Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zino333 7. 12. 2021 21:00

Ja netuším prečo mi takto vyzerajú. Toto sa udialo za posledný polrok. Najskôr som si všimol prasklinku a dnes je to v takomto stave. Normálne by som to mohol zošúpať. Správam sa k nim s veľkým citom. Mám ich zavesené na stojane a len za kovovú časť hlavového mosta a medzi náušníkmi mám nonstop tú penovú výplň, s ktorou ich Audeze distribuuje. Takže mimo používania na náušníky nie je vyvíjaný žiaden tlak.
HP: iMac > Roon (Tidal) + HQplayer > Chord Hugo TT2 > Meze Empyrean + Audeze LCD-2C
Speakers: Cambridge CXN + CXA80 > Wharfedale EVO 4.3 + REL t5i
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 7. 12. 2021 21:05

Já je pokládám do té vystýlky z krabice tak že je mezi náušníky mezera.
Nové stojí od Audeze 80 babek, plus teda určitě pošta a daně.
Ještě mě napadá, máš kožené a nebo koženkové? Mají na výběr leather a leather-free.
iMAC -> Audirvana -> RME ADI 2 DAC FS -> Cayin HA1-A -> Audeze LCD-X
Astell&Kern A&norma SR25 ->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+ -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 7. 12. 2021 21:18

MHOE píše:My jsme to už pavle všichni dávno pochopili, že jsi fanboy Meze, Chordu, Toppingu A90 a naleštěných drátů.

Musím podotknout, že pavel1756 má často pravdu. Nevěřil jsem mu, že AudioQuest Jitterbug může mít nějaký pozitivní vliv na zvuk. Poté, co jsem si ho koupil, zapojil a otestoval, tvrdím, že v mém řetězci Jitterbug má zcela jednoznačně pozitivní vliv na zvukové podání ! :-D 8-)

Dnes jsem se pokusil ověřit další z Pavlem hlásaných pravd, a to o kabelech. Konkrétně USB kabelech. Na jeho popud jsem (za ne zrovna malý peníz) koupil kabel AudioQuest Carbon USB A - micro USB 75 cm. Hodlal jsem jím nahradit můj doposud používaný kablík dlouhý 15 cm, na kterém je nápis IT Connect. Opět jsem byl velmi skeptický, považoval jsem to za vyhozené peníze. Hmmm. Takže stačilo asi deset minut, a vše bylo jasné. Pavel měl opět pravdu. Pětkrát delší kabel (?!) AudioQuest Carbon přinesl zcela jednoznačné pročistění zvuku, vyšší detailnost, pevnější basy. A nejde o malé rozdíly, jsou zřetelně výraznější, než to, čím přispěl Jitterbug. Krom toho mám dojem, že zvuk je o trochu hlasitější. Bravo, Pavle ! :tleskani Poznámka: poslouchal jsem Tidal, přes Roon, s EQ, Apple lightning - USB Adaptér připojen k iPhone 7, k adaptéru Jitterbug, k němu kabel Carbon, do Hugo 2, k Hugo 2 připojena sluchátka Focal Clear.

A ještě poznámka pro ty, kdož by podobné testy chtěli zkusit taky. Ne vždy se vliv kabelu projeví. Asi platí, že čím kvalitnější komponenty máme, tím je vliv kvalitních kabelů větší. Vysvětluji si to tak, že nekvalitní kabel nemůže už tak nekvalitní zvuk nějak zásadně poškodit, zatímco velmi kvalitnímu zvuku (špičkových komponent) může významně ublížit. A teprve špičkové kabely umožní ten kvalitní zvuk zobrazit v plné parádě. A když je zvuk nekvalitní hned na začátku, tak už ho kvalitní kabel nezachrání (“z ho*na bič neupleteš”). Moje zkušenost v tomto směru je ta, že když jsem použil nepříliš kvalitní DAC (cca 6.000,- Kč), ke kterému jsem připojil špičkový stříbrný RCA kabel, zvuk ze zesilovače byl zcela nerozeznatelný od situace, kdy byl daný DAC k zesilovači připojen běžným XLR kabelem z AliExpressu. Připojení obou kabelů současně mi přitom umožnilo test takříkajíc v reálném čase (pouhým přepínáním vstupů na zesilovači tlačítkem - v podstatě šlo o náhradu A/B switche). I když mě teď napadlo, zda by se ta sestava chovala stejně, pokud by k DACu nebyly připojeny oba kabely současně ? A zde je další kámen úrazu. Každý kabel propojuje dva prvky řetězce. Kolik je ale různých kombinací takového uspořádání ? Myriády. A přitom se vše ovlivňuje naráz (např. DAC, kabel, zesilovač tvoří extrémně komplexní systém, který má na přenášený zvuk nějaký vliv, a to zcela jiný, než jakákoli jiná takováto kombinace komponent). Takže co funguje jednomu, nemusí už (tak moc) fungovat druhému.

Jaký je z toho závěr pro mě ? Koupi RCA kabelu AudioQuest Yukon už nic nebrání :D

-- 7. 12. 2021 21:25 --

zino333 píše:Ja netuším prečo mi takto vyzerajú. Toto sa udialo za posledný polrok. Najskôr som si všimol prasklinku a dnes je to v takomto stave. Normálne by som to mohol zošúpať. Správam sa k nim s veľkým citom. Mám ich zavesené na stojane a len za kovovú časť hlavového mosta a medzi náušníkmi mám nonstop tú penovú výplň, s ktorou ich Audeze distribuuje. Takže mimo používania na náušníky nie je vyvíjaný žiaden tlak.

Domnívám se, že vím, proč. Jde o tu konkrétní hmotu, ze které je odlupující se povrch náušníků vyroben. Složky této hmoty (změkčovadla) mají někdy tendenci tu plastickou hmotu po nějaké době rozložit. Takto se třeba rozpadla ucha od mé tašky k notebooku Dicota, přestože stála ve sklepě, v suchém prostředí, tmě, normální teplotě. Prostě z toho začal ten povrch odpadávat úplně stejně, jako u těch náušníků. Z toho plyne významné poučení - buďto náušníky výměnné, nebo pouze kožené.
Naposledy upravil introvert dne 7. 12. 2021 22:21, celkově upraveno 4
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 7. 12. 2021 21:32

Standardně jsou náušníky Audeze vyrobeny z jehněčí kůže. Na vyžádání člověk může koupit tu leather-free verzi.
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 7. 12. 2021 21:41

Myslím, že LCD-2C jsou dodávané jen s koženkovými naušníky.
Pravá kůže začíná na "plnohodnotných" LCD-2.
BabetakCZE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 7. 12. 2021 21:50

Je fakt, že to loupání by kožence nasvědčovalo.
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 7. 12. 2021 22:00

Takhle podobně se mi po letech rozložil zadní kryt tabletu Samsung - udělali ho z jakési plastické hmoty, která byla velmi fajnová na omak - tehdá. Po letech se to změnilo, v podstatě by se dnes povrch dal použít jako mucholapka (ruka se k tomu doslova “přilepí”). Některé plasty (zvláště ty “měkké”) můžou časem výrazně změnit své vlastnosti.
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 7. 12. 2021 22:46

@introvert:

Jsem moc rád, že ses rozhodl Carbon i JitterBug vyzkoušet a mohl si tak na vlastní uši ověřit, že i tento druh komponent může nemalým způsobem ovlivnit výsledný zvuk sestavy. :-)

Mně je v tomto ohledu například velmi sympatický přístup bessinky, který tu nedávno sdílel foto svého aktuálního řetězce. Jeho sestava je totiž velmi komplexní. Na rozdíl od spousty jiných posluchačů nepodceňuje komponenty, jako jsou digitální cesta k převodníku, kabeláž, napájení atd...

Jak jsi velmi trefně napsal, ne na všech sestavách se musí vliv konkrétní komponenty projevit stejně. V některých případech se neprojeví vůbec a někdy může být i negativní. Ale zažitá představa, že podstatnou roli hrají vždy jen sluchtáka (či repro), potom zesilovač a až po něm převodník a že ostatní prvky mají už jen marginální vliv, je absolutně mylná.

-- 7. 12. 2021 22:59 --

A stejně jako v případě bessinky, musím zvlášť vyzdvihnout komplexní sestavu, kterou má hustakF. Doporučuji důkladně prostudovat jeho podpis. To je radost číst! 8-)
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon | Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
Sluchátka: Meze Elite | Audeze LCD-5
pavel1756
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 7. 12. 2021 23:11

pavel1756: zajímal by mě Tvůj názor, zda má smysl RCA kabel AudioQuest Evergreen (připojení Hugo 2 k zesilovači - jeden konec je ovšem 3,5mm jack) vyměnit za Yukon (pár 0,5m). To je tak maximum, co jsem ještě ochoten do Hugouše vrazit :-)

Jinak máš pravdu s těmi názory na kabely, a nejenom je. Renomovaný recenzent Andrew Park (Resolve), nyní headphones.com, je extrémně pinktlich co se týká frekvenční charakteristiky sluchátek, dynamiky apod. Ale už vůbec neregistruje, jaké změny v sestavě přinášejí kabely (tvrdí, že změna kabelu má význam pouze, pokud se kabel porouchá, nebo z estetických důvodů - WTF ?!). Tím u mě dosti ztrácí na důvěryhodnosti, zejména pokud si uvědomíme, že z Amira z Audiosciencereview si dělá legraci, protože ten rozlišuje pouze tonalitu, ale ne technické parametry. Rovněžtak Resolve tvrdí, že mezi DACy nejsou výrazné rozdíly, přičemž kdo není úplně hluchý, je bez problémů většinou pozná .. 8-S
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 8. 12. 2021 06:22

Mým největším favoritem mezi analogovými interkonekty pro Hugo 2 je AudioQuest Victoria. Výrobce bohužel tento model stáhl z trhu, protože za nižší cenu nabídl o trochu lepší zvuk než právě Yukon. Nicméně pár českých obchodů jej má ještě skladem v rámci doprodeje.

Kvalitativní skok mezi Victoria/Yukon a Evergreen je jasně slyšitelný. Victoria je tonálně velmi podobný modelům Tower/Evergreen/Golden Gate/Big Sur/River/Mackenzie, ale všechny překonává technickou úrovní zvuku. Zejména v oblasti rozlišení středů a transparentosti. Yukon je světlejší, stejně jako model Sydney.

Osobně mám taky moc rád kabely od QED. Ale podle mě se k Hugo 2 nehodí, protože trochu vytahují do popředí basy a výšky na úkor středů, což v kombinaci s Hugem, který sám disponuje trošku extenzivnějšími výškami, není ideální. Navíc si nejsem jist, zda by QED šly s Hugem propojit. Hugo má zapuštěné RCA a prostor okolo nich není například dostatečný pro AQ Water a vyšší řadu (Yukon ještě ano). QED má koncovky taky o něco větší, ale osobně jsem je s Hugem nezkoušel, tak nevím jistě, zda by šly propojit, či nikoli.

===============================
Co se Resolva týče, ten u mě skončil ve chvíli, kdy do éteru vypustil blábol, že jsou Audeze LCD-4 technicky na vyšší úrovni než Meze Elite. Sám jsem dlouhou dobu právě LCD-4ky měl jako hlavní sluchátka a poté je vyměnil za Empyrean, které jsou v mnoha aspektech na vyšší úrovni než tyto Audeze. O Meze Elite ani nemluvě. Jediná věc, kde mají LCD-4 navrch, je sub-bas. Ve většině klíčových aspektů je ale Meze Elite na hlavu poráží a v několika málo jsou, dejme tomu, na stejné úrovni.

-- 8. 12. 2021 06:55 --

Níže jsou dvě archivní fotečky z doby, kdy jsem měl právě kombo Hugo 2 > AudioQuest Victoria > Auris Ha-2 SE.
Přílohy
IMG_0749.jpeg
IMG_0748.jpeg
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon | Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
Sluchátka: Meze Elite | Audeze LCD-5
pavel1756
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 8. 12. 2021 09:20

MHOE píše:Je však opravdu nutný svým osobním úhlem pohledu (obvykle prezentovaným formou chvalozpěvů nebo ultimativních "pravd") zaspamovat celé toto vlákno? :--

Jak vidno z příspěvků výše, zjevně to nutný opravdu je. A když se k tomu přidá introvert slepě papouškující názory druhých, je dílo dokonáno.

No nic, tak já se jdu zas přesunout na nějakou dobu jinam. Tady ostatně už stejně nezbývá o čem diskutovat, když má přece pavel "pravdu s těmi názory na kabely, a nejenom je". 8-)

Obrázek
CHAIN: Roon | HQPlayer | PI2AES | Metrum Onyx | DNA Stratus
TRANSDUCERS: Susvara (mod)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 111a111 8. 12. 2021 09:57

Nerád vám ruším krásne rozbehnutý circle jerk.

Amira som nikdy nevidel písať že by technické aspekty neexistovali alebo nemali vplyv. Akurát ich nevyhodnocuje. Až na občasný komentár k priestorovým efektom a kvalite basov.

LCD-4 sám hodnotiť nemôžem ale extrapolovanie všetkých hodnotení ktoré som videl ich 100% zhodne umiestňuje tonálne pod a technicky nad Empyrean. Empyrean sú aj podľa mňa technicky nevýnimočné, technickou úrovňou zvuku patria do kategórie okolo 1000€.

A znova - fakt vám není blbé písať a vytažených basoch a výškach a svetlej tonalite keď objektívny vplyv na tonalitu je nulový s 0.01dB presnosťou?
111a111
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 8. 12. 2021 10:18

111a111 píše:A znova - fakt vám není blbé písať a vytažených basoch a výškach a svetlej tonalite keď objektívny vplyv na tonalitu je nulový s 0.01dB presnosťou?

Ne, pokud ten efekt slyším, tak mi to fakt blbé není. Je na Tobě, a na jiných, abyste si lámali hlavy tím, jak je to možné. V oblasti audia je ještě mnoho ke zkoumání, samotné měření tonality je ten nejnutnější základ. Když už v tom máš tak jasno, tak nám pověz, v čem jsou ve zvuku obsaženy detaily, například, jak je Amir měří. Mimochodem, nepsal jsem nic o vytažených basech, nýbrž o pevnějších basech. Příště si to líp přečti, nebo to neadresuj mě :D

-- 8. 12. 2021 10:21 --

pavel1756 píše:Níže jsou dvě archivní fotečky z doby, kdy jsem měl právě kombo Hugo 2 > AudioQuest Victoria > Auris Ha-2 SE.

Co je to ta černá plástiková věc s LED diodou ?

MHOE: překvapuje mě, jak slepě papouškuješ 111a111 v plácání nesmyslných obrázků do svých příspěvků (ale ještě bych to vylepšil animací :mrgreen: )
Naposledy upravil introvert dne 8. 12. 2021 10:52, celkově upraveno 3
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tibormi 8. 12. 2021 10:28

MHOE Ty si sa zle vyspal? :D
Zmena je život.
Shanling M6 Pro + Earsonics Blade
RPi4+Pi2AES + Burson Playmate Everest + Quad Era-1 + Audio Technica ATH-WP900
+ Audio-GD PRECISION 3 2020 + Elac Carina BS243.4
tibormi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 8. 12. 2021 10:31

To je Dielectric-Bias System (DBS).
Způsobuje, že se elektrony natáčejí směrem k Mekce.
martas38
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka