Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod introvert 10. 6. 2022 14:59

Rins: wow, Ty se s tím nefrakuješ ! :-) Gratuluju ! :tleskani
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Rins 10. 6. 2022 15:10

JJ,díky,doufám,že je to krok správným směrem.
Chord Hugo TT2/MScaler, Wave Storm Reference, Feliks Euforia AE, Roon, Innuos Zen MK3, Innuos Phoenix USB, Niagara 1200, Focal Utopia-Nordost Heimdall 2, Meze Empyrean-Forza Hybrid HPC, Erzetich Charybdis,
Shanling M6 ultra,Campfire Solaris SE
Rins
Junior

Odeslat příspěvekod pavel1756 10. 6. 2022 15:13

Taky ses mohl trošku víc rozšoupnout a koupit rovnou Envy… :D
Ale jinak samozřejmě velká gratulace. Sám bych tento zesilovač moc rád slyšel.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rins 10. 6. 2022 15:28

No jo,ale k Envy bych se musel ještě rozšoupnout s TT2 nebo s Davem :)
Chord Hugo TT2/MScaler, Wave Storm Reference, Feliks Euforia AE, Roon, Innuos Zen MK3, Innuos Phoenix USB, Niagara 1200, Focal Utopia-Nordost Heimdall 2, Meze Empyrean-Forza Hybrid HPC, Erzetich Charybdis,
Shanling M6 ultra,Campfire Solaris SE
Rins
Junior

Odeslat příspěvekod zarkow 10. 6. 2022 17:15

Gratulace, Feliks je velmi sympatická značka, sám jsem pokukoval po jejich základních modelech, ale odradila mě cena, která se v posledních letech značně navýšila. AE edici jsi vybral pro design nebo je interně zásadně lepší než standardní verze a stojí za těch 30 % navíc?
zarkow
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 11. 6. 2022 20:35

MHOE píše:Zapůjčka z Audigo ve formě Audeze LCD-5 dorazila:

Obrázek

První dojmy:
- Kus, který mi dorazil, popisem kupodivu neodpovídá tomu pavlem zmíňovanému. Přijde mi jako nový. :-)
- Boční přítlak je zatím rozhodně cítit - hlavový most působí tuze, hutné kožené náušníky jakbysmet.
- Navzdory konkávnímu vykrojení vnitřku náušníků se úplně nevyhnu kontaktu s boltci uší.
- Snížená hmotnost je super - původní Audeze LCD modely byly v tomto prostě "too much".
- Balanc basy-středy-výšky je překvapivě v pohodě, na vokálech však okamžitě vnímám neautentičnost středů.
- Témbr a technické finesy vycházející z měničů zatím velmi příjemné.
- Uměl bych si představit o něco otevřenější projev, omezení průchodu vln vnějšími mřížkami je zde docela slyšet.

Zvuk LCD-5ek se bez ohledu na výše řečené VELMI podobá mým modnutým Susvarám, což je super.

Recenze LCD-5 pro zájemce je hotová. Další v pořadí bude AB-1266 Phi TC.

pavel1756 píše:Každopádně jsem rád, že ti jinak sluchátka vcelku vyhovují. EQ jsi, hádám, zatím nezkoušel?

Vyzkoušel jsem ten Oratory1990 EQ profil a byť bych si s tím musel pohrát, abych dosáhl něčeho uspokojivého, zlepšení bylo především ve středech citelné. Bez ekvalizace jsou LCD-5ky především na elektronkách stále fajn, ne však 110k CZK fajn IMHO.

Jinak velmi dobrá sluchátka, přítelkyni se líbila. Na můj vkus sice mají příliš kompromisů a jsou podle nás obou příliš podobné mým Susvarám, aby dávalo smysl do nich jít, ostatním však minimálně poslech doporučuju. :nenapadne
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 11. 6. 2022 22:31

MHOE píše:Další v pořadí bude AB-1266 Phi TC.

Je mi jasné, že s nimi spokojen nebudeš. Přesto však jde o extrémně zábavná sluchátka, disponující fenomenálním basem, a skvělými detaily. Krom zvukových nedostatků se Ti asi nebude líbit nulová možnost modifikací, a neadekvátní cena.

MHOE píše:Jinak velmi dobrá sluchátka, přítelkyni se líbila. Na můj vkus sice mají příliš kompromisů a jsou podle nás obou příliš podobné mým Susvarám, aby dávalo smysl do nich jít, ostatním však minimálně poslech doporučuju. :nenapadne

Působí to na mě dojmem, že Tvé Susvary už vlastně žádnými Susvarami nejsou .. ? Začínám se v tom ztrácet - Susvary s Tvým modem se podobají LCD-5, které však mají příliš mnoho kompromisů, a špatný poměr užitné vlastnosti / cena ? Tedy totéž platí i pro Tvé Susvary ? :-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 12. 6. 2022 08:52

U AB-1266 Phi TC se hodně těším na reakci přítelkyně - ta by z nich mohla být nadšená. U sebe taky očekávám jistý wow efekt, ale nevím, jestli dost velký na to, abych do sluchátek nakonec šel. Pokud ano, koupím je za plnou palbu v Audigu, neb si kvalitou servisu za poslední cca půlrok mou podporu rozhodně zasloužili.

Původní náušníky Susvar celkový projev sluchátek relativně změkčují (menší hutnost materiálu => hůře drží bas), rozptylují (alá HD800, zde vlivem odrazivosti koženky), provzdušňují (frekvenční odezva) a prostorově nafukují (objemná vnitřní výduť), což na můj vkus nejde ruku v ruce s měniči, které samy o sobě mají tendenci k jisté zvukové jemnosti alá elektrostaty.

Zmiňované ZMF náušníky pro mě řeší body výše do té míry, že se Susvary basem a témbrem velmi podobají LCD-5kám a přitom nabídnou lepší tonalitu, otevřenost a komfort nošení. LCD-5ky budou mít pořád o něco lepší bas a témbr, ten rozdíl už je však IMHO velmi malý a nezvládá vyvážit zápory, které u LCD-5ek vnímám. LCD-5ky jsou zkrátka super, ale pro mě ne tak univerzální jako Susvary.

Přesto, jako vždy je to subjektivní - přítelkyni se líbily o něco víc LCD-5, neb má menší hlavu/uši a obecně preferuje zábavnější, živější zvuk. (Pozn.: Number one jsou pro ni stále Auteur.) ;-)
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rins 13. 6. 2022 09:40

zarkow píše:Gratulace, Feliks je velmi sympatická značka, sám jsem pokukoval po jejich základních modelech, ale odradila mě cena, která se v posledních letech značně navýšila. AE edici jsi vybral pro design nebo je interně zásadně lepší než standardní verze a stojí za těch 30 % navíc?


AE jsem vybral oproti standardní verzi Euforia na základě recenzí a srovnání samotných majitelů. Rozdíl ceny je cca 20 tis.
Chord Hugo TT2/MScaler, Wave Storm Reference, Feliks Euforia AE, Roon, Innuos Zen MK3, Innuos Phoenix USB, Niagara 1200, Focal Utopia-Nordost Heimdall 2, Meze Empyrean-Forza Hybrid HPC, Erzetich Charybdis,
Shanling M6 ultra,Campfire Solaris SE
Rins
Junior

Odeslat příspěvekod MHOE 14. 6. 2022 13:32

Další na řadě je tedy Abyss AB-1266 Phi TC:

Obrázek

První dojmy:
- Po dlouhé době konečně nějaká fakt zajímavá sluchátka, která mají potenciál konkurovat mým Susvarám!
- Jsou docela těžká a trochu mě tlačí shora na temeni, na dlouhé poslechy tudíž asi nebudou. Uvidíme.
- Balanc basy-středy-výšky překvapivě poslouchatelný, byť za "tonálně přesnou" bych jejich reprodukci určitě neoznačil.
- Bas je subjektivně skvělý, ale ne zrovna lineární.
- Středy nepatří zrovna mezi top, avšak na první dobrou vadí míň než třeba u LCD-5.
- Výšky poměrně dost sykají, což mi zatím z pohledu vokálů připadá jako nejvýraznější obtíž.
- Témbr a technické finesy zatím velmi nadějné, podobně jako LCD-5ky jdou Abyss v tomto správným směrem.
- Šíře prostoru mi připadá trochu uměle nafouknutá, ale dá se na to zvyknout. Prostor celkově působí velmi rozměrně.

Těším se na další dny poslechu, recenze bude jako obvykle. :nenapadne
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 14. 6. 2022 14:50

V Mníchove to boli podľa môjho názoru po vlajke Staxu druhé naj slúchadlá. Ale ten hlavový most je fakt zlý. :/ Ak Diany vedia spraviť normálne, potom prečo to do kelu nejde aj u top modelu?
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 111a111 14. 6. 2022 14:53

Ale môžech ich prejsť autom, a na čom už len záleží viac? ^^

A Diany neergonomickosťou zdatne konkurujú 1266-kám. To fakt není pozitívny ani normálný protipríklad.

Vyprodukovať dva unikátne a inovatívnymi spôsobmi zlé dizajny mostu je každopádne obdivuhodné. :tleskani :mrgreen:
Susvara | HD 800 << Topping DX9
Etymotic ER4-XR; Samsung Buds2 Pro; AKG N400
B&W 805 D2 << Lyngdorf TDAI-2170
LG OLED65B7
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 14. 6. 2022 15:04

@222: Povieme to teda inak. Diany sú normálnej veľkosti, akcteptovateľnej váhy a priemerného pohodlia. Jednoducho klasická konštrukcia, s ktorou nie je problém existovať. 1266-ky sú ergonomická katastrofa. On ani nie je problém si ich nastaviť, ale mal som pocit, že musím pri počúvaní držať polohu tela a hlavy ako 90-stupňové pravítko. Aby nepadli alebo sa udržali v požadovanej polohe.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 14. 6. 2022 16:32

V rovině ergonomie a pohodlí jsou 1266 i Diana TC totální propadák, který ani trošku nekoresponduje s jejich cenovkou. A mně osobně snad ještě hůř seděly právě Diana... :roll:
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 111a111 14. 6. 2022 16:48

Diana není klasická konštrukcia, majú o 2 stupne volnosti menej než dnes bežný štandard.
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků