Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod introvert 29. 11. 2021 20:21

Jak konkrétně se to tedy kupuje z toho polského skladu ? A co první dojmy, zejména srovnání s Anandami, stálo to zato ? Ne-stealth verze Arya má prý dost ostré horní středy / spodní výšky .. Nebo to byla stealth verze ?
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Rada25 29. 11. 2021 20:27

já nevěděl že je mají zrovna v PL.jen jsem položil dotaz a oni odepsali že je mají tam.už jsem počítal že je pošlou odněkud z US.takže je to dílem náhody a štěstí.
na ven:ibasso dx160, ibasso it04,
doma:aune s6 pro,aune s7 pro, hifiman Ananda,Deva,Arya
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 29. 11. 2021 20:32

Aha, teď jsem se tam díval, vyprodaný. Kdyby je měli, asi bych po nich taky šáhnul :-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Rada25 29. 11. 2021 20:34

jinak zatím rozehrávám.ale první půl hodinový dojem pozitivní.prostor,mikrodynamika fakt jinde...ale samozřejmě deka tam je.potřeba těch 100h rozehrát aspon.později se rozepíšu,bude-li zájem.anandy si ale možná ponechám.je to taková srdcovka.napadá mě přirovnání že anandy jsou taková spíše poslechovka,kdežto Arye koncertní sál.
mám původní verzi,ne stealth.

-- 29. 11. 2021 20:35 --

stealth bych taky upřednostnil co jsem vyčetl o jejich podání.bohužel to už je 500usd navíc...

-- 29. 11. 2021 20:38 --

ještě do budoucna pořeším balanced kabel.původní má jen 1,5m.navíc proč nevyužít když aune má symetriku...
na ven:ibasso dx160, ibasso it04,
doma:aune s6 pro,aune s7 pro, hifiman Ananda,Deva,Arya
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 30. 11. 2021 07:23

@Rada25: Gratulace k novému přírůstku. :-)
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 30. 11. 2021 08:53

introvert píše:Tak sluchátka Audeze LCD-2 Rosewood (Fazor) se zase objevila v nabídce Audiga ( https://www.audigo.cz/Sluchatka/Kolem-u ... ze-9939158 ). Musím říct, že mi nedochází, proč je hned někdo nekoupil, za tuto cenu. Jsou hezčí než Classic, a nyní také levnější. Pouze jsou trochu těžší. Technické zvukové parametry jsou lepší, než u verze Classic, a po aplikaci profilu mistra Resolva ( https://forum.headphones.com/t/lcd-2f-2 ... ew/6578/21 ) musí jít o na svoji cenu výjimečná, velmi dobře hrající sluchátka .


Tak ono je to trošku jinak, nebo vlastně víc než trošku. LCD-2 Rosewood jdou naopak na dračku. V rámci Black Friday už prodali 5 kusů! :shock:
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VojTEKK 30. 11. 2021 09:15

Rada25 píše:přidám se do debaty-nedávno jsem měl možnost přímého srovnání hd 600 a mou vlastněných hifiman deva...které jim,dle mého názoru,dali technicky pěkně na p.del.ikdyž jak píšete,někomu vyhovuje tmavší,pohodové,ikdyž ne tak detailní zvukové pojetí sennheiserů.
no asi jsem prostě hifiman blázen,ikdyž zrovna zmiňované sundary mě jako jedny z mála hifimanů vůbec neoslovily...jinak k anandám a devám se mi podařilo sehnat přímo z hifiman shopu za krásných cca 26K open box hifiman Arya.zatím rozehrávám,dojmy-bude-li zájem,přiblížím cca za 2 týdny.


Gratulace, taky jsem po nich pokukoval, jen jsem si říkal jestli nebudu doplácet DPH, protože jsem se nedočetl odkud to odesílají. Jak pak vypadá to open box balení? Krabice mě moc netrápí, ale sluchátka nesou známky používání nebo bys to od nového kusu ani nepoznal. Pokupoval jsem i po he1000 v2, ale ten pay jump tam je už dost markantní. Jo a poslední dotaz, jak dlouho si na ně čekal? Jen jestli by došly pod stromeček, to se pak dá přeci jen lépe ospravedlnit ;-)
VojTEKK
Junior

Odeslat příspěvekod introvert 30. 11. 2021 10:04

VojTEKK: musím Tě zklamat, taky mě to zaujalo, ale jsou vyprodána (šlo jen o ty vrácené kusy, a těch asi zase neměli tolik)

-- 30. 11. 2021 10:09 --

pavel1756: to je divné, když se člověk podíval na detail sluchátek, tak to ukazovalo, že mají dva kusy. Pak už jen jeden, a pak tato sluchátka zcela zmizela z nabídky Black Friday - domníval jsem se tedy, že je vyprodali. Pak se tam zase objevila, nyní to ukazuje, že mají jeden kus. Tedy to vypadá, že někdo objednávku zrušil. U Topping A90 mají uvedeno, že skladem je více než 10 kusů. Těžko se v tom tedy orientovat. Ale nakonec, to vlastně není můj problém :-)
Naposledy upravil introvert dne 30. 11. 2021 11:56, celkově upraveno 1
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Rada25 30. 11. 2021 11:29

to VojTEKK:objednáno v neděli,ve čtvrtek doma.je to jen open box-opravdu k nerozeznání od nového kusu.a voní pěkně novotou...dnes jsem k nim ještě objednal balanced kabel od forza audioworks.
na ven:ibasso dx160, ibasso it04,
doma:aune s6 pro,aune s7 pro, hifiman Ananda,Deva,Arya
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 1. 12. 2021 09:52

introvert píše:pavel1756: to je divné, když se člověk podíval na detail sluchátek, tak to ukazovalo, že mají dva kusy. Pak už jen jeden, a pak tato sluchátka zcela zmizela z nabídky Black Friday - domníval jsem se tedy, že je vyprodali. Pak se tam zase objevila, nyní to ukazuje, že mají jeden kus. Tedy to vypadá, že někdo objednávku zrušil. U Topping A90 mají uvedeno, že skladem je více než 10 kusů. Těžko se v tom tedy orientovat. Ale nakonec, to vlastně není můj problém :-)


Na začátku akce Black Friday měli 6ks LCD-2 Rosewood a teď už nemají ani jeden...
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 1. 12. 2021 10:50

Zdá se tedy, že Audigo klame v tom, kolik kusů reálně nabízejí. V průběhu Black Friday tam měli vždy maximálně dva kusy, občas jen jeden. Tak hlavně, aby noví majitelé pochopili, že u těchhle sluchátek je zapotřebí použít EQ (jejich frekvenční charakteristika je skoro vodorovná).
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 2. 12. 2021 18:54

https://youtu.be/Xq7pnOFbhYs Beyerdynamic DT 700 Pro X a DT 900 Pro X v recenzi Resolva
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 3. 12. 2021 18:21

111a111 píše:https://soundnews.net/headphones/full-size/the-ultimate-hifiman-susvara-review/

Při čtení této úžasně rozsáhlé recenze mě zaujalo (a překvapilo) především to, jak si v konkurenci mnoha sluchátkových a reproduktorových zesilovačů vedl Burson Soloist 3XP. Po bádání v různých koutech internetu jsem se jej nakonec rozhodl vzhledem k dobré dostupnosti u nás prubnout...

Obrázek
Obrázek

... aneb dát po krátké epizodě s Topping A90 tranzistorákům ještě jednu šanci zpochybnit mou preferenci pro elektronky! 8-)

První dojmy:
- Kovové šasi velmi dobře vede teplo - po přijetí zásilky vyloženě ledové, v provozu po chvilce příjemně hřeje na dotek.
- Fantastické XLR konektory - kabely se snadno zapojují i odpojují, bez jakékoliv tuhosti nebo přehnané vůle.
- Knob na ovládání hlasitosti supr ve stylu DNA Stratus, jeho zmáčknutí navíc funguje jako mute.
- Skrze kombinaci displeje a knobu je řešena volba zisku, vstupu/výstupu i trackování hlasitosti - zajímavé.
- Má dálkový ovladač, zatím nezkoušeno.
- Zvukově na mě zatím působí spíš jako hybrid než čistý tranzistorák. Basy z XLR výstupu na high gain řádně kopou!

Bližší poslechové dojmy později. :-)

Obrázek
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 111a111 3. 12. 2021 19:01

Prečo nie rovno o chlp lepšie hodnotený Soloist 3X?
Naposledy upravil 111a111 dne 3. 12. 2021 19:09, celkově upraveno 1
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 3. 12. 2021 19:03

A já si říkal, kdo ten kousek v Audigu koupil. :D

Sám jsem pokukoval po vrcholné verzi Soloist Grand Tourer, ale nakonec od toho upustil. Zejména kvůli tomu, že údajně hraje cca podobně jako zesilovač v TT 2. No a mně osobně víc sedí A90.

Každopádně na headfi majitel Susvar a zesilovače Benchmark HPA4 psal, že mu tato sluchátka právě víc sedí s Burson Soloist 3XP.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků