Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod haweckO 1. 7. 2022 15:20

nádherný setup :-D ,

plánuješ aj kúpu nejakého externého zosíku alebo si spokojný s tým čo je integrovaný v Dave ?
haweckO
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pespudl 1. 7. 2022 15:50

haweckO:chtěl bych vyzkoušet zvuk lampového zesilovače s využitím Dave jako DAC,ale lampy jsou pro mě velká neznámá,takže nevím jakým směrem se pustit.Nejdostupnější je v této chvíli asi Feliks Audio
pespudl
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 1. 7. 2022 17:32

K Empům s 31ohmy bych určitě kupoval lampáč s výstupním trafem. Mají nízkou impedanci. Nevím jak dražší Feliksy, ale Feliks Echo (trafo nemá) s LCD-X celkem zkresloval (ty mají 25Ω). T+A mají 45Ω což je pořád ještě celkem nízká impedance.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zarkow 1. 7. 2022 17:34

Vzhledem k tvým sluchátkům by od Felikse připadaly v úvahu asi jen Euforia či Envy. Z levnějších řešení pak Cayin HA-1A mk2, výkonu má pro planáry až až. Každopádně obecně lampy pro muzikální poslech rozhodně doporučuji.
zarkow
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pespudl 2. 7. 2022 10:32

Vzhledem k mým prakticky nulovým zkušenostem s lampovými sluchátkovými zesilovači mohu poprosit ty zkušenější o tip na uvedený zesilovač v rozmezí 50-100 tis samozřejmě dostupný u nás a úplně nejlépe s možností si ho poslechnout.
Předem děkuji za váš čas
pespudl
Junior

Odeslat příspěvekod haweckO 2. 7. 2022 12:16

pespudl: k tvojmu TOTL setupu by som si ja osobne zakúpil jedine TOTL tube-amp, cenovo nejaký od 3000€, ale či niekde v CZ je predajca s takýmto zbožím je otázne, kedže väčšina top výrobcou ako Feliks Audio, Auris Audio a pod. sú malé firmy s malým dosahom na CZ/SVK...dokonca aj ten spomínaný Cayin HA-1A mk2 (čo je celkom veľký výrobca) nemá zastúpenie v našich dvoch krajinách a pokiaľ sa nemýlim tak martas38 ho kupoval až z Fracúzska.
haweckO
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 2. 7. 2022 12:28

U nás bohužel nekoupíš skoro nic. Dívej se po značkách jako Auris, Feliks, Woo Audio. Něco dělá Fostex, ALO Audio, Cayin HA-6A. Ale pochybuju, že se z toho cokoliv vozí k nám.
Takže zahraniční obchody. Hodně solidní výběr má polský http://www.mp3store.pl mají kamenné prodejny i poblíž hranic, určitě by se tam dalo ledasco domluvit a vyzkoušet. Obchod je to velice solidní a vstřícný, s dobrými cenami, je jeden z největších v Evropě.

-- 2. 7. 2022 13:32 --

haweckO: Ano, kupoval jsem ho na son-video.com a už bych si tam nikdy nic nekoupil. Ale značku Cayin nabízejí i zmínění Poláci.
Naposledy upravil martas38 dne 2. 7. 2022 19:34, celkově upraveno 1
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pespudl 2. 7. 2022 13:53

Děkuji všem za rady
pespudl
Junior

Odeslat příspěvekod zarkow 2. 7. 2022 14:15

Feliks Audio má v nabídce ostravský Hifistyl, jen je nutno prověřit, zda kromě Echa a Elise jsou u nich k poslechu i vyšší modely.
zarkow
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 4. 7. 2022 07:25

pespudl píše:Dobrý den,vzhledem k názvu fóra si dovoluji ukázat upgrade své sestavy.Po pořízení Chord Dave jsem trochu upozadil své Meze Empyrean vzhledem k temnější tonalitě ve spojitosti s Dave a začal více využívat zdejší komunitou dle mého názoru neprávem opomíjené T+A P SE.


Musím pochválit ten elegantní minimalismus. Tvoje sestava vypadá opravdu skvěle. A samozřejmě gratuluju k novému přírůstku. Dave je za mě nejlepší DAC současnosti. A kdo tvrdí, že převodníky mají jen marginální vliv na zvukovou reprodukci, no vezměte ty svoje RME apod. a srovnejte je vedle sebe s Dejvem. Nejenže vám spadne brada, ale ještě se z toho posadíte na zadek... :D
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 4. 7. 2022 07:41

pavel1756: takže až si koupíš dejva, měl bych zájem o DAC sekci z TT2 (zesilovač nepotřebuji) :D
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 4. 7. 2022 07:45

To se nestane. :D Jak jsem psal v recenzi na TT2. Původně jsem chtěl koupit Dejva, ale jako kombo DAC+AMP se ukázal být lepší právě TT2 s vyváženějším/realističtějším zvukem. Má prostě lepší zesilovací sekci.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TigiGold 4. 7. 2022 09:42

U převodníků jako RME ADI-2 nebo Chord Hugo/Dave je podle mě ošidné snažit se posuzovat samostatně pouze jejich zesilovací sekci. Tyto přístroje nemají žádný analogový vstup, kterým by se obešel DAC, vždy tedy při poslechu nutně hodnotíme převodník i zesilovač, včetně veškerého zkreslení, šumu a dalších artefaktů, které obě "části" generují. V případě Chord je to celé vedení signálu, pokud si dobře vzpomínám na komentáře R.Wattse, koncipováno velmi integrovaně (což se např. projevuje tím, že symetrické výstupy u TT2 lze použít jako preamp i jako sluchátkový zesilovač), u RME se na různých výstupech používají rozdílné operační zesilovače (pro dosažení lepšího odstupu od šumu u IEM sluchátkového výstupu). A stejně tak lze říct, že se při posuzování "čistého" DAC nelze zbavit vlivu zesilovací části na celkový zvuk, vždyť DAC mód je u těchto zařízení pouze specifickým nastavením preampu, resp. sluchátkového zesilovače (obvykle na úroveň dvou nebo tří voltů u SE výstupu a 4 V u symetriky) s tím, že při použití přístroje jako DAC není koncový výstup zatížen nízkou impedancí sluchátek a lze tedy očekávat lepší parametry. Korektní srovnání, která mi z metodického hlediska dávají smysl, vidím tato:
a) porovnat tato zařízení jako DAC s použitím dostatečně kvalitního (resp. signál minimálně degradujícího) preampu nebo sluchátkového zesilovače. A aby takové srovnání mělo pro mě výpovědní hodnotu, je třeba splnit tyto dvě podmínky: Musí jít o slepý test a srovnávaná zařízení musí mít nastavenou úplně stejnou hodnotu výstupu, např. ty 4 V (pomocí měřícího zařízení). Takového testu bych se rád zúčastnil.
b) jako alternativní způsob testování by bylo možné nastavit ta zařízení na stejnou úroveň signálu, nasadit si určitá sluchátka, nechat někoho nepozorovaně přepojovat konektor a hodnotit ty DAC/headampy jako celek.

Tedy v obou případech bychom posuzovali ta zařízení jako celek (DAC i zesilovací část), pouze u alternativy b) by ta zesilovací část byla více zatížena a prověřena.
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 4. 7. 2022 10:06

Ak niekto tvrdí, že na prevodníku nezáleží, tak tiež odporúčam, požičať si TT2 na nejaký čas domov a porovnať ho so všetkým ostatným čo zoženiete. Nebude treba ani žiadne merače ani žiadne teórie správnej metodiky porovnávania a pod. Lacnejšie prevodníky znejú v porovnaní s TT2 ako keby mali poruchu.

Watts tvrdí, že na výstupoch TT2 je priamo signál z DAC o vysokom výkone.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zarkow 4. 7. 2022 21:57

O tom, že převodník může být dominantní prvek sestavy s významným vlivem na charakter reprodukce, jsem se přesvědčil i v daleko nižší cenové hladině než je Dave či TT2. Samozrejmě se tento rozdíl nedá srovnat s výměnou sluchátek.
Jinak je pro mě celkem překvapivá informace, že v případě RME a zapojení jako DAC se do výsledného zvukového charakteru promítne i zesilovací část.
zarkow
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků