Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 1. 2022 18:13

Zino:
Ano, Já mám svoje názory a ty názory tady vyjadřuju. Můj pohled na věc vychází z mých vlastních dlouholetých zkušeností. Já nikomu neříkám co má dělat nebo co se mu má líbit. Ale to, že se na věc dívám jinak, nebo dokonce zcela opačně než ty (nebo kdokoli jinej), nebo že se pozastavuju nad tím jak se na věc díváš a tvůj pohled na věc nedovedu pochopit, protože se zcela rozchází a neslučuje s tím co vím a znám a slyším a jak se na to tudíž dívám atd., znamená, že mám tedy mlčet a do fóra nepřispívat a nesmím ten svůj pohled na věc vyjádřit, abych se snad s tebou, nebo kýmkoli jiným, náhodou názorově nerozcházel?
Já jen vyjadřuju svůj pohled na věc založenej na mých zkušenostech. Ale že když řeknu, že když někdo poslouchá jen mizerný nahrávky, tak tím tu svou drahou aparaturu nevyužívá naplno (což je prostej fakt, to se na mě třeba všichni zlobte jak chcete), že se hned ozvou tací kterým jsem tím zjevně šlápnul na kuří oko? No, to se tak nějak nedalo neočekávat, že jo :lol:.

A ano, o focení nevím nic, vůbec mě to nezajímá, ale přesto mi je jasný, že, jak říká martas38, i kdybys měl sebelepší a sebedražší foťák, tak když ty fotky který jím vyfotíš pak budeš komprimovat a snížovat jim rozlišení na 360 x 270 atp. a pak si ty fotky budeš prohlížet na obrovským 4K monitoru, tak to prostě znamená, že ten foťák ani ten monitor nevyužíváš ani zdaleka naplno, protože ty fotky už budou tak mizerný rozmazaný šmouhy plný kostiček, že na nich sotva něco uvidíš, natožpak aby ses snad mohl kochat například krásou vyfocený krajiny.

Tigi:
Pod určitou úrovní DR už kvalitní nahrávky nenajdeme. Ono je to v podstatě jednoduchý, nizký DR znamená nízkou kvalitu zvuku, ale vysoký DR nemusí znamenat vysokou kvalitu zvuku. Já třeba pod DR8 poslouchám vysloveně máloco, protože už je zkrátka příliš slyšet jak blbě to hraje a mě z toho zvuku velmi rychle rozbolí hlava. Proto jsem na to tak citlivej.
A Dangerous Special Edition z roku 2001 taky není zrovna dobrým příkladem, to je snad zvukově nejhorší vydání alba, za velmi dobrý zvuk tedy Já tuhle edici označit nedokážu, u mě dostává známku - slabota. Tranzienty zcela zmizly páč komplet celá nahrávky hezky ořez na -0.1 dBFS, aneb, jak se jakože vyhnou clippingu, ale přesto napálit hlasitost co to jen jde. Ne takhle opravdu ne.

Mě je jasný že se na tohle spousta lidí dívá jinak než Já (naštěstí ale další spousta lidí se na to dívá stejně) a taky je mi jasný, že si o mě lidi myslí, že poslouchám zvuk a ne hudbu, ale nic není vzdálenější pravdě. Já jsem prostě jen velmi náročnej co se hudby týče. A protože hudba a zvuk jdou jaksi noddělitelně ruku v ruce, tak Já to prostě beru jak to je, to je celý.
A když slyším, že něco hraje mizerně, tak nemám problém to říct. Jenže lidem se nelíbí když jim šlápneš na něco co mají rádi.
Že to může působit jakože říkám lidem co je správně a co mají dělat? Ale Já jen říkám svůj pohled na věc, jako snad každej na fóru, co jinýho mám dělat? Mlčet když se můj pohled na věc rozchází s o staními diskutujícími? To by nikdo nesměl říkat skoro nic.
Naposledy upravil anonymni dne 26. 1. 2022 18:15, celkově upraveno 1
anonymni

Odeslat příspěvekod pavel1756 26. 1. 2022 18:14

@pespudl:

Moc pěkná sestava. :-)
Jaké používáš BNC kabely?

============================

Abych taky podpořil návrat k původnímu tématu tohoto vlákna, níže přikládám jednu fotečku.
Přílohy
IMG_0330.jpeg
Naposledy upravil pavel1756 dne 26. 1. 2022 18:14, celkově upraveno 1
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sarga 26. 1. 2022 18:14

pespudl
Moc hezká krásná sestava.Snad Tě nevyprovokovalo ke zveřejnění debata výše, která jako vždy se nepochopitelně provozuje v tomhle vláknu. Nezkoušel jsi i kombinaci Chord 2go/2yu? Nákupu mscaleru nelituješ? Mě třeba TT2 s Meze Em.zněla až moc tmavě, kór s tím základním kabelem.
QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 26. 1. 2022 18:39

Tabler píše:To se stane hodně hifistům, že postupně přejdou od milovníků hudby k závislákům na zvuku. Ale nic proti tomu, každého věc, jaký koníček pěstuje.


Jsem moc rád, že jsem se toho zbavil, spíš mě to poslouchání zvuku bere, když mám něco novýho. Momentálně jsem ve stavu, že mě sluchátka, převodník, ani zesilovač nepokoušejí :)
Pravda dnes mě teda došel RCA kabel od Kabelguru (ten levnější), protože mě bylo blbý ,mít převodník a zesilovač každý za 25 litrů propojený kabelem za 45Kč.

A souhlas, že na lepší aparatuře zní i ty blbé nahrávky líp, byť ta aparatura objeví chyby, které na horší nevynikly. Jak už jsem psal, lepší jezdit po polňačce s Mercedesem, jak po německé dálnici s Favoritem.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod TigiGold 26. 1. 2022 18:56

L.U.K.: "Dangerous - SE" (2001) je možná relativně nejhorším vydáním tohoto alba (to nijak nezpochybňuju, všechny verze jsem neslyšel), ale bez přímého srovnání jsem s jeho zvukem v podstatě spokojen, nic mě tam netahá za uši a neodvádí od podstaty hudby.* Tuto verzi tudíž nemohu (v absolutním měřítku) označit za zvukově mizernou, ani kdybych upřímně chtěl. A z těchto zkušeností pramení moje pochybnosti o platnosti teze, že nízké DR rovná se automaticky subjektivně mizerný zvuk. Že se jako "pravidlo palce" vyplatí shánět verze s vyšším DR, na tom se určitě shodneme. V diskusi jsme se už dostali do oblasti silně subjektivního hodnocení zvuku (mizerný, nekvalitní, obstojný, dobrý, slabota atd.) a domnívám se, že pro další rozvinutí informací by bylo nutné udělat společný poslechový test a jednotlivé aspekty a rozdílně vnímané problémy zvuku si vzájemně objasnit. Písemná diskuse zde už podle mě ztrácí smysl, jak výše píše Zino. Jinak v zásadě nemám vůbec nic proti upřímnému vyjadřování vyhraněnějších názorů, jen jsem se snažil nenásilně apelovat, abychom se více snažili vyhýbat se zbytečnému dogmatismu a více si vzájemně naslouchat.

pespudl, pavel1756: Nádherné komponenty, vždycky je osvěžující vidět věci dotažené technicky a zároveň esteticky.

* U jiných alb z této edice (Bad nebo Thriller) to stejné bohužel s klidným svědomím říct nemůžu.
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pespudl 26. 1. 2022 19:49

introvert Lumin T2
pavel musím se mrknout po krabici,název bnc kabelů si fakt nepamatuji,byly v cenové relaci cca 25 tis.
sarga já takovou tonalitu preferuji
Zároveň moc děkuji všem orientovaným uživatelům fora za nepřímou pomoc při hledání optimální sestavy a sluchátek.
pespudl
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 1. 2022 22:58

Tigi: Jestli tě tohle netahá za uši, tak už nevím. Já po poslechu prvních dvou tří písniček vypínám, víc nedám, protože mě rozbolí hlava. Já k tomuhle vydání můžu říct jen to, že tuto verzi nemůžu (v měřítku danýho alba ani v absolutním měřítku) označit za jinou než zvukově mizernou, ani kdybych upřímně chtěl, páč to by se jaksi neshodovalo s tím ořezem/osekáním jak podle pravítka, ani s razantní ztrátou dynamiky, ani s tím co slyším když to poslouchám.
A alba Thriller a Bad ze stejný série "Special Edition" z roku 2001 od Epic, jsou zvukově stejný jako Dangerous, všechny mají zvuk udělanej stejně..... stejně poškozenej.

Toť za mě vše, už se jen opakuju.
anonymni

Odeslat příspěvekod martas38 27. 1. 2022 01:05

No musím se přiznat, že vliv RCA kabelu Kabelguru je daleko větší, než jsem čekal. Celkové projasnění zvuku a poměrně silné zvýraznění basu i výšek. Musel jsem trochu poladit EQ na ADI. Jedná se o tento kabel:
http://www.kabelguru.cz/product/signalo ... omcat-l/10
Akorát konektory tam jsou z toho nejdražšího, potažené rhodiem:
http://www.kabelguru.cz/product/signalo ... ian-rca/59
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zarkow 27. 1. 2022 08:43

Martas38
Mám obdobnou zkušenost s jejich sluchátkovým kabelem a přesně to vystihuje jejich zvukovou filozofii 'zaměřeno na detail a rozlišení", ostatně stačí nahlédnout na forum hifiroom.cz do vlákna Tomáše Kocourka na jeho repro sestavu.
zarkow
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 27. 1. 2022 08:47

@martas38:

Gratuluji ke koupi kvalitního kabelu. :)
Co se týče Tebou pozorovaných změn, co k tomu dodat… snad jen, já to říkal… :D
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 27. 1. 2022 09:24

Asi by bolo načase aby som sa konečne odhodlal k tomu USB káblu. Stále používam Supra USB 2.0 :)
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 27. 1. 2022 09:31

To vskutku ano. V poměru cena/výkon doporučuju pro TT 2 AudioQuest Coffee. Ale pokud chceš rovnou ultimátní/konečné řešení, vezmi AudioQuest Diamond. ;-)
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TigiGold 27. 1. 2022 10:44

L.U.K.: Tato debata jenom názorně ukazuje, jak rozdílně lidé zvuk vnímají, respektive jak odlišně jsou citliví na různé zvukové neduhy, které v nahrávkách objektivně jsou. A jak šalebné mohou být snahy o hodnocení zvuku nahrávek či komponent a vynášení bezvýhradných soudů. Dá se říct, že čím jsem starší, tím více nerad mluvím o zvuku.
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tabler 27. 1. 2022 10:58

Mj. i proto tu máme jakž takž objektivní měřítko v podobě DR. Ale to samozřejmě není samospásné, i nahrávky s vyšším DR bývají v postprodukci různě ekvalizované a dále upravované a nemusí znít úplně dobře.

Velkou roli taky hraje sestava, na které kdo poslouchá. Některé sestavy můžou ostré rysy komprimovaných nahrávek zvýrazňovat, jiné naopak tlumit....
IsoTek V5 Aquarius - Lumin T2 - Benchmark LA4 - Benchmark AHB2 - KEF R11 - REL S 510
kabeláž IsoTek, Audioquest
Tabler
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 27. 1. 2022 11:37

Tigi: To vydání Dangerous má zvuk zkrátka poškozenej, to není jen o vnímání, že to někdo slyší a někdo ne, nebo že to někomu vadí a někomu ne, ale především o faktech. To vydání má razantně snížený DR (což zvuku zkrátka nepřidává, naopak), zvuk je oříznutej, signálový špičky jsou oseknutý hezky všechny na stejnou úroveň a těsně pod maximem, jen aby se naoko předešlo clippingu a přesto to řvalo co to dá. Jenže v kombinaci s razantním snížením DR oproti původním vydáním to znamená, že jsou části toho zvuku, ty signálový špičky, prostě fuč a ten zvuk je zkrátka poškozenej. To nelze objektivně hodnotit jinak než jako poškození a poškozenou nahrávku nelze považovat za velmi dobrou.
Jako náročnej posluchač se na to prostě nemůžu dívat jinak než kriticky.
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků