Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MHOE 24. 9. 2021 17:26

Ano, rovnako s CRBN - chceš najít quote, nebo mi budeš opět věřit? :D

(Spoiler: V případě LCD-5 hledej na Head-Fi, v případě CRBN na Head-Case. A ano, je to dealbreaker i pro mě.)
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 24. 9. 2021 17:56

Tak bych to neřešil a koupil Anker Life Q30. Za šedesát eurónů hrají stejně, jako zdrojová nahrávka - blíže zde https://youtu.be/Ouqfonq4gos . Koupil bych si jich deset, a pokud by se sluchátka pokazila, nebo odešly náušníky, tak bych je vyhodil, a sáhnul po dalších. Za ušetřené peníze bych vyrazil na cestu kolem světa (s několika Q30 - pro jistotu) 8-)

111a111: Olafa v tom kopfhérer butiku ve Vídni už asi neuvidíš :-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 24. 9. 2021 19:40

Já už jsem to tady asi několikrát zmiňoval a už jsme se skrz to i dohádali, ale já vůbec nevěřím měřením Crinacle. Na některých konkrétních sluchátkách naměřil dost odlišné věci, než na kterých jsme se shodli s jedním zdejším členem. Pravda, jednalo se o IEM.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 24. 9. 2021 19:56

Crinacla fakt nemám rád. Ale v tom měření LCD 4 bych mu věřil. To, co předvádí Audeze v rovině konzistentnosti zvuku jejich sluchátek, je do nebe volající nehoráznost! :/
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 24. 9. 2021 20:14

Nu, kdoví, zda totéž nebudou předvádět s LCD-5 ? Jinak, Resolve se nechal před odjezdem na CanJam 2021 slyšet, že tam LCD-5 vyzkouší, a tedy příští týden můžeme čekat jeho první postřehy. Samozřejmě, otestuje také další novinky, jako Hifiman Deva Pro (obsahuje Hifimanem vyvinutý DAC Himalaya), asi nové Hifiman Arya se stealth magnety, Dunu Falcon Pro a Zen Pro a další. Poslední CanJam se konal v únoru 2020.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 24. 9. 2021 21:26

Dunu Falcon Pro by mě zajímaly. Dunu DN2000J byly moje první pořádný IEM. A nástavce Dunu, tedy SpinFit jsou jedny z mých nejoblíbenějších. Považuju Dunu ve sluchátkovém světě za jednu z nejvlivnějších firem vůbec, ale spíš skrz příslušenství. A to jsem málem zapomněl na svůj stříbrný kabel Dunu Blanche...
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 24. 9. 2021 21:40

Resolve je už měl možnost slyšet, a říkal, že zní skvěle.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 25. 9. 2021 23:23

Na Head-Fi se už objevují fotky z CanJamu. Jen pro ilustraci přikládám jednu s několika známými tvářemi - zcela vlevo jsou recenzenti z headphones.com Andrew Park (Resolve - v čepičce) a s kamerou Grover Neville, oba na stánku Ampsandsound, jehož majitel Justin Weber (tetovaný muž v bílé roušce) právě s někým hovoří. Výsledkem spolupráce headphones.com a ampsandsound.com je elektronkový sluchátkový zesilovač Forge ( https://youtu.be/P4LG81m2J7k , https://youtu.be/yW_DtK8HL3A ).

Obrázek
Naposledy upravil introvert dne 26. 9. 2021 08:57, celkově upraveno 1
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 26. 9. 2021 07:44

martas38 píše:Dunu Falcon Pro by mě zajímaly.

Na CanJamu je prodávali se slevou, bohužel se mi nepodařilo dešifrovat za kolik. Ale ty gumové rukavice naznačují, že lidé z Dunu nenechávají nic na náhodě :-)

Obrázek
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 111a111 26. 9. 2021 13:27

Dúfam že tam sú aj Stax X9000
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 26. 9. 2021 13:45

I kdyby tam tato sluchátka měli, k čemu by Ti to bylo? Snad bys nevěřil tomu, co napíše jakýsi baťůžkář po desetiminutovém poslechu v hlučném prostředí .. Jak vypadají je známo, na to, jak zní, si musíme počkat, minimálně na první seriózní recenze
Naposledy upravil introvert dne 26. 9. 2021 14:16, celkově upraveno 1
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lithrai 26. 9. 2021 13:48

111a111 píše:Dúfam že tam sú aj Stax X9000

Vraj ich nestihli poslať...
DAP: iBasso DX240+Amp8MKII, Dethonray DTR1 Prelude, Audio-Opus Opus#1
IEM: Hidition New Tears 6, ThieAudio Monarch MKII, Alclair RSM Quad
Desktop: RME ADI-2 DAC FS, HP: Mr.Speakers Aeon Flow Closed, F-CANS AURA
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 26. 9. 2021 13:56

introvert: Falcon Pro se prodávají za 220USD, ZEN Pro za 900USD. Těžko říct, jestli to odpovídá poměru cena/výkon. U DN2000J jsem přesvědčený, že byly alespoň z počátku silně předražené, mám pocit, že po vydání stály kolem 400USD.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 26. 9. 2021 16:05

Než se dostanu ke CanJamu, krátká odbočka ohledně sluchátkové seance s přítelkyní z tohoto týdne. Její postřehy relativního laika mi vždy připadají velmi zajímavé a názorykalibrující!

Pro zajímavost pár výstupů:
- Původní Susvara náušníky jí zvukově nesedí. (Příliš zhlazený, hebký, "neživoucí" zvuk.)
- Sedí jí k nim dva stejné sety náušníků jako mně. Z nich však preferuje Dekoni TH900 Elite Hybrid, já ZMF Eikon Hybrid.
- Susvara jí sice zní výrazně detailněji a čistěji, za nejpřirozenější ("nejnormálnější") však stále považuje Auteur.
- HE-6 označila v přímém srovnání za "znouzectnost", krom údernosti basu prý oproti Susvara/Auteur duu moc nenabízí.
- Byť není "hifista", rozdíly mezi sluchátky i náušníky vnímala dramaticky. Občas snad pomalu víc než já sám.

Zamýšlel jsem se nad tím optikou skvělého historického psychologického pojednání a shrnutí vnímání dynamického vs magnetostatického zvuku od Resolve... a vlastně mi došlo, že na té její preferenci pro Auteur něco je. Že ty ZMF opravdu zní "normálně" v tom dobrém slova smyslu. Vyváženě a uvěřitelně, přestože ne technicky dokonale nebo "úžasně".

A došlo mi též to, že můj "sweetspot" bude nakonec asi někde mezi dynamickým a planárně magnetickým zvukem. Že vlastně svým způsobem vyhledávám dynamická sluchátka s "planárně magnetickým basem a hladkostí" (aka Auteur), respektive planárně magnetická sluchátka s "dynamickou texturou a živostí" (aka HE-6). Podaří se mi jednou narazit na ve všech ohledech přesvědčivý hybrid těchto dvou světů? :hm

=========================

CanJam příspěvky se zájmem pročítám a určitě ještě budu. :-) Z toho, co jsem zatím postřehl, mě zaujaly pozitivní ohlasy na Audeze CRBN. Možná je to absencí těch nových Stax, možná jsou skutečně něčím výjimečné... kdo ví. Čekací doba při objednání je však už nyní přes čtvrt roku, bez ohledu na promo z CanJamu! :shock:

Taky mě zaujala fotka circumaurálních Raal sluchátek (asi ne zcela finální verze):
Obrázek

Krom toho Audeze LCD-5 zatím vcelku válí - lidi jsou asi paf z toho, že oproti svým předchůdcům nezní ani náznakem temně. No je mi otázkou, zda to Audeze trošku nepřehnalo a tedy už nebudou moc "bright".

DCA Stealth se dle očekávání spíš propadají. Podle mě jim moc nepomohla extrémní cenovka spolu s marketingem ve smyslu "uzavřená konstrukcí, otevřená zvukem", neboť je teď všichni staví vedle open-back vlajkových lodí v dané či vyšší cenové kategorii... což je tak trochu jejich "instakill".
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 111a111 26. 9. 2021 17:38

No tak môžeš skúsiť AMT HEDD, ribbon LCD-R
Naposledy upravil 111a111 dne 26. 9. 2021 18:30, celkově upraveno 1
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků