Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod introvert 27. 7. 2022 20:27

zino333: už to tady proběhlo, norma pro BT v bezeztrátové CD kvalitě existuje, a je jen otázkou času, kdy se tato technologie masově rozšíří. Nepochybuju o tom, že se budou snažit to nacpat do všeho, aby mohli prodat nové výrobky. Apple použije jinou, svoji proprietární technologii. A pod pojmem skalní audiofilové jsem měl na mysli všechny, kterým záleží na kvalitě zvuku, nejenom vlastníky TOTL sluchátek :-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 27. 7. 2022 20:37

Taky je otázkou jak bude BT lossless přenos fungovat v praxi. LDAC je tomu velice blízko. V laboratorních podmínkách. V běžných jede často na 30% rychlosti - zejména z důvodu rušení -wifi, další BT přenosy atd, čili to co máme doma, nebo v MHD.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 28. 7. 2022 10:32

SSakul píše:Nemáš náhodou po ruce srovnání s Hifiman Deva ? Zajímalo by mě, jestli je nějak výrazně ten r2r dac a stealth magnety znát a obhájí si cenu za upgrade

Bohužel nemám. Deva Pro mě na papíře zaujaly prý o trochu rovnější frekvenčkou, R2R převodníkem a konvenčnějším vzhledem, celkově vzato je však vnímám jen za evoluci původních Deva. Kdybych už vlastnil originální Deva, Deva Pro bych spíš nekupoval a raději počkal, s čím Hifiman přijde v budoucnu.

zino333 píše:@MHOE: O zvuku píšeš veľmi striedmo. Ako by si ich teda hodnotil? Ja som na ne registroval pomerne dosť chvály. Od pár ľudí som registroval aj názor že by mali byť na drôte lepšie ako Sundara. Ako by si hodnotil ty?

V původním stavu celkovou kvalitou zvuku asi někde mezi HD650 a LCD2? Hrají fakt příjemně, nevnímám je (přes BlueMini R2R bluetooth versus klasická drátová sluchátka) jen jako "znouzectnost" nebo tak.

S eikon hybrid náušníky mi připomínají "bezdrátové HE-500/Verum1" v tom nejlepším slova smyslu:
Obrázek
Obrázek

P.S.: Přítelkyně říká, že "hrají skvěle". ;-)
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 28. 7. 2022 12:32

nevíte náhodou někdo, jestli tento nový BT modul lze použít na původní Devy místo starého?

jinak Devy mám už asi rok, nyní už je moc nepoužívám (měl jsem je do práce)
zvuk je v pohodě, jen pro mě trochu světlejší, takže na některé desky zapínám equalizér s mírným zesílením spodku
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 111a111 28. 7. 2022 15:05

Nový Bluemini vyzerá externe identicky, imo s pôvodnými Deva nebude problém. Problém ale asi bude ho samotný kúpiť.

inak Sundara Closed-Back Stealth
https://hifiman.com/products/detail/324
Susvara | HD 800 << Topping DX9
Etymotic ER4-XR; Samsung Buds2 Pro; AKG N400
B&W 805 D2 << Lyngdorf TDAI-2170
LG OLED65B7
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 28. 7. 2022 15:38

Ta Sundara-Closed je dobrá správa, tiež som to zaregistroval. Už len spraviť Sundara-BT-Closed a vykašlem sa na Sony WH1000-xx na doma.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 2. 8. 2022 13:51

SSakul píše:Nemáš náhodou po ruce srovnání s Hifiman Deva ? Zajímalo by mě, jestli je nějak výrazně ten r2r dac a stealth magnety znát a obhájí si cenu za upgrade

Obrázek

BlueMini vs BlueMini R2R:
- BlueMini je vybaven klasickým delta-sigma OS DACem, BlueMini R2R zase niche R2R NOS DACem. Opačné světy.
- BlueMini má o trošku zrnitější, vzdušnější, hloubkou prostoru sféričtější a celkově jakoby "vzdálenější" projev. BlueMini R2R naopak o trošku hladší, hutnější, hloubkou prostoru plošší a celkově jakoby "přítomnější" projev. Takže vzhledem k předchozí odrážce vlastně dle očekávání. Jinak toto youtube srovnání též docela sedí.
- K Deva i Deva Pro v původním stavu bych z pohledu zvukové synergie doporučil spíš BlueMini R2R. Vzhledem ke kvalitativní kategorii produktů bych však mezi oběma moduly nečekal víc než malé rozdíly.
- BlueMini samotný už koupit prý nelze, BlueMini R2R lze objednat přes oficiální support za $199+$20 shipping z Polska.

Obrázek

Deva vs Deva Pro:
- Jako hlavní rozdíl vnímám o trochu světlejší, cinkavější a pronikavější výšky Deva. U Deva Pro nic "nevyčuhuje".
- V hloubce basu nějaký menší rozdíl být může, ale nic zásadního. Záměna náušníků udělá větší rozdíl.
- Celková kvalita zvuku mi přijde srovnatelná, Deva Pro má možná o něco méně ploché výšky vlivem stealth magnetů.
- Oběma by vzhledem k širokému mostu slušely širší náušníky (viz mé eikon hybridy), aby lépe seděly na hlavě.

MHOE píše: - BlueMini R2R (přes USB i bluetooth) v klidovém režimu občas u Win11 na pár vteřin zašumí, na Androidu je vždy tichý.

To statické šumění se dle mého testování objevuje vždy, kdy je modul operačním systémem iniciovaný a přitom do něj nejde žádný nebo slabší zvukový signál. Není to nahodilý jev, lze jej snadno zreplikovat.

Dobrá zpráva je, že u BlueMini tento problém nevnímám. Přemýšlím, zda u BlueMini R2R nemůže být problém v kombinaci malého R2R převodníku a přílišného zisku (lze poznat např. na velmi hlasitý zvukových oznámeních modulu). Asi zkusím BlueMini R2R vyreklamovat za nový a uvidíme.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SSakul 2. 8. 2022 14:06

Díky moc za srovnání. Devy používá jen manželka a je s nimi relativně spokojená, i když dle popisu by se jí pravděpodobně projev Deva Pro s r2r líbil o něco více. Tak spíš pouvažuju nad změnou náušníků. To vypadá jako lepší volba i s hlediska lepšího usazení a pohodlí
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 1. 9. 2022 16:10

MHOE píše:
MHOE píše: - BlueMini R2R (přes USB i bluetooth) v klidovém režimu občas u Win11 na pár vteřin zašumí, na Androidu je vždy tichý.

To statické šumění se dle mého testování objevuje vždy, kdy je modul operačním systémem iniciovaný a přitom do něj nejde žádný nebo slabší zvukový signál. Není to nahodilý jev, lze jej snadno zreplikovat.

Dobrá zpráva je, že u BlueMini tento problém nevnímám. Přemýšlím, zda u BlueMini R2R nemůže být problém v kombinaci malého R2R převodníku a přílišného zisku (lze poznat např. na velmi hlasitý zvukových oznámeních modulu). Asi zkusím BlueMini R2R vyreklamovat za nový a uvidíme.

UPDATE:
Tak jsem prošel zdlouhavou reklamační procedurou a nakonec došel přesně k tomu, k čemu jsem předpokládal, že dojdu - nový BlueMini R2R modul se z pohledu šumění chová naprosto identicky jako předchozí BlueMini R2R modul. 8-)

No zaplaťpánbůh, že jsem k Deva Pro pořídil ten non-R2R modul, který je vždy perfektně tichý...

NOTE: Nový modul má v rámci sériového štítku označení "DEVAIII", zatímco ten původní měl označení "DEVAIV". Takže jsem vlastně oficiální cestou downgradoval. :D
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kuba4 1. 9. 2022 17:55

Mám zesák na upgrade v Casea, proto hraju jen na sluchátka. Dnes Sennheiser HD540II a Little Dot mkII.
Přílohy
20220901_175612.jpg
20220901_180149.jpg
Marantz CD-17, PM-16 Casea, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 23. 9. 2022 18:29

Aby se neřeklo, že apriori straním Hifimanům, po LCD-5kách domů přichází Audeze MM-500:

Obrázek

První dojmy:
- Gramáží na hranici únosnosti, most by váhu mohl lépe distribuovat. LCD-5 nebo Susvara zde ve značné výhodě.
- Od konvenčně vydutých náušníků jsem si sliboval více prostoru, pro mé uši je to však stále nedostatečné. :--
- Komfortní poslech nepodpoří ani po chvíli významný boční přítlak.
- Tonálně velmi podobné LCD-5kám - lineární bas, nasální (byť méně uřvané) vokály, potlačená vzdušnost výšek.
- Témbr slušný, významně však postrádám čistotu a konkrétnost vlajkové lodi. MM-500 zní tak trochu zahuhlaně.
- Prostoru pomáhají oproti 5kám méně vytažené vokály, naopak moc ne ona inherentní zahuhlanost, zadušenost.
- Technicky vzato to na upgrade z LCD-X moc nevidím, bude to spíš fifty-fifty. LCD-5 jsou významně dál.

Zatím jsem popravdě zklamaný, na MM-500 nevidím vůči cenovce nic výjimečného. Že by podobná situace jako kdysi, kdy mi LCD-4ky připadaly o parník lepší než cokoliv pod nimi od Audeze? V přímém srovnání popravdě preferuju i své modnuté Deva Pro, byť čistě technicky vzato jsou MM-500 o trochu kvalitnější.

Dám tomu pár dní, ale pokud se dojem nezlepší, tak plnohodnotnou recenzi tentokrát oželím... :hm
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 21. 10. 2022 17:56

IMG_2521.jpg
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 22. 10. 2022 20:11

IMG_2525.JPG
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 22. 10. 2022 21:38

zino333: blahopřeju ! :tleskani Ta první fotka mě zmátla, myslel jsem, že Meze plánují vydat nějaký nový model, a hrají tu trapnou hru, co jsme viděli již nesčetněkrát ! Takže - jak bys porovnal nový přírůstek s Empyreany ? Má to vůbec smysl ? Nějakou dobu jsem o 109 Pro taky uvažoval.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 23. 10. 2022 00:53

Ahoj zino! Taky by mě zajímal záměr koupě 109 Pro. A srovnání s Empyrean. Test dynamické versus planární konstrukce sluchátek ze země vampýrů-vampyrean? Sám bych tohle viděl jako otevřený upgrade Meze 99, ale neslyšel jsem, jen vařím z vody...
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků