Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tibormi 30. 12. 2019 09:41

Tak já jsem se dlouho rozhodoval a hledal.
Mé preference jsou: podání vokálu a tudíž střední pásmo /mám rád Grado/, ale poslouchám taněční hudbu, takže trošku basshead, ale barák se zas nemusí otřásat /čímž se Gradá vylučují/ :D

Hledal jsem a hledal, četl názory a díval se na grafy /frequence/, ze sluchátek co jsem vlastnil se mi celkem líbili NightOwly, ale chci už nejaké planary a došel jsem až ke Quad Era-1.

Teď jěšte čím ich nakrmit, max current power supply?
Je tolik možností a já skončil u Burson Playmate + 4x V6 Vivid opamp.
Jsem fakt zvědav, hodně zvědavý, má to Sabre9038, no doufám, že to chvíli vydrží.

Pak napíšu jak to hraje, ale to bude až za pár týdnu :)
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 30. 12. 2019 09:45

pavel1756 píše:Riccie: 5%? Tak to ani náhodou. Rozdíl mezi Mojem a Hugem je zcela zásadní. Hugo je zvukově úplně jiná liga a tedy ten nárůst ve zvukové kvalitě je značně vyšší než nějakých 5%.

...

... Co se týče značky Focal, to je příklad společnosti, která za hodně peněz nabídne málo muziky...

... tak s týmto musím plne súhlasiť!
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 30. 12. 2019 12:25

MHOE píše:Zajímavá diskuze, byť neučesaná. Ale takto to to bohužel na Avmanii chodí.

Po pročtení pár diskuzí z posledního měsíce mě stále překvapuje, jak málo se zde při výběru drahých sluchátek diskutují preference a cíle zájemce o koupi. V této kategorii totiž ono typické "Která hrají za dané peníze nejlépe?" přestává mít smysl, naopak začínají dominovat právě osobní preference. Vidím tady mnohé kolegy hifisty kupovat i velmi drahé kousky, aniž by bylo zřejmé, proč se rozhodli právě pro ten daný produkt.
...

Mal som v pláne, že viac o tom, prečo napríklad ja som sa rozhodol pre Empyrean, napíšem potom v ucelenom príspevku, kde by som k nim napísal viac. Povedzme, že by to bola menšia recenzia. Ale chcem tomu nechať čas. Stále ich mám pomerne krátko.

Avšak moje rozhodovanie nebolo v štýle "čo hrá najlepšie". Ja som sa pri takomto štýle už párkrát popálil a mal som doma niečo, čo ma absolútne nebavilo poslúchať. V prvom rade som okamžite vylúčil svetlé modely. Moje preferencie na zvuk sú navzájom trochu odporujú. Na jednej strane uprednostňujem otvorený a vzdušný prejav. Čím väčší soundstage, resp. čím viac mám pocit, že hudba ma ťahá všetkými smermi smerom von z hlavy, tým príjemnejšie. Zároveň však mám rád teplejší prejav, medové stredy a euforický zážitok z počúvania. A práve toto je vo vzájomnom protiklade, lebo slúchadlá so vzdušným a priestranným zvukom sú obyčajne ladené svetlejšie. A ja fakt nemám rád ak zvuk reže na výškach alebo je technicky dokonalý, neutrálny, suchý a pre mňa tým pádom príšerne nudný. Ako referenciu môžem uviesť LCD-2C. Pre niekoho je ich zvuk nie zrovna to pravé orechové. No pre mňa je to krása. Majú mohutný zvuk, hĺbku a neviem či mne vyrobili iný kus (lebo niekde užívatelia vyčítajú že majú slabší soundstage), no mne hrajú veľmi otvorene. A pri tom všetkom majú absolútne návykové stredné pásmo. V spojení s elektrónkami v Lyr3, ktorý používam ako preamp, je ich zvuk taký lepkavo sladký, plný, melodický, zábavný. Mňa to priam hypnotizuje. A výšky sú tak akurát, nerežú a pekne cinkajú. Za tie peniaze čo si za ne Audeze pýta, ich považujem pre človek a s podobnými preferenciami na zvuk ako najlepší možný kauf v pomere cena/kvalita. Navyše vôbec nesúhlasím s tvrdením že nie sú náročné na zosiľňovač. Ako všetky planáry, aj tieto milujú výkon. Jednoducho LCD-2C sú moja preferencia zvuku, ktorý mi robí radosť. Nejaké merania a grafy frekvenčného pásma sú mi vyslovene u zadnice.

Takže môže sa zdať, že som bol veľmi spokojný, ale viete ako to chodí. Zvedavosť. Existuje ešte niečo lepšie? A už to ide. Noci strávené pri počúvaní a prehľadávaní internetu a zrazu narážate na názory ľudí, že samozrejme to ide lepšie ako LCD-2C. Najskôr som chcel Hifiman Arya. Vraj majú ten mohutný zvuk a technicky lepší, zábavný, euforický. Veľké lákadlo. Ale vraj niekomu režú na výškach. Ale zasa majú byť pohodlné. Mal som rovnaký hlavový most na HE400i a viem, že s pohodlím to je pravda. A cena fajn. Ale to už si môžem teda kúsok priplatiť a rovno skúsiť LCD-4 z bazáru. Budem u Audeze stále a po všetkých stránkach by som si mal polepšiť. Ale tá váha... Ja chcem niečo ľahké, nechcem to cítiť na hlave. A tak som pátral pátral, a pri tom som stále narážal na Verité a Empyrean. Nebolo kde skúsiť. A tak prišlo na rad rozhodovanie pre a proti. V skratke, Empyrean mali 2 náušníky - môžem okamžite experimentovať s tonalitou. Konštrukcia slúchadiel je dychberúca. Nie je to len navrhnuté absolútne funkčne, z poctivých materiálov a v štýle, že ak by sa aj niečo pos ralo, tak to pôjde jednoducho opraviť. K tomu všetkému to vyzerá ako umelecké dielo. Precízna práca, na ktorú sa náramne dobre pozerá. Inovatívna technológia planárnych meničov a ďalší argument - dostupnosť. V Európe sú veľmi jednoducho dostupné a navyše som našiel nemeckého distribútora, ktorý mi urobil aj veľmi slušnú zľavu. Budem mať nový kus s plnou zárukou v EÚ. Naproti tomu ZMF Verité u nás ťažšie dostupné a aj keď majú stále niečo do seba, predsalen sa mi Emyprean zdali ako aj v rámci lokality rozumnejší kauf. A podľa toho množstva názorov, testov a recenzií čo som poprechádzal, by to tak zhruba mohlo byť o tom, čo hľadám. Tak som to riskol. Verité viem že nikdy neprestanú lákať. Som si totiž vedomý, že v tejto kategórii to vôbec nie je o technickej precíznosti zvuku. Je to o tom, či ma to bude alebo nebude baviť. A čo ak by ma Verité bavili viac? Čo mi tieto myšlienky prinesú časom, viem si predstaviť. No veľmi by som si prial aby práve Empyrean boli tými, ktoré mi to budú spĺňať najviac. Pretože prvé dni a už aj desiatky hodín sú s nimi viac ako veľmi fajn! Naozaj nechcem ešte takto po krátkej dobe písať o nich viac, chcem to mať všetko viac ucelené a usporiadané v hlave. No čo ma asi najviac berie na Empyrean je ich schopnosť človeka totálne vtiahnuť a hľadiť ho hudbou a zároveň tie isté slúchadlá Vám vedia s dychberúcou dynamikou totálne naložiť s pokusom vymlátiť Vám mozog z hlavy. A táto ich schizofrenická schopnosť byť jedným aj druhým je pre mňa fascinujúca.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibormi 30. 12. 2019 12:34

Empyreany musia byť super, ale nespadni do toho moc, lebo potom už nepočúvaš hudbu, ale techniku a ako čo hrá. Ja som mal rok pauzu od hľadania nového, nechal som si jedny in-eary a lg v30 a začal som zas počúvať hudbu, lebo to neustále porovnávanie ma ničilo.
Teraz dúfam, že triafam do čierneho a nebudem ďalší rok nič meniť :)
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 30. 12. 2019 12:50

No práveže ja mám vyslovene odpor k tým rôznym audiofilským nahrávkam. Ja nikdy nepochopím ak ma niekto zavolá počúvnuť si nejaké nové repro napríklad a začne mi na tom púšťať tie typické audiofilské nahrávky, jazzové vybrnkávačky a podobne. Potom ja si tam pustím a svoju hudbu a často dostanem naspäť názor, že to neukáže naplno ich potenciál. No trt makový. Ja chcem aby ma bavila moja hudba a nie aby som testoval či budem počuť trávu rásť. Tá moja cesta nie je vôbec o technickej precíznosti alebo o nekonečnom množstve detailov. Moje hľadanie je vyslovene o tom, čo ma bude najviac baviť. S Empyrean zatiaľ flirtujem a spoznávam ich. Ale napríklad LCD-2C je už pre mňa hotová láska. A asi sa nemusíme baviť o tom, že po technickej stránke, detailami alebo rozlíšením, separáciou, priestorom, atď. sú Empyrean oproti nim iná liga. Oni sú vo všetkom lepšie, to je zjavné po prvých sekundách. Ale baví ma ich počúvať viac? To je už úplne odlišná otázka a na ňu zatiaľ nemám odpoveď, lebo ich mám krátko.

Mimochodom, môj interval výmeny slúchadiel je väčší ako jeden rok. Takže aktuálne som si takmer istý, že minimálne rok nekúpim nič nové. Otázkou je, či zostanú LCD-2C doma alebo pôjdu do sveta.

Dovolím si neskromne tvrdiť, že už celkom viem, čo od tohto koníčka požadujem a za tým si úplne cielene idem.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomina 30. 12. 2019 12:57

Zino333:

Díky moc! Prima názor - celkem se i ztožňuji! Nejsem technický typ vůbec... neřeším, grafy, frekvence a bůhví co ještě - jdu po pocitu. Co je příjemné pro mne. Jsem v tomto vyškolený ve fotografii a technice. Tam je to daleko větší hell. O penězích nemluvě.

Nedávno jsem řešil repro v obýváku, zesilovač. A zjistil jsem, že vlastně ať koupím cokoli, budu pořád nespokojený /v rozumné ceně/ a je zde několik dalších veličin - akustika, místnost, sousedi a prostě to nikdy nebude úplně top.

Proto jsem se rozhodl jít cestou sluchátek a polepšit si. Tak jsem vyměnil Sennheiser HD660S s dragonfly red za LCD -2c a mojo. A je to fajn. Audeze prima! Těžší model by nezvládla moje krční páteř a handicap. Nejdřív jsem zvažoval X, ale nee.. už 2c jsou na hraně. Jejich zabarvení mi na většinu hudby sedne. Oproti HD660S top! Někde bych uvítal jemnější ladění - dost poslouchám Coldplay a nevím čím to je, ale v některých skladbách se dost ztrácím. Ale třeba je to jejich masteringem nebo jsem hluchý. Což je další věc.

Ale třeba baskytara u rhcp nebo Pink Floyd jsou na 2c super. Sting boží. Takže je otázkou, jak by se mi líbily ty AT. Poslouchám toho dost. Od rocku, popu, metalu až po rap, jazz a trochu vážnou hudbu.

Takže si teď udělám pár návštěv Audiga, mrknu na Meze/AT neb je to za mne strop a super vahou na můj krk.. a uvidíme.
Nechám tomu trochu čas. A úplně finálně pořeším do příští zimy. Neb stejně přes léto nejsem moc doma, jezdím na handbiku atd.


Dac-amp - tam asi taky vyzkouším a porovnám Hugo2 a nějaké schiity. Když by se mi povedlo sehnat Hugo2 levněji, asi nezaváhám. Pořád má několik pro mne top výhod a fcí.
tomina
Junior

Odeslat příspěvekod tibormi 30. 12. 2019 13:15

zino333
No myslím, že tie slúchadlá môžu byť na pár rokov fakt konečná. Ja na tvojom mieste by som k nim kúpil dobrý r2r dac a streamer a máš to :)
Ja tiež dávam na emócie, ale moje vybrané Quady som nemal kde vyskúšať,tak len musím veriť, čo napísali/povedali druhí.
Ja časom asi budem ešte kupovať streamer, allo usbridge signature alebo niečo podobné, lebo viem čo dokáže čistý signál a dobrý softvér urobiť.
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rada25 30. 12. 2019 14:38

pánové pěkné počtení.s dovolením se také zapojím do diskuse.empyreany bych taky rád někdy poslechnul,nicméně tato cenovka už je pro mne opravdu moc.stačí mi to co mám v podpisu.určitě co člověk,to názor,to jiné preference.nedá mi to reagovat právě na výše zminované lcd 2c,které jsem taky cca 1rok vlastnil.sluchátka jsou to dobrá,o tom žádná.zkraje jsem byl nadšen,potom už po čase přestala bavit.prostě za mne u nich postrádám tu neutralitu kterou mi poskytují např.anandy.když vemu,že cenovkou jsou prakticky nastejno,myslím že anandy jsou technicky o něco dále.dokonce bych před audeze upřednostnil i uzavřené aeony.další věc je pohodlí,tady jsou anandy a aeony o kus dále.tím ale nechci odrazovat od koupi audeze,jen prostě člověk musí brát potaz hlavně své zvukové preference a jak tu zaznělo,ideálně jít sluchátka někde poslechnout případně již mít nějaké poslechové zkušenosti načerpané např. z již poslechnutých vlastněných modelů.jak napsal zino,hlavní je aby vás poslech bavil,nehledě na to mám-li sluchátka za 70tis nebo jen za třetinu této částky.u mne se toto stalo až s anandami,které mám za svoje srdcová sluchátka.za mne určitě stojí za vyzkoušení,zrovna jako třeba aeony,které tu ale,jak mám načteno,dost lidí zrovna neoslovily.
na ven:ibasso dx160, ibasso it04,
doma:aune s6 pro,aune s7 pro, hifiman Ananda,Deva,Arya
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Houbičkar 30. 12. 2019 18:19

Ja jen nechapu jednu vec. Tibormi pise "ale chci uz nejake planary". Coz muze vyznivat, ze dostat se k magnetoplanarnim sluchatkum je oproti jinym konstrukcim ten pravy vrchol, tedy to nejlepsi na trhu. Obecne to proste neplati a navic co Čech to jiný muzikant (posluchač). Ja poridil pred nedavnem od kolegy sluchatka Stax se spešl zesíkem z druhe ruky. Vyssi model, on přepákoval na uroven nejvyssi. Ale nebylo to tak, ze uz bych chtel nejake elektrostaty, tedy se dostanu oproti klasickym dynamickym do jineho levlu. Ja je kdysi slysel a ted jsem mel moznost je doma delsi cas jako rozehrana potestovat. Me se jejich zvuk pro jejich neskutecnou jemnost zkratka libil a o zadnem up levelu to nebylo. Proste mi poslech pres jejich zvlastni (pro mne takovy accuphasový) zvuk absolutne sedl. Tedy konstrukce takova ci makova muze byt pro nekoho vitezstvi, pro druheho zklamani.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tibormi 30. 12. 2019 19:31

No teoreticky to tak muze být. Viz ty nejlepší sluchátka ala Hifiman Susvara, Meze Empyrean, Final D8000 ... jen několik. Takže věřím, že se k tomu alespoň trochu přiblížím.
Samozřejmě nezáleží len na ceně, někomu se muze víc líbit Grado Gs3000e nebo Audio-Technica ATH-ADX5000 :)
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 30. 12. 2019 19:49

tibormi píše:No teoreticky to tak muze být. Viz ty nejlepší sluchátka ala Hifiman Susvara, Meze Empyrean, Final D8000 ... jen několik. Takže věřím, že se k tomu alespoň trochu přiblížím.
Samozřejmě nezáleží len na ceně, někomu se muze víc líbit Grado Gs3000e nebo Audio-Technica ATH-ADX5000 :)

Nejlepší v jakém slova smyslu? Ve výši cenovky jistě, v čem dalším? :-)

Abych uvedl konkrétní příklady toho, na co narážím:
- Pro mě osobně jsou ZMF Auteur lepšími sluchátky než ZMF Verite, neboť nabízí tonálně vyrovnanější zvuk.
- Pro mě osobně jsou staré Hifimany (HE500, HE6, ...) lepšími sluchátky než nové Hifimany (Edition X, Ananda, ...), neboť nabízí mým uším přirozenější témbr.
- Pro mě osobně jsou HD600 lepší sluchátka než HD800/HD800S, protože byt ani jedny z nich nejsou tonálně perfektní, HD600 neřežou do uší vlivem nepřirozené rezonance kolem 6 kHz.

Houbičkar píše:Ja jen nechapu jednu vec. Tibormi pise "ale chci uz nejake planary". Coz muze vyznivat, ze dostat se k magnetoplanarnim sluchatkum je oproti jinym konstrukcim ten pravy vrchol, tedy to nejlepsi na trhu. Obecne to proste neplati a navic co Čech to jiný muzikant (posluchač).


Ano, planárně magnetická technologie je jen jedním způsobem, jak se k problematice sluchátkových měničů postavit. Pro mě osobně magnetostaty představují zlatou střední cestu mezi fyzičností elektrodynamických měničů a éteričností elektrostatických měničů, avšak výsledná kvalita sluchátek se neodvozuje jen od měničů... a je to jen má osobní preference, nic víc. Jsem třeba hrozně rád za ZMF Auteur, neboť jsem už pomalu ztrácel naději, že někdo bude schopen udělat dynamická sluchátka, která pro mne budou mít hlavu a patu.

tibormi píše:Tak já jsem se dlouho rozhodoval a hledal.
Mé preference jsou: podání vokálu a tudíž střední pásmo /mám rád Grado/, ale poslouchám taněční hudbu, takže trošku basshead, ale barák se zas nemusí otřásat /čímž se Gradá vylučují/ :D

Hledal jsem a hledal, četl názory a díval se na grafy /frequence/, ze sluchátek co jsem vlastnil se mi celkem líbili NightOwly, ale chci už nejaké planary a došel jsem až ke Quad Era-1.

Zkoušel jsi Hifiman HE500? Ty mě při tvém popisu ihned napadly v tom smyslu, že mají skvělé podání vokálů, hluboký bas s vcelku návykovou rezonancí na středobasu a pro taneční hudbu vhodný důraz na středních výškách (o trochu zvýrazněnou cinkavost). Vcelku podobné jim jsou tonálně Audeze LCD4, ale to je - podobně jako Empyrean - cenově obskurní záležitost. Při poslechu LCD4ek mi utknul v hlavě jakýsi "club feeling", díky jejich velkých kožených náušníků a prvotřídnímu údernému basu.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibormi 30. 12. 2019 20:54

MHOE tak pravdu máš :)
Víš, že mě ty HE500 ani nenapadly? A na druhou stranu chci něco nového.
Doufám, že mi ty Quady sednou :)
No a já nad 25K cenově ani nepřemýšlím ... Škoda zmf, že nemá velkokapacitní výrobu, ale to by asi již nebylo stejné že?

Tady asi nemá nikdo zkušenost s Era-1??
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 30. 12. 2019 20:55

U mňa LCD-2C tiež nebola hneď okamžitá vášeň. To prišlo až postupne a najmä pri nich som zistil, že má skutočne zmysel ladiť reťazec okolo slúchadiel. To si myslím, že bude aj cesta pri Empyrean. Vyskúšal som viacero zosilňovačov a 3 rôzne prevodníky. Hocijak kombinoval a zakaždým to jednoducho znelo inak. Nie na prvé počutie, ale niečo ma bavilo častejšie ako iná varianta a takto postupne sa to kryštalizovalo.Tak napríklad teraz s Empyreanmi mám niekoľko možností. Môžem použiť samostatne Lyr3 a k nemu mám 5 rôznych elektróniek. Každá znie inak. Môžem ich skúšať samostatne s Audio-gd C2. Alebo kombinácia Lyr3 preamp + C2. A k tomu ak prirátam ešte znovu ďalšie možnosti s každou elektrónkou zvlášť a 2 náušníky k Empyrean. Sami si spočítajte koľko je to variácií. A zakaždým to znie inak. Prekvapivo na LCD-2C nebola pôvodná ruská elektrónka, ktorá sa štandardne dodáva s Lyr3 nejaký zázrak. Pri Empyrean ma ale baví až som z toho prekvapený. Ale znovu taká PsVane CV181T MKII je aj s Empyrean naozaj veľmi fajn a asi aj pri nich bude voľba č. 1.

Viem si predstaviť, ž najbližšie mesiace, možno roky sa budú u mňa niesť v znamení experimentovania s rôznymi prevodníkmi a zosilňovačmi. No len moja aktuálna zostava hrá fakt dobre a tak neviem či sa chcem púšťať do niečoho takého. Či nie je jednoducho načase sa zastaviť na dlhú dobu a len si užívať hudbu, čo už sa aj tak deje.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibormi 30. 12. 2019 21:01

zino333 skus sa pozrieť na toto
https://allo.com/sparky-eu/usbridge-sig ... layer.html

a keď už máš schiit tak nový Bifrost 2 :)

-- 30. 12. 2019 21:02 --

Alebo to teda stopni a počúvaj :D len či to pôjde
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 30. 12. 2019 21:07

No po mojom aktuálne už asi viac ako ročnom spolunažívaní s Chord 2Qute, neviem či niekedy kúpim iný DAC ako od Chordu.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků