Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bessinka 6. 12. 2021 15:11

zino333 píše:@bessinka: Pekné. Aký je ten Kinki Studio?
Díky. :-)
Kinki vypadá lépe než na fotkách, opravdový ingot CNC obrobeno, žádná plechařina. Držím se doporučení výrobce 300 hodin burn.:D. Přímé srovnání mám s RME ve prospěch Kinki. Neúnavný zvuk , 3D scéna, kdy je zvuk více před posluchačem a pravolevý prostor není tak do V. Výkon nekonečný, alespoň pro moje sluchátka. Nejsem žádný básník v popisování jak co hraje. Většinou to stejně nemá pro ostatní žádnou vypovídající hodnotu.
Původně jsem trochu pomýšlel na elektronky, ale Kinki bude na dlouhou dobu asi konečná.
https://soundnews.net/amplifiers/headph ... tle-giant/



Za tie Susvary zaujímavá cena. Ja by som stále aj dnes volil Empyrean.
Toto je tiež zaujímavá ponuka: https://www.head-fi.org/classifieds/arya-v2.15504/
Aurender N100H>Qobuz>RME adi-2 Dac fs>Cayin HA-6A>Hifiman HE1000v2>Forza Noir Hybrid HPC>JCat USB isolator>USB Audioqest Carbon>EMI filtr 230V-DC filtr Custom>Ifi silencer LAN
bessinka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 6. 12. 2021 22:51

pavel1756 píše:Tady v podstatě nikdo. :D

Tak abych ti udělal radost, chvíli je tady budu glorifikovat já! :twisted:

Susvara s Eikon Hybrid náušníky bez protiprachové ochrany...
Obrázek

... mi každý den přináší naprosto unikátní poslechové zážitky, neb v sobě snoubí:
- vřelost, plnost a dunivost Audeze LCD-4
- kopavost, energičnost a cinkavost Hifiman HE-6
- otevřenost, vzdušnost a komfort Sennheiser HD800
- jemnost, rychlost a detailnost Stax elektrostatů
- tonální přirozenost a zemitost ZMF Auteur

Jedná se o bezkonkurenčně nejvšestrannější sluchátka, která jsem kdy zkoušel. Fantasticky zahrají cokoliv, co jim předhodím. První sluchátka, se kterými jsem natolik spokojený, že by jakákoliv jiná byla spíš do počtu. 8-)

Přesně k tomuto jsem po více než dekádu směřoval. :love: Nesmírně si jich vážím a děkuju za ně!

Pozn.: Mé Susvary mají zvukově pramálo společného se Susvarami v původním stavu. Jejich zvuk má výrazně blíže k Audeze nebo původním Hifimanům než k těm současným.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 7. 12. 2021 08:07

To je příspěvek podle mého gusta! Hned mám větší chuť si ty Susvary koupit. :D

I když se nabízí otázka, zda by se mi jejich zvuk s Tvými modifikacemi líbil. :hm

Mimochodem protiprachovou ochranu jsi zvlášť odstranil, nebo na těch náušnících vůbec nebyla?
A pokud platí první možnost, jak se její odstranění projevilo na zvuku?
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 111a111 7. 12. 2021 09:56

Hm tie Eikon majú 72mm vysoké otvory, to asi skusim. Meral si zmenu tonality?
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 7. 12. 2021 11:03

@MHOE: :tleskani
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 7. 12. 2021 11:04

pavel1756 píše:To je příspěvek podle mého gusta! Hned mám větší chuť si ty Susvary koupit. :D

I když se nabízí otázka, zda by se mi jejich zvuk s Tvými modifikacemi líbil. :hm

Mimochodem protiprachovou ochranu jsi zvlášť odstranil, nebo na těch náušnících vůbec nebyla?
A pokud platí první možnost, jak se její odstranění projevilo na zvuku?

Pokud se ti líbí přímější/energičtější zvuk sluchátek typu LCD-4(z) nebo Utopia, mohly by se ti líbit. V základu mi totiž šlo o dosažení jakéhosi zvukového hybridu mezi oldschool Hifimany a Audeze. :-) Vzhledem k tvé navyklosti na Meze zvuk bych však spíš očekával, že Elite nijak neohrozí.

Preference nás dvou na hudbu i železo se liší, takže mé názory asi nedává moc smysl brát v potaz.

Protiprachovou ochranu jsem opatrně odpáral. (Dá se za předpokladu šikovných rukou zase přišít zpět, ověřeno.) Dle názoru z Head-Fi to má prý výrazný pozitivní vliv na prostorovost, čistotu a separaci zvuku. Já osobně souhlasím s tou čistotou (jakákoliv akustická překážka mezi uchem a měničem logicky o něco snižuje transparentnost zvuku), ve finále to však bude hlavně o konkrétním sluchátkovém řetězci - u těch světlejších bych protiprachovou ochranu nechal, u těch vřelejších oddělal.

111a111 píše:Hm tie Eikon majú 72mm vysoké otvory, to asi skusim. Meral si zmenu tonality?

Rozdíly jsou od 1kHz nahoru, viz graf níže:
Obrázek

-- 7. 12. 2021 11:06 --

zino333 píše:@MHOE: :tleskani

Přestože ten můj včerejší příspěvek je pro mě pravdivý, bylo to psáno z legrace. :-) Nechtěl bych, aby to lidi chápali tak, že mám doma nějaký univerzální svatý grál nebo tak.

Ale jsem rád, že líbilo! :love:
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 7. 12. 2021 11:14

Ten Tvoj príspevok je jeden z tých, ktoré ma nahlodávajú k experimentom s LCD-2C. Ja ich mám už pomerne dlho a už mi začínajú na niektorých miestach praskať náušníky. A premýšľam, že by som na ne skúsil niečo na štýl Alcantary z Empyrean. Alebo možno aj niečo iné, neviem. A tiež ma už napadlo vybrať z vonkajšej strany tú protiprachovú vrstvu. Len neviem či je to rzumný nápad.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 7. 12. 2021 12:51

@zino333
Ty máš LCD-2 Classic, nebo LCD-2 Closed? Classic, že?

V případě LCD-2 Closed bych s náušníky popravdě spíš moc neexperimentoval, protože u uzavřených modelů jsou náušníky nedílnou součástí designu. Maximálně bys mohl zkusit neperforovaný hybrid kůže/mikrovlákno, ale i tak se výsledek těžko předvídá.

U LCD-2 Classic už je pole působnosti širší, tam lze obecně říci:
Mikrovlákno: Hlavní devízou je významně neutrálnější zvuk, především výrazně přítomnější vyšší středy. Vylepšená otevřenost a lehkost zvuku, jakykoliv náznak uzavřenosti nebo klaustrofobie původních kožených náušníků bude pryč. Také lepší komfort nošení vlivem subjektivně nižšího bočního tlaku. Utrpí však hloubka a údernost basu. Taky se víc projeví nelinearity Audeze modelů ve vyšších středech a výškách formou zvýšené zrnitosti/nečistoty. Více detailů zde.
Kůže: Zvuk, který znáš - vřelejší, údernější, s uzavřenějším prostorem. Oproti mikrovláknu zábavnější, dynamičtější. Hlavní devízou je zde fantastický bas a středy spolu s neunavujícími výškami.
Hybrid: V závislosti na konkrétních náušnících někde mezi možnostmi výše.

Záleží na tom, kam bys chtěl zvuk posunout. Zlatý střed by byly nějaké hybridní neperforované náušníky. Dekoni nabízí pro Audeze modely náušníky rozměrově a funkčně shodné s těmi původními, druhou variantou k zvážení jsou ZMF náušníky.

Co se týče protiprachové vrstvy, Audeze na svých náušnících používá velmi silnou látku, která se rozhodně na výsledném zvuku projevuje (ve smyslu snížené vzdušnosti / otevřenosti / transparentnosti zvuku). Pokud by ti přišlo, že by tady LCD-2 Classic mohly být o něco lepší, oddělání té ochrany by mělo pomoci. Jinak viz můj příspěvek výše - u vřelejších řetězců je to dobrý nápad, u těch světlejších spíš ne.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 7. 12. 2021 13:12

Mám LCD-2 Classic a nemám s nimi vyslovene nejaký problém. Bavia ma také ako sú. Nemám potrebu ich robiť ani svetlejšími ani tmavšími. Expanzívnejší soundstage by mohol byť veľmi fajn. Ale už aj v pôvodnom stave majú LCD-2C celkom príjemné podanie priestoru. Ono neznie nijak extrémne otvorene na prvé počutie. Ale keď s človek započúva dlhšie, tak ja mávam momenty kedy si pri nich poviem, že aj ten priestor vedia zahrať miestami veľmi fajn.

Každopádne, náušníky majú to najlepšie už za sebou. Zub času je nekompromisný: :-(

IMG_4390.jpg


K reťazcu. Už nemám nič iné, len Hugo TT2. Radil by som ho najbližšie k neutrálnemu podaniu. Rozumie si aj s LCD-2C aj s Empyreanmi. S Empyrean tvorí úžasné kombo. Posledné dni počúvam elektronickú hudbu poznačenú vplyvom klasickej hudby alebo filmových skladateľov a teda je to zážitok.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 7. 12. 2021 17:36

zino333: Po jaké době vypadají LCD-2 Classic takto ?
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 7. 12. 2021 20:01

Ja ich mám presne 3 roky aj 3 mesiace. Treba ale podotknúť, že odkedy mám Emyprean (2 roky), tak sú menej používané.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 7. 12. 2021 20:21

Tak to je docela zklamání, to by mě opravdu nenapadlo ..
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 7. 12. 2021 20:39

Preto ja tak veľmi kritizujem prilepené náušníky na LCD-5. Síce LCD-2C majú náušníky zo syntetickej kože. LCD-5 budú mať verím poctivú kvalitnú kožu.

Aby som ale len nekritizoval. Náušníky na LCD-2C patria medzi tie najpohodlnejšie ktoré som mal možnosť skúsiť. Sú mäkké ako obláčik a z pamäťovej peny.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 7. 12. 2021 20:48

Moje LCD-X budou mít už ke čtyřem rokům. Nevím jak moc je používal předchozí majitel, ale já je používám poměrně intenzivně a ničím takovým netrpí. Vlastně na těch náušnících nejsou vidět známky používání.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 7. 12. 2021 21:00

Ja netuším prečo mi takto vyzerajú. Toto sa udialo za posledný polrok. Najskôr som si všimol prasklinku a dnes je to v takomto stave. Normálne by som to mohol zošúpať. Správam sa k nim s veľkým citom. Mám ich zavesené na stojane a len za kovovú časť hlavového mosta a medzi náušníkmi mám nonstop tú penovú výplň, s ktorou ich Audeze distribuuje. Takže mimo používania na náušníky nie je vyvíjaný žiaden tlak.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků