Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 31. 12. 2020 00:37

lofi: jsem skálopevně přesvědčen, že to slyším. A spokojený jsem, i kdyby to byla jen sugesce.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lo-fi 31. 12. 2020 02:42

to je v pořádku, tomu rozumím....avšak není od věci přemýšlet i nad jinými variantami, třeba za pomoci o trochu exaktnějších metod... to není nic proti ničemu, co myslíš ?
lo-fi
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 31. 12. 2020 03:02

Jednomu zanícenému bojovníkovi proti přínosu kabeláže ohánějícímu se měřením jsem nabídl, že může přijet a měření provést. Místo toho poslal odkaz na ABX testy...
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 13. 1. 2021 01:05

Moje snad konečně finální sestava:
Campfire Solaris 2020
Nástavce Azla Sedna
Stříbrný kabel Dunu Blanche symetrika 4,4mm
Lotoo Paw S1
Přílohy
solaris_1.jpg
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 13. 1. 2021 09:50

Pěkná sestava. :)
CA Solaris jsou spolu s Noble Katana nejlepší in-eary, které znám. A to jsem slyšel například i podstatně dražší Noble Khan.
Sám jsem měl původní zlatou verzi, ale nakonec jsem je prodal. Jednak z důvodu malého využití a jednak proto, že jsem k nim nesehnal adekvátní zdroj s nízkou hladinou šumu. Pokud mají tato sluchátka nějakou slabinu, pak je to právě jejich obrovská citlivost. Například s Hugo 2 byly kvůli vysokému šumu skoro neposlouchatelné. Vyzkoušel jsem, co se dalo a z DAPů mi asi nejvíc sedly s A&K Futura, se kterým sice vůbec nešuměly, ale zase celková kvalita zvuku neodpovídala vysoké pořizovací ceně Futury. Nakonec jsem Solaris poslouchal jen doma s Hugo 2 jako DAC a sluchátkovým zesilovačem Schiit Magni 3 (na Low Gain), se kterým byla hladina šumu velmi nízká.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zarkow 13. 1. 2021 10:07

Zlaté Solaris jsem měl možnost velmi krátkého poslechu v Audigu a zvukově na mě udělaly velký dojem, detailnost zvuku byla úplně "hmatatelná" :-)
zarkow
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 13. 1. 2021 14:19

pavel1756: ano se šumem jsem se potýkal taky, s Mojo na hranici použitelnosti. Problém vyřešilo Lotoo Paw S1 s totálně černým pozadím a zvukem na úrovni DAPů v ceně 15tis +. iBasso DX160 to přehraje jako nic. Vřele ten převodníček všem doporučuji.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikNapr 13. 1. 2021 19:26

martas38 píše:Moje snad konečně finální sestava:
Campfire Solaris 2020
Nástavce Azla Sedna
Stříbrný kabel Dunu Blanche symetrika 4,4mm
Lotoo Paw S1


Dobrý den, mám z dovolením dotaz na váš příspěvek. Kde jste pořídil Lotoo Paw s1. Děkuji Patrik
PatrikNapr
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 13. 1. 2021 19:37

Kupoval jsem to myslím tady:
https://www.ebay.com/itm/LOTOO-PAW-S1-P ... SwMtVfYy27
Ale dá se koupit i v Polsku, Dánsku a prodává to i nějaký překupnický server na Slovensku.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikNapr 13. 1. 2021 19:46

Děkuju

martas38 píše:Kupoval jsem to myslím tady:
https://www.ebay.com/itm/LOTOO-PAW-S1-P ... SwMtVfYy27
Ale dá se koupit i v Polsku, Dánsku a prodává to i nějaký překupnický server na Slovensku.


-- 13. 1. 2021 20:05 --

Mimochodem nemohl by jste napsat pár postřehů o Paw s1? Už jsem přečetl několik recenzí, ale i tak bych rád slyšel další názor. Nebo třeba i srovnáni s Chord Mojo, pokud tedy máte zkušenost. Děkuji
PatrikNapr píše:
martas38 píše:Moje snad konečně finální sestava:
Campfire Solaris 2020
Nástavce Azla Sedna
Stříbrný kabel Dunu Blanche symetrika 4,4mm
Lotoo Paw S1


Dobrý den, mám z dovolením dotaz na váš příspěvek. Kde jste pořídil Lotoo Paw s1. Děkuji Patrik
PatrikNapr
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 13. 1. 2021 20:15

Už jsem to popsal tady, ale klidně se ptejte, dnes už s ním mám víc zkušeností:
viewtopic.php?f=1920&t=1312760
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikNapr 13. 1. 2021 20:22

martas38 píše:Už jsem to popsal tady, ale klidně se ptejte, dnes už s ním mám víc zkušeností:
viewtopic.php?f=1920&t=1312760

To je asi přesně to co jsem chtěl slyšet. Děkuji
PatrikNapr
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 13. 1. 2021 20:26

Každopádně musím říct, že co mám Lotoo, Mojo zahálí. Podání prostoru při symetrickém výstupu je obrovské plus. A jsem moc zvědav na avizovanou podporu MQA, jejíž zpřístupnění se nějak protahuje.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ivlado 14. 1. 2021 20:45

Ahoj.
Pôvodne si písal pri skúsenostiach s Paw S1 ,že by si ho neuprednostnil pre Mojom. Teraz sa mi zdá , že si už viacej naklonený na stranu Paw S1. Mohol by si prosím napísať čo ťa k tomu vedie, je to ten šum,alebo aj niečo iné. Pýtam sa preto, lebo od doby čo chord predstavil pôvodné Hugo, tak takmer nie som schopný dlhšie používať nič iné ako Huga ,alebo posledný rok ešte Mojo. Vždy keď som skúšal iný prehrávač tak po úvodnom nadšení z novej hračky som sa vrátil k chordu. Len ten šum! Solarisy s Hugom hrajú nádherne ,ale ten šum je tak výrazný ,že to tolerujem jen s 2 dcl vína. Mojo šumí menej ,ale zas hrá o kúsok horšie a má iný charakter,ale mám pocit , že zvukovo sa mu stále ťažko niečo vyrovná. Naozaj je Paw S1 lepší ako DX 160 so Solarisami?
iPad/Mac ➤Chord Hugo /Mojo ➤ Lime Ears Aether /Solaris 2020/Cosmic Ears BA4r/Ety ER2XR
AirPlay ➤ Hegel H160 ➤ USHER Dancer Mini One Diamond
ivlado
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 14. 1. 2021 21:04

Já jsem spíš asi psal, že Mojo má celkově lepší zvuk než Lotoo, ne že ho upřednostňuji. To určitě má. Mojo má zvuk hutnější, muzikálnější, má to víc šmrnc, či jak to napsat. Alespoň na hudbu co poslouchám. Ale má horší prostor a podle mě i o něco horší výšky než Lotoo. No a samozřejmě šum. Ten je se Solaris na hraně použitelnosti, šumí to fakt hodně. Myslel jsem, že si na to zvyknu, ale nejde to. Kdežto Lotoo má totálně černé pozadí bez náznaku šumu. Další věc je baterka. Na Mojo mě to dost vadí. Mám to ryze jako desktop řešení a to nabíjení a "slušné" chování se k baterce mě štve. Po třech letech jsem na 30-40% kapacity baterky a to jsem se ji snažil neničit špatným zacházením, nenabíjet a nehrát současně a podobně.
No a vzhledem k tomu, že Mojo má sice lepší zvuk, ale opravdu jen o malý kousek, tyto dva důvody měly vliv na to, že používám Lotoo. Až vyjde podpora MQA, přibude důvod třetí, protože tak z 80% poslouchám z Tidalu.
A to jsem zapomněl ještě na čtvrtý důvod a to je symetrický výstup, který ještě zlepšuje už tak dobré podání prostoru u Lotoo.
Co se týče srovnání Lotoo vs DX160, zvuk je charakterem docela podobný. Velký prostor, dobré výšky. Ale Lotoo má ty výšky takové uhlazené, zvuk je příjemný sametový. DX160 je má takové agresivní ukřičené. Lotoo vedle DX160 působí jako jeho starší dospělejší brácha. Dost možná podobný rozdíl jako Mojo - Hugo.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků