020 + Elac Carina BS243.4
tibormi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rins 26. 11. 2021 16:33

LEGI3: Mé doporučení by byl Naim Uniti Atom Headphone. Cena sice vyšší,ale je to zařízení vše v jednom a nemusíš řešit drahé propojovací kabely. K sluchátkům Focal je přímo konstruovaný.
Na head-fi ve vláknu Focal Utopia ho jeden člen má a pěje na něj chvalozpěvy,navíc před tím měl Chord Dave a zvukový rozdíl je podle něj minimální.
Jinak Pavlem doporučovaný A90 je jistě skvělý zesilovač za cenu,jen mám obavu,aby nebyl k Clearům příliš světlý.
Rins
Junior

Odeslat příspěvekod 111a111 26. 11. 2021 16:47

Rins píše:A90 je jistě skvělý zesilovač za cenu,jen mám obavu,aby nebyl k Clearům příliš světlý.

Není ani svetlý ani tmavý k ničomu
111a111
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod haweckO 26. 11. 2021 16:51

musím povedať že mňa tie LIRIC veľmi lákajú...rozmýšlam že by som ich vymenil za Ether C Flow ak by boli lepšie...jedine z čoho mám obavu je zmenšený priestor na ucho vnútri tých nových náušnikov...snáď ich audigo čoskoro pridá ako možnosť zapožičania
haweckO
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 26. 11. 2021 16:53

No já bych asi zůstal při zemi. Naim za 80 tisíc ke sluchátkům za 30 tisíc, trošku overkill (nevím teda jak zvukově).
Ze své zkušenosti bych ti doporučil to RME, který má solidní zesilovač a naprůměrný DAC a se zvukem jdou dělat divy, co se týče přizpůsobení sluchátkům.
iMAC -> Audirvana -> RME ADI 2 DAC FS -> Cayin HA1-A -> Audeze LCD-X
Astell&Kern A&norma SR25 ->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+ -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka