Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Yiakubou 13. 8. 2020 16:33

Ahoj, neuvazoval jsi nekdy nad Intel NUC + ROCK jako Roon Core? Pripadne drazsi znackovy Roon Nucleus? Nejsem si jisty, jestli by to resilo transport pres BT, (nebo pres nejaky BT Roon ready endpoint), ale dost nad tim uvazuji, ze to poridim. Takovy setup resi v podstate vsechny problemy s PC jako zdrojem hudby. Pravdou ale je, ze to neni laptop, ktery si clovek muze vzit kam chce, pokud je toto pozadavek.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 13. 8. 2020 18:13

Díky moc za reakci! Já o tom popravdě neuvažuju, byť je to obecně doporučované řešení pro Roon.

Jedním důvodem je, že poslední dobou získávám vůči dedikovaným krabičkám spíš averzi, snažím se raději zjednodušovat, redukovat. Kompaktnější laptop je pro mě zkrátka ideálním all-in-one řešením na vše, co potřebuju. Druhým je, že ani NUC nebo Nucleus nevyřeší potenciální potíže s domácí sítí či s internetem/servery (v případě streamované hudby) či s RAAT protokolem jako takovým... a že dle reportů na Roon fóru je třeba i tyto dedikované krabičky občas restartovat, aby vše šlapalo, jak má.

Za poslední měsíce jsem doma (v rámci rozumných finančních mezí a často z nesouvisejících důvodů) vyměnil/redukoval v podstatě vše, co v rámci digitální signálové cesty šlo (včetně routeru a modemu), a byť jsem se postupně dostával k lepším a lepším výsledkům, ke zcela 100% stabilitě a spokojenosti jsem se nedopracoval. Roon bohužel reaguje ve chvílích nestability velmi nešťastně a začne automaticky přeskakovat skladby, což mi vadí.

Ten blažený pocit, kdy člověk ze signálové cesty odstraní WLAN, router, internet providera, Tidal servery (a interakce předchozího s RAAT protokolem)... a stačí mu jen "hloupé" bluetooth spojení... je vskutku k nezaplacení. Celý systém takto zároveň má schopnost okamžité odezvy na mé podněty (play / pause / rewind / switch track), což rovněž vede k lepší user experience.

Asi jsem divný a nejdu s dobou, já vím. :-))
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yiakubou 13. 8. 2020 19:00

Rozumim a myslim, ze to mam dost podobne. Rozdil mezi nami ale asi bude, ze pro me je prioritni poslech pres velke stereo a sluchatka ted asi na chvili tolik resit nebudu. Mit tedy naprosto tichou krabicku jako Roon Core, ktera bezi stale, k tomu pripojene nejake externi uloziste, je super reseni, abych pro kazdy poslech nemusel resit zapinani pocitace, ktery navic generuje hluk a je tam potencial pro vic problemu, nez pro NUC, ktere jede na minimalizovanemu OS dedikovanem pouze pro Roon. Problemy se stabilitou site take nemam, ale naprosto chapu, ze prave toto muze byt pro nekoho celkem zasadni duvod proti. Kdyz to nema pripojeni k siti, nejde s tim asi nic moc delat. Na druhou stranu v ramci hifi investic je to celkem levna nahrada PC jako Roon Core (~400-450 EUR celkem), v rovine dejme tomu nejakych lepsich, ale stale levnych streameru.

Kdyz bych sel touto cestou, muj budouci retezec by pak tedy mohl vypadat: NUC/ROCK pre ethernet na router, odtud ethernetem na Rpi+Digione/Roipeee endpoint a dal na zesilovac pro stereo. Ethernetem pripojene PC, ktere ted mam jako Roon Core, pak bude fungovat jen jako remote control (+ mobilni aplikace) a k tomu pripojene Fiio K5 Pro jako endpoint pro blizky poslech pres monitory a sluchatka. Dalsi krok bude nejaky setup v loznici, coz ale neni takova priorita, takze tam asi pujdu cestou wifi.

Omlouvam se pokud jsem az moc mimo tema vlakna. Uz koncim :-)
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 13. 8. 2020 19:28

Ethernet od NUC až ke koncovému zařízení by bylo nejlepší možné LAN řešení! Kéž bych to tak též mohl mít. :-)

Možná, že se jedná o offtopic, ale doufám zajímavý offtopic! Protože tvůj plánovaný setup vedle toho mého velmi dobře kontrastuje různé cesty, kterými se posluchači s Roonem mohou dát. Zatímco ty využiješ (W)LAN v maximální možné míře na transport signálu i dálkové ovládání, já se snažím o využití pouze pro to ovládání. A zatímco ty budeš mít endpointy v různých místnostech, já budu většinu místností "obíhat" se sluchátky na uších.

V čistě hypotetické situaci, kdy bych vlastnil Roon Ready sluchátka podporující wifi přenos, by možným řešením mých občasných lokálních problémů byl velmi kvalitní router v kombinaci s jedním nebo vícero access pointů (e.g. od Ubiquiti). Za hranicí svého bydlení už je to však bohužel mimo moji kontrolu, na což lidé nejlépe přijdou ve chvíli, kdy Roon jednoho krásného dne oficiálně umožní signálovou cestu mimo lokální síť.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 15. 8. 2020 10:49

MHOE píše:... Pořídil jsem proto USB Bluetooth vysílač s podporou aptX tak, abych navzdory limitacím Roonu mohl jít jednoduchou cestou:

laptop -> bluetooth -> headphones

Po nainstalování ovladačů z přiloženého CD (!) a upravení samplovací frekvence signálu ve Windows dle Sennů na 44.1kHz začalo vše přes aptX krásně fungovat. Posléze, když došlo na Roon samotný, se při nastavení Event Style WASAPI v přehrávači dokonce rozsvítilo fialové světlo indikující "lossless". :-)) Kvalita zvuku velmi podobná až identická k aptX z mého Android smartphonu, stabilita přehrávání zatím 100% a dosah z jednoho konce bytu na druhý přes vícero překážek dostatečný. (Ne však perfektní, což ovšem nebyl s žádným z řešení, které jsem zkoušel.)

Smartphone už tedy v tuto chvíli využívám jen pro vzdálené ovládání Roonu.

Jen drobná: Tak jsem se hecnul a pomocí USB prodlužky umístil bluetooth vysílač zhruba uprostřed bytu tak, aby bylo pokrytí 100% ve všech koutech včetně balkónu. 8-D V případě, že bych chtěl být někdy s laptopem (a sluchátky) zcela mobilní, není problém kdykoliv vysílač z konce prodlužky oddělat a vsunout přímo do laptopu.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bessinka 15. 8. 2020 10:58

V tuto chvíli spokojenost. Vyhraněný tichý Mini PC Asus PN 40 pouze pro Audirvanu + SSD 1 Tb. Vše ostatní odinstalováno nebo vypnuto.
Přílohy
IMG_15082020_114959_(1080_x_1080_px).jpg
IMG_15082020_114942_(1080_x_1080_px).jpg
bessinka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 15. 8. 2020 17:54

MHOE píše: - aptX považuju pro portable poslech za naprosto uspokojující. Nemám pocit, že bych potřeboval něco lepšího.


Souhlas. Před nějakou dobou mě zajímalo, který BT kodek hraje nejlíp. Ukázalo se, že dva - LDAC a aptX HD. Ty jsou velmi podobné. Avšak ukázalo se také, že nejvíce se mi líbil zvuk kodeku aptX, který byl možná méně analytický, o to více však “muzikální” ..
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 15. 8. 2020 19:06

bessinka: moc pěkná sestavička. Sám bych to PC asi postavil na linuxu, čímž bych sice přišel o Audirvanu, ale zas by to bylo míň komplikované co se zvuku týče. To RME je určitě parádní stroj.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bessinka 16. 8. 2020 16:34

Marťas:díky. Je to nekonečný příběh.Teď ještě zkusím AQ jitterbug.
bessinka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 16. 8. 2020 17:20

Pak dej vědět, jestli stojí Jitterbug za to.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod weefaa 17. 9. 2020 21:47

Chtěl jsem si udělat radost, která se nečekaně proměnila v maratón. Asi takto bych výstižně začal…

Více než 10 let (možná i 15 let, nepamatuji) vlastním stařičká sluchátka Sennheiser HD555. Postupně jsem se dostal k řetězci s Mimby (Schiit Multibit) společně s povedeným projektem Customworks – HYPA 1 ve verzi FULL, která mi zároveň posloužila jako předzesilovač pro aktivní monitory.

Strávil jsem hodiny v Audigu, abych si zhmotnil reálný obrázek a vnímání načtených recenzí. Šel jsem na jistotu a hned sáhl po Audeze LCD-X a LCD2 Classic. Mám rád temnější podání a basovou služku, proto byla tato sluchátka jasnou volbou. První dojem? Neblázni, za to nedáš 30K Kč respektive 20K Kč. Takové „WOW“ to není, navíc jsou neskutečně cítit na hlavě a na mé dlouhé poslouchání to není. Následně jsem přesídlil k přesnému opaku – Hifiman Ananda. Tak diametrální váha a podání - Anandy představují nádherný prostor a detail, ale jsou moc světlé, jsou prostě pro mé uši málo zábavné a bez „drajvu“. Vystřídal jsem snad všechny značky za hodiny poslechu, které Audigo nabízí, ale vždy mě něco chybělo – detail, basy, prostor, textura, separace nástrojů, příliš světlé, příliš těžké, bez zábavy či „drajvu“. Mohl bych o nich psát dlouhá hodnocení dle mých uší. Upřímně trochu zklamán a znechucen.

Poslouchám asi netradičně dost nahlas, a proto jsem po zvážení a přečtení mnoha recenzí zkusil objednat Dan Clark Aeon 2 Closed zejména i vůči okolí. Rozbalil jsem, pousmál se po stránce designu, kdy konstrukce je skvělá a zejména kombinace karbonu a červené barvy. To mám prostě rád :love: . Zapojil jsem „prasácky“ do výstupu NTB přes 3,5 jack, volume postupně až na 100% a … ? Velké zklamání. Jak mohou inzerovat, že to utáhne telefon? Zmínil jsem, možná netradičně poslouchám až moc nahlas, ale …? Dobře, chápu, musel jsem zkusit, no hate, sluchátka za téměř 27 000 Kč neposloucháte takto, a proto hned šly přepojit na HYPU a Mimby. Hmmm, opět úsměv, to je jiná káva. Hned jsem otestoval napříč vybranou hudbou a … ? Co bych povídal, sedly jak ***** na hrnec v pravém slova smyslu.

• Hluboké a pevné podání basů s jasnou definicí, žádné bláto. Za mě mnohem lepší než podání Audeze.
• Středy nejsou v pozadí, jsou přesně tam, kde mají být a nejsou pohlceny mohutností basů. Po delším poslechu mi přijdou přeci jen lehce v popředí.
• Výšky nejsou agresivní, nejsou otravné, ale zároveň jasně zaobalují celý přednes.
• Prostor plný detailů – nevěřím, že mám uzavřená sluchátka! Pocitově jsou na tom Anandy lépe do šířky, naopak předozadní prostor excelují AEON2 Closed.
• Zvuk baví, baví strašně moc. Mám nutkání projíždět vše oblíbené skladby a stále mě překvapují v dobrém slova smyslu.
• Nemají problém s velkým orchestrem, ale přeci jen na klasickou hudbu za mě tolik nejsou. Podání není slité do jedné hmoty, ale chybí jim zvuková mohutnost orchestru. Při náročné pasáži např. v „Beethoven 9 - Chicago Symphony Orchestra - Riccardo Muti“ mi občas přijde, že nestíhají, ale která sluchátka ano? EDM je úplně jiná káva.
• Jsou jakoby rychlé, neumím přesně vyjádřit. Zvuk se neplazí, svižně plyne, má rychlost, která je slyšet.
• Pohodlná konstrukce, hluboké náušníky, váha, design – famózní!

Zmíním - tak to slyším já, a proto apeluji, je to můj pocit, mé vnímání! Nelituji vynaložených peněz, protože mě zvuk zase posunul dále a začal ještě více bavit – o tom to přeci je, nebo ne? Jooo, rozdíl slyší i paní, to se počítá :D .

Poděkování patří zejména členovi MHOE, který respektoval a odpovídal na dotazy a byl odborníkem na svém místě - Děkuji! :tleskani Nesmím ani opomenout firmě Thomann, která je jedničkou z pohledu zákazníka :tleskani .

Máte-li dotazy, sem s nimi, rád se podělím a budu diskutovat. Máte negativní ohlas mé recenze, sem s ním, jsem otevřen diskuzi i přes mnou prvně psané vnímání sluchátkového poslechu.
Přílohy
Sluchátka_1_forum.jpg
Sluchátka v detailu
Sluchátka_1_forum.jpg (37.28 ) Zobrazeno 4234 krát
Poslechové místo_forum.jpg
Na závěr mé skromné poslechové místo v pracovně
Poslechové místo_forum.jpg (33.36 ) Zobrazeno 4222 krát
Mac Mini M1 > iFi ZEN DAC Signature V2 (iFi iPower2 )> SP Audio SC1 > FELIKS Audio Echo MK2 > Forza Audio Noir Hybrid HPC > ZMF VC.
weefaa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zarkow 18. 9. 2020 06:54

Díky za velmi užitečný report a přeji ti, ať sestava dělá dlouho radost.
Předpokládám, že v Audigu jsi sluchátka zkoušel na svém železe?
Jinak otevřenou verzi Aeonu 2 má kolega Babetak a psal, že by uvítal trošku živější podání. Možná u obou verzí mohou být trošku rozdíly podobně jak u první verze. Tam uzavřená verze byla obecně oblíbenější než otevřená.
zarkow
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 18. 9. 2020 08:34

Ak si niekedy v blizkej dobe zadovazim dalsie sluchatka, budu to rozhodne prave tieto. Pozeram o nich info a recenzky uz par mesiacov. Dik za tip na thomanna, dost ma odradzal nakup z USA. Audigo ich nema a bohvie, ci vobec aj bude mat.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 18. 9. 2020 10:11

Živější ano, ale ne kvůli tomu, že by bylo málo výšek, ale kvůli jejich jemné dynamice.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 18. 9. 2020 10:50

Gratulujem ku kúpe. Vyzerajú veľmi pekne na fotke. Prajem príjemné hodiny posluchu a je veľká pravdepodobnosť, že s pribúdajúcim časom budeš ešte spokojnejší. Jednak sa rozohrajú ešte a aj mozog si zvykne.

K tým Audeze LCD-2C. Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že to v žiadnom prípade nie sú slúchadlá na wow efekt. Človek si na ne musí zvyknúť a môže to chvíľu trvať. Ja ich ale zbožňujem a stále mi bránia v ich predaji, aj keď odkedy mám Emypreany doma, tak mi na ne sadá prach. No potom si ich občas z nostalgie pustím, chvíľu si pofrflem, že proste sa na Meze nechytajú ani náhodou, no po nejakej chvíľke sa to naštartuje znovu a ja mám z nich opäť radosť. Oni majú taký zvláštny charakter na stredoch. Ja tomu hovorím lepkavo medový. A mne je to veľmi príjemné. Stále ostávajú doma.

A malá rada. Zbav sa toho stojanu. Zničíš si náušníky. Vešaj ich za ten kovový hlavový most.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků