Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zarkow 29. 11. 2021 09:40

Zkoušel jsem je v Audigu loni v lednu, zda to již byla verze 2020 nebo ta starší ale upřímně nevím.
zarkow
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 29. 11. 2021 09:53

V Audigu měli k poslechu pouze ten starší model.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zarkow 29. 11. 2021 11:12

Bylo to v Brně a jednalo se o nový kus z krabice, modelový rok netuším. Přišly mi na vyšších středech moc výrazné a hlavně "tenké". Tehdy jsem měl Shure 940 a i proti nim to šlo znát. Beru, že nebyly rozehrané, ale i tak mi neseděl.
zarkow
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 29. 11. 2021 11:14

U Sundar došlo v roce 2020 k významné revizi, která přinesla zřetelně lepší zvuk. Krom toho, je třeba si uvědomit, že planární sluchátka mají jiný charakter zvuku, než dynamická.

-- 29. 11. 2021 11:26 --

pavel1756 píše:HiFiMAN sluchátka mají obecně problém s tím, že na úkor celkové přirozenosti zvukové reprodukce tlačí do popředí co největší detail. A týká se to jak základních modelů, tak i těch nejvyšších, tedy Susvar či Shangri-La Sr.

Nejde o problém, nýbrž o otázku osobních preferencí. Někteří se kupříkladu domnívají, že sluchátka Shangri-La jsou lepší, než HE-1 ( https://youtu.be/fp5hF0hMQxo )
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tibormi 29. 11. 2021 11:29

Lepší, horší ... Vždy je to o osobných preferenciách. Moje Ery sú frekvenčne vyváženejšie, s otvorenejším zvukom, ale ja blázon napriek tomu preferujem uzavreté, basovejšie WP900-ky s menšou scénou :)

-- 29. 11. 2021 11:30 --

Presne tak introverte :D
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 29. 11. 2021 13:48

introvert píše:
pavel1756 píše:HiFiMAN sluchátka mají obecně problém s tím, že na úkor celkové přirozenosti zvukové reprodukce tlačí do popředí co největší detail. A týká se to jak základních modelů, tak i těch nejvyšších, tedy Susvar či Shangri-La Sr.

Nejde o problém, nýbrž o otázku osobních preferencí. Někteří se kupříkladu domnívají, že sluchátka Shangri-La jsou lepší, než HE-1 ( https://youtu.be/fp5hF0hMQxo )


Shangri-La Sr. jsem slyšel a musím říct, že jsem by spíš zklamán. Má monumentální prostor a obrovský detail středového pásma. Nicméně naprosto postrádá údernost basů, což je obecně problém elektrostatů. A stejně jako další elektrostaty, má nepřirozené vyšší středy a výšky. Konkrétně ty vyšší středy místo aby byly syté a úderné, jsou měkké a jako by se jejich textura úplně rozpadala snad až na molekuly. Za mě jsou teda určitě lepší Susvary, byť mají menší hudební scénu.

HE-1 jsem zatím neslyšel. Ale pokud je Shangri-La skutečně lepší, tak jej snad raději ani slyšet nechci. :lol:
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 111a111 29. 11. 2021 16:56

https://soundnews.net/headphones/full-s ... ra-review/

No keď príde ten Topping *AHB2*, asi ho fakt skúsim. Mám dojem že aj predchod z 2V SE na 5V balanced im nezanedbatelne prospel
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod haweckO 29. 11. 2021 17:52

pavel1756 píše:Shangri-La Sr. jsem slyšel a musím říct, že jsem by spíš zklamán. Má monumentální prostor a obrovský detail středového pásma. Nicméně naprosto postrádá údernost basů, což je obecně problém elektrostatů. A stejně jako další elektrostaty, má nepřirozené vyšší středy a výšky. Konkrétně ty vyšší středy místo aby byly syté a úderné, jsou měkké a jako by se jejich textura úplně rozpadala snad až na molekuly. Za mě jsou teda určitě lepší Susvary, byť mají menší hudební scénu.

HE-1 jsem zatím neslyšel. Ale pokud je Shangri-La skutečně lepší, tak jej snad raději ani slyšet nechci. :lol:


btw, ako dlho si počúval ten Shangri-La Sr. systém? alebo si ho nebodaj mal zapožičaný na doma?

:-))
haweckO
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 29. 11. 2021 18:00

Cca hodinu a půl. Pro srovnání jsem měl k dispozici Focal Utopia a k tomu jen iPhone s Apple Donglem a upřímně říkám, realističtější zvuk podaly právě Utopie připojené k mobilu. :lol: :lol:
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 29. 11. 2021 18:04

pavel1756 píše:Cca hodinu a půl. Pro srovnání jsem měl k dispozici Focal Utopia a k tomu jen iPhone s Apple Donglem a upřímně říkám, realističtější zvuk podaly právě Utopie připojené k mobilu. :lol: :lol:

Ještě že pan Hifiman nečte tohle fórum :D
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bessinka 29. 11. 2021 19:13

pavel1756 píše:Cca hodinu a půl. Pro srovnání jsem měl k dispozici Focal Utopia a k tomu jen iPhone s Apple Donglem a upřímně říkám, realističtější zvuk podaly právě Utopie připojené k mobilu. :lol: :lol:

+ Dobrý pocit ušetřeného milionu. :tleskani
Aurender N100H>Qobuz>RME adi-2 Dac fs>Cayin HA-6A>Hifiman HE1000v2>Forza Noir Hybrid HPC>JCat USB isolator>USB Audioqest Carbon>EMI filtr 230V-DC filtr Custom>Ifi silencer LAN
bessinka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 29. 11. 2021 19:35

Jako chtít za takový nedodělek mega a půl? To je absolutní nesmysl. :pozor :pozor
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rada25 29. 11. 2021 20:05

přidám se do debaty-nedávno jsem měl možnost přímého srovnání hd 600 a mou vlastněných hifiman deva...které jim,dle mého názoru,dali technicky pěkně na p.del.ikdyž jak píšete,někomu vyhovuje tmavší,pohodové,ikdyž ne tak detailní zvukové pojetí sennheiserů.
no asi jsem prostě hifiman blázen,ikdyž zrovna zmiňované sundary mě jako jedny z mála hifimanů vůbec neoslovily...jinak k anandám a devám se mi podařilo sehnat přímo z hifiman shopu za krásných cca 26K open box hifiman Arya.zatím rozehrávám,dojmy-bude-li zájem,přiblížím cca za 2 týdny.
na ven:ibasso dx160, ibasso it04,
doma:aune s6 pro,aune s7 pro, hifiman Ananda,Deva,Arya
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 29. 11. 2021 20:13

Rada25: gratuluju, to je dobrá cena :tleskani
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Rada25 29. 11. 2021 20:15

jj,proto jsem po nich hned šáhnul.do 4 dnů byly doma- z polského skladu.
na ven:ibasso dx160, ibasso it04,
doma:aune s6 pro,aune s7 pro, hifiman Ananda,Deva,Arya
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků