Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod The Wolverine 23. 11. 2018 11:14

LCD-X.jpg

Už asi 3 měsíce si užívám poslech Audeze LCD-X. Ve srovnání s HD 800 mají Audeze lepší basy a tady musím poznamenat, že lepší basy jsem dosud neslyšel. Na rozdíl od německého kolegy je basů dost i na tvrdší žánry a přitom neztrácí ani technicky. Pásmo středů mají Audeze vykreslené velmi přirozeně, což je v kontrastu s techničtějším a mírně uměle působícím podáním HD 800. Vokály je radost poslouchat pro věrné podání barvy hlasů. Kupodivu také více vyniknou kytary ve srovnání s HD 800, které měly pásmo vyšších středů malinko upozaděné relativně ke zbytku spektra. Výšky jsou hladké a nejsou tolik dominantní, ale přesto s sebou nesou dostatek informací, aby LCD-X mohly nabídnout výborné podání prostoru. Separace jednotlivých nástrojů je na tak skvělé úrovni, že podle mě LCD-X předčí v tomto ohledu i HD 800. Audeze tak nabídnou sice o něco menší prostor, ale s lepším rozmístěním muzikantů na scéně. HD 800 mají projev vzdušnější, ale LCD-X kupodivu nezůstávají výrazně pozadu a spíše sází v tomto ohledu na větší uvěřitelnost. Největší devizou výšek LCD-X je to, že přes svou technickou kvalitu nikde nevadí a člověk nemá někdy pocit, že v mixu jsou některé nástroje (Hi-hat) zbytečně zvýrazněné. Co se týče detailnosti a dynamiky, tak tyto aspekty jsou u obou modelů na skvělé úrovni. Na některých nahrávkách zní HD 800 o kousek lépe díky svému světlejšímu, techničtějšímu, vzdušnějšímu podání a většímu prostoru. Ale většina nahrávek se příjemněji poslouchá s LCD-X, aniž by měl člověk pocit, že je o něco ochuzen. A to je právě ten důvod, proč jsem si nakonec nechal Audeze a Sennheiser šel do světa – nemusím selektovat nahrávky, aby je sluchátka dobře zahrála jako v případě HD 800, ale co jim předhodím, je s LCD-X radost poslouchat. HD 800 tak vidím spíše jako další sluchátka do sbírky, pokud někdo hledá ten největší prostor a světlý, až mikroskopicky detailní projev. A má k nim adekvátní sestavu, protože na rozdíl od LCD-X, které hrají obstojně skoro ze čehokoliv, potřebují HD 800 co možná nejlepší železo vybrané právě pro ně.

V otázce komfortu vyhrávají HD 800. Jsou lehčí, náušníky a most z příjemného materiálu a mají opravdu prostorné mušle. LCD-X v této nejnovější revizi s ocelovým mostem a koženým páskem jsou na tom v oblasti komfortu řekl bych dostatečně, tj. nějaký tříhodinový poslech s nimi lze zvládnout. Kožené náušníky jsou bohatě polstrované, sluchátka sedí velmi jistě na hlavě a nikde nic netlačí. Jediný problém je vysoká váha sluchátek.

LCD-X používám s kabelem Forza AudioWorks Claire HPC Mk2, který jsem měl původně pro HD 800. Musím říct, že rozdíl ve srovnání se stock kabelem je velmi malý. Rozdíl vnímám asi tak, že s Forza kabelem jdu na koncert stejné kapely, akorát se koncert odehrává ve větším sále a já sedím o pár řad dál, což je v případě Audeze malé, ale přesto vítané zlepšení. Nicméně musím říct, že stock kabel dodávaný teď k LCD-X je opravdu vynikající jak zvukem, tak provedením a komfortem užívání a nemyslím, že je nezbytně nutné ho měnit.

Zbytek sestavy zůstává stejný, tedy DAC Schiit Bifrost s čipem AK4490 a Gen2 USB a sluchátkový zesilovač Schiit Asgard 2. Co se týče kabeláže, tak jsem postupně přešel na Schiit kabely, tedy používám Schiit PYST USB (Straight Wire USB-Link) a Schiit PYST RCA (Straight Wire Concerto II).

Jako druhá sluchátka používám svoje oblíbené Grado RS2e, ke kterým jsem pořídil nový stojánek König & Meyer 16075.
Grado RS2e.jpg
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 23. 11. 2018 12:38

A nevieš sa trochu rozpísať aj s tými Grado? Nikdy som ich nepočul. O:-)
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 23. 11. 2018 21:01

LCD-X jsem chvíli obdivoval v audigu, a po Gradech jsem taky pokukoval. Nakonec jsem couvl. Asi se brzy podívám do Audiga s přenáušníkovanými HD540kami a poslechnu si LCD-X znovu.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibormi 24. 11. 2018 15:04

The Wolverine píše:DAC Schiit Bifrost s čipem AK4490 a Gen2 USB

Hej kdy budeš dělat upgrade na gen 5 usb? Hodiny jsou moooc důležitý!
+1 za Forza kabely a lepší podání prostoru :-)
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 25. 11. 2018 12:54

zino333: Můžu to zkusit, ale nejsem si jistý výpovědní hodnotou, Grado se musí slyšet. Spodní pásmo je hlavně o středobasu, který je sice rychlý, kontrolovaný a s dobrou texturou, ale je tak trochu izolovaný, tj. dole mu chybí rozsah a směrem nahoru slyším, že je lehce oddělen od nižších středů. Právě střední pásmo bylo a je chlouba Grado, hlavně kytary jsou skutečný zážitek. Výšky jsou spíš výraznější, ale kupodivu neotravují jako beyerdynamic nebo někdy HD 800. Co se týče prostoru, tak zaujmou spíš bezkonkurenční vzdušností než velikostí a separací. Šířka scény je sice dobrá, ale hloubku moc neumí. Oproti nižším modelům, mají RS2e mírně teplejší projev. Přidávají na objemu i rozsahu basů, mají hutnější středy a uklidňují výškové pásmo. Stále si však zachovávají typický charakter Grado. Největším rozdílem RS2e oproti řadě Prestige je podle mě znatelně lepší dynamika (hlavně makro) a separace nástrojů (scéna je mnohem přehlednější). U sluchátek Grado je důležitý komfort, přes který se někdo nedokáže přenést. Já je dokážu mít na hlavě i dlouhé hodiny. Zásluhu má na tom hlavně jejich hmotnost - neváží skoro nic. Na výběr jsou tři velikosti náušníků. Zpracování kombinuje vybrané materiály jako dřevo a kůži s vyloženě levnými jako plast a molitan. Nevýměnný, nepoddajný kabel s redukcí na velký jack je za trest. Objektivně se dle mého jedná o lehký nadprůměr, subjektivně RS2e určitě patří do mých Top 3 nejoblíbenějších sluchátek.

tibormi: Zatím o tom neuvažuju. Upgrade na Gen 5 prý zvuk znatelně vylepší, ale mě to teď prostě nějak netankuje.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 30. 11. 2018 14:41

Tak jsem se konečně rozhoupal k něčemu, co bylo v plánu již delší dobu...

Obrázek

... a sice k pokračování svých snah o sluchátková měření.

Vyfocená sestava se skládá z laptopu, Schiit Fulla 2 (DAC a sluch. zesilovač) a MiniDSP EARS (měřící "hlava" s vestavěnými mikrofony a ADC). Propojení komponentů obstarávají dva USB kabely. Měření jsou ze SW strany podpořená REW programem. Zkrátka jednoduchý setup, který zajistí zábavu během dlouhých zimních večerů.

Mezi mými cíly je mít možnost prověřovat stav sluchátek, získavat kontinuální feedback při provádění modifikací sluchátek a také si být schopen ještě efektivněji vytipovávat "neutrálně znějící" sluchátka. K tomu poslednímu si chci vyvinout svoji vlastní kompenzační křivku frekvenční odezvy. K tomu mi doufám dopomohou mé současné PMx2 a LCD2C (vegan), navíc jsem si za tímto účelem vytipoval a objednal HD650ky a DT880 (600ohm). DT880ky dorazí zítra ráno, HD650 jsou již doma. V případě potřeby mám po ruce ještě Fostex TH7 a Sennheiser HD558.

Bude určitě trvat, než se se vším v detailu seznámím. Zvlášť když uvážím, že mohu teoreticky měřit i jiné typy sluchátek než over-eary. Sestava je však zprovozněná, funkční a parádní, takže jsem už teď nadšen. :-)

Obrázek
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 30. 11. 2018 16:51

@The Wolverine: Vďaka za popis. Určite keď budem mať príležitosť, vypočujem si. Mne je tak nejak sympatické ako ľudia opisuju ich zvuk.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 1. 12. 2018 12:58

@MHOE:
Pěkný :-) , jak hrají HD 650 ze Stratusu?
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 2. 12. 2018 19:25

Priznam se, ze az dnes jsem se k HD650kam dostal ve smyslu reprodukce jineho nez testovaciho signalu. :-)

Potreboval bych asi vic casu, zneji mi vsak na Stratusu jako typicke HD650ky - se spickove vyrovnanym pasmem od strednich basu po nizsi vysky, s tendenci k sedivosti v pozadi a mazlosti v basech. Nemaji vzdusnost HD800 a jinych modelu, na druhou stranu Stratus dokaze Senny trochu ozivit ("vyplnit") v basech. Basshead sluchatka z nich nikdy nebudou, avsak cim vyssi vystupni impedance, tim plnejsi a dynamictejsi dojem z nich subjektivne mam. Utlumene nejhlubsi basy prestavaji byt zavaznym problemem. Coz treba pro me je velmi vitane, nebot v minulosti mi na nich vice prezence v basu chybelo, prisla mi prilis mid-centric.

Da se rict, ze Sennum elektronky sedi, i Valhalla 2 byla subjektivne libivejsim partakem oproti tranzistorakum. Nejedna se vsak o zvukovou transformaci, spis o optimalizaci pro ty, kteri maji zvuk HD650tek v oblibe.

Zaujala me vsak synergie DT880tek s elektronkami. Zni mi takto subjektivne az prekvapive fajn, typicky "metalicky" tembr Beyeru je pryc. Ono pokud pominu jejich "kopec" zhruba kolem 10kHz, jedna se o prekvapive vyrovnana sluchatka, o hladke frekvencni odezve. Rekneme "HD650ky pro milovniky vysek", kdyz to zjednodusim? :) Tady mi vyhody elektronek prijdou zjevne, krom korekce tembru a celkoveho zjemneni ostrosti dokazi vybudit dodatecne decibely v basech a tim sluchatka ucinit tonalne vyrovnanejsi.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 2. 12. 2018 20:03

Mas to presne obracene nez ja,nebo mnozi dalsi. Hd 600 se mi vzdy jakztakz libily,650 jsem kvuli prebasovani ihned zavrhl. 660s uz zase moc pekny poslech.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 2. 12. 2018 20:45

Já třeba preferuju HD 650 před 600 i 660 S.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 2. 12. 2018 20:47

HD650ky nejsou dle meho nazoru prebasovane (byt maji lehkou tendenci k durazu na stresobasech). A nejsem si vedom smyslupne provedeneho mereni, ktere by prebasovanost prokazovalo. Problemem HD650tek je spis kvalita basu ve spojeni s poklesem frekvencni odezvy ve vyskach. HD650ky proto mohou pusobit potemnele a mazle. V tomto ohledu HD600 a HD660S nabidnou "beznejsi" podobu prednesu a tudiz chapu, ze je mnozi budou preferovat. HD600 mam tez rad.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibormi 2. 12. 2018 21:30

Hej tak Black Friday se vydařil.

Z Anglie za dobrú cenu a jsem mile překvapen! Krásna separace, slušné rozlišení a celkem vyrovnané podáni s hlasama trochu vepřed. Přesne jak to mám rád. Hlavně na domáci sestavě radost poslouchat :)

um pro 30_2.jpg
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 2. 12. 2018 23:26

For mhoe: jenze jak uz to tak byva,nakonec jsem skoncil u pomerne vzdusnych a tebou testovanych dt 880.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Alphi 4. 12. 2018 14:04

Vám to tu trochu nabourám low costem. :-) Je pro mě fakt těžko uvěřitelný, co se dá dneska za tak mrňavej peníz ($35 Vlašák V2s + $59 OURART ACG) pořídit.
Přílohy
sestava.jpg
Přineste mi šekovou knížku a paní krtkovou.
Alphi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků