Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod introvert 31. 12. 2021 11:01

zino333 píše:
introvert píše:Díval jsem se na Audigo, a tam to mají takto: LCD-2 Classic, LCD-2 Closed - materiál náušníků: umělá kůže, LCD-X, LCD-XC - materiál náušníků: kůže (u LCD-X jehněčí).

To je prašť jak uhoď. Treba brať kožené. Pasuje to na všetky modely LCD s týmto typom hlavového mosta.

Nejsem si jistý, zda LCD-2 Classic nebo Closed lze s kůží vůbec koupit ..
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod muchacho 31. 12. 2021 12:39

PoliceCollector píše:Hele ten topping deklaruje 150mW při 32 ohmech. Ale možná jsem přišel na to kde je zakopaný pes, tipuju, že to praskání může být způsobeno tím když je ta mašinka málo nabitá. Každopádně papírově by to mělo dostačovat… Časem samo chci něco lepšího, tohle bylo pro začátek aby to ty sluchátka vybudilo a líbí se mi, že to je kapesní řešení za dostupnou cenu. Protože běžný audiovstup na čemkoli tu mám to prostě nevybudí. Ale jestli to dobře chápu, třeba to Fiio Q umí zesílit i BT ? To jde ?

Tak jsem to teď zkoušel a FiiO Q5s při připojení přes BT má dvojí nastavení hlasitosti, takže umí zesílit i BT. Na mobilu a pak ještě na samotném zesilovači + nastavení citlivosti Gain. Q5s má všechny myslitelné vstupy, USB, BT, SPDIF optika/coax a AUX.
Intel NUC > Audirvana > RME ADI-2 DAC FS > KRK V8S4
Foobar2000/TIDAL > TOPPING DX3 Pro > iLoud Micro Monitor
Galaxy S10 > USBAudioPlayerPro > xDuoo TA-10R > Sennheiser HD600
FiiO BTR5 > Sennheiser HD25/FiiO EM3K
muchacho
Junior

Odeslat příspěvekod MHOE 31. 12. 2021 14:57

pavel1756 píše:Tak si říkám, do jaké míry se podílí na tom, že tu sdílíš daný Ranking list, skutečnost, že Resolve tak špatně hodnotí sluchátka od Meze Audio... :hm :D

Jako protinázor si tu dovolím zmínit absolutního vítěze HEADFONIA 2021 AWARDS, kterým není nikdo jiný než Meze Elite! 8-)

Náhodou, Meze Elite na mě navzdory počátečním kontroverzím kolem jejich jména působí vcelku pozitivně, většině lidem se jejich zvuk líbí. Popravdě mě až překvapuje, že je Resolve osobně nevnímá o něco výš.

Na jeho žebříčku mě oslovuje především kategorie "Tier 2 - High end value" a "Tier 4 - Bang for the buck" - dobré shrnutí modelů, které se v daných kategoriích obvykle doporučují. Dá se z něj rovněž dobře vyčíst, na která sluchátka se zaměřit, pokud člověk nepoužívá externí ekvalizéry, což je pro mě klíčové.

Jeho styl a názory se mnou zkrátka často rezonují, byť z pohledu svých preferencí bych tu sekci "Weighting" postavil spíš takto:
1. Tonal Balance
2. Timbre
3. Contrast/Punch
4. Detail/Resolution
5. Separation and sense of space

I z toho mohou vyplývat některé názorové neshody. ZMF Auteur třeba nehodnotí on ani crinacle nějak extra vysoko - zřejmě pro jejich o něco slabší detail a čistotu přednesu - přesto je považuju za unikátní sluchátka, jejichž kombinace přirozené tonality s živoucím a prostorově bohatým projevem může pro některé hravě porážet modely násobně dražší. Má přítelkyně je zbožňuje oproti Susvarám a všemu ostatnímu, co u mě doma v posledních letech bylo natolik, že jsem jí je věnoval. :-) A Susvary mohou být druhým příkladem rozdílných pohledů - zatímco Resolve je hodnotí nejvýš (dává větší váhu Detail/Resolution a Separation and sense of space), já osobně bych je v původním stavu nejvýše nedal (dávám výš Timbre a Contrast/Punch).

Tím chci říct, že obvykle stojí za to si nejen přečíst výsledný žebříček, ale snažit se i pochopit jeho kontext. Každý z nás má ve finále trochu jiné preference, upozaďuje nebo naopak vyzdvihuje odlišné aspekty zvuku. A Resolve si dal tu práci na to smysluplně poukázat.
CHAIN: Roon | HQPlayer | PI2AES | Metrum Onyx | DNA Stratus
TRANSDUCERS: Susvara (mod)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kuko61 31. 12. 2021 18:12

:arrow: Pre tych, co nezaregistrovali, ze introvert zalozil nove vlakno, aby sa toto nespamovalo vseobecnou diskusiou. 8-)
Treba sa presunut s prispevkami bez obrazkov a bez priamych reakcii na obrazky sem: ;-)
https://forum.avmania.zive.cz/viewtopic.php?f=1712&t=1321073

--------------------------------------------------------
Nikto ziadne nove prirastky pod stromcekom? U mna ano, len este neodfotene :)

zino333 píše:Staré náušníky v koši. LCD-2C sú ako nové.

Tie kozenkove teda dlho nevydrzali...

Ja mam prichystane na LCD-3 stare dobre originalne kozene nausniky. Teraz tam mam semisove, ktore su este uplne v poriadku, ale ked budem menit menice, tak dam tieto.
Kozenkove som mal v ruke, ked som kupoval v Audigu kozene a poslali kozenkove. Ale hned som ich vratil. Oproti kozenym tvrdy a menej prijemny material. Sice som ich potom preplatil v Platane, ale hlavne ze som ich zohnal. Presne take, ake som videl na LCD-2 pred vyze 10 rokmi, ked som skusal Audeze sluchadla prvy krat :D
audeze koza.jpg

Kozenkove sa daju celkom lahko rozpoznat, si matne a tvrdsie.
audeze-lcd-earpads-comparison_02_1.jpg

Aj kozene aj kozenkove je dobre pravidelne osetrovat, lebo od potu a spiny stvrdnu a zacnu praskat.
Na kozene mam Howard kondicioner- je to to iste, co predava Audeze, len za zlomok ceny. Len uz ho na EU Amazone nedostat, ja som ho kupoval dost davno.
Takyto pripravok vsak do kozenky nevsiakne. Ale existuju bud univerzalne cistice a kondicionery, alebo specialne na PVC a kozenku -dostat aj u nas, alebo sa da na Amazone vyhladat ako "Kunstleder Pflege Reiniger" alebo "Faux Leather Cleaner & Care"...
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / Elemental Watson / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, DT990Pro, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 1. 1. 2022 11:27

@kuko61: Ďakujem za tip na kondicionér. Ja myslím že niečo na kožu doma nájdem.
HP: iMac > Roon (Tidal) + HQplayer > Chord Hugo TT2 > Meze Empyrean + Audeze LCD-2C
Speakers: Cambridge CXN + CXA80 > Wharfedale EVO 4.3 + REL t5i
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 2. 1. 2022 07:18

@MHOE:

Ale já jsem se s tím kontextem seznámil a přesto s ním i v elementárních věcech nesouhlasím.

Například Audeze LCD-4. Dohromady jsem slyšel pět různých kusů (z toho tři byly LCD-4z) a ani jeden nedisponoval jako celek tak vysokým rozlišením jako alcantara-Elite (Silver Plated PCUHD). Nemluvě o těch čtyřech zbývajících aspektech... On tu sice nakrásně vystaví jakési jeho "vážení" jednotlivých aspektů zvuku, ale už neřekne, že v rámci jednoho konkrétního aspektu přikládá určitým jeho "podmnožinám" větší váhu. Stejně tak bych zde já mohl bez větší námahy obhájit, proč jsou v každé té jeho popisované kategorii Meze Elite o třídu lepší než LCD-4/4z.

MHOE píše:ZMF Auteur třeba nehodnotí on ani crinacle nějak extra vysoko - zřejmě pro jejich o něco slabší detail a čistotu přednesu - přesto je považuju za unikátní sluchátka, jejichž kombinace přirozené tonality s živoucím a prostorově bohatým projevem může pro některé hravě porážet modely násobně dražší. Má přítelkyně je zbožňuje oproti Susvarám a všemu ostatnímu, co u mě doma v posledních letech bylo natolik, že jsem jí je věnoval. :-)

Doufám, že jsi jí k těm sluchátkům taky pořídil adekvátní DAC a AMP! :D
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon | Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
Sluchátka: Meze Elite | Audeze LCD-5
pavel1756
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 4. 1. 2022 13:15

Dávám všanc pár fotek pořízených během psaní odpovědi ve vedlejším vláknu:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
CHAIN: Roon | HQPlayer | PI2AES | Metrum Onyx | DNA Stratus
TRANSDUCERS: Susvara (mod)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dado71615 12. 1. 2022 09:36

KATO sú doma :D konečná cena 181 eur. Doplatil som iba 11 eur poštárke. Preclené bez problémov ani ma nikto nekontaktoval. Prišli najskôr do Holandska a odtiaľ na Slovensko. Teraz je v pláne upgrade zdroja signálu, ešte uvidím či nejaký DAP alebo dongle k pc.
Přílohy
IMG_20220112_092817.jpg
Dado71615
Junior

Odeslat příspěvekod feanoor 12. 1. 2022 10:23

Dado
Moc pěkné, ať ti Kato dobře slouží.
Dragonfly Red je k nim v pohodě, ne?
feanoor
Junior

Odeslat příspěvekod Dado71615 12. 1. 2022 10:30

Myslím že v pohode nepočujem žiadny šum a zvuk je príjemný, ale chcel by som trošku experimentovať :D A samozrejme slúchadlá hrali ešte len asi 3 hodiny takže majú pred sebou ešte minimálne 47 hodín a potom si ich lepšie zhodnotím :D
Dado71615
Junior

Odeslat příspěvekod LuboDuri 14. 1. 2022 19:57

Ahojte.
Tiež sa idem pochváliť novým prírastkom :-)
Fiio FH7 na MUZIKER-i 435€ momentálne.
Keďže ešte len dnes prišli,tak sa len zoznamujeme,ale už teraz môžem povedať že oproti Fiio FH5 je to naozaj riadny skok dopredu.
Přílohy
Screenshot_20220114-194545__01.jpg
LuboDuri
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 14. 1. 2022 20:03

Gratuluju! FH7 jsou super sluchátka.
iMAC -> Audirvana -> RME ADI 2 DAC FS -> Cayin HA1-A -> Audeze LCD-X
Astell&Kern A&norma SR25 ->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+ -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kalimero73 16. 1. 2022 19:28

čus klucí, trošku jsem brouzdal po slevách v UK a tady se nabízí docela sympatická sleva na FH7 nebo případně i jiná sluchátka z nabídky obchodu AMP3:
https://www.advancedmp3players.co.uk/fi ... r-monitors
https://www.dealam.com/coupons/advanced ... id=2132902
299 liber už je celkem zajímavá cena ;-)
( taky po nich pokukuju jako upgrade z FiiO F9 )
Naposledy upravil kalimero73 dne 16. 1. 2022 19:52, celkově upraveno 1
Audio: Monitor Audio Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Fiio K5 Pro+Sennheiser HD650 <> Portable: Cowon Plenue R+FiiO F9 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824EGK+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W + 5.0 Heco MS 500 + VP102 + VP302
kalimero73
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 16. 1. 2022 19:40

To je stejná cena jako třeba zde https://www.muziker.cz/fiio-fh7-black
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kalimero73 16. 1. 2022 19:44

299 liber ... je stejný jako 11.290,- Kč ... ??? :-D
Audio: Monitor Audio Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Fiio K5 Pro+Sennheiser HD650 <> Portable: Cowon Plenue R+FiiO F9 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824EGK+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W + 5.0 Heco MS 500 + VP102 + VP302
kalimero73
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka