Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Křížák 22. 1. 2022 16:07

TomyMasek píše:Díky moc. Tak tady to je moje království, moje sbírka, moje sestava:

Audio-Technica ATH-M50x
Grado SR80e
AKG K701
HiFiMAN HE400i
Sony WH-1000XM3
Beyerdynamic DT 880 Pro
Sennheiser HD 650

a krmím to zesíkem a převodníkem v jednom Audinst Audinst HUD-mx1

Ještě tam jsou už na obrázku Sennheiser HD 438 a Sennheiser HD 250 Linear II, ale ty už vůbec nepoužívám, jen těch prvních sedm napsaných.


Fakt SUPER, moc pěkná sbírka... Od každé značky ten jejich legendární model.
Křížák
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zino333 22. 1. 2022 16:20

Prepáčte moju úprimnosť, ja som ale nikdy nepochopil, prečo niekto hromadí kopec priemerných alebo podpriemerných modelov, keď by namiesto toho mohol mať niečo radikálne lepšie. A teda vo výsledku aj zážitok z počúvania radikálne lepší.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 22. 1. 2022 18:21

To bylo řečeno dost tvrdě, ale v podstatě to odráží i můj názor na věc (ne že bych sám neměl více takových sluchátek - z doby, kdy jsem byl mladý a nerozvážný :-) ).
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 22. 1. 2022 18:47

Musím souhlasit s kolegy. Sbírka je to sice rozsáhlá, ale za ty peníze se už dala pořídit jedna sluchátka, která by celou tu "kolekci" převyšovala rozdílem několika tříd...
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanysek3099 22. 1. 2022 20:11

Sbírka je to úctyhodná a na jednu stranu se dokážu vžít do myšlení člověka, který prostě není ochotný překročit psychologický strop pro zakoupení jednoho kusu audiotechniky za výrazně vyšší cenu. Na druhou stranu v tomto případě už by opravdu stálo za to místo cca 7-8 kusů mít doma raději 2-3 kvalitnější kousky. Sám si však dobře pamatuji, jak "bolestivé" bylo posouvání limitu pro částku, kterou jsem byl ochotný za sluchátka a s nimi spojené blbiny utratit a dosud mám maximální hranici v hlavě nastavenou hodně nízko v porovnání s některými místními audio guru ...
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zarkow 22. 1. 2022 20:47

Předpokládám, že sbírka vznikala postupně a jednotlivé modely se holt nevyplatilo prodávat, navíc se to nedá srovnat s Bacilovou sbírkou... :-)
Každopádně si nedokážu představit reálné využití, jsem vůbec rád, že si najdu čas a hlavně klid na jedny.
zarkow
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 22. 1. 2022 21:22

@zarkow: přesně stejné to mám já - za ta sluchátka bych dostal pár šušňů, navíc jsem líný podstoupit vše s prodejem spojené, a krom toho - bylo by mi to tak trochu líto je prodat, v podstatě už skoro kamarády, kterým čas od času provětrám perka :-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod TomyMasek 24. 1. 2022 11:43

Ano, je to tak... Sbírka vznikala postupně celkem téměř 20 let. Prvním kouskem byli SEN HD 250 Linear II, 300 Ohmová studiová sluchátka, v té době opravdu dost slušná. A pak jsem chtěl jednoduše slyšet od každé značky jejich top model. A takhle to vzniklo. A jak tu bylo zmíněno, zbavovat se jich je srdceryvná záležitost a navíc je prodávat za pár babek... A také mi nepřijde, že jsou zas až tak stará (samozřejmě z mého pohledu), Hifiman, Grado a Audio-technika jsou shodně z roku 2014 a můj poslední kousek Sony XM3, která jsem kupoval hlavně kvůli cestování, je tuším z roku 2018. Upřímně, pro můj poslech to stačí, opravdu nepotřebuji sluchátka za xx tisíc a ano, mám své finanční limity. A zbavili by jste se starého Mustanga GT 350 jen kvůli tomu, že jsou už dávno modernější auta? ;-)
Bude mi padesát a můj sluch už není tak citlivý jak býval, navíc při poslední návštěvě nejmenovaného HiFi studia jsem měl možnost vyzkoušet si i takové trendy jako HD 800s, Audeze LCD-4 a Hifiman Susvara a zjistil jsem, že hrají dobře, pěkně , ale že rozdíl oproti sluchátkům co mám doma nepoznám... Kdybych zavřel oči a někdo mi dával postupně sluchátka k vyzkoušení, nepoznal bych, která jsou ty NEJ dnešní doby, bohužel.
K tomu sluchu - zajímavý pro mne byl i test kvality nahrávky. Někde jsem se dočetl, že dnešní trendová cloud muzika (Tidal, Deezer, Qobuz, atd) v honbě za nativním zvukem nabízí bezztrátový obsah za prémiové peníze, ale že při testech bylo zjištěno, že ani samotní hudebníci a skladatelé nedokázali najít rozdíly mezi nahrávkami v DSD, FLAC, WAV a MP3! Tady si to zkuste sami a řekněte upřímně, kdo z Vás všechny nahrávky rozpoznal ;-)
Odkaz: https://www.npr.org/sections/therecord/ ... io-quality
TomyMasek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod haweckO 24. 1. 2022 18:56

TomyMasek: ahoj :-) , len tak zo zvedavosti sa chcem spýtať, že na akom železe si počúval tie top modeli slúchatok v tom hifi štúdiu?
haweckO
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 1Berliner 24. 1. 2022 22:10

TomyMasek píše:Bude mi padesát a můj sluch už není tak citlivý jak býval, navíc při poslední návštěvě nejmenovaného HiFi studia jsem měl možnost vyzkoušet si i takové trendy jako HD 800s, Audeze LCD-4 a Hifiman Susvara a zjistil jsem, že hrají dobře, pěkně , ale že rozdíl oproti sluchátkům co mám doma nepoznám... Kdybych zavřel oči a někdo mi dával postupně sluchátka k vyzkoušení, nepoznal bych, která jsou ty NEJ dnešní doby, bohužel.
Odkaz: https://www.npr.org/sections/therecord/ ... io-quality


Díky za upřímnost, to se cení.
1Berliner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 1. 2022 22:32

TomyMasek píše:K tomu sluchu - zajímavý pro mne byl i test kvality nahrávky. Někde jsem se dočetl, že dnešní trendová cloud muzika (Tidal, Deezer, Qobuz, atd) v honbě za nativním zvukem nabízí bezztrátový obsah za prémiové peníze, ale že při testech bylo zjištěno, že ani samotní hudebníci a skladatelé nedokázali najít rozdíly mezi nahrávkami v DSD, FLAC, WAV a MP3! Tady si to zkuste sami a řekněte upřímně, kdo z Vás všechny nahrávky rozpoznal ;-)
Odkaz: https://www.npr.org/sections/therecord/ ... io-quality

Já rozpoznám všechny, ale s testem kvality nahrávek nemá tenhle testík nic společnýho, je to test na to jestli slyšíš nebo neslyšíš rozdíly mezi ztrátovýma a bezztrátovýma formátama a kodekama.
Tohle už se tu řešilo x krát, rozdíly mezi ztrátovým a bezztrátovým většina lidí neslyší a nerozezná, ale kvalita nahrávek je něco úplně jinýho. To jestli někdo slyší nebo neslyší rozíly mezi ztrátovýma a bezztrátovýma formátama a kodekama či snad dokonce mezi způsobama kódování (DSD vs PCM) je z pohledu skutečný zvukový kvality naprosto nepodstatný a zanedbatelný. Stejně jako je prd platný, že streamovací služby nabízí streamování v bezztrátovej kvalitě, když mnohem podstatnější je zvuková kvalita těch nahrávek a ne kvalita těch kodeků a formátů ve kterých je ta hudba zabalená a přenášená.
anonymni

Odeslat příspěvekod introvert 24. 1. 2022 22:54

L.U.K. píše:Stejně jako je prd platný, že streamovací služby nabízí streamování v bezztrátovej kvalitě, když mnohem podstatnější je zvuková kvalita těch nahrávek a ne kvalita těch kodeků a formátů ve kterých je ta hudba zabalená a přenášená.

To není zcela pravda. U značného množství nahrávek si zvukovou kvalitu nemůžeš vybrat, je jenom jedna. Ale to, zda si danou skladbu poslechneš přes Spotify, nebo třeba Tidal, si zvolit můžeš. A Tidal je lepší.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 1. 2022 23:57

Je to pravda. Nehledej hned ve všem rozpory a něco v čem by ses mohl pitvat. Zaprvé, Já přece jasně mluvím o bezztrátovým streamování, ne o spotify. A zadruhé, to co píšeš ty není v rozporu s tím co píšu Já. To jestli je nějaká hudba na těch streamovacích službách dostupná v jednej jedinej verzi/kvalitě, nebo v x různých verzích/kvalitách nehraje v tomhle ohledu roli, protože to pořád nijak nepopírá to, že je mnohem podstatnější samotná zvuková kvalita nahrávek než ztrátovost/bezztrátovost těch kodeků a formátů ve kterých je ta hudba zabalená a přenášená, protože to ovlivní a určí zvukovou kvalitu přehrávaný hudby mnohem podstatnějším způsobem než to, jestli je to bezztrátový nebo ztrátový.
A co hlavně, Já to myslel především tak, že to, že streamovací služby poskytujou bezztrátovou kvalitu je člověku prd platný, když v těch streamovanejch bezztrátovejch souborech často nacházíme jen bídu a mizérii díky Loudness War (i přesto, že ty konkrétní nahrávky třeba existujou klidně i ve spoustě zvukově skvělejch verzích a vydáních, ale na těch streamovacích službách tyhle kvalitní vydání nenajdeme a najdeme tam třeba právě jen jednu a k tomu klidně třeba tu snad úplně nejhorší která existuje). To opět ovlivní a určí zvukovou kvalitu přehrávaný hudby mnohem podstatnějším způsobem než to, že je to bezztrátový, nebo to jestli je to ztrátový či bezztrátový, nebo to jestli je to ve FLAC či v Hi-res nebo třeba v MQA.
anonymni

Odeslat příspěvekod introvert 25. 1. 2022 07:34

@L.U.K.: Čistě formálně je to jak píšeš, nicméně ta citace, kterou jsem použil, vychází z celkového kontextu diskuse, předpokládám. A ten byl do značné míry o rozdílech mezi ztrátovými a bezeztrátovými formáty.

Ale plně souhlasím s tím, že u mnoha nahrávek je zvuková kvalita bídná. Nejde jenom o DR, často slyším v nahrávce nepříjemné zkreslení, zejména v oblasti basů. Výjimkou je většinou klasická hudba, kterou nahrávají a ve studiu zpracovávají odborníci, a ne amatéři. V každém případě by streamovací služby měly brát na kvalitu nahrávek ohled, a pokud si můžou vybrat, používat ty nejlepší. Ale obávám se, že to by stálo peníze navíc - a proto to nedělají. Jediný, u koho bych si uměl představit, že by to finančně unesl, jsou Google a Apple, a ty to asi nezajímá - protože většinu jejich posluchačů to asi až tak nezajímá.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 25. 1. 2022 17:20

@LUK: Ty sa stále opieraš o dôležitosť kvality konkrétneho vydania nahrávky. S tým samozrejme bude väčšina asi súhlasiť. Ale toto môžeš riešiť maximálne ak počúvaš klasickú hudbu alebo staršie veci, kde niektoré veľmi populárne albumy dostali do vienka viacero vydaní. Ale to je veľmi malý zlomok hudobnej produkcie naprieč rôznymi žánrami. Majoritná väčšina hudobnej tvorby z posledných povedzme 20-30 rokov, bez ohľadu na žáner, má jedno pôvodné vydanie a koniec. Prípadne jeden remaster, ktorý je väčšinou horší ako originál, pretože nebol robený pre high-end tehniku, ale práve naopak pre masový trh, kde vládne spotrebná elektronika.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků