Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 20. 4. 2021 10:17

Tady je o tom ještě nějaká debata, ale co jsem v rychlosti přečetl, tak na jednoduchých převodnících jako je DragonFly, které mají sami o sobě nic moc naměřené hodnoty něco slyšet je, na lepších převodnících, které mají dobře řešenou filtraci USB vstupu (čili na vstupu sami obsahují sofistikovanější zařízení než jitterbug) rozdíl slyšet není.

https://www.whatsbestforum.com/threads/ ... nts.18311/
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod TigiGold 20. 4. 2021 10:27

Je samozřejmě každého věc, zda při vylepšování svého řetězce dává větší váhu objektivním skutečnostem vyjádřeným výsledky měření nebo subjektivním dojmům recenzentů a uživatelů, popř. vlastním pocitům. Po pořízení takového zlepšovátka, ať už za pár korun nebo 100 000 Kč, bych měl určitě taktéž efemérní dojem zvukového přínosu. Velmi bych se však zdráhal označit jej za objektivní fakt.
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 20. 4. 2021 10:41

S Qutestem, který má galvanickou izolaci tam rozdíl slyším.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ZdenekJR 20. 4. 2021 11:01

pavel1756:"slepý test jsem absolvoval se 100% úspěšností"

tak toto tvrzení má samozřejmě mnohem větší hodnotu, než Amirovi testy "mimo realitu"
ZdenekJR
Junior

Odeslat příspěvekod introvert 20. 4. 2021 11:02

martas38 píše:Tohle opravdu zázraky dělat nemůže:

Může. Jde o to, co kdo chápe pod pojmem zázrak :-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 20. 4. 2021 11:06

Vy se tu pořád oháníte kdejakým měřením a jeho objektivitou. Mně by ale zajímalo, jak se můžeme spolehnout na to, že prezentované měření je skutečně pravdivé a objektivní. Takové grafy si mohu vyrobit taky...

Pro mě je jediným skutečně spolehlivým a věrohodným slepý test. A klidně dám ruku do ohně za to, že rozdíl s Jitterbugem slyším na levných i drahých DAC. I na TT 2. ;-)
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 20. 4. 2021 12:18

Cílem není slyšet rozdíl, cílem je, aby to hrálo lépe. Kontrolní otázka: která barva je lepší, modrá, nebo zelená ?
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 20. 4. 2021 12:30

Samozřejmě. Sice jsem to explicitně nezmínil, ale přišlo mi to zbytečné, když už jsem to tolikrát zmiňoval v minulých příspěvcích. Ale tedy pro formu ještě jednou, ten rozdíl, který slyším s Jitterbugem, má pozitivní vliv na kvalitu zvukové reprodukce, tedy "hraje to s ním lépe". Nicméně to neznamená, že na některých zařízeních ten rozdíl slyšet není, nebo že bude naopak negativní. Já se s tím ale zatím nesetkal.
Naposledy upravil pavel1756 dne 20. 4. 2021 12:32, celkově upraveno 1
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ZdenekJR 20. 4. 2021 12:30

"Pro mě je jediným skutečně spolehlivým a věrohodným slepý test."

Mám dojem, že vám dělá problém rozlišit mezi subjektivním/objektivním. To, že zde napíšete, ze jste neco rozlišil ve slepém testu, má hodnotu predevsim pro vas (subjektivní hodnocení), ale nejde se s nim prilis ohanet, jako argumentem.
ZdenekJR
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 20. 4. 2021 12:34

Ale tak ABX test už je celkem vypovídající jestli je slyšet rozdíl, pokud je udělaný řekněme desetkrát. Otázka co kdo považuje za slepý test.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 20. 4. 2021 12:36

@ZdenekJR: To spíš Vám. Protože když se na to podíváme Vaší optikou, potom stricto sensu nebude objektivní vůbec nic.
Do této problematiky totiž vstupuje tolik proměnných, že není možné provést testy na všech lidech či na všech zařízeních, aby se té Vaší objektivity dosáhlo.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 20. 4. 2021 12:41

pavel1756: je zajímavé, jak málokdy se zde dočteme “hrálo to jinak, ale nevím, jestli lépe, nebo hůře” - což přitom musí být významný počet případů .. je za tím nějaká předpojatost, kterou si hodnotící možná ani neuvědomují ? (typu “rozšíření hudební scény je vždy pozitivní jev”, nebo “čím více detailů, tím lépe”)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 20. 4. 2021 12:55

@introvert: Souhlas.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 111a111 20. 4. 2021 14:06

pavel1756 píše:Jako jo, pěkný grafy tam ten Amir má, ale realita je trošku jinde no.

Inak povedané: Jako jo, objektívna realita je pěkná, ale ja mám svoju a ta je trošku jinde no.

pavel1756 píše:Ono na Audio Science Review je spousta takových pěkných mouder. Například jsem se tam dočetl, že M Scaler nedělá vůbec nic.

To by si sa dočetl aj z takého storočného matematicky dokázaného múdra zvaného "Nyquist–Shannon sampling theorem"
*To nevylučuje DSP machinácie, ktoré ale samozrejme signál zkreslujú a vzďalujú od reality.

pavel1756 píše:Mně by ale zajímalo, jak se můžeme spolehnout na to, že prezentované měření je skutečně pravdivé a objektivní.

Dané analyzéry sú na trhu nejakých 30 rokov, na ich nepresnosť mohol poukázať každý kto sa k ním dostal.

pavel1756 píše:Takové grafy si mohu vyrobit taky...

Samozrejme. A v prípade, že budú odlišné, môžeš napadnúť správnosť a objektívnosť meraní ostatných recenzentov.

introvert píše:Cílem není slyšet rozdíl, cílem je, aby to hrálo lépe. Kontrolní otázka: která barva je lepší, modrá, nebo zelená ?

To je nezmyselná otázka. Lepšia analógia: Akú farbu chcem vidieť na fotke trávy - modrú alebo zelenú?
A nie že niekto vytiahne kolorimetrickú sondu a začne sa oháňať nejakými objektívnymi grafmi! Ja nevidím spektrálne analýzy ale farby vlastnými očami!
Naposledy upravil 111a111 dne 20. 4. 2021 14:08, celkově upraveno 1
Susvara | HD 800 << Topping DX9
Etymotic ER4-XR; Samsung Buds2 Pro; AKG N400
B&W 805 D2 << Lyngdorf TDAI-2170
LG OLED65B7
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 20. 4. 2021 14:08

Mňa občas udivuje ako všetci riešia grafy, merania, transienty a ja neviem čo všetko a väčšinou nikoho nezaujíma tonalita a už vôbec sa v hifi nachádza kopec múdrosráčov, ktorí nedokážu akceptovať niekoho preferencie k špecifickej tonalite. Ja takto budem asi vždy obhajovať Audio-gd R2R 11. Otrasné merania a ja neviem čo ešte. No mne to náramne chutilo. :)

-- 20. 4. 2021 15:17 --

111a111 píše:
introvert píše:Cílem není slyšet rozdíl, cílem je, aby to hrálo lépe. Kontrolní otázka: která barva je lepší, modrá, nebo zelená ?

To je nezmyselná otázka. Lepšia analógia: Akú farbu chcem vidieť na fotke trávy - modrú alebo zelenú?
A nie že niekto vytiahne kolorimetrickú sondu a začne sa oháňať nejakými objektívnymi grafmi! Ja nevidím spektrálne analýzy ale farby vlastnými očami!

A práve toto je nezmyselný argument. Hudba je umenie. Ak niekto nemá záujem o čo najväčšiu vernosť, ktorá môže pre niekoho byť sterilná a nudná, je snáď zlé ak preferuje povedzme skreslený zvuk elektróniek? To, že ty uprednostňuješ čo najvernejšiu reprodukciu, neznamená, že to isté chce aj niekto iný. Otázka, ktorá farba je lepšia, či modrá alebo zelená je úplne na mieste. A ak sa bavíme aj o tej tráve, aj tá môže mať milión rôznych odtieňov. Niekomu sa môže viac páčiť čerstvá mladá tráva, niekomu viac staršia tmavšia. Medzi ľuďmi okolo hifi absolútne chýba asertivita a schopnosť uznať, že niekto iný môže mať absolútne odlišné preferencie ako dotyčný, ktorý tvrdí opak. Hudba je v prvom rade umenie. A potom je tu ešte ľudská rozmanitosť. Za mňa len pridám názor, že ASR fórum je v mojich očiach len subjektívny projekt jedného človeka, ktorý veľmi úspešne presviedča kopu ľudí o svojej pravde. Pretože to, že niektoré zariadenie bude mať napríklad menšie skreslenie ako iné, vlastne absolútne nič neznamená. Teda, ako pre koho. V tomto prípade hovorím o svojich preferenciách. Chápem, že pre niekoho áno, ale to je jeho problém. A problém ASR je práve v tom, že neakceptuje názory, resp. preferencie iných. :)
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků