Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 4. 2. 2020 07:33

Jak píšu výše, nijak velké problémy s rušením nesleduju. Pokud to hraje bitperfect, neměl by mít player na zvuk vliv, pokud se nepoužijí nějaké filtry, pluginy, ekvalizéry.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 4. 2. 2020 09:17

Vzhledem k tomu, že se mi už HD 600/650 oposlouchaly, jsem se rozhodl jako náhradu pro MrSpeakers Aeon Flow Open.
Předem řeknu, že tyto sluchátka nejsou pro toho, kdo preferuje analytičtější projev s velkým prostorem.

Aeon má intimní, teplý, organický zvuk. Oproti HD 650 je Aeon rychlejší, otexturovanější a zvuk celkově má oproti 600/650 hloubku a váhu. Pohodlí je vynikající, žádné Audeze, Aeon váží 350 gramů. Sluchátka můžou zezačátku na některých skladbách působit zastřeným dojmem, ale po pár minutách poslechu začnou být návyková a nechcou se mi sundávat :D .
IMG_20200204_085919.jpg
Naposledy upravil BabetakCZE dne 4. 2. 2020 11:17, celkově upraveno 1
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod amarok 4. 2. 2020 10:35

Risknul jsem to a už týden mám doma Moondrop S8. (+ týden je měl zapůjčené jiný člen fóra)
Shodli jsme se, že jsou hodně pohodlné i na dlouhé poslechy a to i s kulichem na hlavě.
Zvukově mně přijdou hodně neutrální, bez nějakých excesů. Musím si jen zvyknout na vzdušnější výšky. (Kolegovi zase trochu vadilo méně života v nižších středech.)
Rozdíl oproti levnějším špuntům co mám, slyším hlavně v lehkosti projevu u umístění nástrojů. Je to už skoro jako s otevřenými sluchátky.

20200204_100710m.jpg


Kdyby se chtěl někdo sejít v Praze a poslechnout, tak SZ.
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 4. 2. 2020 15:57

Ja Vám nechcem veľmi brať ilúzir k tým malinám, ale myslím si, že akúkoľvek malinu si dá napríklad to Mojo na raňajky ako predjedlo a nestihne ani požuť... O:-)
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 4. 2. 2020 16:09

zino: tady nejde o malinu, ale o transport pro Mojo postavený na malině. Mimochodem ty zvukové karty, co se prodávají k Raspberry Pi jsou velice kvalitní a za nějaké tři tisíce Kč postavíš zařízení, které hraje jako DAC za deset tisíc Kč. Samozřejmě že to má na druhou stranu i svoje mouchy.
Jinak já doma mám dvě maliny i Mojo, takže vím o čem mluvím.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 4. 2. 2020 16:39

Priznám sa, trochu varím z vody. Ale, poznám niekoľko ľudí, ktorí boli obrovskí nadšenci RPi a každý tvrdil, ako to hrá za pár šupiek ako DAC za tisíce a potom zrazu si kúpili niečo za tie tisíce a nebolo cesty späť. Nehovoriac o tom, že človek si musí zháňať k tomu krabičky, programovať, nastavovať, atď. Niekoho to baví, to je úplne v poriadku. No pri existencci Moja za tie peniaze... Chord má svoje čaro. Ťažko ho opísať, ťažko ho zmerať, ale kto raz ochutná... Na dobré sa ľahko zvyká.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 4. 2. 2020 16:59

Programovat umět nemusíš, strčí se do toho microSD karta se systémem a jede to. Krabičky se právě dělají podle zvukové karty a vše se dá koupit třeba na rpishop.cz
Já na tom mám postavený jednak bezdrátový reproduktor do kuchyně, kdy k němu mám připojené Creative T10 a u TV multimediální centrum s Kodi. Oboje jede už léta bez zaváhání, u obojího je výstupní zvuk na velice dobré úrovni.
Jak už tady bylo zmíněno, převodníky Chord nejsou až tak náchylné na rušení přes USB, přesto mám v kombinaci iMAC Mojo pocit, že mezi skladbami něco zaslechnu. Na zařízení jako AQ Jitterbug, iFi iPurifier čtu tak rozporuplné reakce, že si nejsem jist, jestli to vůbec funguje a říkám si, že by to možná vyřešil nějaký ten Allo USB Bridge, či něco podobného na Raspberry a hudbu do toho s počítače streamovat přes LAN.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod SSakul 4. 2. 2020 19:42

Sorry za případný offtopic , ale nemá někdo srovnání Mojo a E1DA 9038 ?
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 4. 2. 2020 20:26

E1DA jsem slyšel velice krátce. Má světlejší sušší zvuk, ale na velice vysoké úrovni. Na to kolik stojí a jak je to velké, je to úžasné zařízení. Mojo zní muzikálněji, trošku temněji. Pro někoho může být nevýhoda, že E1DA je zatím pouze v symetrické verzi s 2,5mm konektorem a dle výrobce ho použitím redukce odpálíš. Měla by ale vyjít klasická 3,5mm verze.
K temným sluchátkům může být E1DA vhodnější než Mojo bych řekl.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kostival 6. 2. 2020 13:50

BabetakCZE píše:Vzhledem k tomu, že se mi už HD 600/650 oposlouchaly, jsem se rozhodl jako náhradu pro MrSpeakers Aeon Flow Open.
Předem řeknu, že tyto sluchátka nejsou pro toho, kdo preferuje analytičtější projev s velkým prostorem.

Aeon má intimní, teplý, organický zvuk. Oproti HD 650 je Aeon rychlejší, otexturovanější a zvuk celkově má oproti 600/650 hloubku a váhu. Pohodlí je vynikající, žádné Audeze, Aeon váží 350 gramů. Sluchátka můžou zezačátku na některých skladbách působit zastřeným dojmem, ale po pár minutách poslechu začnou být návyková a nechcou se mi sundávat :D .
IMG_20200204_085919.jpg



Ty jsi borec, ted se rozplyvas nad sluchatky, ktere jsi 2 roky hejtoval :-D ... hi-fi je vrtkava mrcha, co ?

Ja mel doma 2 dny AFC moc se mi libily :-)
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 6. 2. 2020 15:53

AFO patří mezi sluchátka, která se nevyplácí soudit dle kratšího poslechu, přesně to jsem bohužel před 2 roky udělal. Stále si ale myslím, že původní cena 23 990 byla celkem nesmyslná.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zarkow 6. 2. 2020 20:04

Kostival: k HD 600 jsi taky původně Hypu 1 nechtěl a teď ji máš k Anandam. Já zas dřív zase vůbec nepočítal s HD 600 a teď se kamarádíme :-)
Babetak: původní cena AFO je fakt dost hodně. Věci, kterým člověk přijde na chuť časem a postupně, většinou výdrží o to déle. Máš je od Radka?
zarkow
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 6. 2. 2020 20:36

Máš je od Radka?

Ano, ještě mi dovolil poslechnout jak AFC, tak Anandu.
Musím říct, že ta Ananda se mi líbila moc. Něco mezi HD 800 a LCD3.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zarkow 6. 2. 2020 21:10

JJ Anandy bych si chtěl taky v klidu na své sestavě poslechnout, ale je to holt už jiná cenová skupina.

S jakým železem je plánuješ párovat?
zarkow
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tibormi 7. 2. 2020 00:15

Zino333 ahoj, ja tiež verím, že Mojo prehrá väčšinu prevodnikov pripojených k Maline. Ja sa ale bavím o Maline len ako top transportu pre DAC. Niečo v zmysle Poly alebo XDuoo X10T. Hrá to spolu lepšie, vraj :-)
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků