Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MartinV2018 18. 11. 2022 11:18

Kdo by chtěl využít slev u Hifiman, tak mají sklad i v Polsku, kde už je zboží vyclené pro EU, takže dodání do ČR je už bez dalších daní a cla. Jen je třeba si předem u nich na customer service ověřit, zda mají dané zboží na skladě v Polsku a pak s nimi dohodnou odeslání z Polska.
Audiolab 6000, Wharfedale EVO 4.4., FiiO K9 PRO ESS, Shanling M7, M3X, Sennheiser HD800S, UM Mest MKII, FiiO FD7, Sony WF-1000XM4
MartinV2018
Junior

Odeslat příspěvekod bessinka 6. 12. 2022 19:16

Zdravím. Nějak se tady nikdo neprezentuje, tak si toto téma dovolím trochu oživit. Tento nevlídný čas je jako stvořený pro poslech našich aparátků. Ani já nejsem vyjímkou, tak i ve mě stále hlodá ten hifi červík, jak ze stávající sestavy dostat maximum. Když pominu nákup kabelu Forza Noir Hybrid HPC, tak jsem se hlavně věnoval softwaru. Zastánce linuxového Daphile, jsem nějakou dobu hrál na "nové¨ Volumio 3, které slušně zapracovalo na zvuku, proti staré verzi. Nakonec jsem zaregistroval možnost upgrade Audirvány na variantu Origin pro přehrávání pouze z lokálnch disků , což je můj případ a co je hlavní, je jednorázový nákup-žádné předplatné.
Po špatných zkušenostech s Audirvánou 3.5 a vrtošivých Windows je nová Audirvána ve spolupráci s Fidelizer Pro příjemným překvapením. Luxusní transparentní a detailní zvuk, jaký jsem na svém aparátku nikdy zatím neslyšel. A konečně funkční remote pro můj iPad. Tak to zase člověka baví a již do toho nevrazím ani korunu.. :mrgreen: Tak ať vám to všem hraje ke vší spokojenosti v roce 2023.
Přílohy
Hifi.JPG
Aurender N100H>Qobuz>RME adi-2 Dac fs>Cayin HA-6A>Hifiman HE1000v2>Forza Noir Hybrid HPC>JCat USB isolator>USB Audioqest Carbon>EMI filtr 230V-DC filtr Custom>Ifi silencer LAN
bessinka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod haweckO 6. 12. 2022 21:15

nádherný setup, sám som rozmýšlal nad podobným, kedy by to (ako aj v tvojom prípade) bolo na koliečkach, a tým pádom by som to mohol ťahať aj na balkón/terasu.

inak tiež mám Audirvanu 3.5.44 na Macu, a v spojení s Tidalom a FabfiltromEQ funguje ako hodinky. Remote na iPad taktiež bezproblémov.

všetkým prajem pekné sviatky, a snád si budúci rok každý nájde svoj end-game v slúchadlách, aby si potom mohol už len užívať kvalitnú hudbu 8-)

PS: a ak si niekto kúpi tie Trifecta iem z audiga, nech sem dačo o nich napíše prosím o<:)
haweckO
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hustakF 10. 12. 2022 13:29

Obrázek
Ubuntu Linux + Signalyst HQPlayer 4.22 Desktop
Network Acoustics ENO USB Cable III
AudioQuest ThunderBird XLR
CFA3
Forza AudioWorks Noir HPC Mk2
ABYSS AB-1266 Phi TC / HiFiMAN Susvara
hustakF
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ananda SM 10. 12. 2022 20:39

Ananda vs Arya.jpg


Zdravím,
mám sluchátka Hifiman Arya Stealth Magnet a Hifiman Ananda Stealth Magnet a rád bych se zeptal na váš názor na AMP/DAC, který si k nim chci koupit. Jde o tento: AUNE X1s GT

https://headphones.cz/aune-x1s-gt
Ananda SM
Junior

Odeslat příspěvekod introvert 10. 12. 2022 23:52

Ananda SM: K čemu máš dvoje zvukově i konstrukčně velmi podobná sluchátka ? Protože Anandy jsou méně náročné na výkon zesilovače ? Jinak, k Arya bych doporučil zesilovač s výkonem alespoň jeden Watt, a neměl by to být Topping.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod paulusek 11. 12. 2022 09:14

Můžeš ten Topping konkrétněji rozvést? Tak silný názor mne překvapuje.
paulusek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 11. 12. 2022 09:26

Hádám dosti světlý zvuk Toppingu k světlým Arya. Dál asi ne zrovna šťastně řešené napájení u A90.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 11. 12. 2022 10:06

Můj názor se týká konkrétně Toppingu A90. Posluchači na něj mají zhusta dva protichůdné názory - jedni ho vyzdvihují, druzí ho nemají rádi. Ti druzí zejména proto, že se jim jeho zvuk zdá nudný a nezajímavý. Toto jsem četl a slyšel v minulosti, nicméně Topping A90 má vlastnosti, které by se mi hodily v mé sestavě. Takže jsem ho na zkoušku koupil, abych se přesvědčil, jak se věci mají. A zjistil jsem, že patřím do té druhé skupiny. Nějakou dobu se zde vedla diskuse, čím to asi může být, a jako hlavní podezřelý se jevil jednak nevhodný napájecí zdroj v A90, jednak to, že výkonovou komponentou jsou v A90 operační zesilovače. Nakonec jsem A90 prodal. V současné době je k dispozici jeho novější verze, která má výkonovou část z diskrétních součástek (tranzistory), a údajně se zvuk vylepšil, ale stejně tam prý trochu té šedé plochosti zůstává. Krom toho, původní A90 měl problémy s USB smyčkou ( blíže zde https://crinacle.com/2020/09/06/topping ... -believer/ ). Podobně jsou na tom (údajně) i jiné výkonové zesilovače Topping, které sice excelují v měření parametrů, ale jejichž zvuk se řadě posluchačů nelíbí. Nevylučuji, že tento jev může být s některými sluchátky výraznější než s jinými, ale moje ponaučení z celé věci je jednoduché - Toppingu se vyhýbám, je spousta jiných zesilovačů, ne jenom Topping. A rovnou dodávám, že nehodlám rozpoutávat žádnou flame war, takže se k tomuto tématu již nebudu dále vyjadřovat - víceméně vše, co si o tom myslím, jsem již uvedl. :-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 11. 12. 2022 10:38

@Ananda SM: K tým Anandám a Aryam odporúčam kúpiť z bazáru tento zosilovač:
https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... zesilovac/

DAC k tomu treba pohľadať podľa finančných možností. Pokojne niečo ako Schiit Modi a pod. Alebo iFi Zen Dac.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 11. 12. 2022 11:52

zino333: Arcam rHead bych osobně nikomu nedoporučil. Tento zesilovač vlastním, jako záložní (nemá cenu ho prodávat, pokud si uvědomím, kolik bych za něj asi tak mohl dostat). Mně osobně se jeho zvuk taky nelíbí, byť má zcela odlišný charakter, než Topping A90. No nejsem nějaký divný ? :hm :D
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 11. 12. 2022 12:21

Pokud se budem pohybovat v této cenové třídě zesilovačů, viděl bych k těmto světlým sluchátkům něco jako Singxer SA-1 a nebo nějaký lampový hybrid.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod SSakul 11. 12. 2022 13:20

Možná bych být majitelem mrknul i na EF400 od Hifimanu. Taky je to All in one Dac/Amp
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 11. 12. 2022 13:58

Myslím, že zino333 ho tu někde zmiňoval. Akorát že EF400 je dost omezený, co se týká vstupů - má pouze USB.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ananda SM 11. 12. 2022 14:24

Koupil jsem totiž nejdříve Anandy SM, ale pak mi to nedalo, jak všichni básní o Arya SM, tak jsem si je objednal také. Přišly mi právě v pátek, budu je porovnávat s Anandami a pak jedny z nich hned prodám. Anandy mě v pohodě nakrmil můj Fiio K5 Pro, ale Arye "neutáhne". Proto ten dotaz na ten zesík a převodník v jednom Aune X1S GT. Jen mě zajímá váš názor na něj. Vím, že každý používáte nějaký AMP/DAC a tudíž mi chcete doporučit ten váš, ale mám na něj sedm a půl a zaujal mě zrovna tento, Aune X1S GT. Máte s ním někdo nějaké zkušenosti???

75e57151586543c4bd57ba79822204a4--mm1600x1600.jpg


AUNE X1s GT (1).png
Ananda SM
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků