Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MHOE 25. 7. 2021 15:48

HE-500ky jsou technicky horší, to rozhodně - nejsou ve stejné kvalitativní třídě. Pokud by se však někomu zastesklo po jejich přívětivějším zvuku, stačí jen k HE-6kám pořídit vhodné náušníky - třeba ZMF Universe hybrid solid, které k nim sám používám.

Gratuluju k HE-6kám! :love:
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 25. 7. 2021 16:05

@introvert:

Ashkenazy není ani na mém užším seznamu. :D
Nejlepší nahrávka Dvořákovy Deváté symfonie je podle mě od Warner Classics: Nikolaus Harnoncourt & Royal Concertgebouw Orchestra. Bohužel je k dispozici pouze na fyzickém CD.
Přílohy
cover.jpg
cover.jpg (72.14 ) Zobrazeno 3590 krát
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 25. 7. 2021 17:31

pavel1756 píše:.... je k dispozici pouze na fyzickém CD.

A na DVD-A:
https://www.discogs.com/Dvo%C5%99%C3%A1 ... e/11385595

A ještě jednou na CD, jen tentokrát jako součást pětidiskový CD kolekce:
https://www.discogs.com/Anton%C3%ADn-Dv ... se/8809971
anonymni

Odeslat příspěvekod introvert 25. 7. 2021 18:12

MHOE píše:Gratuluju k HE-6kám! :love:

Díky :-)

pavel1756 píše:@introvert: Ashkenazy není ani na mém užším seznamu. :D

Tím jsem samozřejmě neměl na mysli, že jde o nejlepší nahrávku Novosvětské. Ale byla dost dobrá na ohodnocení kvalit HE-6 v oblasti symfonické hudby (abych Tě uklidnil, po ní jsem si dal ještě 5. Beethovenovu symfonii, Gewandhausorchester Leipzig, Riccardo Chailly ;-) ). Ukázalo se mimo jiné, že v Largu jsou na pozadí v čase 5:00 - 5:13, a pak zejména mezi 6:13 až 6:40 nějaké divné zvuky, které osobně považuji za hovor. Je to možné ? Zkoušel jsem si to přehrát na Airpods Pro, ty to spolehlivě odfiltrují .. Ale i průměrná sluchátka přes uši to zobrazí (DT 880 apod.). Jde o nahrávku z 8/2015, k dispozici na streamovacích službách (já poslouchal přes Tidal).
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 25. 7. 2021 18:39

L.U.K. píše:
pavel1756 píše:.... je k dispozici pouze na fyzickém CD.

A na DVD-A:
https://www.discogs.com/Dvo%C5%99%C3%A1 ... e/11385595

A ještě jednou na CD, jen tentokrát jako součást pětidiskový CD kolekce:
https://www.discogs.com/Anton%C3%ADn-Dv ... se/8809971


Já tušil, že budu litovat, když místo „na fyzickém nosiči“ napíšu „na fyzickém CD“. :D
O obou vydáních jsem věděl a přesto jsem si dovolil napsat CD, protože pointou bylo, že ta nahrávka není k dispozici na streamovacích službách (Apple/Amazon/Idagio/Spotify/Tidal; zda je na jiných jako třeba Qobuz, to nevím...) či ke koupi bez fyzického nosiče na internetu. No a to, že existuje i DVD verze, to si myslím, že zde není už vůbec relevantní. Nicméně se tedy za tu úmyslnou dezinformaci omlouvám a doufám, že jsem tím nikomu, ze zde přítomných, nezpůsobil vážnou, ať už majetkovou či nemajetkovou újmu. :roll:

A pro úplnost ještě doplním, že je z dané nahrávky druhá věta symfonie (Largo) v jednom "Dvořákovském výběru", a to například na Tidalu (https://tidal.com/browse/album/3248701). ;-)


@introvert:

Ono i v referenčních nahrávkách se mnohdy najde spousta různých "artefaktů". Jedná se především o live nahrávky. Ale to už osobně považuju za drobnost, neboť i přesto je jejich umělecká i zvuková kvalita mimořádná.

Co se Beethovenovy Páté týče, vyzkoušej tyto dva mé favority:

Reference Recordings: Manfred Honeck & Pittsburgh Symphony Orchestra (https://tidal.com/browse/album/52327206)

BIS Records: Osmo Vänskä & Minnesota Orchestra (https://tidal.com/browse/album/12126826)

PS: Chaillyho interpretaci Páté mám až na třetím místě. :D
Naposledy upravil pavel1756 dne 25. 7. 2021 19:04, celkově upraveno 1
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 25. 7. 2021 18:56

Klobouk dolů za rozhled,rád budu následovat lahůdky pro ucho.:-)
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 25. 7. 2021 19:07

Díky. :-)

Před pár dny jsem slíbil, že něco víc napíšu do sekce "Co se nevešlo jinam". Popravdě, ještě jsem nenapsal ani čárku. Ale v hlavě na tom pracuju! Tak snad do konce příštího týdne něco zveřejním. :D
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 30. 7. 2021 09:40

Tak pry maji Audeze prijit na trh s elektrostatickymi sluchatky:
https://www.superbestaudiofriends.org/i ... post-27039

Je pro me otazkou, zda to budou plnohodnotne elektrostaty, nebo ne. (Viz jejich "ribbon" LCD-Rka) A zda tato vyrazna zmena konecne prinese snizeni vahy nebo jina zlepseni ergonomie, ktera by se postupne mohla dostat do ostatnich modelu.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 30. 7. 2021 11:29

Jak píšeš, jejich limitované “ribbon” vlastně ribbon nejsou. Takže bych se vůbec nedivil, kdyby podobnou kulišárnu předvedli i v případě jejich “elektrostatů”… :D

=========================

Mimochodem, jak si vedou Empy u @BabetakCZE? Co třeba prostorové podání? K tomu ses, myslím, ještě nevyjádřil.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dofo 30. 7. 2021 15:14

Rakusky sluchatkovy guru na nemeckom open-end fore zverejnil nasledujucu fotku s tym, ze model bude predstaveny v auguste a ma velmi slubnu frekvencku. Tusite, co to moze byt?
Obrázek
dofo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 30. 7. 2021 15:50

pavel1756 píše:Mimochodem, jak si vedou Empy u @BabetakCZE? Co třeba prostorové podání? K tomu ses, myslím, ještě nevyjádřil.

S prostorem Empyreanu žádný výrazný problém nemám, oproti HD 800 možná občas působí trošku "compressed" dojmem, nicméně u 800 je ten prostor až nepřirozeně velký, ale je řekněme přehlednější než Empyrean.

Největší problém Empyreanu je dle mě stále transparentnost a slam/punch a celková jemnost zvuku.
Na druhou stranu nemá Empyrean vyloženě žádnou zásadní slabinu, ale vzhledem k tomu, kolik stojí bych prostě očekával víc.

Za cenu Empyreanu s PCUHD kabelem lze pořídit téměř Audeze LCD-3 + Hifiman Arya nebo ZMF Auteur.
A určitě se najdou skladby kde bude jeden z této trojice hrát líp než Meze.

Empyrean řadím do skupiny sluchátek pro naprosté nadšence a "obyčejným" zájemcům o kvalitní poslech bych doporučil Empyrean před koupí rozhodně porovnat s jedním z výše zmíněných modelů, protože je možné, že ho budete preferovat před dražšími Meze.

Nicméně abych jen nekritizoval, tak Empyrean je celkově velmi solidní all rounder na kterém zní vše dobře, ale mám pocit, že nic "vyjímečně dobře". Když HD 800 sedne skladba, tak Empyrean nemá šanci, ale skladby kde zní 800 "plechově", tam zase můžu nasadit Meze, které vše vyžehlí svým analogovým, organickým, ale stále velmi detailním zvukem.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 30. 7. 2021 16:10

Jak už jsem nedávno psal, je otázka, zda na ně nemá negativní vliv GSX Mini. Podle toho, co jsem četl, má tonálně vřelejší charakter. Takže je to logicky výhoda pro světlé HD 800 a nevýhoda pro temnější Empyrean. Já za sebe mohu říct, že s TT 2 + A90 mají Empyrean jednu z nejvyváženějších tonalit mezi všemi sluchátky, která jsem kdy slyšel. Hodně by mě zajímalo, co bys říkal na kombo s tím Toppingem. :hm

A plánuješ tedy Empyrean poslat do světa, respektive vrátit (předpokládám, že ještě neuplynula 14-ti denní lhůta...)?

-- 30. 7. 2021 17:13 --

A s tím slam/punch fakt nevím. Za mě jsou Empyrean jednoznačně údernější než HD 800 (S). Alespoň ten můj kus určitě. :hm
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kostival 30. 7. 2021 16:43

@Babetak

Ty mas ale spise "temnejsi" sestavu, ktera asi s Meze az tolik neladi ... Cetl jsem, ze Qutest ma spis jemny, uhlazeny zvuk se slabsi makrodynamikou .. takze vysledny zvuk se podle toho chova.

Kdezto takovym HD800 tvoje sestava zrejme svedci ...
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tibormi 30. 7. 2021 17:05

Babetak je možné, že sa ešte poriadne nerozohrali?? Alebo fakt si proste s GSX mini nesedia. Daj tomu ešte čas alebo skús iný zosik.
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 30. 7. 2021 17:33

@babetak
Predpokladam, ze pouzivas alcantara nausniky. Kdyz nasadis ty kozene, zmeni se neco z pohledu jemnosti a udernosti zvuku?
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků