Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Houbičkar 9. 9. 2021 18:17

Pokud se Audeze skutečně připlazí s novým modelem (a ten ať pak pro mne za mne nese název třeba LCD 4 a půl), jistě nebude jejich prioritou držet cenu, či ji dokonce snížovat. Poletí to raketově nahoru ostatně jako vše (veškeré vstupy se zdražují přímo nehorázně), takže žádný populismus a lidumilství nečekám. Váhu dolů a pokusit se o lehce vyrovnanější chárku (aneb mírně ufouknout bas), to by bylo asi všeobecné doporučení.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 9. 9. 2021 19:24

111a111 píše:Inak Audeze CRBN má vraj úplne tragickú dostupnosť, EU importer/distributor doteraz dostal jediný kus.

Asi upřednostňují oddělení v nemocnicích, kde mají tu magnetickou rezonanci .. Ale určitě ne v českých, tam dávají při MR vyšetření mozku pacientům místo sluchátek Audeze molitanové špunty do uší.

-- 9. 9. 2021 20:28 --

pavel1756 píše:Moc dlouho ne (sotva 10 minut). Ale i za tu krátkou dobu mi byly ve srovnání s Empyrean/Elite dost nepohodlné a zejména pak právě těžké. Tuším, že váží více než 700 gramů...

Mají vážit 612 g, což by tak odpovídalo. Meze Empyrean 430 g.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 11. 9. 2021 08:22

introvert píše:A jak dlouho ? S LCD-X bych řekl nemůžou být v tomto ohledu vůbec žádné problémy .. Třeba HE-6 nebo HE-500 váží půl kila, a v podstatě nevím, že je mám na hlavě.

Není půl kila jako půl kila. HE-500 nebo HE-6 jsou s dobře vytvarovaným hlavovým mostem (skrze kovovou výstuž uvnitř mostu, která je k tomu uzpůsobená) subjektivně překvapivě v pohodě. Když člověk ještě ubere na hmotnosti odděláním vnějších mřížek a vymění původní velour náušníky za nějaké komfortnější, tak už si v podstatě není moc na co stěžovat.

U Audeze to bylo vždy komplikovanější - velký boční přítlak, macaté celokožené náušníky vykloněné do výrazného úhlu, nicmoc hlavový most, váha ještě výš než Hifimany. Poslední roky se to trochu zlepšilo, ale dát si na hlavu LCD-4ky je pořád tak trochu jako si na ni hodit cihlu. LCD-X a LCD-3 na tom jsou o trochu líp, ale pořád žádná hitparáda.

A moderní Hifimany? Ty Audeze z pohledu komfortu totálně zabíjí.

introvert píše:Mají vážit 612 g, což by tak odpovídalo. Meze Empyrean 430 g.

Váha Audeze sluchátek se v průběhu času vcelku měnila. U zcela původních LCD-X, které znamenaly premiéru těch jejich "fazorů", to 700 g klidně mohlo být.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 11. 9. 2021 10:06

Ja som zrovna včera večer mal po dlhšej dobe sedenie s mojimi LCD-2C. Priznám sa, že dlhšie na ne sadal prach, lebo Empyrean. No včera sa mi nechcelo vyťahovať kufrík a na pár hodín som si pripomenul prečo tie 2C-čka ja tak veľmi mám rád.

Okrem toho som sa aj hral s nastaveniami HQPlayer a mám pocit, že ešte nikdy som tak zreteľne nepočul rozdiely v použitých filtroch ako včera. Nakoniec som skončil v nastavení ako je na scrennshote a LCD-2C mali v tomto nastavení veľmi fajn soundstage a vyrovnaný a prirodzený prejav bez niečoho čo by mi na zvuku nejak extra vadilo.

Snímka obrazovky 2021-09-11 o 11.01.46.png


Dlhšiu dobu som znovu premýšľal, že LCD-2C predám, no opäť sa im asi nebude vôbec chcieť ísť z domu. Mne ich tonalita nesmierne vyhovuje.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibormi 13. 9. 2021 09:16

Hi lidi, ktorí čakáte na Grado Hemp, minulý týždeň som vôbec nemal čas čítať správy a zakončil som ho ťažkým víkendom ... xD Tak prosím ešte o strpenie do konca týždňa, niekomu sa, snáď v piatok, ozvem, díky :)
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 111a111 15. 9. 2021 19:04

Jeeej jubilejná 10. farba Empyreanov. Alebo tak nejak, už som stratil prehľad, každopádne to už musí byť viac možností než Airpods Max.
https://headphone.shop/product/meze-emp ... rk-mystery
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 15. 9. 2021 19:35

O tom jsem tady už nedávno psal, jedná se však o Elite a ne o Empyreany. :-)

Příspěvek, který linkuju, tak nějak shrnuje vše podstatné. Zároveň se však ukazuje celkový zmatek a nedomyšlenost kroků Meze, kdy se z revize Empyreanů na poslední chvíli rozhodli udělat standalone produkt (Elite).
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 16. 9. 2021 07:03

Stax SR-X9000
Obrázek

Zajímavé detaily:
- Duchovní nástupce původních SR-Omega (mesh-stator měniče) s inovacemi novějších produktů (hlavně SR009(S))
- O 20% větší povrch membrány oproti SR009S
- Celokožené náušníky (na rozdíl od kůže-koženka hybridu u SR009S)
- Praktický shodná hmotnost se SR009S
- Zřejmě lepší ergonomie hlavového mostu

Předpokládaná cena v EU:
6500-7000 EUR (cca 6850 EUR v dánském e-shopu)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Let's discuss!
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Filip4 16. 9. 2021 07:27

Jako docela překvapení, hlavně tím že bude o 20% větší povrch membrány, to si myslím že hodně pomůže nízkým frekvencím na což si stěžuje většina lidí třeba u 009, taky zároveň s tím to bude asi chtít špičkový zesilovač pro maximální potenciál. Jsem moc zvědavý na výsledky až to někdo změří.
Domácí magnetoplanární sluchátka:
https://forum.avmania.zive.cz/viewtopic.php?f=1712&t=1328551
Filipovy DIY dynamická sluchátka:
https://forum.avmania.zive.cz/viewtopic.php?f=1712&t=1329987
Filip4
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 111a111 16. 9. 2021 07:31

No krása, odpojitelný kábel, kovový most. Cena... Aspoň že to není na úrovni HE-1 a podobnej exotiky.

Nevidím ale ešte žiadne recenzie ani užitočné dojmy.
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 16. 9. 2021 07:40

111a111 píše:Jeeej jubilejná 10. farba Empyreanov. Alebo tak nejak, už som stratil prehľad, každopádne to už musí byť viac možností než Airpods Max.
https://headphone.shop/product/meze-emp ... rk-mystery


Ve skutečnosti jich je pouze pět. :D
Původní Gun Metal, potom Black Copper a Jet Black, a nakonec dvě speciální edice, německá "celo-černá" a Phoenix.

MHOE píše:O tom jsem tady už nedávno psal, jedná se však o Elite a ne o Empyreany. :-)

Příspěvek, který linkuju, tak nějak shrnuje vše podstatné. Zároveň se však ukazuje celkový zmatek a nedomyšlenost kroků Meze, kdy se z revize Empyreanů na poslední chvíli rozhodli udělat standalone produkt (Elite).


Původně se skutečně počítalo s názvem Empyrean Elite. Tomu svědčí nejen Antoniovi náznaky na sociálních sítích, ale též provedení krabice a kufru nesoucí označení Empyrean Elite. O tom jsme tu už nakonec nedávno hovořili. Ještě bych dodal poslední střípek, o kterém se asi nikde nepsalo, a tím je kartička se sériovým číslem a datem výstupní kontroly, která je součástí balení. Moje Empyrean měly na té kartičce EMPGM248. Tedy "EMP" jako Empyrean a "GM" jako označení barvy Gun Metal. No a u modelu Elite tam mám EMPSLV170. Takže Silver Empyrean, ani náznak slova "Elite"...

To, že se na poslední chvíli rozhodli pouze pro označení Elite, působí opravdu dost zmateně, ale jejich krok chápu. Vedle názvů Empyrean Black Copper, Empyrean Jet Black a Empyrean Phoenix by Empyrean Elite vypadala jen jako další barevná verze Meze Empyrean.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 16. 9. 2021 08:50

Ať už jsou SR-X9000 jakékoliv, téměř určitě "vypálily rybník" CRBN. Místo toho, aby Audeze reálně nastartovalo produkci CRBN a tedy pro svůj nový produkt včas vytvořilo věhlas na trhu, teď už jen může (marně) doufat, že se oči potenciálních kupců neobrátí směrem k těm novým Staxům. V této cenové a produktové kategorii bude totiž jen málo těch, kteří by šli do Audeze jen proto, že to jsou Audeze.

Je možný, že se Audeze o Staxech zákulisně doslechlo... a tedy se snažili CRBN představit tak rychle, jak jen to šlo.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kuba4 16. 9. 2021 09:41

Ty nové Staxy budou v EU do 6000Euro. Ale i tak je to pálka jako prase.

Jsou taky nové Harmonicdyne, Poseidon.

https://harmonicdynecomingsoon.linsoul.com/
Marantz CD-17, PM-16 Casea, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 16. 9. 2021 10:17

Do pár rokov sme na 10 000€ za totl modely. :)
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod linecur 17. 9. 2021 07:10

Měl bych prosím skromný dotaz, lze Senny HD800 případně Audeze LCD2 "uživit" z výstupu DAC převodníku, abych byl přesný - Benchmarku DAC1 nebo je to jednoznačně na vlastní amp? Díky ;-)
linecur
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků