Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zarkow 2. 6. 2022 20:35

To je citera.
zarkow
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 2. 6. 2022 20:48

Wow ! V tomto směru jsem naprostý analfabet, díky :-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 2. 6. 2022 21:20

Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 111a111 2. 6. 2022 21:58

Strauss, Geschichten aus dem Wienerwald... Tam je asi najznámejšie sólo
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 2. 6. 2022 21:59

@BabetakCZE: vidím, že mám co dohánět i v oblasti filmové klasiky .. :-[

-- 2. 6. 2022 23:00 --

@111a111: jedeš na výstavu AVS Praha 2022 ?
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 111a111 2. 6. 2022 22:06

Nie, dozvedel som sa o tom príliš neskoro
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 8. 6. 2022 15:11

Zapůjčka z Audigo ve formě Audeze LCD-5 dorazila:

Obrázek

První dojmy:
- Kus, který mi dorazil, popisem kupodivu neodpovídá tomu pavlem zmíňovanému. Přijde mi jako nový. :-)
- Boční přítlak je zatím rozhodně cítit - hlavový most působí tuze, hutné kožené náušníky jakbysmet.
- Navzdory konkávnímu vykrojení vnitřku náušníků se úplně nevyhnu kontaktu s boltci uší.
- Snížená hmotnost je super - původní Audeze LCD modely byly v tomto prostě "too much".
- Balanc basy-středy-výšky je překvapivě v pohodě, na vokálech však okamžitě vnímám neautentičnost středů.
- Témbr a technické finesy vycházející z měničů zatím velmi příjemné.
- Uměl bych si představit o něco otevřenější projev, omezení průchodu vln vnějšími mřížkami je zde docela slyšet.

Zvuk LCD-5ek se bez ohledu na výše řečené VELMI podobá mým modnutým Susvarám, což je super.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rins 8. 6. 2022 16:02

Zdravím,mám dotaz ohledně propojení (redukcí) sluchátkových kabelů. Zvažuji koupi sluchátkového zesilovače,který má pouze jeden výstup na jack 6,3mm. Vlastním 2 vyvážené kabely Forza a Nordost. Nordost má redukci na jack 6,3mm,Forza ne,avšak lze použít k Forze redukci Nordost. Otázka zní,má smysl ke kabelu Forza objednávat redukci Forza,nebo bude stačit redukce Nordost?
Chord Hugo TT2/MScaler, Wave Storm Reference, Feliks Euforia AE, Roon, Innuos Zen MK3, Innuos Phoenix USB, Niagara 1200, Focal Utopia-Nordost Heimdall 2, Meze Empyrean-Forza Hybrid HPC, Erzetich Charybdis,
Shanling M6 ultra,Campfire Solaris SE
Rins
Junior

Odeslat příspěvekod MHOE 8. 6. 2022 16:41

Čistě mechanicky by žádný problém být neměl, byť se konektory jednoho výrobce mohou rozměry lehce lišit od stejných jiného výrobce, tudíž zapojení může jít někdy víc ztuha.

Předpokládám však, že svůj dotaz myslíš spíš "audiofilně". No, aniž bych byl zrovna zapálený kabelofil, každý konektor navíc v signálové cestě dle kabelových hardcorářů degraduje kvalitu signálu. Z tohoto pohledu je tedy nejlepší redukcí žádná redukce. (A k tomu navíc ještě sluchátkový kabel k měničům natvrdo připájet, aby se počet konektorů snížil na minimum. 8-) )

Asi by mi popravdě dávalo smysl používat tu redukci, kterou máš, dokud se případně v budoucnu nerozhodneš pro přepájení jednoho z vyvážených kabelů na 6.3mm nebo pro koupi nového 6.3mm kabelu. Koupě druhé redukce by mi přišla oproti těm předchozím možnostem jako relativní plýtvání penězi IMHO.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 8. 6. 2022 17:17

@MHOE:

Tak to asi bude jiný kus. Protože ten na výstavě byl opravdu hodně opotřebovaný, včetně malého přítlaku (ptal jsem se, zda už nemají ten širší hlavový most a prý ne). Například moje LCD-5 mají přítlak znatelně větší.

Každopádně jsem rád, že ti jinak sluchátka vcelku vyhovují. EQ jsi, hádám, zatím nezkoušel?

@Rins:

Jak bylo výše řečeno, nejlepší kabel je žádný kabel. Osobně si nemyslím, že redukce jako taková nějak degraduje zvuk, ale bylo by určitě vhodnější mít ji shodnou s kabelem, ke kterému se připojí.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 8. 6. 2022 19:04

MHOE píše:No, aniž bych byl zrovna zapálený kabelofil

Super, to jsem ještě neslyšel ! :tleskani Více takových českých termínů ! Kabelofila si zapisují do deníčku, abych na to slovo nezapomněl. :D
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 8. 6. 2022 20:38

Špatná redukce umí hodně solidně degradovat zvuk. Jednu takovou z 6,3mm F na 3,5mm M mám.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 9. 6. 2022 09:16

pavel1756 píše:Každopádně jsem rád, že ti jinak sluchátka vcelku vyhovují. EQ jsi, hádám, zatím nezkoušel?

Nějaké to EQ nejspíš vyzkouším, ale až později - teď se soustředím na sepsání jejich recenze bez korekcí.

Zatím mě překvapuje, jak snadno čitelný pro mě ten zvuk je. První dojmy výše jsem psal po zhruba půl hodině testování a od té doby se vlastně nic nezměnilo. Asi je to tou zvukovou podobností s mými Susvarami. (Původní Susvary se od LCD-5ek výrazně liší a nedivím se, že ti víc sedí LCD-5ky.)

martas38 píše:Špatná redukce umí hodně solidně degradovat zvuk. Jednu takovou z 6,3mm F na 3,5mm M mám.

Taky to tak vnímám.

introvert píše:
MHOE píše:No, aniž bych byl zrovna zapálený kabelofil

Super, to jsem ještě neslyšel ! :tleskani Více takových českých termínů ! Kabelofila si zapisují do deníčku, abych na to slovo nezapomněl. :D

Ani nevím, jak mě to napadlo - buď jsem to už někde četl, nebo to můj mozek samovolně vysoustružil z podobných slov. :D
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rins 9. 6. 2022 12:07

Pánové,děkuji za zájem a odpovědi :)
Chord Hugo TT2/MScaler, Wave Storm Reference, Feliks Euforia AE, Roon, Innuos Zen MK3, Innuos Phoenix USB, Niagara 1200, Focal Utopia-Nordost Heimdall 2, Meze Empyrean-Forza Hybrid HPC, Erzetich Charybdis,
Shanling M6 ultra,Campfire Solaris SE
Rins
Junior

Odeslat příspěvekod Rins 10. 6. 2022 13:13

Právě jsem objednal Feliks Euforia AE,čekání je sladké :)
Chord Hugo TT2/MScaler, Wave Storm Reference, Feliks Euforia AE, Roon, Innuos Zen MK3, Innuos Phoenix USB, Niagara 1200, Focal Utopia-Nordost Heimdall 2, Meze Empyrean-Forza Hybrid HPC, Erzetich Charybdis,
Shanling M6 ultra,Campfire Solaris SE
Rins
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků